iHNED - Moderní řízení


Martin Švehla generálním ředitelem hotelové sítě Pytloun Hotels
14. 06. 2019
Česká hotelová síť Pytloun Hotels (PH), která v současné době provozuje osm populárních hotelů v ČR, oznámila jmenování Martina Švehly novým generálním ředitelem společnosti. Martin bude ve své nové funkci odpovědný za vedení, řízení a rozvoj týmů v rámci celé hotelové sítě Pytloun Hotels.

Jitka Adámková personální ředitelkou T-Mobile CZ a Slovak Telekom
13. 06. 2019
V čele personálního úseku společností T-Mobile CZ a Slovak Telekom stane od 1. září 2019 Jitka Adámková. Přichází z essenské centrály skupiny innogy, kde zastává pozici Senior Vice President Applied Excellence&Change, a ve vedení HR nahradí Tomáše Ryšavého, který byl pověřen řízením úseku po odchodu Jiřího Vacka na konci roku 2018.

Dostupnost vzdělávání je v ČR velmi dobrá, školy ale neumějí děti připravit pro současný trh práce
13. 06. 2019
Tři čtvrtiny lidí se podle průzkumu CVVM domnívají, že v ČR může každý dosáhnout vzdělání odpovídající jeho schopnostem. Horší je to ale s názorem na kvalitu výuky a to, jak školství děti připravuje pro reálnou praxi. Více než polovina rodičů není spokojena s úrovní výuky a dvě třetiny by se nebránily změnám ve školském systému. Odborníci zase za zásadní problém považují absenci diskuse o spolupráci firem a škol.

Martin Váša HR ředitelem ve společnosti ARBES Technologies
13. 06. 2019
ARBES Technologies, dodavatel informačních systémů pro bankovnictví a finanční trhy, angažoval nového HR ředitele. Stal se jím personalista Martin Váša, který do společnosti přišel zúročit své zkušenosti z oblasti HR v prostředí IT společností. V ARBES Technologies chce povýšit oblast personálního řízení na nejvyšší možnou úroveň a nastartovat firemní kulturu vyhledávaného zaměstnavatele. Ve své roli má zodpovědnost za komplexní nábor zaměstnanců, personální marketing, řízení firemní kultury, odměňování, vzdělávání a rozvoj.

Lucie Zdražilová finanční ředitelkou internetového obchodníka s módou ZOOT
13. 06. 2019
Nově budovaný manažerský tým největšího českého internetového obchodníka s módou ZOOT a.s. posílila Lucie Zdražilová. Po příchodu Lukáš Uhla na post generálního ředitele a Roberta Vojáčka do pozice ředitele pro růst se Lucie Zdražilová ujala řízení firemních financí. Právě nezvládnutí finančního řízení rychlé expanze stálo za nedávnými problémy firmy, které nyní řeší v rámci povolené reorganizace.

Nejen jiná slova
13. 06. 2019

Šéf musí chválit, stravenky velkou roli nehrají, říká ekonom Tóth. Ve státní sféře jsou prý lidé spokojenější
12. 06. 2019
"Pochvala a pocit, že vás firma potřebuje, hrají zásadní roli. Srdcaře z člověka udělá dobrý pocit z toho, že je jeho práce pro firmu důležitá," říká Lukáš Tóth, ekonom společnosti Behavio, která zpracovala velký průzkum mapující motivaci Čechů v zaměstnání. Výše platu podle něj vůbec nesouvisí s pracovní morálkou a benefity jako dovolená navíc a stravenky mají minimální vliv na spokojenost v práci. Tóth dodává, že ve státní správě jsou lidé o třetinu nadšenější než v soukromé sféře.

Dagmar Suissa bude novou HR ředitelkou NN ČR
10. 06. 2019
Funkce výkonné ředitelky pro lidské zdroje ve společnosti NN Česká republika se ujme 17. června 2019 Dagmar Suissa. Do NN přichází s letitou praxí v oblasti HR, ale i jako pedagožka, která svou expertizu předává dál studentům andragogiky a personálního řízení na FF UK. Na novou pozici nastupuje jen ně-kolik měsíců poté, co NN Group dokončila koupi životní pojišťovny Aegon v České republice.

Michaela Šedlbauerová PR manažerkou v Cushman & Wakefield
6. 06. 2019
Do společnosti Cushman & Wakefield nastupuje na pozici PR manažerky Michaela Šedlbauerová (roz. Vondrušová). Bude zodpovídat za mediální obraz firmy na českém trhu.

Firmám s nadstandardními benefity neodcházejí zaměstnanci
6. 06. 2019
Firmám, které nabízejí nadstandardní benefity, se daří mnohem snáze udržet si své zaměstnance. Průzkum agentury STEM/MARK pro společnost Edenred v pěti stech tuzemských firmách odhalil přímý vliv hodnoty nejrozšířenějšího benefitu - stravenek - na fluktuaci pracovníků. Firem, které nabízejí stravenky v nadprůměrné hodnotě, se vysoká fluktuace zaměstnanců podle průzkumu vůbec nedotýká. Coby nejčastější benefit jsou stravenky a jejich cena vhodným indikátorem celkové péče firem o pracovníky.

Zdeněk Malec vede Segafredo Zanetti CR
6. 06. 2019
V čele Segafredo Zanetti CR, dodavatele italské kávy pro gastronomii a maloobchod, stojí nově Zdeněk Malec. Nový Country Manager pro Českou republiku působil v Segafredu od roku 2017 na pozici Country Sales Manager Food Service.

Martin Štrupl řídícím partnerem pro eD system Group
3. 06. 2019
Začátkem roku 2019 se stal novým Managing partnerem skupiny eD system Group Martin Štrupl, dřívější generální ředitel skupiny Hamé, významná osobnost z oblasti potravin a FMCG posledních 15 let.

Adam Nykles zastřeší datovou expertízu agentury Kindred
30. 05. 2019
Z české pobočky globální technologické společnosti Adform přestupuje do digitální agentury Kindred Adam Nykles. V agentuře, která je od roku 2018 členem skupiny Publicis Groupe, má z pozice Digital Data Officera na starost strategický rozvoj datových aktivit a koordinaci datových týmů.

Pavel Bureš projektovým manažerem společnosti EFG Engineering
29. 05. 2019
Novým projektovým ředitelem společnosti EFG Engineering se stal Pavel Bureš. Společnost se zabývá realizací projektů energetických řešení zaměřených primárně na oblast bioplynu a patří do investiční skupiny Energy financial group a. s. Pavel Bureš bude mít nyní na starost instalaci jednotky upgradingu bioplynu na biometan v bioplynové stanici v ECR Rapotín.

Nový trend v péči o zaměstnance - podpora jejich duševní pohody a zdraví
29. 05. 2019
Povědomí lidí o nutnosti péče o duševní zdraví se zvyšuje; firemní kultura a strategie zatím v tomto ohledu zaostávají. Společnost Accenture jako jedna z prvních připravila pro své zaměstnance inovativní program, který pomáhá řešit psychické problémy zaměstnanců za pomoci nejvyspělejších technologií i jejich kolegů.

Ondřej Filip zvolen členem vedení organizace RIPE NCC
29. 05. 2019
Do představenstva správce evropských internetových adres RIPE NCC byl zvolen Ondřej Filip, výkonný ředitel správce české národní domény (CZ.NIC) a předseda představenstva národního propojovacího internetového uzlu NIX.CZ. RIPE NCC spravuje IP adresní bloky pro Evropu, Blízký východ a část Asie.

Štefan Majtán generálním ředitelem italské pobočky společnosti Arval
27. 05. 2019
Společnost Arval oznámila změny v nejvyšším vedení. Štefan Majtán byl jmenován generálním ředitelem italské pobočky Arvalu a dosavadní generální ředitel polské pobočky Grzegorz Szymanski bude pokračovat v pozici regionálního ředitele pro střední Evropu.

Přestupy
27. 05. 2019

Jaké firemní benefity si skutečně zaměstnanci přejí?
24. 05. 2019
Advokátní kancelář Taylor Wessing Česká republika reagovala na zprávu Hospodářské komory České republiky, která koncem roku 2018 uskutečnila průzkum mezi svými členy na téma Jaké benefity svým zaměstnancům poskytují firmy. Proto se ve svém průzkumu zaměřila na druhou stranu mince, na zaměstnance a chtěla znát jejich názor a potřeby.

Zuzana Lhotáková novou marketingovou manažerkou Banking Software Company (BSC)
24. 05. 2019
Do čela marketingu největšího bankovního softwarehousu v České republice nastupuje zkušená marketingová odbornice Zuzana Lhotáková. Během své dvacetileté kariéry působila ve společnostech jako GE Money Bank (nyní Moneta) či Douwe Egberts. Posledních 7 let pak strávila ve vedení společnosti SAS Institute.

Poptávka po lidech v IT stále roste a s ní stoupají i platy
23. 05. 2019
Pracovní portály evidují desetitisíce nabídek na místa v IT. Situace se zhoršuje, podle odhadů do konce roku bude chybět na trhu práce 30 tisíc odborníků. Firmy tak mnohdy musejí přeplácet, aby seniorního specialistu získaly. Platy kolem 200 tisíc a plus benefity nejsou výjimkou.

Martina Bláhová provozní ředitelkou makeITtoday
23. 05. 2019
Novou COO kurzů programování pro děti a mládež makeITtoday se stala Martina Bláhová, která sbírala zkušenosti s vedením projektů v českém Googlu nebo Impact Hubu. Na starosti bude mít primárně business development, který v sobě zahrnuje i rozvoj partnerství.

Hledáte posilu do svého týmu? 5 tipů, jak dobře napsat pracovní inzerát
23. 05. 2019
Počet osob bez práce je v České republice nejnižší za posledních dvacet dva let. Máme dokonce nejnižší míru nezaměstnanosti v celé EU. Získat zkušeného a kvalitního zaměstnance se stává bojem o to, kdo dokáže více zaujmout a nabídnout lepší pracovní podmínky.

Michal Smetana posílil startup Pipedrive
23. 05. 2019
Novým Lead Product managerem v Pipedrive se stal Michal Smetana. Tento estonský startup vyvíjí stejnojmenný CRM systém pro obchodníky, který používá více než 85 tisíc klientů po celém světě. Pražský tým vyvíjí vlastní aplikaci na získávání a kvalifikaci obchodních kontaktů, který bude spuštěn v červnu, Smetana má na starosti vedení tohoto produktu.

Pavel Vopařil novým CEO e-shopu Bonami
23. 05. 2019
Novým CEO e-shopu s nábytkem a bytovými doplňky Bonami se stává Pavel Vopařil. Na pozici střídá Davida Šišku, za jehož vedení se společnost ztrojnásobila, dosáhla miliardových tržeb a expandovala z Česka do čtyř dalších zemí.

Andrej Danko a Zach Anderson posilují vrcholový management startupu productboard
20. 05. 2019
Český startup productboard, nabízející nástroj pro produktový management, má nové členy nejužšího vedení. Na pozici Vice President of Product nastoupil Andrej Danko, místo Vice President of Customer Success & Growth obsadí Zach Anderson. Andrej i Zach během své kariéry nasbírali bohaté zkušenosti z technologického sektoru. Jejich úkolem bude zajistit růst startupu pomocí rozvoje produktů, automatizace a řízení zákaznické podpory.

Vědci jsou novodobými tovaryši, kteří vyjíždí do světa na zkušenou. A někteří se vracejí
17. 05. 2019
Vědci jsou novodobými tovaryši, kteří vyjíždí do světa na zkušenou.Jak probíhá jejich "školení" na prestižních univerzitách a co je přimělo vrátit se domů?

Bronislav Kvasnička novým CEO agentury Wunderman Praha
16. 05. 2019
Marketingová agentura Wunderman Praha má nového CEO. Stal se jím Bronislav Kvasnička. Vystřídá tak Evžena Drtinu, který v této funkci působil dvacet let.

Narozeniny
13. 05. 2019

Projektoví manažeři řeší v cloudu nejčastěji rozpočty, Gantt, výkazy práce a řízení zdrojů
12. 05. 2019
Jaké funkce u nástrojů pro projektové řízení nejčastěji používají projektoví manažeři středních a velkých firem? Společnost Easy Software, dodavatel řešení pro projektové řízení Easy Project, zveřejnila statistiku používání rozšiřujících funkcí svojí služby Easy Project Cloud.

Milan Mašša a Tomáš Míček posílili tým retailu CBRE
11. 05. 2019
Společnost CBRE opět posílila svůj retailový sektor. Na pozici Head of Advisory & Transaction Services - Retail přichází Milan Mašša, který působil ve společnostech HB Reavis a IKEA Centres. Nově bude také pozici Head of Property Management Retail zastávat Tomáš Míček, jenž dosud vedl týmy CBRE spravující obchodní centra a v loňském roce mimo jiné úspěšně otevřel nové outletové centrum Outlet Arena Moravia v Ostravě.

Tomáš Fuňka a Michal Hrušecký posílili vedení CZ.NIC
10. 05. 2019
Novými tvářemi ve vedení sdružení CZ.NIC, správce české národní domény .CZ, se stali ekonom Tomáš Fuňka a softwarový inženýr Michal Hrušecký. Tomáš Fuňka se stal finančním ředitelem společnosti, hardwarovou divizi vede Michal Hrušecký.

Jana Vávrová a Ladislav Hájek posílili management personální agentury Grafton Recruitment
10. 05. 2019
Novou projektovou manažerkou personální agentury Grafton Recruitment se stala Jana Vávrová. Jejím úkolem bude podpora klientů v oblasti optimalizace jejich HR procesů a stabilizace týmů. Ladislav Hájek se stal novým manažerem pražské pobočky Grafton Technologies, která se specializuje na nábor pracovníků se zaměřením na informační technologie.

Startup Carvago rozjíždí evropský byznys s ojetinami. Konkurenční výhodu chce získat analýzou velkých dat
9. 05. 2019
Nový český startup Carvago cílí na internetový prodej ojetých vozidel v sektoru B2B. Startup získal peníze od investiční skupiny Portiva, která plánuje kolem něj vystavět celý ekosystém obchodu s ojetinami. Dodání vozidel na místo zajistí logistická společnost Gefco.

Spolupráce dvou výrobců pod jednou střechou minimalizovala logistiku. Šetří se čas, peníze i životní prostředí
7. 05. 2019
Nedaleko Plzně vzniká v logistickém parku Pilsen West na míru hala zvláštní tím, že do ní přicházejí dva spolupracující nájemci. První z nájemců, Groupe Plastivaloire, vyrábí olejové vany pro převodovky do aut, druhý, Filtration Group, bude do těchto van zabudovávat filtry.

Jan Korbut je novým projektovým managerem se specializací na BIM v OBERMEYER HELIKA
6. 05. 2019
Architektonická, projekční a stavebně-poradenská kancelář OBERMEYER HELIKA přijala na pozici manažera projektů a strategie BIM Jana Korbuta. Jeho cílem bude mimo vedení samostatných projektů také další rozvoj firemní strategie v oblasti BIM (informační modelování budov).

Věra Koubová je odpovědná za strategický rozvoj investiční skupiny CFG
5. 05. 2019
Novou posilou investiční skupiny CFG a AK Vinohradská je Věra Koubová. Má na starosti strategický rozvoj celé skupiny, včetně nastavení HR strategie se zaměřením na rozvoj managementu a talentů s cílem zvýšit efektivitu práce. Ve skupině bude také řídit strategické projekty.

Brian Koslowski a Matej Lupták posílili management HoppyGo
5. 05. 2019
Do vedení P2P carsharingu HoppyGo na pozici provozního ředitele nastoupil Brian Koslowski. Novým marketingovým ředitelem se stal Matej Lupták, který do HoppyGo přešel z německé marketingové agentury BizMut.

V byznysu jsem dospěl k taoismu, chaos se nesnažím zkrotit, říká Jiří Fabián, spolumajitel startupového studia TopMonks
3. 05. 2019
Pracoval pro start-upy, český podnik i korporaci. Založil vlastní firmu, najímal programátory. Teď chce invenční podnikatel přijít na trh s elektronickou vodní dýmkou, jakou ještě nikdo nevyrobil. Její kouření je meditační činnost a on medituje rád.

Jan Roule posílil management společnosti Nordic Telecom
2. 05. 2019
Společnost Nordic Telecom získala výraznou posilu do svého týmu před chystanou aukcí kmitočtů pro sítě páté generace. Na pozici Chief Commercial Officer nastupuje Jan Roule, který dříve působil na pozici viceprezidenta prodeje rezidentním zákazníkům ve společnosti T-Mobile.

Češi se nebojí změny oboru ani robotizace
2. 05. 2019
Téměř tři čtvrtiny Čechů změnily v průběhu svého profesního života pracovní obor a jsou nakloněni změnám. Vyplývá to z aktuální analýzy pracovního trhu ČR personální agentury Grafton Recruitment. Největším motivátorem pro změnu oboru je výše mzdy, dále pak potřeba nových impulsů a zajímavá pracovní náplň. V souvislosti se změnou oboru jsou uchazeči připraveni se rekvalifikovat nebo si jiným způsobem doplnit vzdělání.

Jan Škerle a Lubomír Veselý nastoupili do vedení společnosti CCV Informační systémy
29. 04. 2019
Česká společnost CCV Informační systémy, která dodává software pro obchod a logistiku, rozšířila svůj top management. Novým COO (Chief Operations Officer) se stal Jan Škerle, novým CSO (Chief Sales Officer) Lubomír Veselý. Společně se spoluzakladatelem a jednatelem Daliborem Damborským se podílí na nejužším vedení firmy.

Finále jarní Robosoutěže ČVUT má tři vítěze
29. 04. 2019
V pátek 26. dubna 2019 skončilo třídenní finálové klání Robosoutěže ČVUT pro žáky z druhého stupně základních škol a odpovídajících tříd víceletých gymnázií. Z konečného počtu 110 týmů, které navzdory těžké úloze zvládly nasadit do soutěže svého originálního lego robota, vzešli tři vítězové. Tím ale letos soutěž nekončí - nejlepší roboti a jejich tvůrci se znovu utkají 23. června na festivalu Maker Faire Prague, před ještě širším publikem.

Umět matiku vám zlepší život. Státní maturita je špatně, úroveň je moc nízká, říká učitel z YouTube
29. 04. 2019
Matematický mozek se prý dá naučit. "Lidé nejsou hloupí na matematiku, jen z ní máme strach. Když jí rozumíte, zlepší vám to život," říká Marek Valášek, zakladatel webů Mathematicator a Learntube, internetový i skutečný učitel matematiky. Státní maturita i přijímačky jsou podle něj špatně. "Neučíme matiku, jen připravujeme na zkoušky a podřizujeme výuku tomu, aby děti udělaly jeden test," myslí si a dodává, že úroveň státní maturity z matematiky je neskutečně nízká. Studenti pak prý mají problémy udržet se na vysoké škole.

Ivo Mareček ředitelem marketingu společnosti Adastra
26. 04. 2019
Na pozici ředitele marketingu společnosti Adastra nastoupil Ivo Mareček, který dříve působil například v T-Mobilu či v Deutsche Telekom. Jeho úkolem je především repositioning Adastry jako lídra v oblasti digitalizace a posílení digitální složky komunikace.

Kateřina Peštuková manažerkou oddělení oborových služeb Seznam.cz
25. 04. 2019
Obchodní tým společnosti Seznam.cz má od dubna nového člena, manažerku oddělení oborových služeb. Na tuto pozici nastoupila Kateřina Peštuková, která tak převzala po Milanu Šmídovi odpovědnost za oblast oborových služeb (Zboží.cz, Sreality.cz, Sauto.cz, aj.).

Viktor Boczán generálním ředitelem společnosti Provident Financial v České republice
25. 04. 2019
Novým generálním ředitelem společnosti Provident Financial v České republice se od letošního dubna stal Viktor Boczán. Před příchodem do Česka vedl čtyři a půl roku Provident Rumunsko, dříve působil třináct let v Providentu Maďarsko. Na pozici generálního ředitele vystřídal Davida Parkinsona, který se bude nově starat o rozvoj aktivit skupiny IPF v Mexiku.

Celoživotní vzdělávání a moderní nástroje zvýšují možnosti uplatnění zaměstnanců
25. 04. 2019
Technologický rozvoj mění celou řadu obchodních procesů a s tím i náplň práce zaměstnanců. Celoživotní vzdělávání se stává nutností v řadě oborů, mimo jiné i v sektoru podnikových služeb, kam masivně proniká zejména robotická automatizace, stejně jako technologie strojového učení a umělé inteligence. Aby zaměstnanci zůstali uplatnitelní i v budoucnu, musí rozvíjet své dovednosti v souladu se změnami charakteru práce. Vzdělávání se tak pro ně stává jedním z preferovaných benefitů.

Andrea Futerová personální ředitelkou společnosti Orkla Foods Česko a Slovensko
23. 04. 2019
Novou ředitelkou oddělení HR společnosti Orkla Foods Česko a Slovensko, jež tvoří integrující se společnosti Hamé a Vitana, byla jmenována Andrea Futerová.

Marek Feltl generálním ředitelem společnosti Atalian Česká republika
23. 04. 2019
Po šesti letech působení v pozici generálního ředitele IKEA Česká republika, Maďarsko a Slovensko se Marek Feltl stal generálním ředitelem společnosti Atalian Česka republika.

Paul-François Cossa výkonným manažerem společnosti Sanofi CZ a SK
22. 04. 2019
V čele společnosti Sanofi Česká republika a Slovensko je od 1. dubna 2019 Paul-François Cossa. Spolu s koordinací aktivit této biofarmaceutické skupiny na českém a slovenském trhu bude Paul-François Cossa zároveň odpovědný za řízení týmu tým obchodní jednotky volně prodejných léků v Česku a na Slovensku (CHC CZ&SK).

René Holman Manažerem obchodu pro ČR a SR společnosti Kovosvit MAS
22. 04. 2019
Dosavadní obchodně-technický zástupce společnosti Kovosvit MAS po Ústecký, Liberecký a Středočeský kraj René Holman se nově stal Manažerem obchodu pro Českou republiku a Slovensko. Cílem změny je stabilizovat a rozvíjet tuzemský obchod, zkvalitnit péči o zákazníky zejména se zaměřením na poprodejní servis. Do doby, než za sebe zapracuje náhradu do obsluhovaných krajů, bude René Holman působit zároveň na své dosavadní pozici.

Michaela Nedorostová asset manažerkou ve společnosti CA Immo
18. 04. 2019
K pražskému týmu CA Immo se na pozici asset manažerky připojila Michaela Nedorostová. V nové funkci bude mít na starosti správu svěřeného portfolia nemovitostí v podobě kancelářských budov Visionary a Amazon Court včetně podpory a péče o nájemce a dalšího rozvoje stávajících objektů s důrazem na nové technologie, zdravé vnitřní prostředí, komfort a flexibilitu nájemců.

Luděk Drnec generálním ředitelem společnosti DHL Express pro Českou republiku
16. 04. 2019
Společnost DHL Express, poskytovatel expresních logistických služeb, oznámila jméno nového generálního ředitele pro Českou republiku, kterým bude jmenován Luděk Drnec. Od 1. května převezme zodpovědnost za DHL Express Česká republika po Johnovi Cornishovi, který pokračuje nadále ve funkci CEO Středoevropského regionu v DHL Express.

Dvě třetiny Čechů dostaly loni přidáno, spokojenost v zaměstnání roste
16. 04. 2019
Hlavním motivátorem a nejčastějším důvodem pro změnu zaměstnání jsou i dle letošního průzkumu kandidátských preferencí agentury Grafton Recruitment finance. Mzda se v uplynulém roce zvýšila 67 % respondentů, což přispělo k růstu celkové spokojenosti českých zaměstnanců. Vedle výše mzdy se na spokojenosti Čechů odráží i chování nadřízeného, stresová zátěž a možnosti kariérního postupu.

Vladimír Tichý generálním ředitelem společnosti Schneider Electric
15. 04. 2019
Společnost Schneider Electric, globální hráč v oblasti digitální transformace, automatizace a řízení energií, má nového generálního ředitele pro Českou republiku. Od 1. dubna 2019 nastoupil do funkce Vladimír Tichý, který předtím pracoval na manažerských pozicích u stejné společnosti v Irsku a Velké Británii.

Matky jsou oproti otcům v kariéře stále v nevýhodě
15. 04. 2019
Rodičovství a narození dítěte má v ČR negativní vliv na pracovní uplatnění a kariéru 35 % matek. Na profesní kariéru 86 % otců ovšem nemělo rodičovství žádný dopad nebo mělo dokonce pozitivní efekt (např. v podobě růstu platu nebo nových benefitů). Nástroje slaďování práce a rodiny hledá po narození dítěte 58 % rodičů, před narozením dítěte pouze 7 % z nich. Pouze 46 % matek se daří dobře skloubit kariéru a rodičovství. A přestože zaměstnavatelé rodiče podporují, chybí systémová podpora státu. To potvrdil průzkum aliance Byznys pro společnost.

Libor Dvořák generálním ředitelem ERV Evropské pojišťovny, Štěpán Landík zodpovídá za obchod a marketing
11. 04. 2019
Libor Dvořák je od dubna novým předsedou představenstva a generálním ředitelem ERV Evropské pojišťovny, Štěpán Landík v představenstvu už od ledna zodpovídá za obchod a marketing.

Ania Cingrošová manažerkou marketingu platební aplikace Twisto
9. 04. 2019
Do Twista počátkem dubna nastoupila nová marketingová manažerka Ania Cingrošová. Na starost dostane řízení content a social media týmu a tvorbu marketingových strategií, jejím úkolem bude zvýšit povědomí o značce a budovat její pozitivní image. Cingrošová do Twista přichází ze ZOOTu, kde na různých pozicích působila čtyři roky, naposledy jako international marketing manager.

Ztrácíme zdravý rozum, vychováváme děti strachem, bojí se dělat chyby, říká oceněná učitelka Petra Šubrtová
9. 04. 2019
Je u nás pevně zabydlený strach z chyb, děti se je bojí dělat, chyba je přitom obrovský stavební materiál. Když děti pochopí, že chyba není ostuda, mají do života vyhráno, míní učitelka ZŠ Petřiny-sever Petra Šubrtová, loni oceněná v soutěži Global Teacher Prize. Základem je důvěra, vychovává děti k zodpovědnosti a samostatnosti, hlídáme je v každé volné chvíli, ve Finsku ale vyběhnou děti ven a tam na ně dohlíží jeden člověk, líčí.

Paolo Iannone General Managerem UniCredit Bank
5. 04. 2019
UniCredit Bank změnila organizační strukturu řízení vrcholového vedení. Paolo Iannone, náměstek generálního ředitele a místopředseda představenstva se stal General Managerem.

Renata Mrázová bude od května personální ředitelkou skupiny Home Credit
4. 04. 2019
Home Credit Group B. V. (HCG BV), holandská mateřská společnost skupiny Home Credit, jmenovala od 1. května 2019 novou personální ředitelkou Renatu Mrázovou.

Líp už bylo, naznačuje vláda v připravovaném plánu reforem. Reaguje jím na kritiku Bruselu, který říká, že Česko svou šanci už víceméně promarnilo
4. 04. 2019
Týdeník Ekonom získal jízdní řád dalších vládních reforem.Národní plán reforem chce napravit špatné financování výzkumu.Reaguje i na výtky Evropské komise k obnovitelným zdrojům, vzdělávání či infrastruktuře.

Branislav Beneš generálním ředitelem společnosti Capgemini Czech Republic
1. 04. 2019
V čele české pobočky společnosti Capgemini, celosvětového poskytovatele služeb v oblasti poradenství, technologií a outsourcingu, stojí nově Branislav Beneš. V nové pozici bude čerpat ze svých bohatých znalosti celé společnosti, procesů a kontaktů s klienty a partnery, a chce využít také celosvětovou reorganizaci Capgemini pro růst české pobočky a posílení pozice v rámci celosvětové struktury.

Průmyslové firmy upozorňují na možný nástup generační propasti. Důvodem je nízký počet pracovníků ve středním věku
1. 04. 2019
Nerovnoměrné zastoupení jednotlivých generací a hrozba, že seniorní zaměstnanci nebudou mít komu plnohodnotně předat své zkušenosti. To jsou dva hlavní aspekty spojené s takzvanou generační propastí, na jejíž možný nástup upozorňují personalisté i průmyslové firmy. Podle odborníků za tento jev může změna orientace studentů u vysokoškolského vzdělávání. Firmy se tak budou muset více soustředit na mladší pracovníky, aby s nimi spojili svoji dlouhodobou budoucnost.

Martin Saitz se stane generálním ředitelem společnosti Hyundai Motor Czech
1. 04. 2019
Na dealerské konferenci byl představen budoucí generální ředitel společnosti Hyundai Motor Czech Martin Saitz, který má více než dvacetileté zkušenosti v automobilovém odvětví, kde zastával celou řadu manažerských funkcí.

Josef Hos výkonným ředitelem společnosti Webnode
29. 03. 2019
Společnost Webnode, tvůrce nástroje na tvorbu webových stránek pro každého, oznámila jmenování Josefa Hose na pozici nového výkonného ředitele (CEO). Funkci, v níž vystřídal Ondřeje Kratěnu, zastává od února 2019.

Profese budoucnosti - vědí firmy, jakým směrem rozvíjet své zaměstnance?
28. 03. 2019
Budoucnost, ve které vás robot připraví o práci, pravděpodobně ještě neklepe na dveře, tedy pokud patříte mezi pracovníky, kteří uvádí, že investují do zvyšování kvalifikace pro své budoucí uplatnění. Podle globálního průzkumu Workmonitor personálně poradenské společnosti Randstad, který vyhodnocuje vyhlídky více než 13 600 pracujících ve 34 zemích, si více než polovina dnešních zaměstnanců uvědomuje, že pro budoucí působení na trhu práce potřebuje odlišný soubor dovedností, zejména z oblasti technologií.

Český výrobce letadel v problémech: Ještě během prezentace výsledků nabídl šéf Aera rezignaci. Penta vážně zvažovala, že podnik raději prodá
28. 03. 2019
Aero Vodochody se pod italským managementem dostalo do vážných finančních problémů.Penta uvažovala i o prodeji podniku, nakonec se rozhodla jej nadále podporovat.Pod novým vedením chce Aero zvýšit produkci pro další letecké výrobce a dotáhnout zakázky na nová letadla L-39NG.

Velké firmy chtějí více zaměstnávat lidi se zdravotním postižením
26. 03. 2019
V České republice žije více než milion lidí se zdravotním postižením a mnohým se stále nedaří najít zaměstnání. Řada z nich má potřebnou kvalifikaci i zkušenosti, jenže ačkoli OZP tvoří 16 % lidí registrovaných na úřadu práce, jen 4 procenta nabízených pracovních pozic jsou pro ně vhodná. Situaci se dnes snaží zlepšovat řada velkých společností a zaměstnancům se zdravotním postižením nabízí podmínky upravené na míru jejich potřebám. Tento trend se snaží podporovat i konference INSPO, která letos jako novinku představí zaměstnavatelskou zónu.

Martin Palička se vrací do čela společnosti Etnetera
26. 03. 2019
Na pozici CEO společnosti Etnetera, který se zabývá oblastí zakázkového vývoje webových, mobilních a VR aplikací a zakládajícího člena technologické skupiny Etnetera Group, se dočasně vrací Martin Palička.

Karel Taschner marketingovým a PR manažerem Panattoni Europe pro ČR a SR
26. 03. 2019
Společnost Panattoni Europe, evropský lídr na trhu průmyslových nemovitostí, jmenovala Karla Taschnera novým marketingovým a PR manažerem pro Českou republiku. Bude mít za úkol zintenzivnit a optimalizovat marketingovou a mediální komunikaci v návaznosti na dynamický růst společnosti v České republice a plánovaný rozvoj na Slovensku.

David Vašák regionálním manažerem SUSE pro Českou republiku a Slovensko
25. 03. 2019
Novým regionálním manažerem společnosti SUSE pro Českou republiku a Slovensko se stal David Vašák. Ve funkci nahradil dosavadního manažera Miroslava Kořena, který ke konci února společnost po čtyřech letech opustil.

Home office - může spořit čas, ale není pro každého
25. 03. 2019
Home office je v poslední době stále častěji nabízeným benefitem, v některých odvětvích se dokonce stává očekávaným standardem. Jedná se o možnost odpracovat si menší či větší část pracovní doby z pohodlí domova nebo odkudkoliv jinde. Ve velkém tuto možnost využívají IT specialisté, hodně pomoci může také maminkám na mateřské dovolené. Určitě ale není pro každého. Kromě nesporných výhod má totiž i slabé stránky, které mohou zkomplikovat pracovní proces.

Z korporátu jsem odešla za minutu dvanáct. Musíme umět prožít i negativní věci, říká manažerka a mentorka Janka Chudlíková
25. 03. 2019
Neschvaluji pozitivní myšlení ve smyslu, že odmítáme negativní věci a problémy, i napětí máme prožívat, je to klíč, míní bývalá manažerka a dnes mentorka Janka Chudlíková. Semlel mě korporát, začala jsem mít úzkostné paniky, dokázala jsem odejít minutu před dvanáctou, vnitřně mě to posílilo a našla jsem zpět samu sebe, popisuje. Každý může změnit vzorce svého chování, ale musí chtít, jsme neurochirurgové svého mozku, dodává koučka.

SAP Services aktivně podporuje zaměstnance v růstu i vzdělávání
21. 03. 2019
Centra podnikových služeb investují do odborného i osobního rozvoje pracovníků násobně více než jiná odvětví. SAP Services, v čele s generální ředitelkou Ivetou Chválovou, umožňuje svým zaměstnancům širokou škálu vzdělávání.

Nástup průmyslu 4.0 se odráží i ve studiu MBA
21. 03. 2019
Postupné změny v osnovách, které odrážejí technologický vývoj i potřeby společnosti, se netýkají jen základního či středního školství. Novinky a trendy se kontinuálně promítají i do MBA programů, které v Česku nabízejí prestižní školy a instituty.

Pavel Milec HR ředitelem společnosti O2
21. 03. 2019
Divizi Lidské zdroje v O2 vede Pavel Milec, který ve společnosti doposud působil jako ředitel pro call centra. Zároveň se stal novým členem správní rady firemní Nadace O2.

Pro generaci Z je prioritou smysluplnost práce, flexibilita a osobní rozvoj
21. 03. 2019
Na trh práce vstupuje generace Z a s ní i změny v požadavcích potencionálních zaměstnanců. Z průzkumu kandidátských preferencí personální agentury Grafton Recruitment vyplývá, že finanční ohodnocení není u pracovníků z této generace na prvním místě. Důležitější je pro ně smysluplnost práce, flexibilita a příležitosti k osobnímu rozvoji. Zástupce generace Z musí zaměstnání nejenom naplňovat, ale také dávat pocit, že svou prací dělají svět lepším. Firmy se musí naučit tuto mladou generaci vhodně motivovat, jinak jim zmizí do světa podnikání a na volnou nohu.

Přichází robotizace a naše školy se nemění, učí informatiku 19. století, říká profesor kybernetiky Michael Šebek
19. 03. 2019
Všechno se mění a zrychluje. Netušíme, co nás čeká. Digitalizace mění společnost. Umělá inteligence je stále chytřejší, roboti stále šikovnější. Stroje nás překonávají a nahrazují, říká profesor kybernetiky Michael Šebek.Škola musí být fitkem pro mozek. Rozvíjejme kreativitu a šikovnost všeho druhu. Lepší je budoucnost tvořit než se jí přizpůsobovat, dodává Šebek.

Revoluce dovedností 4.0 aneb hledáme lidi, protože roboti je potřebují
18. 03. 2019
Personální společnost ManpowerGroup provedla již 3. ročník celosvětového průzkumu Revoluce dovedností, který se uskutečnil ve 44 zemích včetně ČR na vzorku 19 000 zaměstnavatelů. Těm byly položeny následující otázky. Jaký bude pravděpodobný dopad automatizace na počet jejich zaměstnanců v následujících 2 letech? Jaké pozice budou v rámci jejich firmy nejvíce ovlivněny a kterých dovedností si nejvíce cení? Jaké strategie zavádí, aby si do budoucna zajistili potřebné schopnosti a dovednosti?

Aleksander Marinkovic generálním manažerem pro region střední a východní Evropy společnosti OnRobot
18. 03. 2019
Společnost OnRobot, poskytovatel inovativních koncových nástrojů pro kolaborativní roboty, jmenovala Aleksandra Marinkovice novým generálním manažerem pro region CEE. Aleksander Marinkovic povede nedávno otevřenou regionální pobočku ve Varšavě, přičemž bude zodpovědný za obchodní aktivity ve střední a východní Evropě, včetně České republiky a Slovenska.

Pouze 18 % top manažerských pozic je obsazeno ženami
17. 03. 2019
Podle nové studie společnosti IBM: "Ženy ve vedení a paradox priorit“, které se zúčastnilo 2300 vedoucích pracovníků z firem po celém světě, deficit žen ve vedoucích pozicích nadále přetrvává. Pro většinu společností zatím stále není kariéra žen prioritou.

3 ze 4 studentů technických škol nevědí, co to je Průmysl 4.0
15. 03. 2019
Téměř 80 % studentů neví, co je Průmysl 4.0. Více než polovina jich toto označení ani nikdy neslyšela. Překvapující zjištění odhalil společný průzkum inženýrské společnosti DEL a poradenské společnosti BDO, který provedla agentura Ipsos. Dotazování dále ukázalo, že o termínu označujícím čtvrtou průmyslovou revoluci dosud neslyšelo ani 30 % manažerů a majitelů českých průmyslových firem.

Gabriela Kahounová personální ředitelkou společnosti Latecoere
14. 03. 2019
Společnost Latecoere Czech Republic, výrobce dveří a dalších dílů do letadel, má novou personální ředitelku. Gabriela Kahounová nastoupila do společnosti v lednu letošního roku a na starosti má především nový strategický koncept personálního oddělení včetně rozvoje zaměstnanců a posílení spolupráce s odbory. Na své pozici uplatní 12 let zkušeností ze společnosti DHL Supply Chain Česká republika.

Renata Salata posílila management fintechové společnosti Twisto
14. 03. 2019
Platební aplikace Twisto posílila svůj tým managementu. Pomoci dalšímu růstu firmy má v České republice Renata Salata, která bude z nové pozice řídit koordinaci také s týmem v Polsku. Renata za svou kariéru nasbírala bohaté zkušenosti z finančního sektoru, především ve společnosti GE Money Bank/Moneta a následně v Providentu. Cílem Renaty Salata bude akcelerovat růst mladé finanční společnosti, která v letošním roce plánuje opět vyrůst více než dvojnásobně a přiblížit se obratu kolem dvou a půl miliardy korun.

Úředníci rozhodují o budoucnosti podniků, odpovědnosti se ale bojí
14. 03. 2019
O budoucnosti firmy mnohdy rozhoduje úředník s razítkem.Hrozba sankce podle podnikatelů vede spíše než k jeho odpovědnému jednání ke strachu rozhodnout.

Miroslav Kořen generálním ředitelem společnosti Kaspersky Lab pro východní Evropu
11. 03. 2019
Na pozici generálního ředitele pro východní Evropu ve společnosti Kaspersky Lab nastoupil Miroslav Kořen. Z Prahy povede východoevropský tým a bude zodpovědný za dlouhodobý růst a výkonnost společnosti v oblasti B2C produktů, digitálních prodejů a firemních kyberbezpečnostních řešení napříč trhy v tomto regionu.

Vladimír Vošický končí na postu generálního ředitele Hyundai Motor Czech
11. 03. 2019
Společnost Hyundai Motor Czech se dohodla na ukončení vzájemné spolupráce s generálním ředitelem společnosti Vladimírem Vošickým.

Narozeniny
11. 03. 2019

Genderové audity - přidaná hodnota pro zaměstnavatele i zaměstnané
9. 03. 2019
V roce 2018 dokončila společnost Gender Studies genderové audity v osmi firmách a ve čtyřech institucích státní správy. Auditů bylo celkem 21 a proběhly jak v Praze, tak na pobočkách, závodech a úřadech v regionech. Celkem se do procesu aktivně zapojilo 3.468 zaměstnanců a zaměstnankyň. Cílem genderového auditu je zkoumat nastavení personálních procesů a fungování firmy z pohledu rovných příležitostí žen a mužů.

Škola mě nudila a štvala, známka je jen číslo, zpětnou vazbu vám nedá, říká analytička projektu Učitel naživo Štěpánová
7. 03. 2019
Známka není něco, co by pomáhalo dítěti ve vzdělávací zkušenosti, tvrdí analytička projektu Učitel naživo Lenka Štěpánová. Problém školství je podle ní v tom, že se nepodporují lidé, kteří v něm pracují. Rozhovor DVTV natáčela v rámci vzdělávací konference Nakopněte svoji školu v Litomyšli.

Tomáš Potměšil jmenován na pozici Director, v KPMG vede tým Customer Advisory
7. 03. 2019
KPMG Česká republika jmenovala Tomáše Potměšila na pozici Director v oddělení Management Consulting. Potměšil se zaměřuje na zákaznické strategie a řízení CX (customer experience). V KPMG šéfuje týmu, který nedávno představil populární studii „V rytmu zákazníka“.

Jaroslaw Chęciński generálním ředitelem ve skupině Profireal Group
5. 03. 2019
Novým generálním ředitelem skupiny Profireal Group je Jaroslaw Chęciński. Polský manažer s bohatou mezinárodní zkušeností ve vedení finanční skupiny nahrazuje Davida Choura, který tento post zastával od roku 2003.

Miloš Novák převzal vedení prodeje společnosti Kika Nábytek
5. 03. 2019
Pozici vedoucí prodeje ve společnosti Kika Nábytek nově obsadil Miloš Novák. Zodpovědný je za šest obchodních domů v České republice.

Ladislav Bárta generálním ředitelem společnosti Astratex
5. 03. 2019
Významný hráč na středoevropském trhu se spodním prádlem a plavkami společnost Astratex posiluje svůj nejvyšší management. Novým generálním ředitelem společnosti (CEO) se stane Ladislav Bárta. Ve funkci střídá zakladatele a minoritního akcionáře Petra Víta, který nadále zůstává jednatelem společnosti. Nejvyšší management dále doplňují Miroslav Tesař, Karol Gulaš a Martin Svoboda.

Ubývá vyučených absolventů škol. Důsledkem je nedostatek pracovníků a řemeslníků
5. 03. 2019
U učňovských oborů trvale klesá zájem uchazečů a na trhu chybí řemeslníci. Přesto jsou mezi nezaměstnanými nejčastěji právě vyučení lidé.

Pracovní pohovory se nevyplácí podceňovat
4. 03. 2019
Loňský rok lámal na pracovním trhu rekordy - v minulosti totiž nikdy nebyla v Česku míra nezaměstnanosti tak nízká. Firmy se proto musely o nové zaměstnance přetahovat a často slevovat ze svých nároků. Podle odborníků tato doba končí.

Ondřej Matuštík finančním ředitelem společnosti DataSpring
4. 03. 2019
Novým finančním ředitele společnosti DataSpring a zároveň jejím jednatelem se stal v únoru Ondřej Matuštík. Bude zodpovědný za firemní finance, controlling, právní oddělení a také backoffice. Ondřej Matuštík zastává pozici finančního ředitele rovněž ve společnosti AUTOCONT.

Narozeniny
4. 03. 2019

Vince Gruber povede na evropských trzích Mondelez International
28. 02. 2019
Výkonným viceprezidentem a prezidentem pro evropské trhy společnosti Mondelez International, globálního výrobce cukrovinek a pečených produktů, se stal Vince Gruber. Před tímto jmenováním působil několik let na pozici oblastního prezidenta společnosti pro západní Evropu. V nové roli dostal za úkol formovat a řídit firemní strategii "Snacking Made Right" v celém regionu. Cílem této nové strategie je povzbudit lidi k tomu, aby „svačili dobře díky nabídce správných snacků pro tu pravou chvíli, vyrobených tím nejlepším možným způsobem“.

Firmy si samy vychovávají zaměstnance, státu navzdory. Podnikových škol je v Česku víc než 15, studenti se v nich učí pracovat s nejnovějšími technologiemi
28. 02. 2019
V Česku existuje nejméně 17 podnikových škol, které provozují velké korporace, menší firmy i spotřební družstva.Většina firemních škol má dlouhou historii, po roce 1990 jich vzniklo jen několik. Brzdí je administrativní překážky ze strany krajů a státu.Jejich hlavní výhodou je praktická výuka studentů v reálném podnikovém provozu a zkušenosti s nejnovějšími technologiemi.

Každá třetí česká firma se stala obětí kriminality. Polovinu mají na svědomí zaměstnanci
28. 02. 2019
Podvod ve svém nitru snáze odhalí nadnárodní korporace než ryze české malé a střední podniky.Podle expertů tuzemské společnosti podceňují prevenci a spoléhají na zastaralé metody odhalování kriminality.

Veronika Římalová vede zákaznickou podporu společnosti ESET
27. 02. 2019
Vedení zákaznického servisu společnosti ESET převzala Veronika Římalová. Do nové pozice přináší zkušenosti z vedení obchodního týmu a klientského centra. Ve funkci manažerky zákaznické podpory bude mít za úkol zlepšení procesů při komunikaci se zákazníky společnosti ESET.

Martin Baláž country managerem pro Českou republiku a Slovensko společnosti Prologis
27. 02. 2019
Společnost Prologis, oznámila povýšení Martina Baláže na pozici viceprezidenta a country managera společnosti pro Českou republiku a Slovensko.

Český vzdělávací systém nestíhá, škola by měla děti naučit řádu, tvrdí Dana Drábová
26. 02. 2019
Je tendence usnadňovat žákům každodenní práci tím, že se klade větší důraz na humanitní vzdělávání, schopnost memorovat je dána větší části populace než schopnost logicky myslet, míní šéfka Úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová.V Litomyšli byla hostem speciálu DVTV v rámci vzdělávací konference Nakopněte svoji školu. Když se dívám na maturitní testy z matematiky, říkám si, že tohle kdybych nezvládla při přijímacích zkouškách na gymnázium, tak by mě nevzali, dodává.

Poptávka po řidičích roste, zájem je však stále menší. Uchazeče odrazují vysoká odpovědnost a nízké mzdy
26. 02. 2019
Nedostatek řidičů nákladních vozidel a autobusů představuje vážný problém, se kterým se dopravci již dlouhodobě potýkají. Absence zájemců o práci řidiče se začala projevovat už v druhé polovině roku 2015, od té doby počet pracovních míst v tomto oboru s určitými sezónními výkyvy stále roste, klesá ale počet zájemců, informovala společnost Profesia CZ.

Jaroslav Zelenka manažerem spedice DACHSER Kladno
26. 02. 2019
Mezinárodní logistický provider DACHSER Czech Republic má nového manažera spedice pro DACHSER Kladno, největší pobočku v České republice. Jaroslav Zelenka nastoupil na tuto pozici s cílem nadále zvyšovat kvalitu logistických služeb.

Školní počítačová revoluce? Stát změní výuku informatiky. Je na čase, říká Růžičková z Národního ústavu pro vzdělávání
25. 02. 2019
Cílem je, aby děti více porozuměly tomu, jak počítače pracují, a aby uměly informaticky myslet, není dobré být ve vleku technologií, míní Daniela Růžičková z Národního ústavu pro vzdělávání. Základy programování a algoritmizace by se měly na školách začít učit za necelé dva roky, pilotní projekt už běží. Náklady na obměnu techniky prý budou v řádu miliard.Práce s textovým editorem do nové informatiky úplně nepatří, děti ale o výuku uživatelských dovedností nepřijdou, tvrdí Růžičková.

Martin Dlouhý posílil Rohlik.cz
25. 02. 2019
Online prodejce potravin Rohlik.cz přibírá do svého představenstva výraznou posilu. Na pozici Non-executive board member bude v Rohliku.cz působit Martin Dlouhý, který v minulosti vedl maloobchodní řetězce jako Tesco, Makro nebo McDonald's. Fungovat bude jako poradce pro manažerský tým.

Závislost na ICT pronikla do všech oborů. Zrychlují práci, ale potírají myšlení a paměť
25. 02. 2019
Využití informačních technologií strmě roste ve všech oborech. I tam, kde by to před lety čekal málokdo. Problém je, že si lidé přivykli na programy a technologie, které musí stále někdo vymýšlet a spravovat. Takový ICT odborníci však citelně chybí a studentů ICT oborů dlouhodobě ubývá.

TruScale společnosti Lenovo nabízí využití infrastruktury jako služby
25. 02. 2019
Společnost Lenovo přestavila službu Lenovo TruScale Infrastructure Services, která je založená na pronájmu zařízení - avšak instalovaném u zákazníka nebo na jím určeném místě. Infrastruktura jako služba poskytuje zákazníkům flexibilnější využívání prostředků, rychlou implementaci a téměř neomezený výkon. Organizace tak mohou v datacentrech nasazovat a obnovovat hardware, software, řešení a služby bez kapitálových investic.

Přestupy
25. 02. 2019

Jak se žije tam, kde víkend začíná už v pátek. Český experiment s pracovní dobou svědčí majitelům i zaměstnancům
22. 02. 2019
Tři české firmy zkoušejí, jaké to je, fungovat ve čtyřdenním pracovním režimu.Každá na to jde po svém, ale žádná nehlásí vážnější provozní potíže.Občas jen mírně překvapené klienty.

Novým šéfem logistiky České pošty se stal Petr Cinkl z Agrofertu. Má zlepšit hlavně doručování
18. 02. 2019
Novým ředitelem divize poštovní provoz a logistika České pošty se dnes stal Petr Cinkl. Dosud byl vedením divize pověřen Jiří Linert, který zůstává ředitelem řízení doručovací sítě státního podniku.

Milan Žák je novou posilou RE/MAX G8 Reality
18. 02. 2019
RE/MAX G8 Reality se sídlem ve více než 15 městech má od ledna 2019 novou posilu. Milan Žák, který od roku 2016 působil na pozici generálního ředitele RE/MAX Česká Republika, bude skupině kanceláří G8 pomáhat s rozvojem obchodních příležitostí, s náborem makléřů a budováním realitních týmů. Jako Business consultant zde zúročí své bohaté zkušenosti z vedení velkých korporátních společností.

Karel Branda, Petr Bělina a Radim Šponar posílili management koncernu Trigema
18. 02. 2019
Provozním ředitelem koncernu Trigema se stal Karel Branda, který doposud působil na pozici ředitele dceřiné společnosti Trigema Building. Novým šéfem stavební části koncernu je Petr Bělina a obchodním ředitelem Radim Šponar.

Řemeslo má zlaté dno a začíná zajímat i dívky. Roste generace instalatérek a truhlářek
18. 02. 2019
Podlahářka, instalatérka nebo truhlářka - stále více dívek se v posledních letech hlásí na řemeslné obory. Podle Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy v loňském školním roce dívky představovaly 34 procent žáků u oborů s výučním listem, přes 50 procent u oborů s maturitou.

Václav Švub vede digitální tým společnosti ABB pro Českou republiku a Slovensko
14. 02. 2019
Zodpovědnost za digitální portfolio ABB pro Českou republiku a Slovensko převzal Václav Švub, který povede digitální tým společnosti. V této pozici pracuje od 1. února 2019.

Jana Schiffnerová HR ředitelkou společnosti Trask
14. 02. 2019
Novou HR ředitelkou společnosti Trask se stala Jana Schiffnerová. Přichází ze společnosti Ness Digital Engineering, kde řídila více než 10 let veškeré HR aktivity - jak tuzemské, tak i v regionu CEE. Do Trasku nyní přináší své zkušenosti a bohaté znalosti z mnohaletého působení v oboru technologií.

Vedení logistiky e-shopu Alza převzali společně Michal Ondomiši a Lukáš Baudyš
13. 02. 2019
Největší oddělení českého online obchodu Alza - logistiku - vedou od ledna dva lidé. Podobně má e-shop dva ředitele IT a marketingu.

Školy ukrutně potřebují peníze. Nemáme ani na tři fošny pro žáka, to je špatný vtip, říká učitel z Akademie řemesel
11. 02. 2019
Na materiál pro výuku jsme žádali o 900 tisíc korun pro 550 žáků, za to pro truhláře koupíte tři fošny, ministerstvo nám ale dá na jednu fošnu, to by truhláři museli dělat nábytek pro panenky, říká učitel Martin Holenda z pražské Akademie řemesel. Česko podle něj potřebuje víc učňů, přitom způsob, jak se dá získat vyšší vzdělání, může být i od výučního listu přes vyšší odbornou školu k inženýrovi, takoví lidé jsou pak v praxi k nezaplacení, míní. Na druhou stranu přiznává, že třetina žáků v jeho oboru se vůbec nedostane k závěrečné zkoušce.

Daniel Holman posílil tým cloudového poskytovatele Geetoo
11. 02. 2019
Novou posilou společnosti Geetoo, dříve G2 server, se od února stal Daniel Holman. Ve společnosti Geetoo nastupuje na pozici Enterprise Account Managera a posiluje tak obchodní tým pod vedením Pavla Doležala, Country Managera CZ a SK společnosti Geetoo.

Pojem Průmysl 4.0 nedokáže vysvětlit 79 % studentů technických oborů
11. 02. 2019
Podle 84 % manažerů průmyslových firem se českému průmyslu vede ve srovnání se zahraničím dobře. S tím souhlasí ale jen 59 % studentů technických oborů. Naopak podle 41 % z nich průmysl stagnuje nebo se propadá. Obě skupiny vnímají jako největší problém nedostatek kvalifikovaných pracovníků i lidí obecně. A zatímco růst mezd je pro zlepšení produktivity práce důležitý pro 78 % studentů, stejný názor má jen 28 % manažerů. Ti za důležité považují zejména investice do vědy a výzkumu (89 %) či postupující digitalizaci a automatizaci (76 %), tedy atributy Průmyslu 4.0. Překvapující je, že 57 % studentů o něm nikdy neslyšelo. Dalších 22 % o něm sice slyšelo, ale neví, co znamená. Vyplývá to z výsledků společného průzkumu inženýrské společnosti DEL a poradenské společnosti BDO, který provedla agentura Ipsos na základě osobního dotazování.

Narozeniny
11. 02. 2019

Mikolaj Mogilnicki ředitelem HR ve společnosti Penta Investments
7. 02. 2019
S účinností od 1. února se stal ředitelem pro lidské zdroje v Pentě Investments Mikolaj Mogilnicki. Jeho primární zodpovědností bude implementace HR strategie a s ní spojené aktivity v celé skupině.

Z transformační bídy dovedl k prosperitě strojírnu TOS Varnsdorf. "Kuponovka se mu nepovedla, ale Klaus byl frajer," říká dnes Jan Rýdl
7. 02. 2019
V devadesátých letech Jan Rýdl spolu s kolegy manažersky privatizoval a z potíží vyvedl strojírnu TOS Varnsdorf.Podnik, v němž rodina Rýdlova drží podíl 66 procent, dnes vyváží do desítek zemí. V zahraničí má tři výrobní závody a loni utržil 1,7 miliardy korun.Za největší ohrožení firma považuje nedostatek kvalitní pracovní síly, takže otevřela vlastní školu. "Děláme práci za stát, ale nebrečíme," říká Rýdl.

Čínu trápí rozkrádání majetku v kapitalistickém vlastnictví. Její obyvatelé jsou loajální k režimu, ale ne k zaměstnavateli
7. 02. 2019
Číňané jsou loajální ke komunistickému režimu, ale nikoliv ke svému zaměstnavateli.Tamní firmy se tak stále více potýkají s podvody zaměstnanců.

Koen Michiels novým výkonným ředitelem společnosti Datasapiens
6. 02. 2019
Česká společnost Datasapiens, která se zabývá analytikou a monetizací zákaznických dat, na přelomu roku změnila své vedení. Novým výkonným ředitelem (CEO) se stal Koen Michiels, který ve firmě dosud působil jako CTO a patří mezi její zakladatele.

Petr Doležal generálním ředitelem lékáren BENU
5. 02. 2019
Generálním ředitelem a předsedou představenstva provozovatele sítě lékáren BENU, společnosti BENU Česká republika a.s., se stal Petr Doležal. Vedení přední lékárenské sítě od února přebírá po Sebastianovi Ringovi, který bude nově zodpovídat za řízení aktivit skupiny Phoenix na rumunském trhu.

Žák by měl cítit autoritu učitele, pedagog by měl být zároveň žákovi partnerem
4. 02. 2019
Chtěl bych, aby byla ředitelům navrácena kompetence posuzovat, kdo je na jejich škole schopen vzdělávat, říká v rozhovoru Radim Jendřejas, ředitel a jednatel Trojského gymnázia.

Vít Vážan generálním ředitelem Českých Radiokomunikací
4. 02. 2019
Představenstvo Českých Radiokomunikací (CRA) oznamuje jmenování Víta Vážana na pozici nového generálního ředitele. Po osmiletém působení ve vedení společnosti opustí funkci generálního ředitele Martin Gebauer, který nově povede byznysové aktivity Macquarie Infrastructure and Real Assets (MIRA) ve střední a východní Evropě.

Martin Hrežo generálním ředitelem skupiny Penta Hospitals International
4. 02. 2019
Generálním ředitelem a předsedou představenstva (CEO) skupiny Penta Hospitals International (PHI) se stal od dnešního dne Martin Hrežo. Jeho posláním bude v nejbližších letech pokračovat v realizaci dlouhodobé strategie skupiny, hlavními pilíři které je zejména zvyšování kvality zdravotní péče a také reprofilizace nemocnic a poliklinik směrem k jejich vyšší integraci a provozní excelentnosti.

Jan Frydrych personálním ředitelem pro projekt INDIA 2.0, který vede společnost ŠKODA AUTO
4. 02. 2019
Od 1. dubna 2019 převezme funkci personálního ředitele v rámci projektu „INDIA 2.0“, který vede značka ŠKODA, Jan Frydrych. Zkušený manažer bude v této funkci, společně s nově založeným manažerským týmem, zodpovědný za řízení lidských zdrojů a za implementaci personální strategie v rámci projektu „INDIA 2.0.“ Zároveň bude také zodpovědný za spolupráci se sociálními partnery a využití personálních synergií mezi koncernovými značkami na indickém trhu.

Jan Kovář obchodním ředitelem startupu CleverAnalytics
2. 02. 2019
Po více než čtrnácti letech zkušeností z marketingu, a především marketingových průzkumů, se přesouvá Jan Kovář do startupu CleverAnalytics na pozici obchodního ředitele. Chce posílit stabilní místo platformy pro lokační analýzu nejen na domácím trhu, ale zejména na trzích zahraničních. V minulosti působil například v oblasti automobilového, finančního, retailového a FMCG sektoru.

Legenda na kapačkách: Zetoru spadly prodeje o 30 procent a bojuje o přežití. Firma trpí omezením vlastního vývoje, díly nakupuje jinde
31. 01. 2019
Prodeje brněnských traktorů se loni propadly o 30 procent a letošní rok bude podle odborů ještě horší.Vedení firmy viní nové emisní a bezpečnostní regulace, Zetor ale klesl mnohem víc než ostatní výrobci.Jedním z důvodů špatné kondice podniku je omezení vlastního vývoje a nákupy motorů a dalších komponent od subdodavatelů.

Agentura Sherpas zavádí čtyřdenní pracovní týden
30. 01. 2019
Od ledna 2019 nabízí pro všechny své zaměstnance zkrácený pracovní týden.

Miroslav Pudil generálním ředitelem společnosti Kühne + Nagel ČR
30. 01. 2019
Od ledna převzal vedení české pobočky globální logistické společnosti Kühne + Nagel Miroslav Pudil. Kühne + Nagel Česká republika je členem nadnárodní logistické skupiny Kuehne + Nagel Group se sídlem ve Švýcarsku. Skupina s 128letou historií je světovou jedničkou v námořní přepravě, globální dvojkou v leteckém cargu a dvojkou kontraktní logistiky.

Laboratoř inovací na FEKT VUT, která pomáhá testovat nápady studentů v praxi, vznikla ve spolupráci s AT&T
28. 01. 2019
Navrhnout si vlastní desky plošných spojů, osadit je součástkami, implementovat komunikační technologie a na konci dotvořit design produktu za pomoci 3D tiskárny. To vše mohou studenti Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií VUT díky nové laboratoři pro inovace - Innovation Laboratory. Ta byla otevřena včera v Ústavu telekomunikací a je pokračováním úspěšné spolupráce mezi americkou společností AT&T a Ústavem telekomunikací FEKT.

Carmine Di Sibio bude od 1. července 2019 novým generálním ředitelem a předsedou správní rady EY
28. 01. 2019
Příštím předsedou správní rady a generálním ředitelem společnosti EY byl s účinností od 1. července 2019 zvolen Carmine Di Sibio, který v této funkci k danému datu nahradí Marka Weinbergera.

Víceletá gymnázia jsou omyl, kastují společnost, montovny nejsou budoucnost, říká Kartous ze společnosti EDUin
28. 01. 2019
Nutit patnáctiletého člověka, aby si vybral svoji budoucí odbornost, je velká hloupost, lidé potřebují mnohem větší míru všeobecné gramotnosti, řemeslníci by měli obstát i občansky, tvrdí Bohumil Kartous ze společnosti EDUin, spoluautor nového auditu vzdělávání. Mimo jiné kritizuje snahu hejtmanů dostat více studentů na učební obory. Jenom se tím naplní požadavek části ekonomiky postavené na levné pracovní síle, zase to dopadne na děti ze slabého sociálního prostředí, varuje Kartous.

Klesá podíl lidí, kteří se v zaměstnání setkávají s diskriminací
25. 01. 2019
Jak vnímáme diskriminaci v práci? V posledních letech se zvyšuje podíl lidí, kteří uvádějí, že se s tímto jevem nesetkávají. Nedostatek zaměstnanců téměř ve všech oborech donutil zaměstnavatele v minulém roce „sáhnout“ i do skupin, které nebyly z pohledu trhu práce vnímané jako nejžádanější. Snížilo to i diskriminační tendence?

Jan Hrubý generálním ředitelem společnosti RE/MAX ČR
24. 01. 2019
Na pozici generálního ředitele RE/MAX ČR nastupuje Jan Hrubý. Dosavadní CEO Milan Žák se stal vlastníkem jedné z franšíz a v RE/MAX bude nadále působit.

Radek Duda Country Managerem divize leteckých a námořních přeprav DACHSER Czech Republic
24. 01. 2019
Mezinárodní logistický provider DACHSER Czech Republic má nového Country Managera pro Air & Sea Logistics - za divizi leteckých a námořních přeprav bude v České republice zodpovědný Radek Duda.

V lidech je živena představa, že tu jsou peníze na věci, které vidíme na Západě. My ale ještě nejsme Německo, říká šéfka Národní rozpočtové rady
24. 01. 2019
Varuje před vyhlížením krizí, ale aktuální rok považuje za zlomový, protože přehřátý trh práce v kombinaci s útlumem Německa může odnést česká exportní ekonomika.Eva Zamrazilová rovněž upozorňuje, že dlouhodobě nelze udržet zákonem garantované výdaje, jako jsou penze, bez zvyšování dluhu, nebo zásadních reforem.K měnové politice jako bývalá členka rady ČNB říká, že sazby se v Česku nikdy neměly dostat na nulu.

Superhrubé řešení Babišova slibu zrušit superhrubou mzdu
24. 01. 2019
Měl to být rok 2019, pak 2020, nyní údajně 2021.Rušení superhrubé mzdy a snížení daní se zase odkládá.Včerejší pravičák a dnešní levicový premiér Andrej Babiš na prosazení nemá sílu.

Známky mají na děti negativní dopad, ničí motivaci, jde to i bez nich, tvrdí zakladatelka Montessori školy
23. 01. 2019
Proč dětem ničíme vnitřní motivaci? Přece víme, že když se něco naučit chceme, naučíme se to čistě proto, že nás to zajímá. Přece víme, že to jde i bez známek. Připravme dětem podnětné učební prostředí. Bezpečné a smysluplné. Nenuťme děti učit se pro známky. Naučme je učit se pro život, říká Miroslava Vlčková, zakladatelka Montessori školy.

Dachser jmenoval v ČR nového country managera Air & Sea. Radek Duda má rozšířit produktovou nabídku a posílit spolupráci v rámci firmy
23. 01. 2019
Mezinárodní logistický provider Dachser Czech Republic má nového country managera pro Air & Sea Logistics. Za divizi leteckých a námořních přeprav bude v České republice zodpovědný Radek Duda.

Kde se deváťáci učí v baru. Proč byla základka z Orlických hor v matematické či čtenářské gramotnosti mezi českými školami nejlepší?
18. 01. 2019
V Dobřanech žije 130 obyvatel, do místní školy chodí ale 178 žáků.Své děti se sem snaží přihlásit rodiče i z dalekého okolí.A nejen proto, že tu školáci denně běhají kilometr "s Emilem" a v mezinárodním hodnocení vědomostí byli za Česko nejlepší.

Alain Van Groenendael generálním ředitelem společnosti Arval
17. 01. 2019
Předsedou představenstva a CEO společnosti Arval, která se specializuje na komplexní služby v oblasti operativního leasingu vozidel, se s účinností od 1. ledna 2019 stal Alain Van Groenendael. Po osmi letech tak ve funkci vystřídal Philippa Bismuta. Za sebou má 30 let zkušeností na mezinárodním poli, působil například v Citibank nebo v BNP Paribas Group. Byl též místopředsedou ASF a předsedou Eurofinas.

Angličtina je hrozný boj, učebnice jsou strašné, fixujeme se na slovíčka, říká učitel Šácha
17. 01. 2019
Do škol se valí unylé učebnice, spousta učitelů je špatných a ti dobří jsou ve vleku osnov, které se musí učebnicemi řídit, je to provázaný systém, tvrdí soukromý učitel angličtiny Milan Šácha. Angličtina, kterou většina Čechů mluví, podle něj nemá s tou opravdovou nic společného.Sám vede kurzy ve skupinách s deseti lidmi. To, že individuální výuka je nejlepší, je zaklínadlo, které slyším všude, mylná je i představa, že nejlepší učitelé jsou rodilí mluvčí, myslí si Šácha.

Marketingový manažer může vydělávat až 120 tisíc korun měsíčně
14. 01. 2019
Jaký bude letos pracovní trh v marketingu a komunikacích?

Narozeniny
14. 01. 2019

MUNIVERSE: Kampaň Masarykovy univerzity od Aetny
13. 01. 2019
Středobodem komunikace je interaktivní mapa s “vesmírem” studentských výhod.

Michel A. Khalaf jmenován CEO pojišťovny MetLife
11. 01. 2019
Michel A. Khalaf nastoupí 1. května 2019 do pozice generálního ředitele celosvětové pojišťovací společnosti MetLife, Inc. Nahradí tak dosavadního ředitele Stevena A. Kandariana, který na konci dubna odchází do důchodu. Pojišťovna MetLife, Inc. patří k největším na světě, jejích služeb využívá 100 milionů klientů ve více než 40 zemích světa.

Nicolas Eich generálním ředitelem společnosti Edenred ČR
10. 01. 2019
Novým generálním ředitelem společnosti Edenred Česká republika byl jmenován Nicolas Eich. Do Edenredu, který je největším světovým poskytovatelem firemních benefitů s velmi silnou pozicí v České republice, přichází z tuzemského srovnávače finančních produktů ChytryHonza.cz. Tam působil rovněž v nejvyšší manažerské pozici.

Za e-cigaretami stojí dva mladíci, kteří na jednoduchém nápadu vydělali miliardy. Mezi mládeží jsou tak populární, že firma musela ubrat na marketingu
10. 01. 2019
Elektronické cigarety měly být zdravější alternativou ke klasickému tabáku. Oblíbené se však staly u americké mládeže, kterou houfně táhnou ke kouření.

Videoplatforma Motionlab, která na podzim propagovala Marketing Festival, vstupuje na americký trh
9. 01. 2019
Českou firmu si pro svůj tříměsíční intenzivní program vybral newyorský akcelerátor VentureOut. Podpořil ji i CzechInvest.

Datová centra ve světě internetu věcí
9. 01. 2019
Investice firem do technologií internetu věcí rychle rostou. Jádrem řešení internetu věcí budou datová centra, která se musí připravit na svoji novou roli.

Zaměstnanci sobě - kanceláře dle představ zaměstnanců přitáhnou talenty
9. 01. 2019
Jak vyplývá z průzkumu personální agentury Randstad, atraktivní pracovní prostředí se probojovalo do trojice nejdůležitějších aspektů výběru práce. Asi největší důraz na něj kladou uchazeči o práci v oboru podnikových služeb, kam každoročně přibyde více než 10 000 zaměstnanců. Téměř 80 % z nich chce podle studie ABSL, JLL a Skanska před podpisem smlouvy vidět své budoucí pracoviště, a proto se česká centra podnikových služeb v tomto ohledu skutečně snaží a zaměstnancům nabízejí i něco navíc - například jako výherce ocenění ABSL Diamonds Johnson & Johnson i zdravé stravování, meditační místnosti či plně vybavené fitness centrum.

Jaroslava Palendalová generální ředitelkou společnosti KRUK Česká a Slovenská republika
8. 01. 2019
Společnost KRUK Česká a Slovenská republika (KRUK), která se zaměřuje na správu pohledávek finančních ústavů a korporátních zákazníků, oznámila personální změny s platností od 1. ledna 2019. K uvedenému datu se postu generální ředitelky společnosti ujala Jaroslava Palendalová.

Foxconn si pro své digitální HR vybral SAP SuccessFactors
7. 01. 2019
Společnosti SAP SE a AKT Česká republika (AKT) oznámily, že Foxconn sídlící v České republice si pro své řízení lidského kapitálu (HCM) a digitální HR strategii vybral řešení SAP SuccessFactors. Společnost Foxconn se rozhodla pro přechod z on-premise SAP ERP HCM na SAP SuccessFactors HCM Suite s cílem využít výhod cloudového HR a strategicky inovovat oddělení lidských zdrojů tak, aby bylo v souladu s potřebami firmy a jejího podnikání. Implementačním partnerem je společnost AKT Česká republika, která poskytne společnosti Foxconn komplexní služby, včetně poradenství s řízením změn, konfigurací, následnou integrací a datovou migrací.

Davida Kazda členem top managementu společnosti Algotech
7. 01. 2019
Top management společnosti Algotech 1. ledna 2019 posílil David Kazda, který bude nově plně odpovědný za vedení úseku plánování podnikových zdrojů (ERP). Zaměří se především na rozvoj týmu a péči o stávající klienty. V Algotechu pracuje více než 10 let. Kromě oblasti ERP získával zkušenosti i na obchodních pozicích.

Michael Štádler jednatelem společnosti Adform
4. 01. 2019
Funkci jednatele české pobočky globální technologické společnosti Adform působící v oblasti bannerové reklamy nově zastává Michael Štádler. Tento krok byl motivován zejména snahou o zvýšení akceschopnosti české pobočky vůči místním úřadům a Štádler by měl také přispět ke snadnějšímu budování vztahů s klíčovými obchodními partnery.

Zakladatel Aukra učí české děti anglicky po internetu
3. 01. 2019
Kvůli své osmileté dceři rozjel spolumajitel známého aukčního portálu projekt interaktivní výuky angličtiny Kideo.Studenti v něm pomocí počítače na dálku komunikují s lektory ze zámoří a lekce napodobují přirozenou výuku jazyka.Liška nyní zkouší projekt Kideo rozjet i v dalších zemích včetně Spojených států, kde by mohl pomoci čerstvým přistěhovalcům.

Firmy žádají nový zákoník práce. Stát ale opět chystá jen dílčí změny
3. 01. 2019
Po velké novele zákoníku práce, která v minulém volebním období neprošla, se ministerstvo práce pustilo do psaní další.V novém návrhu ale slevilo z původních ambicí.Vzdalo například regulaci práce z domova.

České univerzity v mezinárodním srovnání zaostávají. Chybí jim peníze a kvalitní řízení
3. 01. 2019
Nejlépe hodnocená Univerzita Karlova se v mezinárodních žebříčcích pohybuje ve čtvrté stovce.Další české vysoké školy jsou na tom ještě hůř, ačkoli některé studijní programy jsou hodnoceny nadprůměrně.Financování univerzit se zlepšuje, problémem zůstává hodnocení jejich výkonů a neefektivní řízení.

Jaký bude rok 2019
2. 01. 2019

Marek Cvačka generálním ředitelem skupiny ESA logistika
27. 12. 2018
Generálním ředitelem skupiny ESA logistika, která se věnuje dopravě a skladování, byl s platností od 17. 12. 2018 jmenován Marek Cvačka, který od roku 2016 zastával ve skupině ESA logistika pozici Chief Operations Officer. Marek Cvačka byl zároveň jmenován prokuristou společností ESA s.r.o. (česká společnost skupiny ESA logistika s pobočkou v Polsku) a ESA LOGISTIKA s.r.o. (slovenská dceřiná společnost skupiny ESA logistika).

Základní školy mají velký problém, ředitelé si zprivatizovali své žáky, tvrdí zakladatel webu s přehledem škol Němec
20. 12. 2018
Školy jsou velkým hájemstvím ředitelů, nechtějí, aby do nich někdo viděl, rodič je ale tím, kdo platí daně, má právo vědět, jak se ve škole učí, říká advokát a zakladatel webu zakladky.eu Ronald Němec. Se sadou 70 otázek obeslal všechny školy v Karlových Varech, aby rodičům pomohl s rozhodnutím, kam umístit dítě. Ředitel má být vizionář a říct představu o škole, pak se nebudu muset ptát, protože budu tu vizi znát, vysvětluje Němec.

Česko 2018 v datech
20. 12. 2018

Mzdy, platy i penze napřesrok porostou. Přidávání ale vyváží zdražení energií
20. 12. 2018
Zaměstnanci v soukromých firmách napřesrok dostanou přidáno v průměru téměř o osm procent.Platy ve veřejném sektoru hranici osmi procent překonaly. Nejvíc vzrostou platy učitelů.Hlouběji do peněženek ovšem bude nutné sáhnout kvůli vyšším platbám za energie i některé potraviny.

Česko nestihlo termíny pro schválení důležitých zákonů, ty tak budou mít zpoždění. Firmy na tom vydělají
20. 12. 2018
Příchod nového roku nebude ve znamení nových zákonů. Česko nestihlo důležité termíny pro vytvoření nových zákonů.O celý rok se tak například odloží přijetí pravidel proti agresivnímu daňovému plánování.Zpoždění znovu nabírá i zákoník práce.

ESA logistika přechází plně do rukou japonské Hitachi. Novým generálním ředitelem je Marek Cvačka
18. 12. 2018
Stoprocentní podíl ve společnosti ESA logistika, která se věnuje dopravě a skladování, získal její dosavadní majoritní vlastník Hitachi Transport System. Skupina Hitachi dosud v ESA logistika kontrolovala 51 procent. Vlastnickou strukturu společností v rámci skupiny ESA opouštějí její zakladatelé Roman Pekrt a Zdeněk Zahrádka.

Michal Kratochvíl generálním ředitelem společnosti 2N Telekomunikace
17. 12. 2018
Společnost 2N Telekomunikace, cesvětový výrobce IP interkomů a přístupových systémů, která je od roku 2016 součástí skupiny Axis, oznámila personální změny ve vedení společnosti. Dosavadní CEO Oldřich Stejskal se rozhodl přesunout své aktivity od každodenní operativy k dlouhodobějším strategickým úkolům. K datu 1. ledna 2019 byl jmenován členem představenstva 2N, kde bude dále spolupracovat s Peterem Lindströmem (ředitel divize New Business) a Fredrikem Sjöstrandem (CFO) ze společnosti Axis Communications.

V podnikových službách se klade čtyřikrát větší důraz na firemní vzdělávání, než je tomu ve zbytku trhu
17. 12. 2018
Digitální transformace a ní spojené významné změny v pracovních postupech a procesech kladou nové požadavky na znalosti a dovednosti zaměstnanců. Dle nedávné studie společnosti Hackett Group je celých 89 % vedoucích představitelů oboru sdílených podnikových služeb přesvědčeno o tom, že digitální transformace zásadně změní potřeby podnikání, jen 26 % respondentů má ale k řízení této transformace ty správné kompetence. I z tohoto důvodu klade obor rostoucí důraz na firemní vzdělávání svých zaměstnanců. Ve srovnání se zbytkem trhu věnují centra podnikových služeb na vzdělávání až 4x více času. Nedávno oceněná společnost Siemens dokonce ještě výrazně více.

Jiří Mizera povýšil v MONETA Money Bank
17. 12. 2018
MONETA Money Bank oznámila povýšení Jiřího Mizery na pozici Chief Strategic Change Officer se zadáním ještě více posílit strategickou roli MONETA Money Bank coby digitálního lídra na českém bankovním trhu.

I uchazeči o práci by měli na pohovorech klást otázky
17. 12. 2018
Uchazeči o práci se obvykle při pohovoru soustředí především na to, aby dobře odpověděli na otázky zaměstnavatele. Zapomínají však, že na pohovoru jsou i proto, aby se sami ptali, co je zajímá. Správně zvolenými dotazy mohou nejen potvrdit svoje kvality, ale také zjistit, zda jsou na správném místě. Dle expertů z Grafton Recruitment by se měli při pohovoru informovat zejména na konkrétní pracovní náplň, hierarchii ve firmě a firemní kulturu.

Denisa Voleková v čele Top Vision
16. 12. 2018
Společnost Top Vision zaměřená na manažerské a firemní vzdělávání má novou ředitelku. Stala se jí zkušená manažerka Denisa Voleková, která předtím prošla vedoucími pozicemi například v Euromedia Group nebo v ČEZu.

Do dvou let se firmy musí připravit na velké změny v zákoníku práce, dani z příjmu či stavebním zákoně
13. 12. 2018
Příští rok by už mělo být jasno, v jaké podobě se definitivně dokončí elektronická evidence tržeb.Politici se rozhodnou, co vše vedle točeného piva se přesune do snížené sazby DPH.A po letech klidu mezi zaměstnavateli a zaměstnanci zase propukne boj o zákoník práce.

Podnikatelé si od byznysmena Babiše slibovali méně byrokracie. Zklamal je, většinu menších a středních podniků trápí narůstající regulace
13. 12. 2018
Podnikatelé se v nástupu kabinetu byznysmena Babiše zklamali.Po roce vlády 68 procent podnikatelů negativně pociťuje více regulace, především malé a střední podniky.A Babiš s regulací zdaleka nekončí - třeba velké zahraniční firmy ať se připraví na hlášení odlivu zisků za hranice.

Škola zabije v dětech chuť se učit, hodně práce nechává na rodičích, říká Kryl ze společnosti Nová škola
12. 12. 2018
Chybí nám společenská objednávka toho, co má škola z dítěte vyrobit, jestli je žebříkem pro ty schopné a ti ostatní ať to přežijí a moc nezlobí, nebo zda chceme, aby vyrobila občana, který umí fungovat ve společnosti, míní Michal Kryl z Nové školy, která podporuje vzdělávání znevýhodněných dětí a dětí cizinců. Pokud jim vysvětlíme, proč by ty věci měly umět, tak se učí všechny velice rády. Česko by podle něj mělo otevřít brány řízené migraci, můžeme řešit kdy a jak, ne jestli, myslí si Kryl.

Servis
12. 12. 2018

Editorial
12. 12. 2018

Roman Bartuška se vrací na pozici CEO ve společnosti M.B.A. Finance, jako obchodní ředitel do firmy nastoupil David Filippov
10. 12. 2018
Od 1. listopadu 2018 se role generálního ředitele M.B.A. Finance Česká republika opět ujal Roman Bartuška, poté, kdy se v rámci skupiny M.B.A. EMPIRE rok věnoval založení investičního fondu r2p invest SICAV a měl dohled na strategickou spolupráci s významnými klienty v České republice.

Matěj Dvorský výkonným ředitelem portálu Skrz.cz, střídá Petra Kováčika
6. 12. 2018
Po nedávné polské expanzi ohlašuje největší český vyhledávač slev a výhodných pobytových nabídek Skrz.cz další novinku. Tou je personální změna na nejvyšší pozici, novým výkonným ředitelem se od ledna příštího roku stane současný provozní šéf Matěj Dvorský. Petra Kováčika vystřídá ve funkci po 8 letech a loňském úspěšném prodeji společnosti britské skupině Secret Escapes.

Je absurdní chtít od všech dětí stejný výkon, inkluze je přínosná, říká Laurenčíková
5. 12. 2018
Každé dítě má právo zažít úspěch, nemůžeme je někde zmrazit a čekat na učitele, kteří budou všechno umět, děti jsou na školách teď, míní předsedkyně České odborné společnosti pro inkluzivní vzdělávání Klára Laurenčíková. U mnoha dětí s problémovým chováním se podle ní promarnila řada šancí, jak jim pomoci.Inkluze žádné škody nenapáchala, to je velká zkratka, nedošlo k žádnému velkému přesunu děti ze zvláštních škol, říká Laurenčíková.

Hodina kódu: Nebojte se programování!
3. 12. 2018
Žáci českých škol si spolu s dalšími miliony školáků po celém světě vyzkouší programování v rámci kampaně Hodina kódu. Ta má za cíl probudit v nich hravou a poutavou formou zájem o informatiku a zvýšit možnosti pro uplatnění se na trhu práce.

Přibývá záškoláků, děti selhávají, inkluze nefunguje, tlačí ji neziskovky, říká Pilař z Asociace speciálních pedagogů
3. 12. 2018
Retardovanému dítěti, které vzdělávání nechápe, nepomůže ani deset asistentů. Rozboří hodinu, je neúspěšné a neučí se.Pak chodí po ulicích a páchá trestnou činnost, kritizuje Jiří Pilař z Asociace speciálních pedagogů. Ministerstvo školství podle něj vehnalo učitele do předem prohrané bitvy. Spousta učitelů nezvládá už děti v první a druhé třídě.Ministerstvo školství prý podléhá tlaku neziskových organizací.Ty chtějí realizovat inkluzi šmahem a hned, dodává.

Narozeniny
3. 12. 2018

Služba IBM Talent využívá umělou inteligenci k rozvoji moderní pracovní síly
2. 12. 2018
Umělá inteligence (AI) pomáhá transformovat jak funkci lidských zdrojů (HR), tak budoucnost práce jako takové. Společnost IBM proto přichází s novou sadou služeb IBM Talent & Transformation, aby společnostem a jejich zaměstnancům pomohla prosperovat v době AI a automatizace. IBM Talent & Transformation poskytuje nejenom výcvik dovedností v oblasti AI, ale také pomáhá společnostem řídit transformaci nezbytnou k tomu, aby využívaly AI k podpoře zaměstnanců a vybudování moderní pracovní síly.

V roce 2022 proteče podle studie Cisco internetem více dat, než v jeho dosavadní měřené historii
2. 12. 2018
Internet tvoří tisíce veřejných a privátních sítí po celém světě. Od jeho počátku v roce 1984 jím proteklo přes 4,7 zettabytů dat. Pro srovnání - jde o stejný objem, jako by globálními IP sítěmi za necelou minutu prošly všechny celovečerní filmy, které kdy byly natočeny.

Filip Fingl střídá Jana Matějů ve vedení společnosti Dáme jídlo
2. 12. 2018
Dáme jídlo, společnost podnikající na poli zprostředkování a dovozu jídla z restaurací, mění své nejvyšší vedení. Dosavadního CEO Jana Matějů v roli střídá Filip Fingl.

Maníci od piva. Dva Slováci v Praze otevřeli první český on-line výčep. Pijáci si objednají z klidu domova a mohou ochutnat i méně známé regionální značky
30. 11. 2018
Donedávna to byla science fiction.Dlouholetí přátelé Matúš Karaffa a Marek Hotovčin ale svou představu uskutečnili. A nebyla to žádná věda.Otevřeli historicky první on-line výčep v Česku.

Jan Pihar bude od nového roku generálním ředitelem společnosti DACHSER pro Českou republiku
29. 11. 2018
Mezinárodní logistický provider DACHSER Czech Republic opouští generální ředitel a předseda představenstva Petr Kozel. Po 12 letech aktivního působení ve společnosti a 26 letech v logistice odchází do penze. Od ledna 2019 převezme jeho roli Jan Pihar, který doposud úspěšně řídí největší pobočku společnosti v České republice - DACHSER Kladno.

Kde chybí kapitál, bývají nižší mzdy, což je také případ Česka. Požadavky odborů s tímto pravidlem moc nezmůžou
29. 11. 2018
Podle propočtů Vladimíra Benáčka pro týdeník Ekonom lze přidávat v oborech elektřiny a plynu, opravárenství a výroby potravin a nápojů.Pokud chceme technologicky dohnat Německo, je nutné za 30 let investovat v soukromém sektoru nad plán asi 14 bilionů korun.Pokud se podle Babišova poradce Ungermana zastaví růst mezd a spotřeby, propadne se česká ekonomika do recese a na investice nebude.

Německo má vyšší produktivitu a lepší technologie a nelze je dohnat škrtnutím pera, říká ekonom Vladimír Benáček
29. 11. 2018
Zaostávání českých platů za německými je dáno podhodnoceným kurzem, nižší produktivitou a chabým kapitálovým vybavením místních firem.Český automobilový průmysl má jen 38procentní produktivitu německých automobilek.Pokud máme dotáhnout německou technologickou úroveň, musíme investovat nad plán skoro trojnásobek ročního HDP.

Doba rekordního přidávání končí. Firmám kvůli růstu mezd klesají zisky
29. 11. 2018
České firmy letos v průměru přidají svým zaměstnancům na mzdách 8,4 procenta.V příštím roce požadují odboráři růst mezd o sedm až devět procent.V mnoha firmách to není reálné.Příliš rychlý růst mezd bez odpovídajícího růstu produktivity by ohrozil konkurenceschopnost firem.

Dachser bude mít nového generálního ředitele pro ČR. Petr Kozel odchází do důchodu, na jeho místo nastoupí Jan Pihar
28. 11. 2018
Z logistické společnosti Dachser Czech Republic odchází do důchodu po 12 letech aktivního působení ve společnosti a 26 letech v logistice generální ředitel a předseda představenstva Petr Kozel. Od počátku příštího roku převezme jeho roli Jan Pihar, který doposud řídí největší pobočku společnosti v ČR - Dachser Kladno.

Logistická firma dává uchazečům možnost vybrat si pracovní dobu. Trendem HR jsou flexibilní úvazky
27. 11. 2018
Dopravci a obchodníci hledají pro hlavní sezónu zaměstnance, kde se dá. DB Schenker testuje v USA náborovou platformu NearMe, v rámci níž sám adept na zaměstnání uvede, kdy chce pracovat. Alza letos spustila takzvanou mikropráci, respektive jednorázové brigády.

Manažeři se chtějí nechat ulovit, ukázal průzkum agentury Grafton
26. 11. 2018
Čím vyšší manažerská funkce, tím složitější je hledání vhodného kandidáta. Manažeři s praxí totiž práci obvykle aktivně nehledají, ale chtějí se nechat ulovit. Důležitá je pro ně přitom i délka výběrového řízení, která by ideálně neměla trvat déle než 2 měsíce. Vyplývá to z nedávného šetření personální agentury Grafton Recruitment.

Miroslava Jozová PR manažerkou společnosti Amazon pro region střední a východní Evropy
22. 11. 2018
Novou PR manažerkou Amazonu pro region CEE (Středí a východní Evropa) se stala Miroslava Jozová. V nové pozici působí od října a bude řídit externí komunikaci a CSR aktivity společnosti Amazon v oblasti distribučních center (Amazon Fulfillment) a korporátní komunikace především na českém a slovenském trhu.

Studium může dát do života více než jen soubor ucelených znalostí
22. 11. 2018
Volba středoškolského studia je důležitým krokem ovlivňujícím budoucnost každého studenta. Je mnoho škol, které poskytují rozsáhlé, kvalitní vzdělání, ovšem jen některé umějí poskytnout do života i něco navíc. Mezi takové patří Anglické gymnázium.

Firmy chtějí mít zaměstnance pod dohledem. "Šmírování" ale omezují zákony
20. 11. 2018
Podniky si stále více hlídají, co lidé dělají s jejich daty.Jak ale ukazují zjištění Státního úřadu inspekce práce, často při tom zapomínají, že sledování zaměstnanců má zákonem stanovené limity.Za jejich překročení hrozí firmám až milionová pokuta.

Tieto Czech učí programovat učitele středních škol
19. 11. 2018
Ostravská pobočka finské firmy Tieto nedávno započala další ze svých vzdělávacích aktivit. Po výuce studentů zapojila firma do svých aktivit i učitele. Momentálně navštěvuje její kurz programování v Javě 16 moravskoslezských kantorů.

Finanční gramotnost je v podnikání klíčová
19. 11. 2018
Vybudovat vlastní firmu je jeden z nejtěžších úkolů, které si člověk může na svá bedra naložit. Je třeba přijít s neotřelým nápadem, který zákazníci ocení, a zároveň mít ideální mix dovedností, ať už se jedná o obchodního ducha, zručnost či talent. A podnikatel, který chce ve svém oboru opravdu uspět, musí mít navíc přehled o financích, plánování i cenotvorbě.

Milan Sameš generálním ředitelem společnosti AUTOCONT
19. 11. 2018
Novým generálním ředitelem společnosti AUTOCONT se počátkem listopadu stal Milan Sameš. Do této funkce byl delegován většinovým vlastníkem finanční skupinou KKCG. Dosavadní generální ředitel Martin Grigar bude nadále zastávat funkci předsedy představenstva AUTOCONTu.

Angličtina už nestačí, znalost dalšího jazyka je nutná
19. 11. 2018
Čím dál více nabízených pracovních pozic je podmíněno jazykovými znalostmi. Nejde přitom jen o kancelářské profese, požadavek cizího jazyka se často objeví i u dělnických pozic. I když se Češi snaží, stále to s jejich jazykovou výbavou není ideální. Na různých úrovních se domluví zejména anglicky, další jazyky zvládají jen málokdy. I proto musí firmy často nabírat pracovníky ze zahraničí.

Čtyřka za obrázek hada? Jsou to těžké rány, ve školství se nedá dýchat, říká rodič a pedagog Peter Chvojka
19. 11. 2018
Součástí tradice je, že měříme všechno, co se měřit dá, známky v první a druhé třídě jsou ale těžké rány z hlediska stigmatizace, kam děti patří, míní vysokoškolský pedagog Peter Chvojka. Jeho devítiletá dcera dostala ve výtvarné výchově čtyřku za obrázek hada. Lidé v základním školství mají pocit, že vzdělávají, ale přitom segregují.V českém školství nemůžu dýchat, stejně jako moje děti a spousta učitelů, rodičům dává najevo, že nestojí o žádný dialog, říká Chvojka.

Jiří Střelický generálním ředitelem a předsedou představenstva ČSOB Pojišťovny
19. 11. 2018
Současný člen představenstva ČSOB Pojišťovny Jiří Střelický, zodpovědný za oblast řízení Divize životního a neživotního pojištění, se od 1. prosince 2018 stane generálním ředitelem a předsedou představenstva ČSOB Pojišťovny. Ve funkci vystřídá Vladimíra Bezděka, který se rozhodl skupinu ČSOB opustit.

České Radiokomunikace otevírají regionální datové centrum v Ostravě
18. 11. 2018
Společnost České Radiokomunikace (CRA), poskytovatel cloudových a telekomunikačních služeb firmám, oznámila otevření datového centra pro své zákazníky nejen v Moravskoslezském kraji.

Milan Šemelák globálním marketingovým stratégem společnosti STRV pro americký trh
17. 11. 2018
Technologická společnost STRV, která se zaměřuje na design a vývoj softwarových produktů, má nového lídra pro své marketingové aktivity. Stal se jím globální marketingový stratég Milan Šemelák, který má zkušenosti s budováním značek z Evropy, USA i Asie. Strategickým úkolem Milana Šemeláka je pomoci STRV posunout vnímání značky na americkém trhu a zajistit tak ještě rychlejší růst společnosti. Vedle STRV působí Šemelák jako Chief Strategy Officer ve startupovém inkubátoru UP21 a společně s Vítkem Šubertem založil v letošním roce konzultantskou společnost Unicorn Attacks, která spojuje rychlost startupů s možnostmi a velikostí korporací.

Datacentra vás ochrání před kyberútoky
17. 11. 2018
K běžným službám, poskytovaným provozovateli datových center, patří rovněž zabezpečení systémů, které využívají jejich zákazníci.Hlavní důraz je dnes kladen především na kybernetickou bezpečnost.

Štěpán Gjurič řídí realitní kancelář Exclusive Properties
16. 11. 2018
Generálním ředitelem realitní kanceláře Exclusive Properties, která se specializuje na luxusní segment nemovitostí, je od července 2018 Štěpán Gjurič. Do nového působiště přišel z pozice výkonného ředitele české sítě realitních kanceláří Century 21. V Exclusive Properties se bude starat o hospodářské výsledky, rozvoj služeb a obchodních příležitostí.

Tomáš Žlůva posílil digitální mediální agenturu Red Media
16. 11. 2018
Dosavadní Media Manager skupiny ČSOB Tomáš Žlůva nastoupil do digitální mediální agentury Red Media, která je od října součástí sítě Publicis Groupe. V novém působišti bude z pozice Digital Integration Managera zastřešovat spolupráci mezi jednotlivými plannerskými týmy napříč skupinou a zaměří se také na rozvoj crossmediálního plánování.

Možná to byl úkol. A čekal tady právě na mě, říká bankéřka Ivana Leidlová, která obnovuje zámek Liteň i slávu operní pěvkyně Jarmily Novotné
16. 11. 2018
Když její manžel investoval do polorozpadlého zámeckého areálu v Litni na Berounsku, netušila, jak inspirativní příběh objeví.Bankéřka Ivana Leidlová nelituje ztracené kariéry.Naopak je hrdá na to, že se jí podařilo prosadit nový hudební festival a vrátit jméno pěvkyně Jarmily Novotné do povědomí veřejnosti.

Andrei Baronov generálním ředitelem společnosti Veeam Software
15. 11. 2018
Společnost Veeam Software oznámila jmenování zakladatele společnosti Andree Baronova na pozici CEO. Současně byl spoluzakladatel společnosti Ratmir Timashev jmenován výkonným viceprezidentem pro oblast globálního prodeje a marketingu a William Largent převzal funkci výkonného viceprezidenta pro oblast Operations. Pánové Timashev a Largent reportují panu Baronovi.

Zaměstnavatelé jsou připraveni navýšit mzdy až o 15 %
15. 11. 2018
Většina společností v ČR je připravena nabídnout až o 15 % vyšší mzdy, aby tím zamezila fluktuaci, udržela své klíčové lidi a získala nové pracovníky. Růstu mezd jsou nejotevřenější firmy z výrobního a zpracovatelského průmyslu. Vyplývá to z průzkumu personálně poradenské společnosti Randstad. Nábor zaměstnanců na stálé pozice přitom plánuje 61 % oslovených firem.

Stanislav Chvála generálním ředitelem energetické a technologické firmy Nano Energies
15. 11. 2018
Novým CEO české Nano Energies je od začátku listopadu Stanislav Chvála. Dosud pracoval na pozici ředitele pro strategický rozvoj. Jeho cílem je přidat další spotové trhy, na kterých firma obchoduje s elektřinou, rozšířit možnosti využití energetické flexibility pro průmyslové zákazníky a také představit v Česku inovace v podobě sdílení elektřiny mezi domácnostmi.

Jan Líbal vede nové oddělení služeb ERP v TPA
15. 11. 2018
Do společnosti TPA nastoupil na pozici Senior Managera Jan Líbal. Byl pověřen vedením oddělení ERP služeb a správou nové služby poradenské společnosti TPA - implementace ERP systému HELIOS Orange. TPA se stala partnerskou společností Asseco Solutions, dodavatele ERP systémů HELIOS. Pod vedením Jana Líbala bude ERP systém v kombinaci s dlouholetou zkušeností TPA v poradenství v oblasti ekonomických agend, skladového hospodářství a obchodu znamenat pro klienty společnosti vysokou přidanou hodnotu a vítanou pomoc v době robotizace a digitalizace.

Jakub Dusílek jmenován předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Funkce se ujme od 2. dubna 2019
15. 11. 2018
Dozorčí rada UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia schválila jmenování Jakuba Dusílka novým předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Jakub Dusílek do nové pozice nastoupí 2. dubna 2019 po schválení Českou národní bankou.

Jakub Dusílek jmenován předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Funkce se ujme od 2. dubna 2019
15. 11. 2018
Dozorčí rada UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia schválila jmenování Jakuba Dusílka novým předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Jakub Dusílek do nové pozice nastoupí 2. dubna 2019 po schválení Českou národní bankou.

Jakub Dusílek jmenován předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Funkce se ujme od 2. dubna 2019
15. 11. 2018
Dozorčí rada UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia schválila jmenování Jakuba Dusílka novým předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Jakub Dusílek do nové pozice nastoupí 2. dubna 2019 po schválení Českou národní bankou.

Jakub Dusílek jmenován předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Funkce se ujme od 2. dubna 2019
15. 11. 2018
Dozorčí rada UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia schválila jmenování Jakuba Dusílka novým předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Jakub Dusílek do nové pozice nastoupí 2. dubna 2019 po schválení Českou národní bankou.

Jakub Dusílek jmenován předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Funkce se ujme od 2. dubna 2019
15. 11. 2018
Dozorčí rada UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia schválila jmenování Jakuba Dusílka novým předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Jakub Dusílek do nové pozice nastoupí 2. dubna 2019 po schválení Českou národní bankou.

Jakub Dusílek jmenován předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Funkce se ujme od 2. dubna 2019
15. 11. 2018
Dozorčí rada UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia schválila jmenování Jakuba Dusílka novým předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Jakub Dusílek do nové pozice nastoupí 2. dubna 2019 po schválení Českou národní bankou.

Jakub Dusílek jmenován předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Funkce se ujme od 2. dubna 2019
15. 11. 2018
Dozorčí rada UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia schválila jmenování Jakuba Dusílka novým předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Jakub Dusílek do nové pozice nastoupí 2. dubna 2019 po schválení Českou národní bankou.

Jakub Dusílek jmenován předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Funkce se ujme od 2. dubna 2019
15. 11. 2018
Dozorčí rada UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia schválila jmenování Jakuba Dusílka novým předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Jakub Dusílek do nové pozice nastoupí 2. dubna 2019 po schválení Českou národní bankou.

Jakub Dusílek jmenován předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Funkce se ujme od 2. dubna 2019
15. 11. 2018
Dozorčí rada UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia schválila jmenování Jakuba Dusílka novým předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Jakub Dusílek do nové pozice nastoupí 2. dubna 2019 po schválení Českou národní bankou.

Jakub Dusílek jmenován předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Funkce se ujme od 2. dubna 2019
15. 11. 2018
Dozorčí rada UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia schválila jmenování Jakuba Dusílka novým předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Jakub Dusílek do nové pozice nastoupí 2. dubna 2019 po schválení Českou národní bankou.

Jakub Dusílek jmenován předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Funkce se ujme od 2. dubna 2019
15. 11. 2018
Dozorčí rada UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia schválila jmenování Jakuba Dusílka novým předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Jakub Dusílek do nové pozice nastoupí 2. dubna 2019 po schválení Českou národní bankou.

Jakub Dusílek jmenován předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Funkce se ujme od 2. dubna 2019
15. 11. 2018
Dozorčí rada UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia schválila jmenování Jakuba Dusílka novým předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Jakub Dusílek do nové pozice nastoupí 2. dubna 2019 po schválení Českou národní bankou.

Jakub Dusílek jmenován předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Funkce se ujme od 2. dubna 2019
15. 11. 2018
Dozorčí rada UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia schválila jmenování Jakuba Dusílka novým předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Jakub Dusílek do nové pozice nastoupí 2. dubna 2019 po schválení Českou národní bankou.

Jakub Dusílek jmenován předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Funkce se ujme od 2. dubna 2019
15. 11. 2018
Dozorčí rada UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia schválila jmenování Jakuba Dusílka novým předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Jakub Dusílek do nové pozice nastoupí 2. dubna 2019 po schválení Českou národní bankou.

Jakub Dusílek jmenován předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Funkce se ujme od 2. dubna 2019
15. 11. 2018
Dozorčí rada UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia schválila jmenování Jakuba Dusílka novým předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Jakub Dusílek do nové pozice nastoupí 2. dubna 2019 po schválení Českou národní bankou.

Jakub Dusílek jmenován předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Funkce se ujme od 2. dubna 2019
15. 11. 2018
Dozorčí rada UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia schválila jmenování Jakuba Dusílka novým předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Jakub Dusílek do nové pozice nastoupí 2. dubna 2019 po schválení Českou národní bankou.

Jakub Dusílek jmenován předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Funkce se ujme od 2. dubna 2019
15. 11. 2018
Dozorčí rada UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia schválila jmenování Jakuba Dusílka novým předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Jakub Dusílek do nové pozice nastoupí 2. dubna 2019 po schválení Českou národní bankou.

Jakub Dusílek jmenován předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Funkce se ujme od 2. dubna 2019
15. 11. 2018
Dozorčí rada UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia schválila jmenování Jakuba Dusílka novým předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Jakub Dusílek do nové pozice nastoupí 2. dubna 2019 po schválení Českou národní bankou.

Jakub Dusílek jmenován předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Funkce se ujme od 2. dubna 2019
15. 11. 2018
Dozorčí rada UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia schválila jmenování Jakuba Dusílka novým předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Jakub Dusílek do nové pozice nastoupí 2. dubna 2019 po schválení Českou národní bankou.

Jakub Dusílek jmenován předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Funkce se ujme od 2. dubna 2019
15. 11. 2018
Dozorčí rada UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia schválila jmenování Jakuba Dusílka novým předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Jakub Dusílek do nové pozice nastoupí 2. dubna 2019 po schválení Českou národní bankou.

Jakub Dusílek jmenován předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Funkce se ujme od 2. dubna 2019
15. 11. 2018
Dozorčí rada UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia schválila jmenování Jakuba Dusílka novým předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Jakub Dusílek do nové pozice nastoupí 2. dubna 2019 po schválení Českou národní bankou.

Jakub Dusílek jmenován předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Funkce se ujme od 2. dubna 2019
15. 11. 2018
Dozorčí rada UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia schválila jmenování Jakuba Dusílka novým předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Jakub Dusílek do nové pozice nastoupí 2. dubna 2019 po schválení Českou národní bankou.

Jakub Dusílek jmenován předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Funkce se ujme od 2. dubna 2019
15. 11. 2018
Dozorčí rada UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia schválila jmenování Jakuba Dusílka novým předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Jakub Dusílek do nové pozice nastoupí 2. dubna 2019 po schválení Českou národní bankou.

Jakub Dusílek jmenován předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Funkce se ujme od 2. dubna 2019
15. 11. 2018
Dozorčí rada UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia schválila jmenování Jakuba Dusílka novým předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Jakub Dusílek do nové pozice nastoupí 2. dubna 2019 po schválení Českou národní bankou.

Jakub Dusílek jmenován předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Funkce se ujme od 2. dubna 2019
15. 11. 2018
Dozorčí rada UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia schválila jmenování Jakuba Dusílka novým předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Jakub Dusílek do nové pozice nastoupí 2. dubna 2019 po schválení Českou národní bankou.

Jakub Dusílek jmenován předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Funkce se ujme od 2. dubna 2019
15. 11. 2018
Dozorčí rada UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia schválila jmenování Jakuba Dusílka novým předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Jakub Dusílek do nové pozice nastoupí 2. dubna 2019 po schválení Českou národní bankou.

Jakub Dusílek jmenován předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Funkce se ujme od 2. dubna 2019
15. 11. 2018
Dozorčí rada UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia schválila jmenování Jakuba Dusílka novým předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Jakub Dusílek do nové pozice nastoupí 2. dubna 2019 po schválení Českou národní bankou.

Jakub Dusílek jmenován předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Funkce se ujme od 2. dubna 2019
15. 11. 2018
Dozorčí rada UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia schválila jmenování Jakuba Dusílka novým předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Jakub Dusílek do nové pozice nastoupí 2. dubna 2019 po schválení Českou národní bankou.

Jakub Dusílek jmenován předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Funkce se ujme od 2. dubna 2019
15. 11. 2018
Dozorčí rada UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia schválila jmenování Jakuba Dusílka novým předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Jakub Dusílek do nové pozice nastoupí 2. dubna 2019 po schválení Českou národní bankou.

Jakub Dusílek jmenován předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Funkce se ujme od 2. dubna 2019
15. 11. 2018
Dozorčí rada UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia schválila jmenování Jakuba Dusílka novým předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Jakub Dusílek do nové pozice nastoupí 2. dubna 2019 po schválení Českou národní bankou.

Jakub Dusílek jmenován předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Funkce se ujme od 2. dubna 2019
15. 11. 2018
Dozorčí rada UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia schválila jmenování Jakuba Dusílka novým předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Jakub Dusílek do nové pozice nastoupí 2. dubna 2019 po schválení Českou národní bankou.

Jakub Dusílek jmenován předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Funkce se ujme od 2. dubna 2019
15. 11. 2018
Dozorčí rada UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia schválila jmenování Jakuba Dusílka novým předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Jakub Dusílek do nové pozice nastoupí 2. dubna 2019 po schválení Českou národní bankou.

Jakub Dusílek jmenován předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Funkce se ujme od 2. dubna 2019
15. 11. 2018
Dozorčí rada UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia schválila jmenování Jakuba Dusílka novým předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Jakub Dusílek do nové pozice nastoupí 2. dubna 2019 po schválení Českou národní bankou.

Jakub Dusílek jmenován předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Funkce se ujme od 2. dubna 2019
15. 11. 2018
Dozorčí rada UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia schválila jmenování Jakuba Dusílka novým předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Jakub Dusílek do nové pozice nastoupí 2. dubna 2019 po schválení Českou národní bankou.

Jakub Dusílek jmenován předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Funkce se ujme od 2. dubna 2019
15. 11. 2018
Dozorčí rada UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia schválila jmenování Jakuba Dusílka novým předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Jakub Dusílek do nové pozice nastoupí 2. dubna 2019 po schválení Českou národní bankou.

Jakub Dusílek jmenován předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Funkce se ujme od 2. dubna 2019
15. 11. 2018
Dozorčí rada UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia schválila jmenování Jakuba Dusílka novým předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Jakub Dusílek do nové pozice nastoupí 2. dubna 2019 po schválení Českou národní bankou.

Jakub Dusílek jmenován předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Funkce se ujme od 2. dubna 2019
15. 11. 2018
Dozorčí rada UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia schválila jmenování Jakuba Dusílka novým předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Jakub Dusílek do nové pozice nastoupí 2. dubna 2019 po schválení Českou národní bankou.

Jakub Dusílek jmenován předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Funkce se ujme od 2. dubna 2019
15. 11. 2018
Dozorčí rada UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia schválila jmenování Jakuba Dusílka novým předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Jakub Dusílek do nové pozice nastoupí 2. dubna 2019 po schválení Českou národní bankou.

Jakub Dusílek jmenován předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Funkce se ujme od 2. dubna 2019
15. 11. 2018
Dozorčí rada UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia schválila jmenování Jakuba Dusílka novým předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Jakub Dusílek do nové pozice nastoupí 2. dubna 2019 po schválení Českou národní bankou.

Jakub Dusílek jmenován předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Funkce se ujme od 2. dubna 2019
15. 11. 2018
Dozorčí rada UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia schválila jmenování Jakuba Dusílka novým předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Jakub Dusílek do nové pozice nastoupí 2. dubna 2019 po schválení Českou národní bankou.

Jakub Dusílek jmenován předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Funkce se ujme od 2. dubna 2019
15. 11. 2018
Dozorčí rada UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia schválila jmenování Jakuba Dusílka novým předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Jakub Dusílek do nové pozice nastoupí 2. dubna 2019 po schválení Českou národní bankou.

Jakub Dusílek jmenován předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Funkce se ujme od 2. dubna 2019
15. 11. 2018
Dozorčí rada UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia schválila jmenování Jakuba Dusílka novým předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Jakub Dusílek do nové pozice nastoupí 2. dubna 2019 po schválení Českou národní bankou.

Jakub Dusílek jmenován předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Funkce se ujme od 2. dubna 2019
15. 11. 2018
Dozorčí rada UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia schválila jmenování Jakuba Dusílka novým předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Jakub Dusílek do nové pozice nastoupí 2. dubna 2019 po schválení Českou národní bankou.

Jakub Dusílek jmenován předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Funkce se ujme od 2. dubna 2019
15. 11. 2018
Dozorčí rada UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia schválila jmenování Jakuba Dusílka novým předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Jakub Dusílek do nové pozice nastoupí 2. dubna 2019 po schválení Českou národní bankou.

Jakub Dusílek jmenován předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Funkce se ujme od 2. dubna 2019
15. 11. 2018
Dozorčí rada UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia schválila jmenování Jakuba Dusílka novým předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Jakub Dusílek do nové pozice nastoupí 2. dubna 2019 po schválení Českou národní bankou.

Jakub Dusílek jmenován předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Funkce se ujme od 2. dubna 2019
15. 11. 2018
Dozorčí rada UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia schválila jmenování Jakuba Dusílka novým předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Jakub Dusílek do nové pozice nastoupí 2. dubna 2019 po schválení Českou národní bankou.

Jakub Dusílek jmenován předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Funkce se ujme od 2. dubna 2019
15. 11. 2018
Dozorčí rada UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia schválila jmenování Jakuba Dusílka novým předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Jakub Dusílek do nové pozice nastoupí 2. dubna 2019 po schválení Českou národní bankou.

Firmy chtějí mít zaměstnance pod dohledem. "Šmírování" ale omezují zákony
15. 11. 2018
Podniky si stále více hlídají, co lidé dělají s jejich daty.Jak ale ukazují zjištění Státního úřadu inspekce práce, často při tom zapomínají, že sledování zaměstnanců má zákonem stanovené limity.Za jejich překročení hrozí firmám až milionová pokuta.

Frankensteinův komplex je nutné překonat a z digitalizace těžit, shodují se špičky v oboru
14. 11. 2018
Nahradí roboti především práce ohodnocené nižší mzdou?O čem dalším špičky oboru diskutovaly?

V průmyslu svou sílu data teprve ukážou
13. 11. 2018
O datech v průmyslu se sice často hovoří jako o zlatu či nové ropě, jejich potenciál ale firmy ještě zdaleka nevyužívají, myslí si Vladimír Kulla, ředitel pražského vývojového a konstrukčního centra koncernu Siemens. Digitalizace podle něho představuje jedinou možnost, jak produktivitu výroby zvýšit skokově, ne pouze o jednotky procent.

Petr Raboch vede divizi výrobků pro autoopravárenství ve společnosti 3M
12. 11. 2018
Technologická společnost 3M přivítala ve svých obchodních strukturách posilu z marketingu. Petr Raboch bude ve společnosti 3M nově působit na pozici AAD Sales supervisor pro Česko a Slovensko.

Narozeniny
12. 11. 2018

Rob Kenney ředitelem lidských zdrojů pro Plzeňský Prazdroj, střídá Catherine Sinclair
10. 11. 2018
Novým personálním ředitelem Plzeňského Prazdroje pro Českou republiku a Slovensko se stal Rob Kenney (37). Ten se po třech letech vrací do známého prostředí. Do roku 2015 zastával post ředitele lidských zdrojů ve slovenské společnosti Pivovary Topvar a podílel se na jeho úspěšné integraci s Prazdrojem.

Pozici generálního ředitele Nano Energies přebírá Stanislav Chvála
10. 11. 2018
Česká technologická firma má nového CEO. Stanislav Chvála ji chce posunout na nové trhy a představit další inovace v oblasti chytrého řízení, flexibility i sdílení energií.

Přístup ke školství je zločin, zvýhodňuje bohaté. Babiš mi nabídl funkci ministra, ale nevzal jsem ji, vždyť je mi 25 let, říká byznysmen a majitel škol Kania
8. 11. 2018
V českém školství probíhá obrovská segregace, výhodu mají děti z bohatých rodin, mohou si dovolit kurzy, doučování, cestují. Do učilišť nikdo peníze nedává, říká Ondřej Kania, který spoluvlastní Pražské humanitní gymnázium a American Academy. Dodává, že na školství se roky kašlalo a tohle je výsledek.Lék na české školství je prý to, že to musí být absolutní priorita premiéra a je třeba, aby se školství přeměnilo ze systému represivního na podpůrný.Andrej Babiš mi nabídl funkci ministra školství, ale nejsme na tom tak špatně, aby to dělal člověk v 25 letech, tvrdí Kania.

Firmy si dopřávají stále větší auta, tabu není ani luxusní vůz z bazaru
8. 11. 2018
Firmám se daří a na firemní flotily vydávají stále více peněz.V řadě podniků navíc padl zákaz nákupu SUV.Zejména prodejci luxusních vozů jsou na firmách existenčně závislí, bez nich by se na tuzemském trhu neudrželi.

České firmy hazardují. Nedbají na prevenci trestné činnosti svých zaměstnanců
7. 11. 2018
Tuzemské podniky podceňují význam interních pravidel k zamezení nezákonného jednání svých zaměstnanců a manažerů.Za trestné činy, jako jsou krácení daní, podplácení nebo dotační podvody, přitom jen loni státní zástupci obžalovali přes 200 společností.Hrozí jim pokuty i zrušení.

Vysokoškoláci pracují na úkor studia, střední školy se od socialismu nezměnily, plýtváme talenty, říká rektor Masarykovy univerzity Bek
5. 11. 2018
Nevěřím na revoluci ve školství, spíš na postupnou práci, říká rektor Masarykovy univerzity a senátor Mikuláš Bek. Dnes studuje 60 procent maturantů, to je dobře, za socialismu byla velká selektivita, střední školství se ale skoro nezměnilo, tvrdí Bek.Dodává, že na vyšší stupeň vzdělávacího systému se málokdy dostanou děti z rodin, které toho stupně nedosáhly, plýtváme tak prý celou řadou talentů.

České firmy hazardují. Nedbají na prevenci trestné činnosti svých zaměstnanců
1. 11. 2018
Tuzemské podniky podceňují význam interních pravidel k zamezení nezákonného jednání svých zaměstnanců a manažerů.Za trestné činy, jako jsou krácení daní, podplácení nebo dotační podvody, přitom jen loni státní zástupci obžalovali přes 200 společností.Hrozí jim pokuty i zrušení.

Z Plzeňského Prazdroje uděláme globální značku, říká šéf východoevropské divize Asahi Paolo Lanzarotti
1. 11. 2018
Japonská skupina Asahi chce během pěti let zvýšit export svých evropských piv o polovinu.Klíčovou roli v expanzi hraje Plzeňský Prazdroj, který se má stát globální prémiovou značkou.Zákazníky na asijských trzích chce Asahi lákat na hořkou chuť a unikátní příběh plzeňského ležáku.

Noemi Gill personální ředitelkou společnosti HARTMANN - RICO
30. 10. 2018
Pozice personální ředitelky ve společnosti HARTMANN - RICO se ujala Noemi Gill. Posledních pět let působila jako ředitelka personálního oddělení společnosti ModusLink, předchozích pět let jako HR manažerka v Zetor Tractors.

Lukáš Těžký vedoucím marketingu společnosti Feedyou
30. 10. 2018
Novým vedoucím marketingu ve firmě Feedyou, která vyvíjí chytré chatboty na klíč pro ŠKODA AUTO, Continental nebo síť lékáren Dr. Max, se stal Lukáš Těžký. Přebírá kompletní marketingovou komunikaci s cílem zajistit expanzi značky na zahraniční trhy. Zaměří se také na rozšíření chatbotů z HR do dalších oblastí jako je customer care, support, sales nebo interní komunikace.

Starší lidé mohou firmě prospět zkušenostmi a zodpovědnou prací
29. 10. 2018
Rok 2018 je pro Českou republiku, co se týče zaměstnanosti, zatím tím nejúspěšnějším vůbec. Nezaměstnaných zde bylo dle Českého statistického úřadu v druhém čtvrtletí tohoto roku 2,4 %, což je nejnižší číslo v historii. Situace tak nahrává uchazečům o zaměstnání a méně příznivá je pro firmy, které v mnoha případech trpí nezaplněnými pracovními místy. Jedním z oborů, kde je nedostatek odborníků znatelný, jsou informační technologie, kde se hovoří až o tisících nezaplněných pozic. Přesto mnoho firem stále lpí na náboru hlavně mladých a perspektivních pracovníků, i když velmi dobrým řešením je zaměstnávat starší a zkušené specialisty.

Děti si u nás plánují učení samy, chceme spolupráci a dva učitele ve třídě, říká autorka konceptu Škola Můj Projekt
29. 10. 2018
Zabýváme se výukou v projektech, už prvňákovi řekneme, že jeho projekt musí zlepšit svět. Učíme děti, jak dosáhnout svých cílů. Dáváme jim od začátku nástroje, aby si své učení řídily samy, říká Andrea Vedralová, autorka vzdělávacího konceptu Škola Můj Projekt, který funguje už na dvou školách v ČR. Dodává, že její koncept akcentuje osobnostní rozvoj dítěte, zodpovědnost za svět kolem něj a připravuje děti na budoucnost.

Martin Zeman jmenován do pozice Country Lead pro Imaging Technologies & Communications Group Canon CZ/SK
29. 10. 2018
Pozici Country Lead divize Imaging Technologies & Communications Group (ITCG) pro Českou a Slovenskou republiku nově zastává Martin Zeman. Toto oddělení společnosti Canon se zabývá nepřímým prodejem fota a videa, projektorů, kancelářských doplňků (např. kalkulačky), tiskem a spotřebním materiálem.

Andrea Brožová PR manažerkou společnosti Karlovarské minerální vody
29. 10. 2018
Novou PR manažerkou společnosti Karlovarské minerální vody (KMV) se stala Andrea Brožová, která přichází ze společnosti Nestlé.

Narozeniny
29. 10. 2018

Nejen Baťa nebo Škoda, ale třeba i Koh-i-noor, který nevyrábí tužky. Od dob Rakouska-Uherska nebo první republiky přežily desítky firem
28. 10. 2018
Ekonomický základ nového státu stál v roce 1918 zejména na strojírenství - vedle pivovarů, lihovarů, cukrovarů a další potravinářské výroby. Například společnost První brněnská strojírna se v roce 1918 pyšnila už více než stoletou historií. Fungovaly banky jako Česká spořitelna, sklárny Kavalír či Moser, přepravu po Praze včetně té nákladní zajišťovala Pražská paroplavební společnost. Dále tu byly Hutě Poldi a Vítkovice nebo strojírenský závod Škoda Plzeň. K dalšímu rozmachu se chystal Baťa. Podívejte se na příklady firem a značek, které přežily od dob Rakouska-Uherska nebo první republiky.

Portréty Zemana do kompostu? Nemůže viset před žáky jako vzor, říká ředitel teplického gymnázia. Může přijít o desetitisíce na odměnách
25. 10. 2018
Portréty Miloše Zemana jsou ve skladu, tento člověk nemůže viset před žáky jako vzor, do tříd ho nevrátím, rámy jsme použili na Komenského. Nejsou zákonné důvody pro moje odvolání, říká ředitel teplického gymnázia Zdeněk Bergman, který na Facebook napsal, že Zemanovy portréty patří do kompostu kvůli jeho vulgárním výrokům v Českém rozhlase.Ve čtvrtek o tom jednal s náměstkem hejtmana Ústeckého kraje Petrem Šmídem. Ten prý navrhne, aby přišel o odměny několik desítek tisíc ročně.

Renáta Jarošová posílila tým agentury Česká produkční
25. 10. 2018
Do týmu agentury Česká produkční nastoupila jako Account Manager Renáta Jarošová. Zodpovídá za projekty pro klienta Euromedia Group, kde zajišťuje především produkci audioknih pro Knižní klub, podílí se také na přípravě televizních či rozhlasových sponzorských vzkazů a dabingu trailerů.

Když elektroinženýr začne vyrábět školní tabule
25. 10. 2018
Vítězem mezi malými podniky v soutěži Equa bank Rodinná firma roku je VMS Vision.Už 25 let vyrábí pod značkou ekoTab prostředky vizuální komunikace, od tabulí přes nástěnky až po interaktivní sestavy. Většina její produkce míří do škol."Chcete-li totiž něco snadno a srozumitelně vysvětlit, je důležité psát, kreslit, malovat obrázky," vysvětluje jednatel Libor Kožoušek.

Třetina klavírů Petrof míří do Číny. Asii se daří a je tam "potenciál hrát"
25. 10. 2018
Mezi středními podniky vyhrála v soutěži Equa bank Rodinná firma společnost Petrof.Už více než sto let dodává zákazníkům klavíry a pianina.Největším trhem je pro Petrof Čína, kde s tamními firmami vyrábí nástroje už přes 12 let.V roce 2016 vydělala firma po zdanění necelých osm a půl milionu korun.

Výrobce biopaliv Biomac uspěl v cizině, teď dobývá Česko
25. 10. 2018
Firma Biomac funguje 18 let.Od začátku se zaměřovala na výrobu technologií pro produkci dřevěných briket a pelet. Sama biopaliva vyrábí.Do roku 2005 prodávala většinu produkce do zahraničí, dnes tvoří polovinu odbytu domácí trh.Ve firmě pracuje devět příslušníků rodiny zakladatele Václava Černého.

Na české housle hrají i v Singapuru. Akord Kvint vyváží do 30 zemí světa
25. 10. 2018
Akord Kvint vznikl v roce 1991 v západočeském městečku Luby, které má houslařskou tradici sahající až do 17. století.Ročně vyrobí na tři tisíce houslí, viol a violoncell.Firma, kterou založil Josef Holiš a pracují v ní oba jeho synové, zažívá nejlepší roky.Ačkoliv má problém sehnat kvalifikované lidi.

Vše kolem fotografie na jednom místě
25. 10. 2018
Centrum FotoŠkoda je největší prodejnou fotoaparátů a fototechniky v České republice

Otec si podnikáním splnil sen. Věře Navrátilové nezbylo než pokračovat
25. 10. 2018
Reko, jež vyrábí dopravní pásy či hnací řemeny, založil v Jaroměři Milan Košťál hned po sametové revoluci. Dcera Věra Navrátilová nejdříve firmu převzít nechtěla, ale když si uvědomila, kolik úsilí a práce už do podnikání vložili rodiče, dostala rozum. Loni Reko utržilo 66 milionů korun. Zaměstnává 34 lidí. "Děláme výrobky na zakázku, takže práce je pokaždé jiná," pochvaluje si Navrátilová.

Žatecký chmel je unikát, jinde ho vypěstovat neumí. Z poloraného červeňáku se vaří pivo od Jižní Ameriky po východní Asii
25. 10. 2018
Letošní horké a suché léto způsobilo chmelařům velké ztráty. Úroda je nižší o třetinu.Největším problémem jsou dlouhodobé kontrakty. Přestože se urodilo méně, prodávat se bude chmel za stejné ceny jako loni.Nahradit český chmel zahraničním ovšem pivovary nemohou. Stejně kvalitní žatecký poloraný červeňák v jiných zemích vypěstovat neumí.

Západní firmy dlouhodobě zvyšují své marže. Ty české zatím stagnují
25. 10. 2018
Ze studie Global Market Power vyplývá, že přes ostrý konkurenční boj marže západních firem dlouhodobě výrazně rostou. Na špičce je překvapivě Dánsko, Německo je mnohem níže.České marže stagnují, ale nevyhnutelný posun od průmyslu ke službám odpíchne podle ekonoma Davida Marka i nás.

Miroslav Knotek generálním ředitelem společnosti KPCS CZ
24. 10. 2018
IT konzultační firma KPCS CZ oznámila personální změnu ve svém nejvyšším vedení. Generálním ředitelem společnosti KPCS CZ je Miroslav Knotek. Tato změna souvisí se startem nové strategie společnosti.

Chatbot start-upu Mya Systems usnadňuje společnosti L'Oréal nábor zaměstnanců
24. 10. 2018
L'Oréal ve spolupráci se společností Mya Systems uvádí do provozu svou první konverzační platformu. Společnost Mya Systems je startup, jež poskytuje řešení, usnadňující nábor zaměstnanců na bázi umělé inteligence. Počítačový program určený k automatizované komunikaci (chatbot), který vyhledává uchazeče o stáže a pracovní pozice typu kosmetický poradce, funguje od září 2018 úspěšně ve Velké Británii, v USA a ve Francii a později bude zaveden i v dalších zemích.

Lukáš Pekárek manažerem klientských eventů Promoteri.eu
24. 10. 2018
Role manažera eventů v agentuře Promoteri.eu se v říjnu ujal Lukáš Pekárek. Na nově vzniklém postu je zodpovědný za komplexní řízení akcí pro agenturní klienty, vedení eventového týmu a jeho agendy.

Oliver Stucky viceprezidentem a generálním ředitelem Honeywell Technology Solutions Česká republika
23. 10. 2018
Společnost Honeywell jmenovala Olivera Stuckyho viceprezidentem a generálním ředitelem společnosti Honeywell Technology Solutions (HTS) Česká republika. Oliver Stucky, technický ředitel s více než 25 lety zkušeností ve špičkových technologických společnostech, bude v této pozici odpovědný za dohled nad činnostmi výzkumu a vývoje ve společnosti HTS Česká republika - vývojovým centrem společnosti Honeywell pro region Evropy, Středního východu a Afriky (EMEA).

Marián Kusák posiluje tým Consultingu PwC ČR
23. 10. 2018
Do týmu Consultingu mezinárodní poradenské společnosti PwC ČR vstupuje jako nový senior manažer Marián Kusák.

Vladislava Cisarzová generální ředitelkou a předsedkyní představenstva SIRIUS Finance, Vít Mikolášek místopředsedou představenstva
20. 10. 2018
Společnost SIRIUS Finance se bude moci opřít o bohaté zkušenosti Vladislavy Cisarzové a Víta Mikoláška. Oba vrcholoví manažeři dokázali již dříve po právní a obchodní stránce vybudovat finančně poradenskou společnost s ročním obratem přesahujícím jednu miliardu korun. Zároveň se nyní stali spolumajiteli SIRIUS Finance.

Radek Zeman bude řídit industriální a další významné aktivity CPI Property Group
20. 10. 2018
Skupina CPI Property Group investuje nejen do svého portfólia nemovitostí, ale také do lidského kapitálu. Do skupiny nově nastoupil Radek Zeman, který více než 10 let působil ve vedení CTP. Ta je jedním z největších investorů a developerů industriálních parků ve střední Evropě.

Barbara Topolska bude řídit aktivity skupiny CPI Property Group v Polsku
19. 10. 2018
Skupina CPI Property Group pokračuje v náboru klíčových manažerů. Poté co do skupiny nastoupil Radek Zeman, který více než 10 let působil ve vedení CTP, přichází Barbara Topolská. Ta více než 20 let působila na významných postech v mezinárodních developerských a aktiva spravujících společnostech. V CPI Property Group bude od listopadu na pozici Country Manager řídit a rozvíjet retailové, kancelářské a hotelové portfolio v Polsku.

TOP 3 benefity českých zaměstnanců: peníze, dovolená nad rámec zákona a flexibilita
19. 10. 2018
I když velmi nízká nezaměstnanost a boj o pracovníky probíhající napříč celým trhem vede zaměstnavatele k vylepšování balíčku poskytovaných nefinančních benefitů, stále se jejich nabídka rozchází s poptávkou. Například 13. plat zaujímá v českém žebříčku populárních benefitů první příčku, jde ovšem o výhodu, u které poptávka zaměstnanců nejvíce převyšuje nabídku zaměstnavatelů. Vyplývá to z letošního průzkumu zaměstnaneckých preferencí v oblasti benefitů, který v průběhu letních měsíců zrealizovala personální agentura Grafton Recruitment mezi 1 485 respondenty ze všech krajů ČR a 15 sektorů trhu.

Britta Fünfstück bude od ledna v čele HARTMANN GROUP
18. 10. 2018
Dozorčí rada HARTMANN GROUP, výrobce a distributora zdravotnických prostředků a hygienických pomůcek, informovala o jmenování Britty Fünfstück do pozice výkonné ředitelky a předsedkyně správní rady. Naváže na Andrease Joehleho, který obě funkce vykonával od roku 2013 a loni oznámil svůj odchod ze skupiny. Do správní rady zasedne Fünfstück 1. listopadu, pozici výkonné ředitelky přebere od 1. ledna 2019.

České podniky už jen nevyvážejí, ale stávají se nejaktivnějšími investory regionu. Začínají skupovat své konkurenty a partnery
18. 10. 2018
České podniky už nechtějí do zahraničí jen vyvážet.V posledních letech vyspěly natolik, že si mohou dovolit nakupovat své zahraniční konkurenty, partnery a distributory.Loni tak Češi koupili v cizině 59 firem, letos už je akvizic přes třicet.To Česko řadí mezi nejaktivnější investory střední a východní Evropy.

Za chyby se platí. Nedotažená akvizice může vyjít na miliony
18. 10. 2018
Nákup firmy je záležitostí na měsíce a někdy i roky.Spěch a přešlapy mohou stát investora miliony.Někdy se totiž platí i za odchod od jednacího stolu bez pádného důvodu, říká advokát Pavel Říha.

Nákupy českých firem míří k rekordní hodnotě
18. 10. 2018
Přebytek peněz, které se do ekonomiky dostaly díky nízkým úrokovým sazbám centrální banky, i příliv různých soukromých investorů naznačuje, že Česko má našlápnuto k rekordu.Celkový objem transakcí ženou hlavně velké obchody.

Ceny firem se blíží vrcholu, ideální čas na prodej
18. 10. 2018
Díky dobré kondici ekonomiky za poslední roky se firmy mohou pochlubit velmi dobrými hospodářskými výsledky.Pokud dojde k ochlazení ekonomiky a propadu výkonnosti společností, bude to příležitost pro investory, aby nakupovali levněji.Budou-li chtít pak majitelé dosáhnout vyšší prodejní ceny, budou si muset počkat na další konjunkturu.

Datová centra se nechystají říct poslední slovo
16. 10. 2018
Ani ve světle rostoucího zájmu o cloudové služby celosvětových hráčů neztrácejí lokální datová centra svůj význam - jen se mění jejich role a nabídka služeb.

Dobrovolnická práce u nás? Leda v době placeného volna
15. 10. 2018
Pouze 15 % Čechů se zapojuje do neplacených dobrovolnických aktivit. Jde o vůbec nejnižší podíl z 34 zemí zapojených do globálního průzkumu Workmonitor personálně poradenské společnosti Randstad, který se věnoval sociální odpovědnosti a diverzitě. Pokud by čeští zaměstnanci dostali na dobročinné aktivity placenou dovolenou, zapojilo by se do nich 67 % z nich.

Narozeniny
15. 10. 2018

Softwarově-definované úložiště od SUSE pokrývá stoupající poptávku po cenově dostupných velkokapacitních úložištích
14. 10. 2018
Firmy se neustále setkávají s problémem, kam ukládat data, jejichž objem roste exponenciální řadou. Dostávají se tak do situace, kdy cena za tradiční datová úložiště se stává neakceptovatelnou. Společnost SUSE jde trhu naproti a vydává novou verzi SUSE Enterprise Storage 5.5, které splňuje požadavky na spolehlivost a cenovou dostupnost úložiště. Inteligentní softwarově-definované úložiště běžící na Ceph technologii umožňuje podnikům transformovat jejich firemní úložiště, ušetřit a zároveň získat možnost úložiště flexibilně rozšiřovat.

Jan Fiala a Martin Stoilov posílili top management společnosti Asseco Solutions
13. 10. 2018
Dva noví zkušení odborníci posílili v prvním pololetí letošního roku top management společnosti Asseco Solutions, producenta systémů Helios. Konkrétně jeden z nich segment SME a druhý segment Enterprise.

Služba Elis pomáhá účetním pomocí umělé inteligence
13. 10. 2018
České start-upy Rossum a Dativery společně spouštějí veřejnou betaverzi služby Elis pro účetnictví. Za Elis se skrývá nový typ umělé inteligence, který dokáže automaticky vyčítat informace z faktur. Takové řešení šetří čas účetním, kteří s Elis už nemusejí ručně přepisovat data. Firmám zase efektivnější zpracování příchozích faktur snižuje náklady a zrychluje platby i účetní reporting.

Nina Vysloužilová personální ředitelkou RENOMIA GROUP
13. 10. 2018
Personální oddělení v RENOMIA GROUP nově vede Nina Vysloužilová. Přichází ze společnosti CME Media Services, kde řídila oddělení lidských zdrojů. Ve své nové pracovní pozici bude zodpovědná za vytvoření a řízení personální strategie pro další rozvoj společnosti.

Albert Bourla bude od příštího roku světovým generálním ředitelem společnosti Pfizer
13. 10. 2018
Farmaceutická společnost Pfizer oznamuje, že od 1. ledna 2019 nastoupí Albert Bourla do funkce světového generálního ředitele (CEO - Chief Executive Officer) společnosti Pfizer. Albert Bourla v současnosti vykonává funkci světového provozního ředitele (COO - Chief Operating Officer) ve společnosti Pfizer. Dnešní CEO Ian Read bude i nadále pokračovat ve své funkci výkonného předsedy představenstva společnosti Pfizer.

Helena Mužíková nastoupila na pozici Marketing Manager CZ/SK ve společnosti Intersnack
12. 10. 2018
Společnost Intersnack udělala významné změny v rámci vrcholového managementu. Místo Ondřeje Širokého, který úspěšně působil několik let na pozici marketingového manažera pro Českou a Slovenskou republiku, nastupuje Helena Mužíková.

Vláda tlačí na zapojení firem do odborného školství. Ve hře jsou dotace i daňové úlevy
11. 10. 2018
Koncepci duálního vzdělávání má na žádost premiéra Andreje Babiše připravit Asociace malých a středních podniků.Firmy by k zapojení do systému měly motivovat dotace, daňové úlevy a poradenství.Po lepší přípravě absolventů na praxi volají firmy, které musí nové zaměstnance doškolovat.

Ve víru big dat
10. 10. 2018
O velkých datech, tzv. big datech, se v posledních letech hodně hovoří, ale málokdo se v nich skutečně vyzná a především je umí správně vytěžit.Což potvrzuje v rozhovoru i Tomáš Frnka, odborník na tuto problematiku a viceprezident pro Evropu ve společnosti Billigence.

Studenty lákají Google, Škoda Auto, ale i ministerstva
10. 10. 2018
Google je stejně jako v loňském roce nejžádanějším zaměstnavatelem pro vysokoškolské studenty ekonomických oborů a IT. U studentů humanitních věd vítězí Česká televize a právníky nejvíce přitahují soudy a státní zastupitelství.

Co chtějí studenti v práci
10. 10. 2018
Čeští vysokoškoláci požadují od svých budoucích zaměstnavatelů stále vyšší nástupní plat. Ukazují to aktuální výsledky průzkumu společnosti Universum, jehož se zúčastnilo více než 10 tisíc studentů 120 různých oborů z 25 škol.

Editorial
10. 10. 2018

Studenty lákají Google, Škoda Auto, ale i ministerstva
10. 10. 2018
Google je stejně jako v loňském roce nejžádanějším zaměstnavatelem pro vysokoškolské studenty ekonomických oborů a IT. U studentů humanitních věd vítězí Česká televize a právníky nejvíce přitahují soudy a státní zastupitelství.

Mladí čelí na startu kariéry řadě bariér, jsou však připraveni na změny
8. 10. 2018
I když se zaměstnavatelé dnes o zaměstnance perou, výzkum agentury IPSOS pro Byznys pro společnost potvrdil, že mladí čelí při svém vstupu na pracovní trh řadě bariér. Od důrazu na praxi u uchazečů (53 % mladých to vnímá jako překážku), po neschopnost zaměstnavatelů efektivně oslovit mladé (pouze 8 % studentů uvedlo, že se z pracovní nabídky dozvěděli, co potřebovali), přes jasné očekávání možnosti slaďovat své osobní hodnoty s firemními až po bariéry plynoucí ze sociálního znevýhodnění.

Velká a malá data: Soukromá, či veřejná?
8. 10. 2018
Nůžky kolem big dat jsou rozevřeny hodně zeširoka. Připomínají otevřenou krokodýlí tlamu, jejíž sklapnutí může být stejně bolestivé.Panuje zde velká propast mezi optimismem zpráv a průzkumů renomovaných firem z branže a skepsí autorů, jako jsou O'Neilová, Morozov, Tenner - respektive článků prestižních novinových titulů.

Pavel Bořil personálním ředitelem společnosti LeasePlan ČR
7. 10. 2018
Novým personálním ředitelem společnosti LeasePlan Česká republika byl jmenován Pavel Bořil. LeasePlan je vedoucí firmou ve správě podnikových autoparků, po celém světě se stará o více než 1,8 milionu vozidel.

Jak do firmy přilákat mladé a talentované lidi
7. 10. 2018
Na jednu stranu jsou mladí lidé stále nabádání k tomu, aby pečlivě studovali, při studiu získávali praxi, což jim do budoucna zajistí alespoň nějakou práci. To je samozřejmě dobře, ale ve skutečnosti je současná situace taková, že se mnohdy ve finále firmy musí o uchazeče velmi snažit. Konkurenční atmosféra je značná například ve všech odvětvích IT, kde poptávka ze strany firem mnohonásobně převyšuje nabídku. Jak do firmy nalákat mladé perspektivní zaměstnance a ideálně si je tam i udržet?

Jiří Boudník a Zdeněk Brancuzký posílili společnost Zeitgeist Asset Management
6. 10. 2018
Zeitgeist Asset Management, společnost zabývající se developerskou činností a správou nemovitostí pro soukromé a institucionální investory, v souvislosti s rozšiřováním portfolia projektů expanduje také po stránce personální. Nově totiž obsadila dvě vysoké manažerské pozice: Head of Project Management, kterou bude zastávat architekt Jiří Boudník, a Senior Project Manager, na níž nastupuje Zdeněk Brancuzký. Oba svým know-how a zkušenostmi znamenají pro společnost výrazné posílení a přispějí tak k jejímu dalšímu rozvoji.

Šéf České pošty Roman Knap: Nikdo nám už neuvěří, že všechno funguje
5. 10. 2018
Roman Knap nastoupil v červnu do čela podniku, který čelí kritice kvůli špatné kvalitě služeb. Pošta podle něj musí přebudovat svou logistickou síť a lépe platit zaměstnance.Peníze na změny chce podnik získat kombinací vyšších státních kompenzací, úspor a úvěrů. "Teď počítáme, jestli máme modernizovat stávající centra, nebo postavit nová," říká nový šéf České pošty v rozhovoru pro časopis Ekonom.

Na velikosti záleží
4. 10. 2018
Představují big data slibný technologický směr, nebo se začnou pomalu vytrácet, aby mohla být nahrazena jinými trendy?Na otázky související s touto problematikou odpovídají specialisté na big data společnosti Sophia Solutions, Petr Švarc a Pavel Pilař.

České start-upy zažívají zlatou éru, investoři o ně soupeří
4. 10. 2018
Princip start-upových firem v Česku zdomácněl a stal se regulérním investičním odvětvím. Letos by inovativní české firmy mohly od investorů získat kolem 1,2 miliardy korun.Zájem o tento typ investic roste také u energetických firem, developerů a společností z dalších oborů.

Mezi start-upy přibylo iluzí i dobrých nápadů, říká Ondřej Bartoš z Credo Ventures
4. 10. 2018
Fond rizikového kapitálu Credo Ventures patří k předním investorům do českých start-upůPodle jeho šéfa Ondřeje Bartoše přibývá zajímavých projektů i lidí, které na start-upech přitahuje hlavně životní styl. Díky velkému zájmu investorů se už inovativní české firmy s globálními ambicemi nemusí stěhovat do zahraničí.

Šéf České pošty Roman Knap: Nikdo nám už neuvěří, že všechno funguje
4. 10. 2018
Roman Knap nastoupil v červnu do čela podniku, který čelí kritice kvůli špatné kvalitě služeb.Pošta podle něj musí přebudovat svou logistickou síť a lépe platit zaměstnance.Peníze na změny chce podnik získat kombinací vyšších státních kompenzací, úspor a úvěrů.

Více než polovina Čechů dostala vloni přidáno, přesto o změně práce uvažuje 40 % českých zaměstnanců
2. 10. 2018
Touha Čechů po změně zaměstnání stále stoupá, a to i přesto, že v průběhu uplynulého roku dostalo 53 % z nich přidáno. Ze současné práce by chtělo odejít 40 % lidí, třetina z nich dokonce již během jednoho měsíce. Nejčastějším důvodem pro změnu jsou přitom finance. Ty zároveň zůstávají i nejdůležitějším motivačním prostředkem zaměstnanců ve všech oborech s výjimkou podnikových služeb, kde jsou na prvním místě osobní růst a nové zkušenosti. Vyplývá to z nového průzkumu kandidátských preferencí, který na českém trhu realizovala personální agentura Grafton Recruitment.

Barbora Páclová posiluje marketingovou společnost In creative
1. 10. 2018
Do online marketingové společnosti In creative od září na pozici projektové manažerky nastoupila Barbora Páclová. Ve firmě dostane na starost takové klienty jako například Hanák Centrum nebo CarTec Group.

Pavel Bárta manažerem sekce jazyková škola v agentuře Channel Crossings
1. 10. 2018
Jazyková agentura Channel Crossings informuje o novém manažerovi sekce jazyková škola, kterým se stal Pavel Bárta. Pavel Bárta nahrazuje Alenu Pekáčkovou, jež nastupuje na mateřskou dovolenou a v Channel Crossings působila více než dva roky.

Narozeniny
1. 10. 2018

Ladislav Šimek povede geotechnickou společnost SG GEOTECHNIKA
28. 09. 2018
Vedení geotechnické firmy SG GEOTECHNIKA, která v Česku a Slovensku zaměstnává téměř 200 lidí, se ujal bývalý dlouholetý prezident Aera Vodochody, Ladislav Šimek. SG GEOTECHNIKA, člen environmentální skupiny PURUM KRAFT, je přední českou společností nabízející komplexní geotechnické služby od roku 1926.

Nenechte zkrachovat Čecháčkovy
27. 09. 2018
On-line hry a aplikace učí Čechy lépe zacházet s penězi.V mezinárodním měření úrovně finanční gramotnosti dospělých, kterého se v letech 20155 a 2016 zúčastnilo 30 zemí, skončila Česká republika na děleném 19. místě spolu s Jordánskem. Dokud budeme finančně negramotní, budou na nás vydělávat ti gramotnější.

Získat vaše heslo je otázkou jednoho telefonátu nebo pohledu do okna
27. 09. 2018
V bezpečném chování na internetu by měli vzdělávat děti rodiče. Při používání internetu by měly používat zdravý rozum."Je to podobné jako třeba s nožem. Můžete s ním nakrájet maso, ale také někoho zabít," říká Martin Hájek z Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost.

Děti zírají, co o nich ví Google. O technologiích se mají učit více
27. 09. 2018
Mladí se rodí s tabletem v ruce - alespoň taková panuje všeobecná představa. Ne všechny děti ale digitálním technologiím rozumí. Mezi mladými jsou velké rozdíly. Některé na klávesnici hledají písmeno "zet", jiné zvládnou naprogramovat jednoduché roboty.Používání počítače a internetu ale může být i nebezpečné. To si uvědomuje stále více dětí.I tak ale kyberkriminalita stále roste. Loni policie evidovala o 300 případů více než v roce 2016.

I senioři se seznamují on-line a natáčejí videa na YouTube
27. 09. 2018
Na kurzech pro seniory se už dávno neučí pohybovat myší a odesílat e-mail.Současní důchodci se učí se sociálními sítěmi a komunikačním programem Skype, aby zůstali v kontaktu se svou rodinou.Organizace Elpida dokonce ve svých lekcích učí starší lidi jak natáčet a stříhat videa na YouTube.

Sním o vlastním bunkru, říká ředitelka společnosti Synlab Kateřina Bílly Danyšová, která při pátrání po předcích objevila lásku k historii a hrdinství
27. 09. 2018
K zájmu o dějiny druhé světové války i statečné osobnosti odboje přivedlo Kateřinu Bílly Danyšovou pátrání po zmizelých předcích.Ředitelka zdravotnické společnosti Synlab navíc věří, že hrdinové ještě nevymřeli.

Tomáš Šebesta posílil tým Outdoor Concept
26. 09. 2018
Novou posilou české distributorské firmy Outdoor Concept, v jejímž portfoliu najdeme například tradiční značku Hannah, se začátkem podzimu stal Tomáš Šebesta. Do společnosti nastoupil na pozici manažera marketingu a vývoje a nahradil tak Martina Kalaše, který se ve své nové roli bude věnovat HR strategii.

Hrozil jim bankrot, přesto se stali předním výrobcem obráběcích strojů
26. 09. 2018
Jan Rýdl, předseda správní rady TOS Varnsdorf, se letos za dlouholeté zásluhy zařadil v soutěži Manažer roku mezi 10 nejlepších manažerů čtvrtstoletí.V 90. letech se společnost ocitla téměř v bankrotu. V té době se do vedení firmy dostal Jan Rýdl, který v TOS Varnsdorf pracoval už od roku 1978."Dnešní tempo investování se pohybuje přibližně kolem 150 milionů korun ročně. Přibližně 100 milionů utratíme za nové stroje a další část jde do technického rozvoje," vysvětluje Rýdl.

Editorial
24. 09. 2018

Miroslava Chvojková manažerkou pro dočasné přidělení agentury Grafton Recruitment
20. 09. 2018
Novou manažerkou pro dočasné přidělení agentury Grafton Recruitment se stala Miroslava Chvojková, která naposledy působila jako projektová manažerka pro ČR a SR na projektu Amazon.

Klára Eiglová posílila tým agentury Socialsharks
20. 09. 2018
Tým social media agentury Socialsharks se stále rozrůstá. Do agentury přichází Klára Eiglová. Nastupuje na pozici Social media manager a bude spravovat sociální sítě kávy Marila, obchodního centra Quadrio, Kinder Bueno a životního pojištění Flexi.

Za nástroje pro big data zatím platí hlavně velké firmy
20. 09. 2018
Dodavatelé nástrojů pro analýzu velkých objemů dat mohou počítat s růstem trhu. Aktualizovaná prognóza společnosti IDC uvádí, že do roku 2022 porostou tržby v segmentu BDA (big data and business analytics) v průměru o 11,9 procenta. Letos by tento trh měl dosáhnout objemu 166 miliard dolarů, tedy o 11,7 procenta více než v roce 2017.

Trh s IT: firmy žádají užší specializaci. Studenti IT oborů mají konkurenční výhodu
19. 09. 2018
Šíře možností, která se před lidmi s IT vzděláním otevírá na pracovním trhu, se za posledních pět let zdvojnásobila. S rychlou automatizací a digitalizací celé společnosti se IT specialisté stávají nepostradatelnou součástí všech firem. Alespoň základy IT požaduje téměř sto procent zaměstnavatelů.

Ondřej Slabý povede lidské zdroje v Mall Group
19. 09. 2018
Od října se do čela personálního oddělení Mall Group postaví Ondřej Slabý, který zde zúročí své třiadvacetileté zkušenosti z rozmanitých segmentů FMCG, bankovnictví či telekomunikací.

Boj proti firmám z daňových rájů sílí. Tajemné podniky přicházejí o bankovní účty
19. 09. 2018
Celosvětový boj proti daňovým rájům nabírá na intenzitě.Do globální výměny informací pro daňové účely se zapojí i země tradičně považované za daňové ráje. Pro firmy, které tam sídlí, začíná být obtížné zřídit si v evropských zemích třeba bankovní účet.Společností ovládaných z daňových rájů kvůli tomu ubývá.

Firmy začínají myslet na potřeby seniorů
17. 09. 2018
Roste počet lidí v seniorském věku. V ČR jsou nyní již dva miliony seniorů, což znamená 19 % populace.Do roku 2030 by to mělo být přibližně 2,5 milionu, tedy 24 %.Vzniká tedy nepřehlédnutelná cílová skupina se specifickými potřebami a přináší zcela nové fenomény do společenského života i do byznysu.

Jiří Vytlačil generálním ředitelem společnosti Axians redtoo
17. 09. 2018
V čele společnosti Axians redtoo stojí od 1. září 2018 Jiří Vytlačil. Společnost patří do nadnárodní skupiny Axians, která je jedním z předních evropských poskytovatelů IT služeb a lídr v oblasti digitalizace.

Aleš Willert generálním ředitelem skupiny C.S.CARGO Holding. Vedení české společnosti C.S.CARGO po něm převzal Petr Volák
17. 09. 2018
Aleš Willert, donedávna generální ředitel společnosti C.S.CARGO, se od 1. září stal generálním ředitelem celé skupiny C.S.CARGO Holding. Na jeho místo ve společnosti C.S.CARGO byl jmenován Petr Volák. Cílem změn ve vrcholovém vedení je prohloubení synergie všech zemí, kde skupina C.S.CARGO působí, vzájemná spolupráce a využití obchodních příležitostí.

David Parkinson generálním ředitelem společnosti Provident Financial v České republice
17. 09. 2018
Novým generálním ředitelem společnosti Provident Financial v České republice se stal David Parkinson, který působí v mateřské společnosti IPF jako regionální ředitel odpovědný za Region severní Evropa (Česká republika, Polsko). Tuto regionální pozici bude zastávat i nadále spolu s vedením české pobočky Providentu.

Táta parťák: Syn si sám vybírá, jestli chce dělat úkoly. Škola je nesvobodný systém
17. 09. 2018
Nechtěl bych být na místě žádného učitele, škola je nesvobodný systém, jsme vedeni k poslušnosti k autoritě, rodič je nucen odvádět děti do školského systému, i když s ním nesouhlasí. Můj syn úkoly dělat nemusí, ale není kvůli tomu černou ovcí třídy, děti to vůbec neřeší, říká bloger, který vystupuje pod přezdívkou Táta parťák. Pro svého syna vymohl, že ve škole nemusí úkoly dělat.Dodává, že si jeho syn sám vybere, jestli je pro něj úkol zajímavý, nebo jestli se chce věnovat něčemu jinému. Do školy se už ve druhé třídě prý tolik netěšil.

Se zdravotním handicapem v práci
17. 09. 2018
Zdraví lidé se podle Hany Potměšilové z neziskové organizace Revenium moc často nesetkávají s lidmi s nějakými zdravotními limity. Nemají tak ucelenou představu o tom, co takový člověk potřebuje.Firmy by proto měly být ochotné nabídnout lidem s handicapem částečné a sdílené pracovní úvazky a práci z domova

Za únik know-how mohou hackeři, lidské chyby i odposlechy
17. 09. 2018
Úniky know-how obvykle zapříčiní lidské selhání - ať už jde o záměr, či nedbalost - v kombinaci s nesprávným nastavením technických opatření.Například ve společnosti Jan Becher Pernod Ricard mají přístup k receptuře Becherovky pouze dva zaměstnanci.Oproti zahraničí zaostáváme v oblasti mezinárodních patentů. Firmy v Česku tak přicházejí o značné příjmy z licenčních poplatků,

Podniky se bojí řešit podvody, které spáchali jejich manažeři
17. 09. 2018
Mezi nejčastější interní pachatele podvodů v Česku patří zástupci juniorního managementu a ostatní zaměstnanci.Ve světě jde o střední a ve východní Evropě zase nejčastěji o seniorní vedení.Zatímco u řadových pracovníků se firmy nebojí kriminální čin nahlásit, protiprávní činnost manažerů mnohdy řešit nechtějí.

ANO/NE
14. 09. 2018
Měla by se snížit pracovní doba ze současných 40 na 37,5 hodiny týdně?

Arnault Leglaye generálním ředitelem společnosti Arval CZ
13. 09. 2018
Dosavadního generálního ředitele společnosti Arval CZ Gregora Bilika od září vystřídal ve funkci Francouz Arnault Leglaye. Ve skupině působí od roku 2006 a do čela českého Arvalu přichází z pobočky v Chile, odkud vedl region Latinské Ameriky. Gregor Bilik se přesunul získávat další zkušenosti do španělské pobočky Arvalu v Barceloně.

Viktor Kustein posílil českého vývojáře chatbotů na klíč společnost FeedYou
13. 09. 2018
Na pozici HR Technology Expert ve FeedYou nastoupil specialista na HR a firemní kulturu Viktor Kustein. V pardubické firmě specializující se na vývoj chatbotů na klíč bude zodpovídat za HR chatbota, který automaticky komunikuje a ihned odpovídá třeba i přes víkendy. Kromě náboru zvládá také odepisovat stávajícím zaměstnancům na dotazy nebo orientovat se ve firemních benefitech. Šetří tak HR pracovníkům administrativu a čas, který mohou využít efektivněji.

Konec superhrubé mzdy pomůže více živnostníkům než zaměstnancům. Chudší mnoho nezískají
13. 09. 2018
Záměr ministryně Aleny Schillerové zrušit ­superhrubou mzdu a snížit daně nepřidá všem stejně.Výrazně více si podle propočtů ekonomů z think-tanku IDEA polepší OSVČ oproti zaměstnancům.Chudší si mnoho nepomohou: už nyní neplatí daň z příjmu, nebo narazí na minimální odvody.

Nesmrtelná superhrubá mzda. Už deset let nedokáže nikdo v Česku původně dočasné řešení zrušit
13. 09. 2018
Danění ze superhrubé mzdy před dekádou vlastně nikdo nechtěl.Dočasný kompromis se stal nakonec trvalkou, kterou nedokáže nikdo zrušit.Nyní neuspěla u vlády ODS, Andrej Babiš slibuje ale také její konec.

Boj proti firmám z daňových rájů sílí. Tajemné podniky přicházejí o bankovní účty
13. 09. 2018
Celosvětový boj proti daňovým rájům nabírá na intenzitě.Do globální výměny informací pro daňové účely se zapojí i země tradičně považované za daňové ráje. Pro firmy, které tam sídlí, začíná být obtížné zřídit si v evropských zemích třeba bankovní účet.Společností ovládaných z daňových rájů kvůli tomu ubývá.

Různorodé týmy jsou v Česku spíše výjimkou
12. 09. 2018
Kombinovat zaměstnance různého věku, národnosti, vzdělání, zdravotního postižení nebo náboženského vyznání se zatím v Česku příliš nenosí.Přestože došlo k výraznému posunu oproti minulosti, jsou "namíchané" pracovní týmy běžné spíše v inovativních firmách a mezinárodních korporacích.Podle vzdělávací společnosti MgC Group jsou přitom týmy složené z lidí s různým původem a zkušenostmi kreativnější a přinášejí firmě lepší ekonomické výsledky.

Děti se musí naučit selhat, nezničí je to, je to zdravá část vývoje, říká česká rodačka a zakladatelka sítě škol v USA Olga Block
12. 09. 2018
Naučit se hodně brzy vyrovnat se s tím, že se občas něco nepovede, je pro dítě strašně důležité, tvrdí Olga Block, česká rodačka a zakladatelka sítě škol, které dnes patří k nejprestižnějším v USA.Receptem je mít ve třídě učitele, který věří tomu, co dělá, který tam není proto, aby to od rána zapíchnul.Memorování není ideální způsob výuky, když se něco člověk nabifluje, tak to většinou rychle zapomene, i násobilka se dá učit hrou, míní Block.

Kratší pracovní doba? Zaměstnanci by byli spokojenější, ekonomika může poklesnout
12. 09. 2018
Čeští zaměstnanci by měli pracovat 7,5 hodiny denně, tedy alespoň podle představ sociální demokracie. Týdenní pracovní doba by se tak oproti současným 40 hodinám zkrátila na 37,5 hodiny, při zachování současné výše výdělků. „Český zaměstnanec v průměru pracuje o 400 hodin ročně déle než průměrný německý zaměstnanec, ale produktivita práce je na 60 procentech německé. Neplatí tedy přímá úměra, že čím více času v práci trávíme, tím více jsme produktivní,“ odůvodnil návrh ČSSD její předseda Jan Hamáček.

Pavel Klema generálním ředitelem společnosti PROFI CREDIT Czech
10. 09. 2018
Novým generálním ředitelem společnosti PROFI CREDIT Czech je Pavel Klema. Ve vedení jednoho z největších poskytovatelů nebankovních úvěrů v Česku střídá Rudolfa Cejnara, který po 11 letech ve společnosti končí.

Generální ředitel mediálního domu Economia Roman Latuske odchází z funkce, předsedkyní představenstva se stává Zuzana Řezníčková
10. 09. 2018
Generální ředitel a předseda představenstva vydavatelství Economia Roman Latuske po čtyřech letech končí ve vedení tohoto mediálního domu. Novou předsedkyní představenstva bude od 10. září jeho dosavadní místopředsedkyně a ředitelka firmy BM Management Zuzana Řezníčková. Po dobu hledání nového generálního ředitele bude touto rolí pověřený ředitel divize Finance Michal Brejcha.

Roman Fink finančním ředitelem ČMSS. Strategii ČSOB povede Vladimíra Drechslerová
10. 09. 2018
Od října se přesouvá z pozice ředitele Strategie a rozvoje skupiny ČSOB na pozici finančního ředitele v dceřiné společnosti ČMSS Roman Fink. Vladimíra Drechslerová, která pracuje v ČSOB jako výkonná manažerka pro oblast Řízení procesů, bude nově zodpovědná za řízení strategie skupiny jako výkonná manažerka Strategie.

Narozeniny
10. 09. 2018

Velká fúze na pracovním trhu: spojením čtyř firem vzniká lídr v oblasti agenturního zaměstnávání ve výrobě a logistice
6. 09. 2018
Spojením aktivit čtyř dosud konkurenčních pracovních a personálních agentur Express People, Wincott People, McRoy a Xawax vznikl největší poskytovatel služeb personálního „leasingu“ do výrobních a logistických firem v ČR a SR s více než 12 000 zaměstnanci.

Vděk nečekám, říká šéf Českých drah Pavel Krtek. Firmě rostou tržby, ministerstvo přesto uvažuje o odvolání nejvyššího managementu
6. 09. 2018
Národnímu dopravci přibývají cestující a rostou tržby, ministerstvo dopravy přesto uvažuje o odvolání nejvyššího managementu firmy.Manévry kolem Českých drah znejistěly i agenturu Moody's, která hodnotí České dráhy i jejich dluhopisy. Podle Pavla Krtka začnou ČD s Moody's jednat v polovině září.České dráhy se připravují na splátku dalších miliardových dluhopisů i na otevření trhu soukromým dopravcům. "Když mi někdo řekne, že hájím dominantní postavení ČD na trhu, je to pro mě pochvala," říká Krtek.

Zájem o absolventy IT oborů je největší za 20 let. Firmy si stále častěji piplají zaměstnance už od střední školy
5. 09. 2018
Absolventům středních škol je v dnešní době hej. Jistotu práce a vysokého výdělku mají zejména mladí ajťáci, kteří často přeruší i navazující vysokoškolské studium, aby se naplno věnovali kariéře. Firmy pochopily, že místo hledání uchazeče se striktně danými dovednostmi je výhodnější „vychovat si“ absolventa.

Češi častěji mění práci. Nejvíc v září a lednu
5. 09. 2018
Nízké finanční ohodnocení, stereotyp, nezajímavá práce nebo nulový kariérní postup - to jsou nejčastější důvody, proč Češi mění zaměstnání. Přesto stále patří k věrným zaměstnancům, práci mění průměrně jednou za pět let.

Vyhazov kvůli "virtuální" kritice šéfa aneb Na co si dát pozor na sociálních sítích
5. 09. 2018
Svoboda projevu nebo sdílení fotek a videí na sociálních sítích mají své hranice a pravidla.Šéfové by se například měli ptát svých lidí, jestli mohou na firemním profilu zveřejnit jejich jména nebo fotky.Zaměstnanci zase nesmí firmu na síti kritizovat bez důkazů. Pokud to udělají, hrozí jim výpověď.

Martina Zbránková projektovou manažerkou Socialsharks
4. 09. 2018
Novou posilou rozrůstajícího se týmu české pobočky social media agentury Socialsharks se stala Martina Zbránková, která nastupuje na pozici Project manager. Na starosti bude mít především koordinaci projektů v rámci firmy a dohled nad content plány, vizuály a copy.

Martina Grygar Březinová novou CEO Zatiší Group
4. 09. 2018
Gastronomická skupina Zátiší Group provozující síť pražských luxusních restaurací a cateringové služby ve svých řadách přivítala novou výkonnou ředitelku. Od ledna 2018 tuto funkci zastává Martina Grygar Březinová.

Uplatníte v byznyse spíš Mgr., nebo MBA? Český, nebo zahraniční titul?
3. 09. 2018
Kdo chce investovat do svého vzdělání, které mu pak má vydělávat, musí si dobře rozmyslet, na co se chce zaměřit. Má zvolit klasické magisterské studium?To mu poskytne dobrý teoretický základ a akademickou průpravu. Ale ekonomickou praxi spíš dostane v MBA studiu. A má vůbec studovat u nás?Je to levnější, ale rostoucí nabídka pracovních příležitostí v mezinárodních firmách hovoří spíš ve prospěch studia v zahraničí.Co si tedy vybrat?

Sandra Arbesová vede obchod v ACOMWARE
3. 09. 2018
Obchodní oddělení konzultační společnosti pro e-commerce ACOMWARE vede od začátku července Sandra Arbesová. Jejím úkolem je posílit obchodní tým a nabídnout klientům nové služby v portfoliu společnosti.

Dan Ledvinka vede Marketing a Business Development ASB Group v regionu CEE
3. 09. 2018
Mezinárodní poradenská společnost ASB Group povýšila Dana Ledvinku na pozici Group Head of Business Development & Marketing. V nové regionální pozici bude koordinovat marketing, vztahy s veřejností, komunikaci s médii a rozvoj obchodních příležitostí v rámci zemí regionu CEE, ve kterých ASB Group aktivně působí (Česká republika, Slovensko, Polsko a Maďarsko).

Máme výborné školství pro 19. století, neumíme jazyky ani třídit informace, říká ekonom Kysilka
3. 09. 2018
Česku už ujel vlak, nemáme nejlepší profesory, platy učitelů jsou nízké, neučíme souvislosti, nejsme jazykově vybavení. Musíme se naučit učit celý život, přejít od biflování k maximální pružnosti, říká Pavel Kysilka, ekonom a zakladatel 6D Academy. Dodává, že už přestává být pravda, že největší brzdou změny vzdělávání jsou rodiče, velká část je osvícená a budují školu takovou, která jejich děti skutečně připravuje na 21. století.

Michał Sroka sales managerem pro střední a východní Evropu společnosti Netatmo
2. 09. 2018
Od července je novým sales managerem společnosti Netatmo pro Českou republiku, Polsko a další země Evropy Michał Sroka. Společnost Netatmo, která se specializuje na designovou chytrou spotřební elektroniku, zavedením této pozice rozšiřuje své podnikání ve středoevropském a východoevropském regionu.

Česko má podle analytiků Gartner tři nové cool technologické firmy
31. 08. 2018
Analytici Gartner v letošním roce zpracovali profily 269 cool dodavatelů a publikovali je v 66 studiích. Označení cool dodavatel (Cool Vendor) získaly i tři firmy sídlící či vyvíjející svá řešení v Česku: Neuron Soundware (cool dodavatel akustických technologií pro prediktivní údržbu), Stories (cool dodavatel v oblasti analytiky) a Price f(x) (cool dodavatel v oblasti digital commerce).

Mounia El Hilali bude generální ředitelkou IKEA Česká republika, Maďarsko a Slovensko
31. 08. 2018
Mounia El Hilali, která dosud působila jako zástupkyně generálního ředitele IKEA ve Francii, se stane od 1. září 2018 generální ředitelkou IKEA pro region Česká republika, Maďarsko a Slovensko.

Užší spolupráce mezi vrcholovým managementem a šéfy informační bezpečnosti pomůže firmám lépe zajistit kybernetickou bezpečnost
30. 08. 2018
Nový průzkum společnosti Accenture ukázal, že méně než třetina šéfů informační bezpečnosti (CISO) spolupracuje na plánu bezpečnostní politiky firem a rozpočtu.

Mirek Kren, Marek Neubauer a Linda Szemlová posílili manažerskou strukturu společnosti Flowmon Networks
30. 08. 2018
Česká technologická společnost Flowmon Networks, která vyvíjí pokročilá řešení pro monitorování a bezpečnost počítačových sítí, posílila svůj nejvyšší management. Cílem je podpořit globální expanzi firmy. Ředitelem celosvětového obchodu se stal Mirek Kren, pozici finančního ředitele obsadil Marek Neubauer a ředitelkou HR se stala Linda Szemlová.

Vyhazov kvůli "virtuální" kritice šéfa aneb Na co si dát pozor na sociálních sítích
30. 08. 2018
Svoboda projevu nebo sdílení fotek a videí na sociálních sítích mají své hranice a pravidla.Šéfové by se například měli ptát svých lidí, jestli mohou na firemním profilu zveřejnit jejich jména nebo fotky.Zaměstnanci zase nesmí firmu na síti kritizovat bez důkazů. Pokud to udělají, hrozí jim výpověď.

Do lavic v září usedne méně prvňáků a více středoškoláků. Školy dostanou víc peněz od státu, chybí jim ale učitelé i pomocný personál
30. 08. 2018
V pondělí 3. září začíná nový školní rok.Do lavic usedne méně prvňáků a více středoškoláků.Školství, které čeká řada změn, dostane od státu více peněz. Chybí ale učitelé i pomocný personál.

Ondřej Vošta Chief Learning Officer v makeITtoday, kurzech programování pro děti
29. 08. 2018
Pravidelné programovací kurzy od makeITtoday učí děti ve věku 8 až 18 let programovat, prezentovat i správně argumentovat. Mimo to mají děti možnost se na workshopech naučit základům robotiky s Ozoboty nebo tisku na 3D tiskárnách. Do vedení projektu se k dvojici zakladatelek Silvii Zeman a Kláře Štouračové připojuje Ondřej Vošta na pozici Chief Learning Officer.

Rostou reálně platy ve školství? Proč tedy výrazně klesá zájem o nabízená místa
27. 08. 2018
Ve školství se stále hůře daří obsadit volná místa. I přes loňské zvýšení platů zůstávají učitelské platy více než 15 % pod průměrným platem v ČR. Jaké bylo reálné zvýšení platů ve školství? A jaká je situace v jednotlivých regionech?

Narozeniny
27. 08. 2018

Útěk z korporátu: čtyři příběhy lidí, kteří se nebáli změny. Dobrovolničili na italských farmách nebo vzkřísili zadluženou neziskovku
27. 08. 2018
Nejprve řadu let stoupali ve velkých firmách vzhůru, pak se ale rozhodli odejít.Svou židli vyměnili za pro ně neznámý terén.A nelitují.

Carl Clarke bude viceprezidentem pro lidské zdroje a majetek společnosti Vodafone
22. 08. 2018
Brit Carl Clarke povede od 1. září oddělení lidských zdrojů a majetku v českém Vodafonu. Do České republiky přichází z pozice ředitele personálního řízení a strategie pro podporu lidských zdrojů skupiny Vodafone a s dlouholetými zkušenostmi z oblasti fúzí, akvizic a významných organizačních změn.

Průzkum IATA: Růst letecké dopravy potřebuje nové pracovníky v řadě oborů
21. 08. 2018
Mezinárodní organizace pro leteckou dopravu IATA očekává růst poptávky po pracovnících v letectví. Vyplývá to z celosvětového průzkumu, který IATA provedla v poslední době. Výsledky mimo jiné ukazují, že mezi leteckými společnostmi vládne optimismus.

Colliers International sloučil v České republice svou činnost se společností THREESIXTY. Tewfik Sabongui jmenován výkonným ředitelem
21. 08. 2018
Společnost Colliers International oznámila, že se dohodla na sloučení svého podnikání v České republice s agenturou THREESIXTY, jež do nového partnerství přináší vstup v podobě rozsáhlého souboru doposud realizovaných transakcí, vztahů s klíčovými hráči tuzemského realitního trhu i úspěšných stávajících výsledků. Partneři společnosti THREESIXTY Tewfik Sabongui a Petr Žalský se nově stanou partnery Colliers International v České republice. S okamžitou platností se k tuzemskému týmu Colliers International připojí také všichni zaměstnanci THREESIXTY.

Nikol Stolle je novou CEO agentury Socialsharks
20. 08. 2018
Novou CEO české pobočky digitální a social media agentury Socialsharks se stala Nikol Stolle. Bude odpovědná za celkové fungování společnosti, její strategii, postavení na trhu a vedení týmu čítající již přes 30 žraloků.

Jan Doleček a Marcel Vyzibla posílili manažerský tým společnosti Solvent ČR
20. 08. 2018
Společnost Solvent ČR, která provozuje největší českou síť drogerií pod značkou Teta, oznámila nástup dvou nových členů manažerského týmu. Novým personálním ředitelem byl jmenován Jan Doleček. Do pozice ředitele procesů a IT nastoupil Marcel Vyzibla.

Generace Y a Z přicházejí na trh práce.
Čím je zaujmout?

20. 08. 2018
Bez aplikací ve svých telefonech nedají ani ránu. Teď přicházejí na trh práce, ale zábavu nechtějí opustit. Jsou vybíraví a k tomu jim nahrává i situace na trhu. Firmy čím dál častěji hledají ideální řešení, jak vybrat z mladé generace ty nejlepší. Chce to kreativitu a hledání inovací na poli recruitmentu.

Tomáš Krotký vede nepřímý prodej ve společnosti ESET
16. 08. 2018
Řízení nepřímého prodeje, rozvoj partnerské sítě a nástrojů partnerského prodeje české pobočky společnosti ESET má nově na starosti Tomáš Krotký. Ten dosud působil na pozici obchodního specialisty pro klíčové partnery v této společnosti. V nové funkci povede tým zaměřený na rozvoj partnerského programu společnosti ESET, který jen v Česku v současnosti zahrnuje více než 3 400 distributorů.

Přílišná péče dětem škodí, může způsobit emoční poruchy i drogovou závislost, varuje Feřtek z EDUin
16. 08. 2018
Pro děti je nejlepší dvorek u babičky a špatná wi-fi, je důležité, aby prošly fází nudy, říká Tomáš Feřtek ze společnosti EDUin.Pokud děti mají rodiče za zadkem odmala, může to mít různé následky, daleko hůře se pak samostatně rozhodují, míní.Šťastná podle něj ale není ani příliš liberální výchova. Děti musí mít jasné hranice a uvnitř nich dostatečný prostor k vlastnímu rozhodování, dodává Feřtek.

Společnost a personální změny
16. 08. 2018
Přinášíme přehled společenských událostí a personálních změn.

Alexandra Kurzová vede marketing pro Českou a Slovenskou republiku ve společnosti Sony
15. 08. 2018
Společnost Sony ohlásila s příchodem léta personální změnu na pozici Marketing Manager a Brand Activation Manager pro Českou a Slovenskou republiku, kterou nově zastává Alexandra Kurzová.

Jakub Provazník novým CEO agentury AITOM
14. 08. 2018
Do vedení digitální agentury AITOM nastupuje Jakub Provazník, na postu CEO tak střídá Pavla Housera, který vedl firmu 10 let. Pavel Houser a Tomáš Odl, kteří AITOM založili, zůstanou v agentuře. Houser se bude dále starat o strategická partnerství a finance, Odl povede oddělení vývoje.

Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze zahajuje rozsáhlou spolupráci se SUSE
14. 08. 2018
Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze zahájila migraci velké většiny své provozní infrastruktury a infrastruktury pro podporu výuky a výzkumu na produkty společnosti SUSE. Základem je přechod serverové infrastruktury na operační systémy SUSE Linux Enterprise Server s využitím řešení pro vysokou dostupnost (High Availability) a také možnosti aplikace oprav na jádro operačního systému bez jeho restartu, tzv. SUSE Linux Enterprise Live Patching. To umožní fakultě provozovat hlavní infrastrukturu bez výpadků.

Pouze dobrá mzda za odvedenou práci dávno nestačí. Zaměstnance je potřeba si hýčkat i netradičními benefity
13. 08. 2018
Jak stávající zaměstnanci, tak uchazeči o práci očekávají od zaměstnání větší volnost a vyvážení pracovního a osobního života. Mezi rozhodující faktory řadí také přátelské vztahy na pracovišti a vstřícný přístup ze strany nadřízeného. Vyplývá to z průzkumu mezi 2000 stávajícími zaměstnanci a obchodními zástupci Providentu a 600 potenciálními zájemci o práci, který si letos Provident nechal zpracovat. Ten kromě klasických benefitů zaměstnancům nabízí třeba kolárnu, mnoho společenských a kulturních akcí, placené volno pro dobrovolnické aktivity nebo bezplatnou linku pomoci v tíživé životní situaci.

Přestupy
13. 08. 2018

Student brněnského VUT navrhl a vyrobil protetické oko na 3D tiskárně
10. 08. 2018
Již dlouhá léta pracují protetici na tom, aby umělé oči, které slouží jako náhrady při zrakových postiženích, vypadaly co nejrealističtěji. Strojně vyráběné oční náhrady jsou stále velkou výzvou. Zrakově postižený student VUT v Brně, Ondřej Vocílka, letos přišel s revolučním nápadem vyrobit oční protézu pomocí 3D tisku. Společnost MCAE Systems ho v jeho myšlence podpořila a nabídla mu k realizaci projektu svou 3D tiskárnu - Stratasys J750 s technologií PolyJet.

Lukáš Hanžl a Petr Provazník ve vedení společnosti Konica Minolta
7. 08. 2018
Významnými posilami české pobočky společnosti Konica Minolta se stávají Lukáš Hanžl, který povede oddělení ITS (IT Services) Sales, a Petr Provazník, jenž se postaví do čela ITS Delivery. Jejich cílem bude prodej a dodávka IT služeb. Dvě nová oddělení vznikla v reakci na výrazné zvýšení poptávky po IT službách a s tím související růst tržeb tuzemského zastoupení.

Foxconn dodá ekologické datové kontejnery pro drážďanskou společnost Cloud&Heat Technologies
6. 08. 2018
Foxconn se domluvil na spolupráci s drážďanskou „zelenou“ IT společností Cloud&Heat Technologies vyrábějící speciální, energeticky šetrná řešení pro datová centra. Jeho divize TradeDX pro ni v České republice začala vyrábět 20“ datové kontejnery. Průlomová mobilní datová centra umožňují využití tepla z procesorů a dalších komponent pro ohřev vody.

Hana Součková jmenována generální ředitelkou SAP ČR
6. 08. 2018
Společnost SAP jmenovala na pozici generální ředitelky české obchodní pobočky sídlící v Praze na Brumlovce Hanu Součkovou, která je společnosti SAP od roku 2014 a zastávala lokální i regionální manažerské pozice. Nyní nahrazuje prozatímního ředitele Klause Sickingera, který na pozici dočasně nastoupil po odchodu Romana Knapa.

Jan Charouz a Petr Dörner vedou P2P carsharing HoppyGo
5. 08. 2018
Platforma pro sdílení vozů HoppyGo, která nově funguje pod záštitou ŠKODA AUTO DigiLab a Leo Express, představila své vedení. Do čela společnosti, jež vznikla fúzí HoppyGo a SmileCar, byl jako CEO jmenován Jan Charouz, který působil na stejné pozici ve SmileCar, a jako COO Petr Dörner ze ŠKODA AUTO DigiLab.

150 univerzit z celého světa se potká v Praze
5. 08. 2018
26. výroční konference CEEMAN "Nová definice vzdělávacího managementu: kvalita a relevance” se uskuteční ve dnech 19. - 21. září 2018 v Praze. Konference je organizována ve spolupráci s University of New York in Prague. Vedle spoluorganizace s UNYP bude letošní konference uspořádána pod oficiální záštitou Evropského parlamentu europoslance Tomáše Zdechovského, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Hospodářské komory České republiky, Rady pro výzkum, vývoj a inovace a starosty Prahy 1 Oldřicha Lomeckého.

Dong Woo Choi jmenován prezidentem společnosti Hyundai Motor Europe HQ
5. 08. 2018
Společnost Hyundai Motor jmenovala Donga Wooa Choie, bývalého senior viceprezidenta divize evropských provozních činností v Soulu, prezidentem a generálním ředitelem společnosti Hyundai Motor Europe HQ. Choi nyní nese odpovědnost za regionální centrály, které mají nově rozšířenou oblast působnosti a autonomii, aby mohly ještě lépe reagovat na tržní trendy a požadavky zákazníků.

Sedm příběhů úspěchu. Ekonom přináší profily českých "self-made manů"
2. 08. 2018
Týdeník Ekonom přináší profily majitelů sedmi středně velkých českých firem s obratem nad 200 milionů korun.Své firmy tito podnikatelé vybudovali od nuly od začátku 90. let.Nyní většina z nich řeší, komu úspěšný byznys předat. Část z nich totiž nemá nástupce v rodině.

Pečivo patří do papíru, ne do igelitu, říká majitel firmy Litobal. Papírové sáčky ho dostaly do zahraničí, dnes vyváží přes 60 procent výrobků
2. 08. 2018
Společnost Litobal ročně vyrobí miliony kartonových obalů a papírových sáčků a tašek.Obrat firmy loni dosáhl 250 milionů korun, letos má atakovat 300milionovou hranici.Moravskobudějovická společnost patří k lídrům trhu a zaměstnává přes sto lidí.

Za nezájem o techniku mohou základní školy. Kdyby děti vyráběly ptačí budky, polovinu z nich by to začalo bavit, říká majitel firmy zaměřené na hydrauliku
2. 08. 2018
Když dokázal Milan Chvalina sám realizovat za komunistů zlepšovací návrhy, usoudil, že dokáže i úspěšně podnikat.Začínal servisem pro hydraulické systémy. Dnes jeho firma hydrauliku vymýšlí a vyrábí. Společně s ním podniká manželka a dcera, ani dva synové zřejmě nezůstanou stranou.Z one man show se stal podnik, který dává práci stovce lidí.

Co je ve špekáčku, už lidé chtějí vědět. Co je v mouce, ještě bohužel ne, říká mlynář Jaroslav Horák
2. 08. 2018
Voženílkovy mlýny melou od roku 1890 a od roku 1993 zase pro zakladatelskou rodinu. Agrofert ani žádný z dalších molochů je nezvládl převzít.Úspěšný podnikatel Jaroslav Horák stále čeká na dobu, až spotřebitel ocení, že do mouky nedává přísady.Že strany pustily komunisty opět k moci, Horáka tak rozčiluje, že ve svém novém větrném mlýně chce otevřít expozici zločinů 50. let.

Vyučil se automechanikem, teď vlastní firmu s půlmiliardovými tržbami, která prodává dveře a zárubně. Ty lidé potřebují i za krize, říká Kozubík
2. 08. 2018
Jen na internetu se dveře a zárubně prodávat nedají. Lidé si je chtějí prohlédnout, osahat a nechat si také poradit.Společnost Sepos spoléhá na síť 21 kamenných prodejen po celé republice a další teď otevře na Slovensku.Naplno ve firmě běží digitalizace: týká se jak vlastní výroby, tak skladování a celé logistiky.

Změřit chloupky, které lezou z nitě, umíme on-line jen my, říká o svém senzoru pro spřádací stroje spolumajitel Hokami CZ Suska
2. 08. 2018
Absolvent technické kybernetiky Josef Suska začal podnikat jako obchodník s plošnými spoji.Velmi rychle přešel k vlastní výrobě, protože obchod podle něj rychle začne i skončí, zatímco výroba je jako lokomotiva. Rozjetá se jen tak nezastaví.Jeho firma Hokami CZ dnes dělá s polskou pobočkou obrat kolem 700 milionů korun ročně.

Součástky z brněnského Frentechu létají k Marsu i Jupiteru. Pro připravovanou misi k rudé planetě vyrobí modul pro padák
2. 08. 2018
Když v roce 1994 Pavel Sobotka zakládal Frentech, výrobu pro vesmírné projekty neplánoval. Dnes se kosmický průmysl podílí na tržbách jeho firmy více než třetinou.Pro připravovanou misi na Mars ExoMars 2020 Frentech například vyrobí modul pro padák.

Český vědec založil start-up v Americe, hledá v něm lék na agresivní rakovinu
2. 08. 2018
Vědec Jakub Staszak-Jirkovský vzal látku, kterou jeho otec v Česku prodává jako potravinový doplněk, a chce z ní vyvinout lék na rakovinu.Založil proto firmu, do které najal řadu významných vědců.

Společnost a personální změny
2. 08. 2018
Přinášíme přehled společenských událostí a personálních změn.

Nová generace za volanty: Řízení evropského automobilového průmyslu přebírají manažeři na vrcholu sil
1. 08. 2018
V evropském automobilovém průmyslu, jemuž se nyní daří, dochází zvolna ke změnám na nejvyšších manažerských postech. Řízení se ujímají manažeři většinou kolem padesátky, kteří mají bohaté zkušenosti a současně jsou na vrcholu tvůrčích sil. Pod jejich vedením by se měly z výrobců aut stát poskytovatelé „služeb mobility“. Současně musejí zvládnout přechod na výrobu vozů s elektrickým pohonem a autonomních vozů.

Zorana Jurić senior marketing managerkou pro oblast východní Evropy ve společnosti Kaspersky Lab
27. 07. 2018
Novou senior marketing managerkou pro oblast východní Evropy ve společnosti Kaspersky Lab se stala Zorana Jurić. Bude zodpovědná za vytváření a řízení marketingových aktivit na trzích ve východní Evropě včetně České republiky a Slovenska. Za tímto účelem bude úzce spolupracovat se Zoranem Puskovicem, generálním ředitelem společnosti pro východní Evropu, místními obchodními týmy a agenturami.

Horké léto zmírňuje pravidla oblékání
26. 07. 2018
Letos začalo léto již na jaře, takže jen jsme uklidili zimní bundy, vytáhli jsme ze skříní lehké letní svršky. V mnohých profesích si ale lidé nemohou dovolit v letních vedrech slevit ze zavedených standardů, jinde jsou zase povinní nosit uniformu nebo pracovní oblečení. Jak jsou na tom s letním dress code čeští zaměstnanci podle výsledků ankety na stránkách pracovního portálu Profesia.cz? A má předepsaný dress code v současné době smysl?

Konec vynálezce osmidenního pracovního týdne
26. 07. 2018
Sergio Marchionne přebíral řízení Fiatu v době, kdy firma měla minimální šanci na přežití.Automobilku dostal do černých čísel a postupně ji rozšířil o další „zachráněné“ značky.Tento týden Marchionne zemřel.

Třetina českých domácností neušetří ani korunu, každá čtvrtá má velký problém vyjít s příjmy
25. 07. 2018
Mzdy v Česku v posledních letech rychle rostou. Podle statistického úřadu má však každá čtvrtá domácnost velký problém vyjít s příjmy. Třetina navíc měsíčně neušetří ani korunu. Bez obtíží je jen jedna domácnost z deseti.

V gastronomii a cestovním ruchu rostou dynamičtěji mzdy nízkopříjmovým profesím
20. 07. 2018
Cestovní ruch a gastronomické služby zaměstnávají v České republice stále více lidí. Příliv zahraničních turistů neklesá a výrazně roste zájem o vnitrostátní cestování. Zvládají letos firmy letní sezónu zvládnout, způsobuje nedostatek lidí růst mezd?

Čtyři dny v práci za stejný plat. Firma na Novém Zélandu chce zavést kratší pracovní týden
19. 07. 2018
Společnost vyzkoušela po dobu dvou měsíců pracovat jen čtyři dny v týdnu.Zaměstnanci pak byli v menším stresu a zvýšila se i jejich výkonnost.Nyní chce šéf firmy zavést kratší pracovní týden natrvalo.

Český startup CleverFarm buduje v Srbsku síť IoT
19. 07. 2018
Český startup, který zavádí moderní technologie do zemědělství, teď pomáhá s budováním IoT sítě v Srbsku. Navazuje tak na úspěšnou účast na největším mezinárodním veletrhu Internacional Agticultural Fair Novi Sad. Na Balkáně rozsvěcuje ve spolupráci se společností SolidusTech síť LoRa už od začátku července. Místní zemědělci tak budou moci využívat moderní technologie pro zvýšení efektivity zemědělství.

Jaroslaw Chęciński generálním ředitelem Profireal Group
19. 07. 2018
Novým generálním ředitelem Profireal Group se stal Jaroslaw Chęciński. Polský manažer s bohatou mezinárodní zkušeností ve vedení finanční skupiny nahrazuje Davida Choura, který se bude z pozice předsedy představenstva soustředit na asijské projekty a další rozvoj obchodu a investic Profirealu.

Mladou generaci připravujeme pro 19. století, potřebujeme školy pro digitální věk. O postaru vzdělanou levnou pracovní sílu ztrácí investoři zájem, říká ekonom Kysilka
19. 07. 2018
V Singapuru pochopili, že na prvním místě potřebují vzdělané učitele. A získali proto pro své pedagogické fakulty profesory z celého světa.Zaostávání státní správy v digitalizaci vede k tomu, že úřady musí zaměstnávat desetitisíce kvalifikovaných lidí. A ti chybějí v produktivní sféře.Bez sdílené ekonomiky, bez uberizace, to asi nepůjde. Mileniálové to vyžadují a nechtějí toho už tolik vlastnit. Ani auta, ani domy.

Lucie Wolfová HR manažerkou KIK Textil a Non Food pro Českou a Slovenskou republiku
17. 07. 2018
Tým společnosti KIK Textil a Non Food pro Českou a Slovenskou republiku v letošním roce posílila Lucie Wolfová, která byla jmenována na pozici HR manažerky. Ve své funkci se soustředí na zkvalitnění péče o zaměstnance a jejich profesionální rozvoj a zároveň na nastavení adaptačního procesu se zaměřením na pozice asistentek prodeje. Jedním z jejích hlavních plánů je také zavedení systému vzdělávání a jeho sjednocení v obou zemích.

Přestupy
16. 07. 2018

Narozeniny
16. 07. 2018

Peter Broster finančním ředitelem skupiny AutoBinck pro Českou a Slovenskou republiku
13. 07. 2018
S účinností od 27. června 2018 zastává nově pozici Finančního ředitele skupiny AutoBinck pro Českou a Slovenskou republiku Peter Broster.

Hedvika Holá HR ředitelkou ING Bank ČR
12. 07. 2018
ING Bank ČR představila novou ředitelku oddělení lidských zdrojů. Na vedoucí pozici nastupuje Hedvika Holá, která dosud pracovala na obdobné pozici ve skupině ABB.

Hypotéky od října přitvrdí. K získání úvěru nebude v řadě krajských měst stačit ani průměrná mzda
12. 07. 2018
Týdeník Ekonom srovnal úroveň cen nemovitostí a mezd v bývalých okresních městech.V řadě velkých měst se 80procentní hypotéka s ohledem na vysoké ceny bytů stane pro průměrně vydělávající lidi nedostupnou.Naopak nejlepší poměr ceny bytů a mezd je v ekonomicky slabších regionech. Byty tu stojí řádově jen stovky tisíc.

Šéf může překazit dovolenou aneb Kde končí práva firem a začíná šikana
12. 07. 2018
Firma může zaměstnanci zrušit dovolenou těsně před odjezdem, nebo ho dokonce odvolat z už probíhajícího zájezdu.Konkrétní podmínky, za kterých to může udělat, zákoník práce neuvádí, a tak je jen na zaměstnavateli, kdy svého práva využije.Pokud to udělá, měl by zaměstnanec požadovat proplacení všech nákladů.

Martin Zítek performance manažerem portálu Heureka
11. 07. 2018
Novým Performance manažerem Heureky se od července stává Martin Zítek. V rámci oddělení obchodu a marketingu povede tým specialistů na výkonnostní marketing. Do Heureky se Martin Zítek přesouvá z Mall Group, kde měl na starosti zahraniční trhy.

Karel Šulc generálním ředitelem Swiss Life Select
11. 07. 2018
Novým generálním ředitelem poradenské společnosti Swiss Life Select se stal Karel Šulc. Šulc působí ve Swiss Life Select více než deset let. Ve společnosti zastával pozici ředitele specializované divize Medical a zároveň působil jako ředitel poradenského centra v Praze. Ve funkci generálního ředitele nahrazuje Petra Vitáska. Ten se posouvá do dozorčí rady Swiss Life Select, která se rozšiřuje na čtyři členy.

O vyšších platech pro učitele se rozhodne v srpnu. Odboráři jim chtějí přidat 15 procent
10. 07. 2018
Na tom, kolik přidat pracovníkům ve veřejném sektoru, se vláda s odboráři na pondělní schůzce nedohodla. Rozhodnout by se mělo do poloviny srpna, kdy bude jasnější, s jakými příjmy může počítat rozpočet pro příští rok. Odboráři chtějí přidat učitelům o 15 procent, ostatním zaměstnancům pak zvýšit tarify o desetinu.

O vyšších platech pro učitele se rozhodne v srpnu. Odboráři jim chtějí přidat 15 procent
10. 07. 2018
Na tom, kolik přidat pracovníkům ve veřejném sektoru, se vláda s odboráři na pondělní schůzce nedohodla. Rozhodnout by se mělo do poloviny srpna, kdy bude jasnější, s jakými příjmy může počítat rozpočet pro příští rok. Odboráři chtějí přidat učitelům o 15 procent, ostatním zaměstnancům pak zvýšit tarify o desetinu.

Ida Ročňáková ředitelkou pro lidské zdroje společnosti Schneider Electric
6. 07. 2018
Společnost Schneider Electric, poskytovatel řešení pro energetický management a průmyslovou automatizaci, má novou ředitelku lidských zdrojů pro Českou republiku. Ida Ročňáková bude na své pozici zodpovědná ze všechny HR procesy a rozvoj organizační kultury.

Tomáš Barta se vrací jako Channel Sales Executive do společnosti Veracomp
3. 07. 2018
Do společnosti Veracomp se po roční přestávce vrací Tomáš Barta. Dosud působil jako Sales Manager ve společnosti Kaspersky Lab. Na nové pozici Channel Sales Executive bude Tomáš odpovědný za rozvoj vztahů a podporu klíčových partnerů, včetně rozvoje obchodních aktivit v rámci celého portfolia společnosti Veracomp.

ČR potřebuje efektivnější vzdělávací systém. Pomoci mohou alternativní projekty
2. 07. 2018
Asociace ABSL navázala spolupráci s prestižními vzdělávacími projekty Stages, Alliance for YOUth a Mezinárodní cena vévody z Edinburghu. Cílem je podpora vzdělávání nové generace talentů, které obor podnikových služeb potřebuje pro svůj další rozvoj a růst.

Rozdílné modely odměňování dělnických profesí přináší zvýšenou fluktuaci
30. 06. 2018
Na dělnických pozicích výrazně roste fluktuace. Běžně se stává, že dělníci mění práci ze dne na den ještě v době zkušební lhůty. Důvodem je boj o zaměstnance a jen stěží srovnatelné nabídky jednotlivých zaměstnavatelů.

ŠKODA AUTO představila platformu Uniqway pro sdílení vozidel vyvinutou společně se studenty ze tří pražských univerzit
29. 06. 2018
ŠKODA AUTO a ŠKODA AUTO DigiLab vytvořily podmínky pro realizaci celoevropsky unikátní platformy pro sdílení vozů Uniqway. Má jednu zvláštnost: službu spoluvytvářeli studenti ze tří pražských univerzit - Českého vysokého učení technického, České zemědělské univerzity a Vysoké školy ekonomické. ŠKODA AUTO poskytuje 15 vozů ŠKODA FABIA STYLE a významně tak přispívá k realizaci projektu. Testovací fáze začíná na začátku července v Praze.

České startupy mají šanci získat podporu v novém akceleračním kole
28. 06. 2018
StartupYard, nejstarší akcelerátor ve střední a východní Evropě, v těchto dnech přijímá přihlášky startupů do již 10. akceleračního kola. Startupisté, kteří mají zájem získat podporu, finance a pomoc s nastavením strategie, se mohou hlásit ještě do soboty 30. 6. 2018.

Nesložený reparát českého vzdělávání
28. 06. 2018
V českém vzdělávání se stále příliš velká váha přikládá klasickému známkování.Číslice v kolonce "Předmět" ale zdaleka nevypovídá jen o tom, jak si žák osvojil látku.Školy mají různě nastavený systém známkování, každý učitel má jiný metr.

Mladí a talentovaní: Čeští středoškoláci dokázali předčit nejen své učitele, ale zabodovat i ve světě
28. 06. 2018
Umí matematiku nebo fyziku lépe než jejich učitelé ve škole. Rozpohybovali roboty a cestují po světových laboratořích nebo turnajích. HN představují čtveřici mladých talentů z českých středních škol.

Aleš Navrátil a Michal Skaunic posílili asset management obchodních center CPI Property Group
27. 06. 2018
Realitní skupina CPI Property Group (dále CPI PG) rozšířila počátkem června tým asset managementu spravující obchodní centra, jejichž je největším majitelem v České republice. Oddělení se rozrostlo na dvanáct členů a posiluje jej Aleš Navrátil a Michal Skaunic. Oba pánové přicházejí s letitými zkušenostmi s vedením obchodních center. Aleš Navrátil se bude starat o brněnské nákupní centrum Královo Pole a jihlavský Citypark a Michal Skaunic přebírá odpovědnost nad Futurem Hradec Králové, které již v letech 2013 až 2015 řídil z pozice ředitele centra.

Veronika Ivanović povede oddělení lidských zdrojů pro Technologie Vodafone Group
27. 06. 2018
Viceprezidentka pro lidské zdroje a majetek Vodafonu, Veronika Ivanović, odchází do londýnské centrály Vodafone Group. Od 1. srpna bude vést oddělení lidských zdrojů pro Technologie Vodafone Group. Stane se tak po skoro 4 letech v českém Vodafonu první Češkou na této vysoké pozici v Londýně. Do Vodafone Group odchází s bohatými zkušenostmi z organizačních změn, implementace digitální agendy, inovací a prosazování diverzity na pracovišti i ve společnosti. Nadále ale zůstává předsedkyní dozorčí rady českého Vodafonu. Nástupce bude jmenovaný v co nejbližší době.

Nejstarší česká univerzita chce nalákat investory, založila proto vlastní firmu
27. 06. 2018
Univerzita Karlova zakládá společnost s ručením omezeným, která se bude starat o přenos nápadů do byznysu.Jde o první takový počin na univerzitní půdě v Česku.Podobnou firmu má v Česku jen Ústav organické chemie a biochemie Akademie věd, v zahraničí například univerzity jako Oxford, Cambridge nebo Stanfordova univerzita při Silicon Valley.

Známkování je nástroj moci v rukou učitelů. Jen ničí chuť se učit, říká psycholožka Nováčková. Rodiče by za vysvědčení neměli dítě odměňovat
26. 06. 2018
Známky ve škole o uplatnění v životě moc nevypovídají, říká uznávaná psycholožka Jana Nováčková. Jsou spíše mocenským nástrojem v rukou učitelů.Český školní systém je podle Nováčkové autoritativní a nedemokratický a přispívají k tomu i rodiče.Nad vysvědčením by si měli s dětmi popovídat a vést ho k sebereflexi. Nemluvit o známkách, ale o tom, co jim přišlo v jednotlivých předmětech nejzajímavější.

Komentář Václava Hlaváče: Případ odvolaného profesora Maříka ukazuje, že české univerzity si na nohou tahají kouli průměrnosti
26. 06. 2018
Začátkem června odvolal rektor ČVUT Vojtěch Petráček ředitele institutu informatiky, robotiky a kybernetiky Vladimíra Maříka. Celá věc si získala neobvyklou pozornost.Důvody nejsou zcela zřetelné, ale zdá se, že rektorovi ČVUT vadilo především to, že Mařík otevřeně kritizoval poměry na této vysoké škole.Maříkův zastánce, zástupce ředitele CIIRC a vedoucí Centra strojového vnímání Václav Hlaváč, poukazuje na možný obecný problém, který stojí v pozadí - akademické senáty univerzit podle něj často reprezentují průměrní vědci a výzkumníci, kteří netolerují ty, kdo příliš vyčnívají.

Firmy plánují v Česku investice za 65 miliard. Třetina záměrů jsou high-tech projekty, na montovny už nemáme kapacitu, říká CzechInvest
26. 06. 2018
Zahraniční i tuzemské firmy plánují v Česku investovat více než 65 miliard korun.Nejvíc zahraničních investic přijde z Německa, a to v hodnotě 23,8 miliardy korun, dále ze Spojených států amerických a Japonska.Nejvýraznějšími změnami projde společnost Siemens, která bude modernizovat pobočky po celém Česku.

Univerzita Karlova jako první škola v Česku zakládá firmu kvůli podnikání. Chce rychleji převádět vědecké objevy do světa byznysu
26. 06. 2018
Pro investory je velmi složité vstupovat do projektů společně s celou univerzitou, pokud mají zájem o některý z jejích objevů.Univerzita Karlova proto založila jako první česká univerzita dceřinou společnost s názvem Charles University Innovations Prague, se kterou bude možné snadněji proniknout do světa byznysu.Navedl ji k tomu zájem investora o oceňovanou počítačovou hru Československo 38-89: Atentát, kterou vyvinuli studenti univerzity.

Sloupek Ivana O. Straky: Ohlašovací povinnost u neohlášených písemek
26. 06. 2018
Neohlášené písemky školáky neúměrně stresují a je třeba od nich upustit, tvrdí někteří experti na školství.Přepadovky prý dokonce budí strach a lidi přepadává jenom úchyl, dodává jeden z nich.Jenže kdo umí učit, může si "úchylné" přepadávání dovolit.

Sdílené elektrokoloběžky mají ve Spojených státech úspěch. Nyní míří do Evropy, první zastávkou je Paříž
25. 06. 2018
Americký start-up Lime, který nabízí sdílené elektrokoloběžky, expanduje do Evropy. První velkou zastávkou je Paříž.Pařížané mají k dispozici zatím několik stovek elektrokoloběžek. Brzy by jich měli mít několik tisíc.Rychlý nástup elektrokoloběžek vyvolal v USA někdy i ostré reakce. Kritici namítají, že start-upy často zneužívají toho, že města ještě nemají žádné regulace.

Veeam představil vizi mimořádně dostupného podniku a strategii komplexní platformy pro inteligentní správu velkého objemu dat
25. 06. 2018
Společnost Veeam Software představila svou vizi mimořádně dostupného podniku a strategii, jak vést zákazníky na cestě k inteligentní správě velkého objemu dat. Veeam uvedl své řešení na čtvrté výroční konferenci VeeamON 2018 a ukázal, jak zákazníci po celém světě využívají platformu Veeam Hyper-Availability Platform pro inteligentní správu dat, aby si zajistili kontinuitu podnikání, omezili rizika a urychlili inovace v éře, kdy technologie počínaje internetem věcí, přes umělou inteligenci a strojové učení až po databáze blockchain potřebují platformu s masivní škálovatelností, která bude snadno použitelná pro správu dat.

Přehled narozenin významných manažerů v posledním červnovém týdnu
25. 06. 2018
Přehled osobních výročí pro následující týden začínají pondělní narozeniny Gražyny Grundové, členky představenstva v rodinné firmě.O den později slaví Hana Curran, členka představenstva v Brisku Tábor.Kulatiny člena představenstva ABRA Software Petra Vacka připadají na neděli (50 let).

Chtěl jsem skloubit práci s hlídáním dětí. Firmy to nechápaly, říká zakladatel projektu Dobrý táta
25. 06. 2018
HR konzultant David Škrobánek tvrdí, že pokud chceme vidět více žen ve vedení firem, zároveň musíme podporovat muže, aby se mohli více zapojit do rodičovství.Jak ale ukazuje jeho zkušenost, firmy většinou nechtějí dávat otcům flexibilní úvazky kvůli péči o děti.Vytvořil proto projekt Dobrý táta, který mužům pomáhá skloubit pracovní život s rodičovstvím.

Tátové na rodičovské zvládají péči o děti i dům, ale nemají si s kým popovídat. Kamarádi jsou v práci
25. 06. 2018
Na rodičovskou muže přivádí touha trávit čas s dětmi, slibná kariéra jejich žen, ale i vyhoření a potřeba životní změny.Zatímco někteří se setkávají s obdivem, jiní zažívají nepochopení a pochyby.Shodují se, že aby jich bylo více, je třeba osvěta a lepší podmínky pro skloubení práce a rodičovství.

Porozumění lidským potřebám bylo v centru zájmu 9. akceleračního kola StartupYardu
24. 06. 2018
StartupYard, nejstarší středoevropský akcelerátor se sídlem v Praze, uspořádal Demo Day, akci, která je platformou, propojující startupy s investory a korporacemi. Šest startupů z devátého programu akcelerátoru představilo své strategie potenciálním investorům a odborné veřejnosti.

Tomáš Frimmel bussines unit manažerem pro periferie a networking společnosti eD system
21. 06. 2018
Společnost eD system oznámila personální změnu ve svém týmu. Na pozici bussines unit managera pro periferie a networking byl jmenován dosavadní produktový manažer v eD Tomáš Frimmel.

Nákaza se šíří: ČSSD se už taky chová jako firma
21. 06. 2018
Aktuální pánové Lidového domu odmítají zveřejnit detailní výsledky referenda o vládě s ANO.Zavdává to důvod k nejrůznějším, pro ČSSD ne úplně příjemným spekulacím.Hamáček a spol. by měli přestat podléhat babišovské nákaze: politická strana není firma. To, co se v ní děje, by mělo podléhat veřejné kontrole.

Se zákazníkem komunikuje bot. Že nahradí člověka, už není sci-fi
21. 06. 2018
Informační příval firmám stále více pomáhají zvládat chytří roboti.Osvědčují se hlavně v komunikaci se zákazníky, kdy vyřizují jednoduché, stále se opakující dotazy nebo stížnosti.Investice do nich se vyplatí. Šetří personální náklady a hlavně zrychlují zpracování informací.

Do třetí generace předá firmu málokdo
21. 06. 2018
Udržet firmu v rodině je jednou z největších výzev v podnikání.Jen deset procent majitelů zvládne předání podniku na třetí generaci, tři procenta na čtvrtou a méně než jedno procento na pátou generaci.Jedním z důvodů je, že mladí potenciální nástupci nechtějí byznys rodičů přebírat.

Nápady za dolary. České start-upy jdou do světa, učí, jak dávat v hokeji góly nebo jak kontrolovat kvalitu vody
20. 06. 2018
Vítěz letošní soutěže Vodafone Nápad roku Bohdan Tetiva chce s virtuálními hokejovými trenažery pro mladé hráče uspět hlavně v USA, kde očekává až 80 procent poptávky.Liberecká firma VisionQ.cz jde na trh se zařízením, které poskytuje on-line informace o spotřebě energie v domácnosti. A chystá se prorazit jak v EU tak v Číně.Plzeňský start-up Ventusky, který loni přišel s aplikací poskytující přehled o počasí ve světě, jedná o spolupráci s americkou vesmírnou agenturou NASA.

Investice do firem v poslední době prudce vzrostly, v předchozích letech to vždy věstilo nastupující krizi
20. 06. 2018
Globální trh fúzí a akvizic je rekordní, což potvrzují i transakce z nedávné doby.V Česku letos dosáhne objem i počet transakcí loňské úrovně.Patrným trendem domácího trhu je generační obměna.

Tomáš Bača našel pro Greenlight nový mezinárodní tým manažerů
19. 06. 2018
V čele pražského digitálního studia Greenlight nově stojí vedle Tomáše Bači manažerský tým profesionálů z Česka, Slovenska, Dánska, Polska a Belgie. Šestici zkušených odborníků se mu podařilo sehnat nevídaně rychle: COO Leif Møllebjerg, CPO Jaroslav Souček, CTO Jackye Govaerts, CCO Michal Terech, CMO Katarina Carda a CDO Ivana Šeríková mají za úkol rychle dostávat na trh technologická řešení dlouho neřešených problémů a dosud agenturně zaměřený Greenlight přenastavit na produktovou firmu.

Na trh Start vstupuje nová firma. Pronajímatel sdílených kanceláří nabídne investorům čtvrtinu akcií
19. 06. 2018
Na nový trh Start pražské burzy pro malé a střední podniky vstupuje už čtvrtá firma. Pronajímatel sdílených kanceláří Hub Ventures nabízí zatím největší podíl ze všech emitentů. Výměnou za čtvrtinu akcií chce získat až 90 milionů korun. Podle ředitele a spolumajitele společnosti Zdeňka Rudolského je největší výhodou podnikání Hub Ventures odolnost proti ekonomickým výkyvům.

Cloudové řešení SAP Sports One umožní sportovním klubům analyzovat velká data
18. 06. 2018
Společnost SAP přináší na český trh SAP Sports One. Cloudové řešení dokáže díky databázi SAP HANA zpracovávat velká data v reálném čase a pomáhat sportovním klubům nejen s tréninkovou strategií, ale také s personáliemi, efektivnější spoluprací a celkově jednodušším fungováním. České sportovní kluby a týmy mohou nyní nasadit lokalizovanou verzi SAP Sports One.

Václav Elman generálním ředitelem skupiny SSI Group, Radoslav Kavulič personálním ředitelem, Michal Cícer ředitelem útvaru
18. 06. 2018
Skupina SSI Group, která už 28 let zajišťuje služby integrovaného facility managementu (IFM). Expanze se týká všech segmentů - technické správy a údržby budov, ostrahy osob a majetku i úklidových služeb, a to v České republice i na Slovensku, oznámila personální změny ve svém vedení. Jeho novým generálním ředitelem se stal na konci minulého roku Václav Elman. Pozici ředitele pro oblast personalistiky nově zastává Radoslav Kavulič. Pozici ředitele útvaru zajišťujícího ostrahu osob a majetku v SSI Group zastává od ledna 2018 nově Michal Cícer.

Anketa HN: Co nejužitečnějšího vám daly letní brigády?
18. 06. 2018
Spoluzakladatel IT firmy STRV Lubo Smid se naučil během letních brigád především obchodním dovednostem.Ředitelka Slevomatu Marie Havlíčková vzpomíná, že nejvíce ji daly brigády, kde musela komunikovat s lidmi.Ivetu Chválovou, ředitelku SAP Services, nasměrovala brigáda v zákaznickém servisu v její další kariéře.

Nakopnout kariéru může i práce v rychlém občerstvení, říká právnička. Nejhorší je, když brigádu zařizují rodiče, radí
18. 06. 2018
Rodiče by svým dětem brigádu vybírat neměli, pouze by je měli nasměrovat, myslí si Kateřina Šamanová, kariérní poradkyně. Pomoci v kariéře může i zdánlivě obyčejná brigáda v řetězci rychlého občerstvení. Mladý člověk se tam naučí jednat se zákazníky i kolegy, organizovat si čas a postupně se může vypracovat i na manažerskou pozici.

Narozeniny
18. 06. 2018
Narozeniny manažerů firem

Originální start-upy příliš úspěšné nejsou. Chytnou se spíš ty, které kreativně rozpracují existující nápad, říká investiční manažer Kešner
17. 06. 2018
Mladé technologické firmy, které zdokonalují již prověřené nápady, jsou na trhu úspěšnější, říká Martin Kešner, investiční manažer startupového fondu J&T Ventures a zakladatel soutěže Nápad roku. České start-upy podle něj obvykle trápí podcenění marketingu a prodeje vlastních výrobků a služeb, které dlouze zdokonalují. Individuální investoři do start-upů by si měli být vědomi toho, že většina mladých technologických firem se na trhu neuchytí. Své investice by proto měli rozložit do více projektů, aby snížili riziko, že o vložené peníze přijdou.

Za deset let nejspíš nikdo traktor řídit nebude a umět francouzsky bude podobné jako znát sanskrt, říká zakladatel ScioŠkol Šteffl
16. 06. 2018
Majitel vzdělávací firmy Scio zakládá školy, protože chce podle svých slov změnit svět. Od září otevře první střední ScioŠkolu v Praze.Šteffl kritizuje současný vzdělávací systém, který podle něj učí děti zastarale a nevede je připravovat se na budoucnost a rychle se měnící svět.Přestože podniká s přípravnými kurzy na střední a vysoké školy, tvrdí, že přijímačky jsou "zhovadilost" a nepřijmout dítě na střední školu, i když je na ní místo, je podle něj protiústavní.

Právničky umí lépe komunikovat s klienty, říká v rozhovoru pro HN britská advokátka
15. 06. 2018
V právu jsou podle britské advokátky Caroline Nobletové pro ženy stále lepší příležitosti. Některé z nich se ale cesty na kariérní vrchol obávají.Nobletová vede v mezinárodní advokátní kanceláři Squire Patton Boggs úspěšný tým mladých právníků. Jejich nejnovějším projektem je vývoj pracovněprávního portálu Global Edge.

Elitní právník hvězd Fred Nance: Basketbalistovi LeBronu Jamesovi pomohl s doživotním kontraktem u Nike, komiku Davu Chapellovi k 60 milionům dolarů od Netflixu
15. 06. 2018
Jméno si elitní právník Fred Nance udělal při řešení rozdělení klubu amerického fotbalu Cleveland Browns.Basketbalistovi LeBronu Jamesovi pomohl s doživotním kontraktem u Nike, komiku Davu Chappellovi zase k rekordní smlouvě u Netflixu.Nyní v roli řídícího partnera americké právní firmy Squire, Patton, Boggs má kolegům pomoci s porozuměním světovým tématům, která ovlivňují byznys kanceláře, jako je třeba brexit nebo #MeToo.

Lovci lidí mají napilno: Na každou pozici oslovím až 1000 uchazečů, říká headhunterka, která hledá ajťáky
15. 06. 2018
Volných pozic je hodně a nemá je kdo zaplnit.Fluktuace zaměstnanců je stále vyšší, loajalita vůči zaměstnavateli klesá a nábory nových lidí se zrychlují.A headhunteři jsou na roztrhání.

Programování se má stát běžným předmětem ve škole, s výukou pomáhají roboti. Předmět naráží překvapivě na odpor rodičů
15. 06. 2018
Programování se má stát součástí osnov českých škol, pomáhá porozumět fungování elektronických zařízení. V současnosti se programování učí jen na výběrových školách nebo v kroužcích pořádaných často dobrovolníky. S výukou pomáhají jednodušší roboti, které lze programovat skládáním příkazů podobně jako se skládá puzzle.

Martin Marek posiluje startup DoDo patřící akcelerátoru Inveo
14. 06. 2018
E-commerce akcelerátor Inveo, který poskytuje komplexní e-commerce omnichannel řešení, dále rozšiřuje svůj tým. Na pozici Business Unit Director patřícím pod křídla Inveo nastupuje Martin Marek, který bude mít na starosti stávající i nové klienty a rozvoj celého B2B segmentu.

Leona Farkašová ředitelkou HR v jazykové agentuře Skřivánek
14. 06. 2018
Novou vedoucí lidských zdrojů české jazykové agentury Skřivánek se stala Leona Farkašová. Má více jak třináctileté zkušenosti z oboru personalistiky a řízení firem. Do jazykové agentury Skřivánek přišla z průmyslového odvětví, kde vedla personální oddělení a měla v oblasti řízení lidských zdrojů na starosti také chod několika zahraničních poboček.

Český provozovatel sítí pro internet věcí jde do Švýcarska, Rakouska a Rumunska
14. 06. 2018
SimpleCell a jeho partneři chtějí do konce příštího roku postavit síť pro internet věcí ve Švýcarsku. Do začátku léta chce firma mít také podepsané smlouvy na budování podobné sítě v Rakousku a Rumunsku. SimpleCell se spoléhá na partnerství finančních investorů a sází na propojení sítí pro mezinárodní využití.

Právo je pro ženy dobrou příležitostí, umí lépe komunikovat s klienty, říká v rozhovoru pro HN britská advokátka
13. 06. 2018
V právu jsou podle britské advokátky Caroline Nobletové pro ženy stále lepší příležitosti. Některé z nich se ale cesty na kariérní vrchol obávají.Nobletová vede v mezinárodní advokátní kanceláři Squire Patton Boggs úspěšný tým mladých právníků. Jejich nejnovějším projektem je vývoj pracovněprávního portálu Global Edge.

Tesla propustí 3600 zaměstnanců. Firma, která nikdy nevykázala roční zisk, chce podle Muska zlepšit hospodaření
12. 06. 2018
Propouštění zaměstnanců americké automobilky Tesla nemá ohrozit výrobu vozu Model 3.Nejvíce ohroženi jsou tak zaměstnanci v administrativě, firma bude naopak dál potřebovat pracovníky do výroby.Za dobu osmi let, kdy je Tesla veřejně obchodovanou společností, vykázala zisk jen ve dvou kvartálech.

Šest týdnů prázdnin stačí, dřív se učilo i v sobotu, učitelé potřebují peníze, ne volno, říká radní pro školství Seidl
12. 06. 2018
Zdeněk Seidl, radní pro školství Středočeského kraje z ČSSD, chce letní prázdniny zkrátit na šest týdnů. Je těžké vymyslet pro děti program, rodiče mají jen čtyři nebo pět týdnů dovolené, říká.Na středních školách se od května neučí, přes rok jsou ředitelská volna, vzdělanost se rok od roku zhoršuje, my jsme chodili do školy i v sobotu, dodává.

Třicátníci, kteří vystudovali prestižní americké školy, hledají firmy, o které by se mohli starat. Zakladatelé to často vítají, protože nemusí firmu prodat konkurenci
12. 06. 2018
Stovky středně velkých českých podniků jsou na prodej, protože nemají pokračovatele.Jedním z možných zájemců mohou být search fondy.Jedním z prvních search fondů, které byly v Česku založeny, je Continuum manželů Ivony a Corbina Butcherových.

Klaus Löckel generálním ředitelem Dassault Systemes pro oblast střední Evropy
11. 06. 2018
Společnost Dassault Systemes oficiálně jmenovala Klause Löckela novým ředitelem pro oblast střední Evropy, který byl doposud odpovědný za aktivity Dassault Systemes v Německu, Rakousku a Švýcarsku. Zároveň bude mít na starosti i Českou republiku, Polsko, Maďarsko a Slovensko. V průběhu posledních dvou let působil Klaus Löckel na pozicích Sales Director EuroCentral a Business Transformation Sales.

Práce v Česku lidi z EU zajímá, k pásu ale nechtějí
11. 06. 2018
Zájem občanů ze starých zemí Evropské unie o práci v Česku podle informací zaměstnavatelských agentur postupně roste. O některou ze tří set tisíc pozic, které akutně poptává český průmysl, se ale zajímá málokdo.Po přepočtu na euro jsou mzdy v Česku stále pro cizince ze starých zemí EU nezajímavé.A to ani při tamní relativně vysoké nezaměstnanosti.

Od ideálů k vyhoření. Chronickým pracovním vyčerpáním jsou podle průzkumu ohroženy až dvě třetiny českých učitelů
11. 06. 2018
Na začátku je nadšení, ideály a zápřah. Pokud si ale člověk nedá pozor, může skončit vyčerpaný a na dně. Zaměstnance před vyhořením chrání i správně nastavené pracovní prostředí. V nemocnicích a školách se to ale zatím moc nedaří.

Erika Prachařová personální ředitelkou MOL Česká republika
10. 06. 2018
Erika Prachařová, která pro Skupinu MOL pracuje od roku 2014, nově přebírá pozici personální ředitelky MOL Česká republika. Jejími hlavními úkoly bude nadále rozvíjet firemní kulturu společnosti a zkvalitňovat procesy personálního oddělení. Dosud ve společnosti působila v roli kulturní ambasadorky. Novou pozici přebírá po Carmen Becker.

Kristýna Vysloužilová posílila Marketingový institut
9. 06. 2018
Insight manažerkou Marketingového institutu se stala Kristýna Vysloužilová. Zároveň bude pracovat pro Institut interní komunikace. Bude zodpovědná za analýzu dat v oblasti marketingu a interní komunikace.

Facebook přiznal sdílení dat s čínskými výrobci mobilů
8. 06. 2018
Tento týden padla na adresu Facebooku dvě nová obvinění, týkající se zpřístupnění dat o uživatelích. Deník New York Times zveřejnil informaci, že Facebook už před deseti lety uzavřel dohody o sdílení dat s nejméně šedesáti výrobci mobilních telefonů.

Povinná maturita z matematiky se blíží. Politici řeší, jak zabránit fiasku a jak obtížná má vlastně být
8. 06. 2018
Státní maturita měla srovnat úroveň zkoušení na různých školách, místo toho ale zahltila učitele papírováním.Navíc se stále nepodařilo shodnout na tom, jak by vlastně novodobá zkouška dospělosti měla vypadat.Proč by měla mít dvojí úroveň? A k čemu ji vlastně potřebuje například kominík?Problematiku maturit v Elektronické tužce glosuje Tomáš Pergler.

Nejsem vzor pro začínající podnikatele, neběhám a nemedituji. Ale čůrám proti větru, to se vyplatí, říká zakladatel Warhorse Studios Vávra
8. 06. 2018
Nemá rád novináře, které považuje za levicové liberály odtržené od reality. Když se ho ale zeptáte na oblíbenou činnost, řekne vám, že je to ležet na gauči a číst si noviny. Někdy působí sebevědomě, jindy nejistě. Klame tělem, jak se říká. Mezi hráči počítačových her je však každopádně celosvětově nejznámějším Čechem.

Aigul Temirova generální ředitelkou společnosti 3M pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko
7. 06. 2018
Technologická společnost 3M jmenovala Aigul Temirovou generální ředitelku pro region Střední Evropy. V následujících dvou až třech letech se chce zaměřit na další růst společnosti a rozvoj zaměstnanců. V rámci mezinárodní struktury 3M se posunul také Daniel Galandr a René Skuček.

Radek Donner generálním ředitelem pro retail skupiny Auto Palace v České a Slovenské republice
7. 06. 2018
S účinností od 1. června 2018 zastává nově pozici Generálního ředitele pro retail skupiny Auto Palace v České a Slovenské republice Radek Donner. Jedná se tak o další personální posilu v top managementu této významné dealerské skupiny.

Jiří Raška a Barbora Navrátilová posílili management společnosti QUINTA-ANALYTICA
7. 06. 2018
Společnost QUINTA-ANALYTICA, specializující se na komerční služby pro farmaceutické firmy, posílila management. Do funkce obchodního ředitele nastoupil Jiří Raška, ředitelkou klinického oddělení se stala Barbora Navrátilová. Oba předtím pracovali v obdobných funkcích ve společnosti Farmak.

Český fenomén ZUŠ: Uměleckými školami se můžeme chlubit. Pokud se ale nezlepší financování, světovou kvalitu si neudrží
7. 06. 2018
Základními uměleckými školami se Česko může chlubit.Pokud si ale mají udržet svou vysokou úroveň, nutně potřebují více financí, které jim citelně chybějí - například na další kvalitní pedagogy, kteří jsou pro umělecké školství klíčoví.Spoléhají proto na připravovanou velkou reformu financování regionálního školství.

Zimní stadion v obýváku: Českým nápadem roku je tréninkový program pro sportovce s virtuální realitou
6. 06. 2018
Ve středu 6. června porota vyhlásila v pražském Centru současného umění DOX nejlepší Nápad roku. Vítězem startupové soutěže se stala sada tréninkových programů pro mladé sportovce, jež pomáhá synchronizovat vývoj tělesných i duševních schopností.Bodoval také přístroj na kontrolu kvality vody či testovací zařízení pro včasnou diagnostiku rakoviny.

Za čistší vzduch: Trojice inovátorů z Ostravy vyvíjí osobní měřič ovzduší, který poradí, kdy si jít zaběhat nebo vysadit více rostlin
6. 06. 2018
Znečištění ovzduší je velkým tématem zejména v některých regionech.Nadšenci Nikola Carić, Lukáš Smetana a Ondřej Řeháček se proto rozhodli vyvinout měřič ovzduší pro individuální i korporátní účely.S projektem Dustee zabodovali v moravskoslezském akceleračním programu a projevilo o něj zájem i samotné město Ostrava.

Elektronickými neschopenkami firmy podmiňovaly podporu zrušení karenční doby. Musí se ale bez nich obejít, ministerstvo nemá technické řešení
6. 06. 2018
Elektronická neschopenka měla začít fungovat již na začátku příštího roku. Start se však nejméně o dva roky odkládá. Ministerstvo práce a sociálních věcí hodlá do té doby přijít s novým zákonem.Právě zavedením e-neschopenek přitom firmy podmiňovaly podporu pro zrušení karenční doby, tedy třídenní bezplatné nemocenské.

Komentář Petra Honzejka: Babišův projekt privatizace státu jde do druhého kola
6. 06. 2018
Babišovo vládnutí, obcházející základní ústavní principy, se stalo pro značnou část společnosti přijatelným.I proto dnes může Babiš dostat od prezidenta bianko šek na pokračování svého státofiremního projektu.Proces privatizace státu a mizení smyslu pro demokratická pravidla se hned tak nezastaví.

Udělám z Ústecka Silicon Valley, říká izraelský expert na talenty. Mění školy, plánuje také internát pro nejtalentovanější děti
6. 06. 2018
Opher Brayer přivezl z Izraele evoluční učební metodu."Nemůžeme jen tak skočit do budoucnosti, potřebujeme evoluci. A my děláme evoluci mozku, vychováváme multitalenty," říká.V Ústecku vidí obdobu Silicon Valley.

Plaga chce po Babišovi zpět peníze na levné vlaky
6. 06. 2018
Ministr školství Robert Plaga jde na vládu s požadavkem na více než jednu miliardu korun. Jeho resort přitom letos musel oželet 400 milionů korun z ušetřených prostředků, které šly na levnější jízdné pro studenty a seniory. Peníze Plaga potřebuje na regionální školství a pro lékařské fakulty.

Zaměstnancům nabízí jako benefit i vesmírný program. Nejoblíbenější je ale pilotní průkaz, říká ředitelka z Honeywellu
5. 06. 2018
Vývojářská společnost Honeywell je pro zaměstnance, kteří rádi létají, firmou snů: umožňuje jim totiž získat pilotní průkaz v rámci pracovních benefitů.Děti zdejších zaměstnanců zase každoročně vyráží do Ameriky na vesmírný výcvik.Nově chce firma začít hýčkat své zaměstnance, i co se týče podpory zdraví a well-being programů.

Ministr Plaga: Jdu si na vládu pro miliardu, chci vrátit peníze, které šly na levné jízdné
5. 06. 2018
Ministr školství Robert Plaga bude na středeční schůzi vlády podle svých slov požadovat pro školství miliardu korun navíc.Mělo by jít o 400 milionů korun původně poslaných na slevy z jízdného pro studenty a seniory plus 623 milionů korun do regionů a 135 milionů pro lékařské fakulty."Věřím, že peníze dostanu," řekl ministr v rozhovoru pro HN.

Sloupek Ivana O. Straky: A růže voní dál, ať ji přináší kdokoli a cokoli
5. 06. 2018
Skutečně se maturant neobejde bez toho, aby dokázal poznat, co je pleonasmus, hyperbola či zeugma?A patří mezi ustálená spojení "čas růže přináší"?Nejde o to, že si Cermat nevšiml chyby. Špatně je nastavený celý systém.

Mzdy rostly nejvíce za 10 let
5. 06. 2018
Podle čerstvých statistik rostly mzdy v Česku rekordním tempem od krize. Odměny za práci rostly napříč celou ekonomikou. Dlouhodobě rostou mzdy rychleji v regionech oproti Praze nebo u lidí s nižším vzděláním.

I mzdový růst je o dvou kůrkách
5. 06. 2018
Mzdy v české ekonomice rostou nejrychlejším tempem za mnoho let.Domácnosti tak mohou víc utrácet.Zároveň s tím však dochází k prohlubování nerovnováhy českého hospodářství.Pro centrální banku představuje silný růst mezd významné inflační riziko, na které bude muset reagovat růstem úrokových sazeb.

Na práci o svátcích si nikdo ze zaměstnanců nestěžuje, stále více lidí chce u nás pracovat, říká personální ředitel Alzy.
4. 06. 2018
Na pozici personálního ředitele nastoupil Marek Premus v 27 letech, vypracoval se do vedení firmy za jeden rok.Nepoměr žen a mužů mezi zaměstnanci firmy si vysvětluje nízkým počtem žen se vzděláním v oboru IT.I přes celkový nedostatek pracovní síly na trhu práce roste počet uchazečů o práci v Alze o 20 procent.

Alena Bořilová HR ředitelkou ČMSS
4. 06. 2018
Novou HR ředitelkou Českomoravské stavební spořitelny (ČMSS) se od 1. června stala Alena Bořilová. V pozici vystřídala Petra Vykopala, který se rozhodl opustit svět korporace a pokračovat v kariéře mimo bankovnictví.

Za lepším teď odcházejí i ředitelé. Na novém místě dostanou mnohdy i dvojnásobek, říká headhunter Bubeník
4. 06. 2018
Jan Bubeník spolupracuje s firmami na obsazování pozic v jejich nejvyšším vedení, i tady se projevuje napnutý trh práce.Manažeři podle něj odcházejí jinam až za dvojnásobek dosavadních platů.Jak šéfy udržet? Třeba i nabídkou osobního koučingu.

Chcete dát výpověď? Váš šéf to může vědět dříve, než ji oznámíte. Analytici dokážou chování zaměstnanců předpovědět
4. 06. 2018
Analytici dokážou předpovědět, kteří ze zaměstnanců budou v příštích měsících chtít odejít z práce. Faktorem je férovost odměňování, ale i osobnost šéfa či složení týmu. Data ukazují, že k výpovědi může vést i povýšení, pokud daný člověk nemá dostatek podpory od okolí.

Narozeniny
4. 06. 2018
Výročí manažerů tuzemských firem.

Přestupy
4. 06. 2018
Finančním ředitelem společnosti Axis Communications pro východní Evropu je Vít Pekárek (43). Tereza Mitošinková (31) posílila tiskové oddělení stavební společnosti Skanska. Vilém Mandlík (39) posiluje vedení leasingové společnosti Arval.

Japonci dávají nekuřákům šest dní volna navíc. Je to údajně stejný čas, který podle výzkumu stráví jejich kolegové pauzami na kouření
4. 06. 2018
Vedení japonské marketingové firmy dalo za pravdu nekuřákům v tom, že pracují více než kuřáci. Svým zaměstnancům, kteří nekouří, nabízí od loňského září šest dní volna navíc každý rok. Podle mluvčího se už objevily případy zanechání zlozvyku. Výzkum říká, že pro nejlepší motivaci přestat kouřit by firmy měly nabízet 11 volných dní.

Jeden student medicíny nás stojí milion korun. Příští rok se má zvýšit počet přijatých o 15 procent, kvalita výuky neklesne, říká děkan
2. 06. 2018
Student lékařské fakulty, který studuje šest let, přijde školu asi na milion korun.Dvě třetiny nákladů dostávaly fakulty od státu, zbytek vydělávaly výukou v angličtině.Počet přijatých by se měl zvyšovat o 15 procent příštích několik let. Nárůst má zastavit očekávaný úbytek lékařů kvůli odchodu silných ročníků do penze.

Všude se potulují a dělají bordel...
1. 06. 2018
Tuzemská ekonomika se bez zahraničních pracovníků neobejde, zaměstnavatelé chtějí po vládě zjednodušení pracovních víz.Města, která mají zkušenosti se zahraničními dělníky, tuto iniciativu zrovna nevítají.Soužití domácích a cizích vidí často jako problematické.

Nová ředitelka Cermatu trvá na povinné maturitě z matematiky. Studenti umí počítat jen modelové příklady, říká
31. 05. 2018
Michaela Kleňhová, která v čele Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání (Cermat) nahrazuje odvolaného Jiřího Zíku, chce podrobně zmapovat tvorbu přijímacích i maturitních testů, aby zjistila, jak se do těch letošních mohly dostat chyby.Domnívá, že by maturita z češtiny i cizích jazyků měla nadále vedle testu obsahovat také sloh a ústní zkoušku, trvá také na povinné maturitě z matematiky."Hlavním problémem podle mě není samotná maturita z matematiky, ta je až výstupem, ale spíše nedostatečné schopnosti žáků matematiku aplikovat a řešit příklady, které nejsou přímo těmi modelovými," říká.

Spor o první dny nemoci
31. 05. 2018
Zaměstnanci, kteří bývají často nemocní jen několik dní, přijdou v současnosti o peníze za první tři dny stonání. Takzvaná karenční doba by se ale od července příštího roku mohla opět začít proplácet. Pro zamítnutí novely hlasovali zejména poslanci ODS, TOP 09 a polovina klubu KDU-ČSL.

Spor o první dny nemoci
31. 05. 2018
Zaměstnanci, kteří bývají často nemocní jen několik dní, přijdou v současnosti o peníze za první tři dny stonání. Takzvaná karenční doba by se ale od července příštího roku mohla opět začít proplácet. Pro zamítnutí novely hlasovali zejména poslanci ODS, TOP 09 a polovina klubu KDU-ČSL.

Jiná realita Julie Hrstkové: Dítě ve škole, stress test pro celou rodinu
31. 05. 2018
Co Čech, to odborník na školství.Čím vším ale musí rodina projít, než svého potomka úspěšně protlačí zdejším vzdělávacím systémem?A co si ze všech těch škol s neustále se měnícími požadavky dítě odnese?Jak důležitá jsou v českém školství přísloví? Kdy začneme děti dělit podle Gaussovy křivky na ty chytré a hloupé? Na kom se naše děti pomstí?

Pojistka, ale proti komu přesně?
31. 05. 2018
Zaměstnavatelé si stěžují na plánované zrušení karenční lhůty, během níž neplatí svým zaměstnancům nemocenskou.Lidem s vyššími platy ale často nabízejí bonusy v podobě sick days.Podíl podvodníků, kteří zneužívají systém, je přitom mezi nízko- i vysokopříjmovými skupinami zhruba podobný.

Zájem o brigády klesá, firmy nabízejí až 150 Kč za hodinu
30. 05. 2018
Podle údajů personální agentury Grafton Recruitment začali čeští zaměstnavatelé již koncem dubna nabízet brigádnické pozice na letní měsíce. Zájem ze strany uchazečů je však malý a nedokáže volná místa pokrýt. Hodinová mzda brigádníků přitom meziročně vzrostla napříč všemi regiony ČR, v Praze v některých případech atakuje 150 Kč za hodinu.

Většina učitelů učí špatně, matematiku bych vůbec nezkoušel a špatné známky zrušil, říká školní psycholog
30. 05. 2018
Ze vzdělávání je čtyřletá olympiáda, která končí jedním závodem, státní maturita vše unifikuje, žáci se spolu nemají měřit maturitou.Vzdělávání má být o nadšení a energii, a ne o strachu ze špatných známek a neúspěchu, říká Robert Čapek, pedagog a školní psycholog.Vzdělanost podle něj neleží jen kolem povinné maturity z matematiky, naopak by matematiku vůbec nezkoušel, žáci prý potřebují hlavně dovednosti a to, co je připraví na život.

Digitální vzdělávání se v Česku nebere vážně. Probíhá závod v populismu, peníze se neinvestují, kam by měly, kritizuje exministr Pilný
29. 05. 2018
Vládní strategie digitálního vzdělávání se zoufale nedaří naplňovat. "Vzdělání není dlouhodobě prioritou žádné vlády," kritizuje exministr financí a nyní zmocněnec pro oblast digitálního vzdělávání na ministerstvu školství Ivan Pilný. Česko jako průmyslová země bude přitom velmi citelně postižené ztrátou pracovních míst, která jsou v sektoru výroby. "Model, kdy chodíte deset nebo dvacet let do školy a pak z toho 40 let žijete, je pryč. Je potřeba se vzdělávat pořád. Digitální vzdělávání je nástroj, jak rychle a levně reagovat na potřebné dovednosti," říká Pilný.

V maturitním testu Cermatu byla chyba. Díky změně hodnocení nakonec z češtiny nepropadne více než 100 studentů
28. 05. 2018
U jedné z otevřených otázek v maturitním testu z českého jazyka a literatury byly dvě možné správné odpovědi.Díky změně hodnocení z testu nakonec nepropadne 113 žáků, dalším 34 se o stupeň zlepší známka.Společnost Cermat, která testy zajišťuje, měla problémy už s přijímacími testy na gymnázia.Podle serveru Týden.cz se ministr školství chystá jejího ředitele Jiřího Zíku odvolat.

Pardubičtí policisté viní podnikatele, že z firmy na stáčení chemikálií udělali podvodný stroj na evropské miliony
28. 05. 2018
Čtyři podnikatelé měli daňovými a dotačními podvody způsobit škodu 25 milionů.Finanční úřady na firmy vydaly zajišťovací příkazy a zabavily jim veškerý majetek.Čtyři trestně stíhaní muži ve věku 40 až 51 let jsou vyšetřování na svobodě, hrozí jim 5 až 10 let za daňový podvod a poškození zájmů Evropské unie.

České Liftago plánuje se svou taxi aplikací expanzi do zahraničí. Chceme být synonymem pro dopravu známým i ve světě, říká šéf firmy
28. 05. 2018
Liftago působí již v pěti českých městech. V nejbližší době by ale firma ráda zamířila i za hranice. Nového investora současní majitelé nehledají. Firma si na sebe a další investice dokáže podle výkonného ředitele Ondřeje Krátkého vydělat. Aplikace měsíčně zprostředkuje okolo 100 tisíc jízd. Služba roste meziročně o desítky procent.

Narozeniny
28. 05. 2018

Když šéf brzdí vlastní firmu, je čas povolat kouče. Lze si tak ulehčit práci a získat i čas na rodinu
28. 05. 2018
Koučové působí v řadě tuzemských firem. Majitelka a šéfka firmy Tivo Šárka Zídková se díky koučce naučila řídit převážně mužskou firmu.

Manažeři by měli více naslouchat a zajímat se upřímně i o osobní problémy podřízených, míní kouč Stupka, který zachránil několik firem před bankrotem
28. 05. 2018
Byznysový kouč a mentor radí manažerům více naslouchat. Jako krizový manažer dříve zachránil několik firem před bankrotem.Dnes jako kouč pomáhá například makléřské pojišťovací společnosti Renomia.

Daniel Frémund výkonným ředitelem společnosti Sabris shared services
25. 05. 2018
Sabris shared services, dceřiná společnost Sabris Holdingu, poskytující profesionální outsourcingové služby s využitím ICT řešení, oznámila změnu na pozici CEO. S platností od 1. dubna 2018 zastává pozici výkonného ředitele Daniel Frémund, který zde nahradil Vladimíra Sýkoru.

Slon je dospělý v devíti letech, člověk později, protože se toho musí stihnout víc naučit, říká zakladatel ScioŠkol
25. 05. 2018
Zakladatel ScioŠkol Ondřej Šteffl říká, že děti se chtějí samy učit a nechtějí se nudit. Nové školy začal zakládat před čtyřmi lety, do jejich rozjezdu investuje i vlastní peníze.Ne každému dítěti ale svobodomyslná výuka vyhovuje.

Strach z neúspěchu dělá z přípravy na přijímací zkoušky na střední školy dobrý obchod. Zájem o kurzy roste, přiznávají firmy jako Tutor nebo Scio
25. 05. 2018
Prověřování znalostí formou testu je alfou a omegou vstupu na střední či vysokou školu. Zájem o přípravné kurzy a učebnice roste. Strach z neúspěchu se ale stal také dobrým obchodem.

Jsem trochu psychopat, říká zakladatel portálu Kiwi a vypráví, jak kšeftoval jako náctiletý s borůvkami
25. 05. 2018
Založil a řídí nejnadějnější český start-up, má dva tisíce zaměstnanců.Prodejce letenek Kiwi.com začínal budovat poté, co sám složitě hledal nejlevnější let na dovolenou.

Co takhle rozdělit hlavní město? Měšťáci si budou žít v Malé Praze a ti ostatní ve Velké
25. 05. 2018
Co překáží hlavnímu městu, aby se mohlo rozvíjet jako moderní metropole? Chceme-li sladit potřeby lidí z centra a okrajových částí, je třeba přemýšlet o jeho novém členění.Zkusme si místo jedné velké Prahy představit Prahu malou a kolem ní její metropolitní region.

Korporaci na rok vyměnili za neziskovku. V rámci programu Rok jinak pomáhají dobré věci za svou běžnou mzdu
24. 05. 2018
Projekt Rok jinak se snaží přenést know-how a zkušenosti odborníků z byznysu a státní sféry do neziskových organizací.Po celý rok jim za práci pro dobrou věc platí jejich běžnou mzdu.Za 11 let prošlo programem přes 50 grantistů.

Deutsche Bank propustí po třech letech ztrát více než sedm tisíc lidí. Dotkne se to hlavně poboček mimo Evropu
24. 05. 2018
Největší německá banka Deutsche Bank má nyní celosvětově 97 tisíc zaměstnanců v Evropě, Asii a Severní Americe.Největší finanční dům v Německu je ale už tři roky ve ztrátě, chystá tedy zásadní restrukturalizaci, především se chce soustředit na evropský a domácí trh.Prodeje akcií banky klesly o čtvrtinu, akcionáři proto vyzvou vedení k urychlení procesu obnovy.

Anetta Franková HR manažerkou ve skupině NEXTCLINICS Czech
24. 05. 2018
Novou posilou skupiny NEXTCLINICS se na začátku května stala Anetta Franková. Zkušená HR manažerka s bohatou profesní praxí bude mít na starosti nastavení a optimalizaci veškerých HR procesů na mezinárodní úrovni v rámci celé skupiny.

Povinná maturita by byla průšvih. Děti se učí jen počítat a počítat, to není matematika, říká Botlík z Maturitní data - odtajněno
24. 05. 2018
Maturitní zkouška testuje pouze to, jak žáci dokážou rutinně provést postup, kterému ani nemusí rozumět, myslí si Oldřich Botlík z iniciativy Maturitní data - odtajněno.Ředitel společnosti Cermat Jiří Zíka naopak říká, že si děti musí zažít operace spojené s psaním a myšlením a matematiku si "vysedět".Letos u maturity neuspělo více studentů než loni, test nezvládl téměř každý čtvrtý.

Škola se chová jako zlá macecha. Jednou nám to děti vrátí i s úroky
24. 05. 2018
Slabší jedinci jsou v české společnosti "na odstřel".Čím dál více dětí není schopno ukončit základní školní docházku.Zatím se nic neděje, časem nám to ale budoucí generace vrátí i s úroky.

Praha chce své firmy sloučit do koncernu. Budou moci společně nakupovat a koordinovat svou činnost, tvrdí radní
23. 05. 2018
Vedení metropole chce městské firmy sloučit do koncernu, slibuje si od toho jejich pružnější řízení. Firmy tak budou moci například společně nakupovat či koordinovat lépe svoji činnost, město podle radního Karla Grabeina Procházky ušetří stamiliony ročně. Návrh, který schválila rada hlavního města, musí ještě potvrdit zastupitelstvo.

Obchodníci kvůli růstu mezd odkládají plánované investice. Řešení by mohly přinést zkrácené úvazky
23. 05. 2018
Obchodníci řeší výrazný růst mezd svých zaměstnanců. Někteří jako Tesco nebo Alza připouštějí, že kvůli tomu pozastavili a odložili investice do svých dřívějších plánů. Možné řešení napnutého trhu práce? Zkrácené úvazky.

Jeden den s majiteli farmy LoukyKvět: Bývalý IT expert pěstuje s přítelkyní zapomenuté květiny. Floristické časopisy nás nesnášejí, říkají
22. 05. 2018
František Hába zanechal práce IT experta, se svou přítelkyní založil farmu LoukyKvět v úrodném kraji chmele mezi Žatcem a Rakovníkem a začal pěstovat starobylé odrůdy květin.

Jak čelíte ztrátě motivace zaměstnanců?
22. 05. 2018
Motivace některých lidí po určité době od nástupu do nové práce klesá a tento pokles často pokračuje i v dalších letech.Omezí své úsilí, rezignují na tvůrčí nápady nebo chtějí z firmy odejít. Jak těmto situacím předcházet?

Tvůrci Kingdom Come se setkávají každý den u snídaně. České studio Warhorse udržuje atmosféru start-upu bez korporátních pravidel
22. 05. 2018
Podílet se na tvorbě počítačové hry může být pro někoho splněným snem. Za výsledkem je ovšem několik let práce a úspěch není zaručen. Jde o kreativní činnost, nebo jen o nekonečné sezení u počítače? Tak trochu obojí, říkají tvůrci ve Warhorse Studios, kteří videohry z prostředí středověku prodali za prvních několik týdnů už více než milion kopií.

Co čekají od práce čeští vysokoškoláci
22. 05. 2018
On-line anketa magazínu Studenta letos zjišťovala u více než 1500 studentů a čerstvých absolventů vysokých škol jejich pracovní očekávání. Z výsledků se třeba dozvíte, co je pro ně při výběru zaměstnavatele nejdůležitější nebo co by je přimělo změnit práci.

Naši zaměstnanci mají dvě stě patentů, říká HR ředitelka firmy Honeywell Markéta Dovrtělová
22. 05. 2018
Věda a technika a také vzájemná spolupráce hrají hlavní roli v brněnském vývojovém centru společnosti Honeywell. České studenty chce nadchnout pro výzkum, proto zve na zdejší univerzity každý rok laureáta Nobelovy ceny či organizuje různé soutěže. Učitelé technických oborů se zase mohou podívat do USA a inspirovat se, jak tuto oblast učit, přibližuje v rozhovoru HR ředitelka firmy Markéta Dovrtělová.

Editorial
22. 05. 2018

Udržet mladé talenty ve firmě pomáhá mentoring i rotace zaměstnanců
22. 05. 2018
Zaujmout mladé uchazeče o práci není snadné. Firmy proto vymýšlejí inovativní způsoby, jak je oslovit. Ukazují jim své pracovní prostředí ve virtuální realitě nebo testují jejich schopnosti formou únikové hry. Ještě těžší je ale mladé ve firmě udržet. Chtějí práci, která jim bude dávat smysl a umožní rozvíjet se. Řada firem jim však nedokáže vyjít vstříc.

U maturity z češtiny nebo matematiky propadlo více studentů než loni. Matematika zůstává nejméně úspěšným předmětem
21. 05. 2018
Studenti byli u letošních státních maturit z češtiny a matematiky méně úspěšní než loni.Z matematiky propadlo 22,3 procenta maturantů. Je tedy nadále nejméně úspěšným předmětem v maturitních testech.Vyplývá to ze zprávy organizátora maturit Cermat.

Do Česka vstupuje britský fintechový start-up Revolut. Láká na levné platby v zahraničí
21. 05. 2018
Revolut nabízí bezkontaktní platební kartu s výběry v zahraničí bez poplatku.Karta se kompletně ovládá přes mobilní aplikaci, včetně okamžité blokace.Součástí služeb jsou převody měn za výhodné mezibankovní kurzy.

StartupYard představil novou kohortu Batch 9. Jsou v ní startupy se zaměřením na lidský přesah
21. 05. 2018
V roce 2017 si StartupYard zajistil historicky největší crowdfundingové financování mezi akcelerátory v regionu střední a východní Evropy. Akcelerátor sídlící v Praze představil novou kohortu šesti startupů, nazvanou Batch 9, která z tohoto financování získá investice. Tato poslední skupina týmů, vybraná ze 150 startupů ze 43 zemí, reprezentuje unikátní nový trend ve špičkové technologii: společensky zodpovědný technologický startup.

Příběhy z dětských domovů: bez rodičů k doktorátu na ČVUT
21. 05. 2018
Eva Ptáčková strávila dlouhou dobu v dětském domově se svými třemi sestrami.Nejstarší z nich byla prvním obyvatelem domova, který dokončil střední školu. Eva je dnes doktorandkou na ČVUT.

Děti z "děcáků" často studují obory, které je nezajímají
21. 05. 2018
Více než polovina středoškoláků v dětských domovech studuje obor, který je nezajímá. Důvodem je to, že vychovatelé nemají na kariérní poradenství příliš času. Mnohdy také nabízejí jen ty studijní obory, které vyučují školy v okolí. Najít pro mladého člověka z dětského domova uplatnění není problém. Složitější je jej v zaměstnání udržet na delší dobu.

Přestupy
21. 05. 2018
Alexandra Tomášková (41) povede Skanska Property v Praze. Výkonným ředitelem a jednatelem plzeňského závodu japonské společnosti Daikin je Yasuto Hiraoka (49). Richard Gooding (54) je viceprezidentem IT společnosti Kentico Software.

Přijde s umělou inteligencí konec právníků? Počítače ušetří kancelářím miliony eur ročně
20. 05. 2018
Mediální dům Economia pořádal třetí ročník exkluzivní právnické konference Innovative Legal Services Forum.Přední světoví přednášející hovořili o chytrém využití technologií, outsourcingu nebo trendech ve středoevropském regionu.Konference se účastnilo přes 200 právníků z více než 25 zemí.

Jiří Kocourek PR manažerem společnosti Y Soft pro ČR
18. 05. 2018
Novým PR manažerem společnosti Y Soft pro Českou republiku se od 1. května stal Jiří Kocourek z agentury PARCO Consulting. Jiří Kocourek nahradil na pozici PR manažera Jana Hrabovského, který doposud tuto roli zastával a nyní se přesouvá dále v hierarchii marketingového týmu Y Soft.

Nejvyšší soud povolil souběh funkcí. Pracovní smlouvy členů statutárních orgánů firem jsou platné
18. 05. 2018
Pracovní smlouvy členů statutárních orgánů společnosti už nepůjde označit za neplatné. Nejvyšší soud takzvaný souběh funkcí povolil.Rozhodnutí Nejvyššího soudu ušetří manažerům hodně vrásek.

Trpělivě bádat a nápady si hýčkat. České vysoké školy dostávají téměř miliardu ze soukromých zdrojů
18. 05. 2018
Dobré vědecké nápady se při rozjezdu většinou neobejdou bez investic nebo podpory podnikatelů. A přestože podniky do výzkumu investují rok od roku více, na akademické půdě se to zatím výrazněji nepodepisuje. Předloni si vysoké školy v Česku přišly souhrnně na 900 milionů korun ze soukromých peněz, stejně tomu bylo i předchozí rok.

Školy neučí děti to, co budou v životě nejvíc potřebovat, protože to neví nikdo, říká první dáma českého bankovnictví Pešková
18. 05. 2018
Rozhovory moc často nedává. Ale když ano, skoro vždy v nich zazní, jaké to je být manažerkou v oboru, kde ve vysokých funkcích dominují muži. Zařekl jsem se, že ji nepoložím. Když jsem ale půvabnou blondýnku Danielu Peškovou v kanceláři s výhledem na Prahu uviděl, první, co mě napadlo, bylo: "Kde se tady vzala?" Naštěstí jsem se rychle dal dohromady a položil původně připravenou první otázku.

Přijde s umělou inteligencí konec právníků? Počítače ušetří kancelářím miliony eur ročně, řekla na pražské konferenci britská právnička
17. 05. 2018
Mediální dům Economia pořádal třetí ročník exkluzivní právnické konference Innovative Legal Services Forum.Přední světoví přednášející hovořili o chytrém využití technologií, outsourcingu nebo trendech ve středoevropském regionu.Konference se účastnilo přes 200 právníků z více než 25 zemí.

Algoritmy mají za úkol vyhledat komerční využití vynálezů. Věci objevené na univerzitách často leží zbytečně "v šuplíku"
17. 05. 2018
Unico.AI propojuje univerzity a firmy pomocí rozsáhlých databází patentů a chytrých algoritmů.Na univerzitách jsou procesy přenosu technologií do komerčního sektoru často zdlouhavé, proto zakladatelé přešli do soukromého sektoru.Technologická firma následně za provizi zprostředkovává prodej licencí, či založení start-upu, ve kterém zpravidla získá také malý podíl.

Na vysoké škole nám chybí případové studie českých rodinných společností
17. 05. 2018
Zuzana Horčičková odešla před dvěma lety na stáž do Centra pro rodinné podnikání na Univerzitě St. Gallen ve Švýcarsku.Když se vrátila, začala učit předmět rodinné podnikání studenty liberecké univerzity.Ve své výuce ráda využívá případové studie z rodinných podniků, získat je ale není jednoduché.

Nejvyšší soud povolil souběh funkcí. Pracovní smlouvy členů statutárních orgánů firem už nepůjde označit za neplatné
16. 05. 2018
Pracovní smlouvy členů statutárních orgánů společnosti už nepůjde označit za neplatné. Nejvyšší soud takzvaný souběh funkcí povolil.Rozhodnutí Nejvyššího soudu ušetří manažerům hodně vrásek.

Získat peníze na studium lze i půjčkou nebo stipendiem
16. 05. 2018
Banky i soukromé školy nabízí studentům širokou paletu možností financování. Splácet půjčenou částku přitom mohou začít až poté, co školu dokončí.Zajímavou možností financování studia pro nadprůměrné studenty bývají stipendia.

Škola musí vytvářet dobré klima
16. 05. 2018
Jak si vybrat správnou školu a na ní obor, který mě připraví do praxe tak, abych byl úspěšný?Jedna věc totiž je "nějak" vystudovat, ale druhá "být lepší než ti ostatní", tedy být úspěšný, dělat to, co mě baví a stane se mým koníčkem.

Školné neznamená titul bez práce, ale víc praxe a menší třídy
16. 05. 2018
Soukromé vysoké školy nabízejí studentům větší propojení studia s praxí, individuální přístup a mezinárodní prostředí. Jejich kvalita se ale výrazně liší, a uchazeči by si tak měli při výběru udělat důkladnou rešerši.

U tabule nezkoušíme. Nemělo by jít o to, nachytat dítě na švestkách nebo ho ztrapnit před třídou, říká ředitel Přírodní školy
16. 05. 2018
Kdysi ji posměšně označovali za "skauta s maturitou". Dnes je Přírodní škola vyhledávané gymnázium, zařazené mezi nejinovativnější školy zemí OECD. Nejen proto, že se tu nezkouší před tabulí. "Nejde přece o to, dítě nachytat na švestkách nebo ho ztrapnit před třídou," říká ředitel František Tichý.

Soukromých základních škol přibývá. Mají více možností, jak výuku přizpůsobit představám rodičů i dětí
16. 05. 2018
Soukromé školy mají více možností, jak výuku přizpůsobit představám rodičů a jejich dětí. Některé se zaměřují na výkon, jiné na přátelské a šťastné prostředí.Zatímco poměr soukromých a státních středních škol se v posledních letech výrazně nemění, počet soukromých základních škol neustále roste.

S novým ředitelem pošty přijde propouštění ve vedení firmy. Je roky přebujelé, říká ministr Metnar
15. 05. 2018
Ministr vnitra v demisi Lubomír Metnar očekává, že jedním z prvních kroků nového generálního ředitele České pošty Romana Knapa bude redukování managementu státního podniku.Ušetřené peníze by podle něj měly jít na platy ostatních zaměstnanců.Ministr také očekává, že nový ředitel zruší některé služby, jako je nabízení smluv či prodej dárkových předmětů.

Cenu za to, že vede studenty k vědě, dostal ředitel opavského gymnázia. Jeho absolvent pracuje v CERN
15. 05. 2018
Nadační fond Neuron vyhlásil v pondělí v pražském Karolinu na základě nominací od studentů tři nejlepší středoškolské učitele.Cenu získal ředitel Mendelova gymnázia v Opavě Petr Pavlíček, učitelka chemie a biologie Pavla Kodríková z Gymnázia Česká v Českých Budějovicích a dějepisář Jan Kvirenc z Gymnázia Budějovická v Praze.Spolu s učiteli byla rovněž oceněna i dvacítka vědců a studentů od Učené společnosti ČR.

Jan Žďárský generálním ředitelem skupiny Suntel Telco
14. 05. 2018
Společnost Suntel Telco vede od 9. 5. 2018 Jan Žďárský. Na pozici generálního ředitele střídá Romana Řezníčka. Jan Žďárský přichází do čela firmy z Ruska ze společnosti VEON Eurasia, kde zastával pozici Network Infrastructure Development Director.

Nakladatelství je můj lék na blbou náladu, říká manažerka Jasna Sýkorová, která se rozhodla sama vydávat australské detektivky
11. 05. 2018
Proč se manažerka a specialistka na technologie Jasna Sýkorová rozhodla vydávat elegantní krimipříběhy z 20. let minulého století.

Nomádem na dvě kliknutí. Češi spouští platformu pro zamlouvání sdílených kanceláří po světě
10. 05. 2018
Trojice Čechů spouští platformu určenou pro nomády, kteří pracují ze sdílených kanceláří po celém světě.Jádrem projektu je nomádům zjednodušit výběr a rezervování místa ve sdílené kanceláři.Trend práce odkudkoliv se už několik let prosazuje také v Česku. Stále více tuzemských firem svým zaměstnancům nabízí pracovat tam, kde chtějí.

Vitalij Butbajev generálním ředitelem pro střední a východní Evropuse Saxo Bank, Pavel Drahotský v čele banky končí
10. 05. 2018
Pavel Drahotský končí v čele Saxo Bank v regionu střední a východní Evropy.Nahradí jej Vitalij Butbajev, který se zaměřuje na multi-asset obchodování a investice.Butbajev už pro společnost v minulosti pracoval, a to dokonce na stejné pozici, kterou bude od poloviny května zastávat.

Česká firma dokáže předvídat poruchy strojů z jejich zvuků. Za klienty má Airbus nebo Siemens a podle analytiků patří mezi hvězdy oboru
10. 05. 2018
Český start-up Neuron Soundware naslouchá strojům. Podle zvuků, jež vydávají, dokáže předvídat jejich poruchy. Dva roky starý podnik má zvučné klienty: strojírenský Siemens, energetiku E.ON nebo také Airbus. Analytická společnost Gartner zařadila Neuron do světového přehledu čtyř vycházejících firemních hvězd ve svém oboru.

K Hejného matematice mám výhrady, říká Čech, který mění výuku v USA
10. 05. 2018
Martin Mikuláš vytváří učebnice pro vysoce hodnocené školy v USA, čerpá ze zkušeností z českého školství. Kritici Hejného matematiky podle něj zapomínají na to, že i při výuce matematiky se musí vycházet z psychologie dítěte. Dává jim ale za pravdu, že učitel by měl především rozumět matematice. A že na všechno si děti samy nepřijdou, učitel je hlavní, kdo má určovat směr.

Řešení konfliktů v rodinných firmách stojí na komunikaci a spravedlivosti
10. 05. 2018
Rodinné firmy jsou cenným a stabilizačním prvkem české ekonomiky.Jsou největším zdrojem pracovních míst v soukromé sféře, jsou známé svou dlouhodobou orientací a často si je spojujeme s poctivostí a kvalitou.Rodinné firmy jsou ale silné i křehké zároveň.

Společnost a personální změny
10. 05. 2018
Přinášíme přehled společenských událostí a personálních změn.

Česká pošta v rozkladu. Chybí ji lidé a bojuje s konkurencí i se státem
9. 05. 2018
Česká pošta přestává kvůli chybějícím zaměstnancům v některých oblastech doručovat každý den.Státní firmě klesá podíl na nejdůležitějším trhu s dopisy i na rychle rostoucím balíkovém trhu.Politici se místo strategie rozvoje pošty zabývají plány na ovládnutí jejího bezmála dvacetimiliardového rozpočtu.

Dánové jsou ve flexibilitě trhu práce vzorem celé Evropy. Je jejich model přenositelný k nám?
9. 05. 2018
Fungoval by dánský model flexibilní práce v českých podmínkách? Proč stojí za to se jím inspirovat? Co by se muselo v českém prostředí změnit? Jak se dá budovat úspěšná a udržitelná spolupráce státu, zaměstnavatelů a odborových organizací? Na tyto a podobné otázky se ve spolupráci s dánskými kolegy snažili najít odpovědi odborníci na oblast zaměstnanosti a sociální politiky, představitelé odborů i zástupci firem účastnící se konference Skandinávská inspirace flexibility práce - model pracovního trhu Flexicurity.

Přelévání zisku do daňových rájů se zkomplikuje. Firmy mohou kvůli novele přijít o miliardy
9. 05. 2018
Zabránit přelévání peněz mezi spřízněnými firmami má novela, která začne platit od příštího roku. Zpřísní podmínky, za jakých si budou firmy odečítat úroky z půjček od daňového základu. Takzvaným daňovým balíčkem, jehož je návrh součástí, se bude vláda zabývat na některém z příštích jednání.

Trest za Dieselgate: Vězení a žebrácká hůl?
9. 05. 2018
Exšéfa Volkswagenu chtějí v Americe zavřít za podvody na 25 let, v Německu zvažují náhradu škody ve výši jeho celkového příjmu. Ve skutečnosti nedělal nic jiného, než měl, tedy zvyšoval zisk automobilky za každou cenu. Není v tom sám. Podobně postupuje řada manažerů a jejich odměny tomu odpovídají - když mají štěstí, tak v penězích, když mají velkou smůlu, tak v letech vězení.

Přelévání zisku do daňových rájů se zkomplikuje. České firmy mohou kvůli novele přijít o miliardy
7. 05. 2018
Zabránit přelévání peněz mezi spřízněnými firmami má novela, která začne platit od příštího roku. Zpřísní podmínky, za jakých si budou firmy odečítat úroky z půjček od daňového základu. Takzvaným daňovým balíčkem, jehož je návrh součástí, se bude vláda zabývat na některém z příštích jednání.

Český Lasvit dostal cenu za nejlepší expozici na Design Weeku v Miláně. Sklářská firma chystá další expanzi
7. 05. 2018
Sklářská značka Lasvit získala cenu pro nejlepší výstavu designového veletrhu a týdne designu v Miláně Salone del Mobile.Deset let své firmy bilancuje její zakladatel a majitel Leon Jakimič ve filmu Breakpoint. Další plány Lasvitu jsou úzce navázány na sever Čech a Novoborsko.

Co řeší lídři byznysu? Nové technologie, inovace a lov talentů
7. 05. 2018
Hospodářské noviny jsou mediálním partnerem konference HR Meeting, kde vystoupí inspirativní manažeři úspěšných firem.Zeptali jsme se jich, jací lidé jsou třeba pro inovace, jak se změní práce v jejich oboru a čeho za svou kariéru nejvíce litují.Ukazuje se, že v bankovnictví některé procesy nahradí umělá inteligence a nárok na skutečného bankéře budou mít jen ti nejbohatší klienti.

Spokojených zaměstnanců je v Česku méně než pětina, každý pátý nemá motivaci
7. 05. 2018
Každý pátý zaměstnanec v Česku je nemotivovaný. Motivace souvisí s tím, jak každý z nás porovnává svou situaci s ostatními lidmi ve svém okolí. Kvalita života s motivovaností nesouvisí, Švédi jsou nejméně motivovaným evropským národem.

Děti vzdělávané Hejného metodou lépe pochopí problém a mají lepší výsledky, ukázal průzkum na více než 160 školách
7. 05. 2018
Průzkum společnosti Kalibro Projekt ukázal, že Hejného výuka matematiky má na žáky pozitivní vliv.Zúčastnily se ho čtyři tisíce dětí ze 168 základních škol po celém Česku.Průzkum ukazuje i možný pozitivní vliv na další předměty, jako je čeština a angličtina.

Helena Horská: Odborářská kampaň #KonecDlouhéPráce je odsouzena k úspěchu
6. 05. 2018
Odbory žádají zkrácení pracovní doby o 2,5 hodiny týdně při zachování současného platu.Jenže řada lidí už pracuje méně než 40 hodin garantovaných zákonem.A firmy na vysátém trhu práce jsou ochotné přistoupit na podmínky, o kterých ještě před pár lety nechtěly ani slyšet.

Čeští datasapiens expandují do Norska
6. 05. 2018
Česká společnost datasapiens, která se specializuje na práci s velkými daty a tzv. datovou monetizaci, vstupuje již na osmý zahraniční trh. V Norsku zajistí správné nastavení maloobchodních cen pro PHOENIX group, jednoho z největších farmaceutických obchodníků v Evropě.

Roman Doubek retail manažerem nákupního centra Freeport Fashion Outlet
6. 05. 2018
Novou posilou znojemského Freeport Fashion Outletu, nákupního centra s oděvy a módními doplňky světových značek v outletovém konceptu, se stal Roman Doubek. Zaměří se na další posilování obchodní činnosti centra, prodejních standardů a komunikace s nájemci.

Petr Sochorek sales managerem portálu Heureka, obchod a marketing v Heurece nově tvoří jeden tým
6. 05. 2018
Novým sales manažerem Heureky je od dubna Petr Sochorek. Stává se tak součástí nového týmu, který vznikl sloučením dvou samostatných oddělení - marketingu a obchodu. Celý nově vzniklý tým spadá pod Daniela Blažka, který doposud v Heurece velel marketingu a nově má na starosti i celý obchod. Hlavním cílem spojení do jednoho oddělení je snaha o větší využití potenciálu spolupráce se značkami, a díky působení Heureky ve skupině srovnávačů v rámci CEE regionu také rozšíření spolupráce i do zahraničí.

Marek Růžička generálním ředitelem společnosti DATASYS
5. 05. 2018
Technologická společnost DATASYS oznámila personální změnu ve svém vedení. Na nově vytvořenou pozici generálního ředitele byl v dubnu jmenován Marek Růžička. Bude zodpovědný za řízení, rozvoj a koordinaci veškerých strategických aktivit.

Učitelé si nevědí rady s inkluzí. Kvůli velkému počtu žáků nemáme čas na všechny, potřebujeme poradit, říkají
4. 05. 2018
Učitelé nevědí, jak učit ve třídách, kterých se týká inkluze, potřebovali by více příkladů z praxe.Podle průzkumu agentury Nielsen Admosphere by si čtyři z pěti učitelů a ředitelů základních škol přáli více instrukcí, jak pracovat s dětmi ve smíšených třídách.Učitelé na žáky se speciálními potřebami navíc nemají čas, protože ve třídách je příliš velké množství dětí.

Petr Votoček výkonným ředitelem společnosti Etnetera
4. 05. 2018
Společnost Etnetera, nabízející služby na poli zakázkového vývoje webových, mobilních a VR aplikací, má nového výkonného ředitele. Stal se jím dosavadní šéf projektové divize Petr Votoček. Nový CEO nahrazuje Martina Paličku, který firmě šéfoval téměř sedm let.

Řetězce soupeří o nedostatkové prodavačky. Lidl ve zvyšování platů následují ostatní zaměstnavatelé
3. 05. 2018
Prodavačky v Kauflandu si od června vydělají až 24 tisíc korun hrubého, tedy o čtvrtinu více než dnes. Kaufland tak reaguje na výrazné zvýšení platů v Lidlu, kde se nástupní plat prodavaček pohybuje okolo 29 tisíc korun. Prodavaček je podle odborníků na trhu nedostatek, změnit práci jsou ochotné i kvůli tisícovce navíc.