iHNED - tech


Instagram je zamořený, není jasné, co je pravda a lež, každý může podvádět, říká dokumentarista Veul
25. 05. 2019
Na Instagramu musíte podvádět, abyste se dostali na vrchol. Koupit si lajky nebo sledující dnes není nic složitého ani drahého, vysvětluje autor dokumentu o sociální síti Instagram #FollowMe Nicolaas Veul. Dokonce i celebrity s miliony sledujících mají asi 20 % falešných fanoušků a kupují si je i děti na středních školách. S účty se dá manipulovat, pokud do hry vstoupí politici, bude to problém, dodává.

Je přesnější než běžná navigace. Galileo přilákal do Prahy odborníky z celé EU
13. 05. 2019
Praha je hlavním městem satelitní navigace na světě. Od září 2012 tady totiž sídlí Agentura pro evropský globální družicový navigační systém GSA.V těchto místech odborníci z celé Evropské unie pracují na dvou hlavních programech družicové navigace - Galileo a EGNOS. "Galileo je program vytvořený Evropskou unií, který poskytuje satelitní navigaci uživatelům po celém světě. A samozřejmě také evropským občanům," vysvětluje Rodrigo Da Costa, který má Galilea na starosti.Družicový systém je dokonce schopný přečíst i značku auta. Aktuálně ho využívá přes 700 milionů zařízení po celém světě.

NASA vybrala vítězný návrh domu pro bydlení na Marsu. Bude z tamních materiálů
10. 05. 2019
Společnost AI SpaceFactory vytiskla 3D model budovy, která by mohla být postavena na Marsu z materiálů, které jsou na planetě dostupné. Za to obdržela cenu NASA v hodnotě více než 11 milionů korun.V budoucnosti by budova mohla sloužit jako zázemí pro astronauty.

Beat Saber? Chci, aby hra byla kultovní jako Tetris, můžete zažít hudbu, říká spoluzakladatel herního studia Jaroslav Beck
25. 04. 2019
Jsme první hra ve virtuální realitě, které se prodalo přes milion kopií. Beat Saber je nová cesta, jak zažít hudbu. Byl bych rád, kdyby to bylo jako Tetris, rytmické hry jsou pro virtuální realitu nejlepší, říká Jaroslav Beck, spoluzakladatel herního vývojového studia Beat Games a hudební skladatel. Češi a Slováci jsou prý lídry na poli herní virtuální reality. Ovlivňujeme vývoj budoucnosti hraní ve virtuální realitě, náš cíl není vydělat co nejvíce peněz, ale udělat co nejlepší hru, dodává.

Naděje v léčbě rakoviny? Nádor dokážou precizně odstranit nanoroboti, věří Martin Pumera
28. 03. 2019
Nanoroboti umožní velmi precizní odstraňování nádoru v břiše, kde fungují jako drapáky, a mikrorobot může fungovat i jako velmi přesný skalpel v oku, má průměr červené krvinky a můžete ho navigovat až k sítnici, popisuje Martin Pumera, který v Praze vede Centrum pro pokročilé funkční nanoroboty. Léčit nás začnou do 10 nebo 20 let, může to ale být i dříve, vědci se předhánějí, kdo to dokáže první, říká. Využití už teď nacházejí při likvidaci ekologických škod, protože dokážou vyčistit půdu od chemického znečištění.

Apple chce už za rok prodávat vlastní brýle pro rozšířenou realitu, pohánět je budou iPhony
10. 03. 2019
Apple dlouhodobě propaguje zobrazení virtuálních dat na pozadí reálného světa.Nový headset je po letech vývoje blízko k zahájení výroby, konkurence už se prodává.Virtuální realita je v horším postavení, výrobci sází na samostatné headsety.

News
8. 03. 2019

Duel nejlepších a nejhezčích telefonů na trhu. Je lepší Samsung, nebo Huawei?
6. 03. 2019
Novinka od Samsungu Galaxy S10+ proti Huaweii Mate 20 Pro. Redaktor Hospodářských novin Otakar Schön ve videorecenzi porovnává dva špičkové telefony.

News
1. 03. 2019

News
22. 02. 2019

V Česku jde platit mobilem s Androidem i iOS. Na světě využívá bezkontaktní mobilní platby přes 240 milionů lidí
19. 02. 2019
Do Česka přichází platební služba Apple Pay, která umožňuje bezkontaktní placení chytrými telefony a hodinkami značky Apple. Už přes rok tu funguje obdobná platební služba Google Pay pro Android.

News
8. 02. 2019

Fortnite? Viděl jsem desítky závislých dětí, hra je návyková jako heroin, říká expert
6. 02. 2019
Hra Fortnite je úspěšná i proto, že na ní vzniká závislost snadněji než na jiných hrách, je rychlá a akční a navíc zdarma, takže si ji každý může stáhnout, chodí ke mně teenageři, kteří mají potřebu o hře mluvit, vytvořila se kolem ní subkultura.Být ve Fortnite dobrý je vysoká hodnota pro ty, kdo to hrají, dá se tam dostat na špičku, neplatí ale, že děti, které hrají počítačové hry, jsou pak agresivnější, říká psychoterapeut Jan Kulhánek.Dodává, že hry by neměly být hlavním zdrojem zábavy pro nikoho, zvyšuje to jejich toxicitu, vypnou pozornost pro cokoliv jiného.

News
1. 02. 2019

News
25. 01. 2019

Niceboy X-fit patří k nejlevnějším fitness náramkům s GPS senzorem, skrývá i šikovné nabíjení
15. 01. 2019
Pod značkou Niceboy se v Česku prodává jeden z nejlevnějších fitness trackerů na trhu. Proti sobě má známější jména i mnohem dražší produkty. Jak obstál v testu, se dozvíte v podrobné recenzi.

Tech News: Nubia X je telefon, který má dva displeje a selfie pořizuje zadní kamerou
13. 01. 2019
Šen-čen se stává po Silicon Valley další kolébkou inovací.Nubia X má kromě malých rámečků i dva displeje.Selfie si tak uživatel může pořídit zadní kamerou.

Tech News: Herní telefon Nubia Red Magic Mars nabízí nejen velkokapacitní paměť a podporu prostorového zvuku
12. 01. 2019
Nubia Red Magic Mars podporuje prostorový zvuk a uživatele může potěšit i tlačítky, která fungují jako spoušť na herních ovladačích.

HTC představilo intuitivní headset Vive Pro EYE. Oproti jiným systémům virtuální reality sleduje pohyb očí
12. 01. 2019
HTC headset disponuje systémem sledování pohledu, který umí využít nejen v rámci tréninkových aplikací, ale také ke zkvalitnění obrazu. Na veletrhu CES společnost HTC tuto funkci ukazovala na systému, který pro automobilku BMW vyvinula společnost Zero Light s využitím technologií od Nvidie.

Tech News: FlexPai, první ohebný telefon s OLED displejem
12. 01. 2019
FlexPai kombinuje funkce tabletu a mobilního telefonu, displej může uživatel jednoduše ohnout.Čínská firma Royole touto inovací předběhla technologický gigant Samsung.Zařízení je na trhu dostupné přibližně za 1300 dolarů.

News
11. 01. 2019

CES Las Vegas: Patrik Eliáš si vyzkoušel virtuální hokej. Herní gólman mu dal zabrat
9. 01. 2019
Bývalý český hokejista Patrik Eliáš na veletrhu CES v Las Vegas předvedl, jak vypadá virtuální trénink.Sense Arena hráčům připravila realistické prostředí - hraje se na ledě, s bruslemi a hokejkou.Senzor, který je na ní připevněný, snímá její pohyby, včetně rychlosti, síly a rotace úderu.Systém již používají i české hokejové týmy.

Otakar Schön z CES v Las Vegas: Hybrid mezi notebookem a laptoptem. ROG Mothership od Asusu je herní dělo
7. 01. 2019
Přenositelné herní zařízení Asus ROG Mothership je dost možná největším hitem mezi notebooky na veletrhu CES, který právě probíhá v americkém Las Vegas.17palcové monstrum se pyšní například odnímatelnou podsvícenou klávesnicí a nejnovějším procesorem od Intelu a nejnovější grafickou kartou Nvidia.

Dron ze Švýcarska dokáže během letu měnit velikost. Proletí dírou i skulinou
28. 12. 2018
Švýcarští výzkumníci vynalezli dron, který umí měnit velikost.Díky tomu se dostane na špatně přístupná místa, jako jsou zřícené budovy nebo sutiny po přírodních katastrofách.Prostřednictví dronu lze na tato místa dopravovat i různé předměty.

News
21. 12. 2018

Extrémní letiště: Přistávací dráha rozděluje ostrov na dvě poloviny
18. 12. 2018
Na východě Austrálie se nachází Korálové moře, které je poseto neuvěřitelným množstvím malých ostrůvků. Většina z ostrovů je nevyužitelná pro jakékoliv dopravní spoje. Jediným ostrovem, který v této oblasti nabízí přistávací dráhu je ostrov Lady Elliot.

Jakákoliv čínská elektronika představuje bezpečnostní hrozbu, tvrdí počítačový expert Michal Valášek
17. 12. 2018
Mobil "Franty Nováka" nikoho nezajímá, kritické jsou páteřní sítové prvky, říká IT expert Michal Valášek.Na technologii Huawei běží značná část českých telekomunikačních sítí a dodává zařízení i pro mobilní sítě, vysvětluje odborník.Jejich přítomnost v Česku zdůvodňuje nízkou cenou, protože ta je zásadním kritériem pro české zákazníky.

News
14. 12. 2018

Umělá inteligence bude bezpečnější než zbraně, říká laureát ceny Neuron, který pracoval pro Microsoft, Google i Facebook
7. 12. 2018
"Umělá inteligence bude počítač, se kterým se dá komunikovat jako s člověkem," říká Tomáš Mikolov, čerstvý laureát Ceny Neuron za významný vědecký objev."Hodně z toho, čemu se věřilo, se ukázalo jako omyl," dodává Mikolov, který pracoval v Microsoftu, Googlu a nyní působí ve Facebooku.Mikolov věří, že umělá inteligence bude bezpečnější než zbraně.

News
30. 11. 2018

News
23. 11. 2018

News
16. 11. 2018

News
9. 11. 2018

News
2. 11. 2018

News
26. 10. 2018

Vymýšlí, jak lidé přežijí na Marsu. Ke kolonizaci vesmíru dojde, věří architekt Doule
20. 10. 2018
Jsme na začátku, technologie jsou, ale nemáme žádné informace o samotném pobytu na Marsu, upozorňuje vesmírný architekt Ondřej Doule.Spolupracoval s NASA a teď ve Floridském technologickém institutu buduje novou laboratoř pro pilotované lety.Ani astronauti si nedokážou představit, o co na Marsu půjde, říká Doule. Celý projekt podle něj nějak dotáhne do konce komerční sektor. V závislosti na zdrojích jsme schopni se posunout velmi rychle hodně daleko, dodává architekt, který si zahrál robota v novém filmu Mars režiséra Benjamina Tučka.

News
19. 10. 2018

News
12. 10. 2018

News
5. 10. 2018

Máte strach o svůj Facebook? 5 tipů, jak ochránit svůj účet
4. 10. 2018
Největší sociální síť na světě, kterou alespoň jednou za měsíc využívá více než dvě miliardy lidí, řeší další problém.Ohroženo je 50 milionů účtů po celém světě. Zároveň firmě Marka Zuckerberga hrozí, že vyfasuje tučnou pokutu za porušení pravidel pro ochranu soukromí (známá jako GDPR).Jsou vaše data v ohrožení?

Nový telefon Motorola připomíná iPhone X a láká na čistý Android
6. 09. 2018
Nově představený telefon Motorola One, který bude na českém trhu k dostání za necelých osm tisíc korun, láká na čistý operační systém Android.Ačkoliv vzhledem připomíná iPhone X, jeho další vybavení odpovídá střední třídě smartphonu, i přesto telefon nabízí všechny moderní prvky, včetně rychlého nabíjení TurboPower, USB-C konektor, vnitřní paměť 64 GB a operační paměť 4 GB.

Umělá inteligence dokáže vyměnit tvář. Rozeznáme falešné video od pravého?
6. 09. 2018
Ačkoliv je internet brán jako studnice lidského vědění, je nutné být obezřetný a nevěřit všemu, co na nás vyskočí. Nejinak je tomu u videí. Pomocí umělé inteligence je možné namodelovat jakoukoliv tvář a přiřadit k ní jakýkoliv komentář. Taková videa se nazývají "deep fakes". Dostupnost a síla této technologie mohou být zneužity politickými subjekty nebo jako nástroj kyberšikany.

Spider-Man v nové hře porazí dávného nepřítele, ale to je jen začátek úžasného zážitku
4. 09. 2018
Spider-Man se vrací do světa videoher ve skvělé formě. Příběh Petera Parkera je dospělejší, plný soubojů i aktivit, nových obleků a vylepšení, která osvěžují propracovaný soubojový systém i unikátní možnosti pohybu.

Jsou imunní vůči virům a za skvělou cenu. Acer představil nové chromebooky
3. 09. 2018
Na veletrhu IFA představila společnost Acer nový přírůstek do řady chromebooků, tentokrát verzi 514.Výhody notebooku spočívají v nenáročném operačním systému od Googlu, který se sám aktualizuje a má sofistikovanější bezpečnostní architekturu.Hardware doplňuje 14" full HD displej, dvojice USB-C a dlouhá výdrž baterie.

Nejlehčí notebook. Tenhle stroj unesete bez námahy jen ve dvou prstech
31. 08. 2018
Notebook, který vezmete v jedné ruce do dvou prstů a druhou rukou budete vařit večeři - taková je konkurenční výhoda Aceru Swift 5.Do lehkého těla se tvůrcům vešla baterie slibující výdrž až 10 hodin.Cena nového stroje se bude pohybovat okolo 30 tisíc korun.

Bratrovražedný souboj Huawei versus Honor. Rozdíl je v úložišti, designu i zoomu
31. 08. 2018
Když vedle sebe položíte telefony Huawei Nova 3 a Honor Play, vypadají jako jednovaječná dvojčata.Oba dva telefony mají v sobě zatím nejvýkonnější čipovou sadu od Huaweie. Kapacita baterie je u obou telefonů shodná - 3750 miliampérhodin.

Nový telefon od Sony se přibližuje špičce. Láká designem i OLED displejem
31. 08. 2018
Xperia XZ3, to je nový telefon firmy Sony. V první řadě se přístroj od svých předchůdců liší použitou obrazovkou. Sledujte recenzi Otakara Schöna z veletrhu IFA v Berlíně.

Nový telefon od Sony se přibližuje špičce. Láká designem i OLED displejem
31. 08. 2018
Xperia XZ3, to je nový telefon firmy Sony. V první řadě se přístroj od svých předchůdců liší použitou obrazovkou. Sledujte recenzi Otakara Schöna z veletrhu IFA v Berlíně.

News
31. 08. 2018

News
17. 08. 2018

News
10. 08. 2018

Hyperloop, který překonal rekord. Z čeho se skládá tato 70kilová „střela”?
29. 07. 2018
Přepravní kapsli WARR Hyperloop III vyvinuli studenti z mnichovské univerzity.Na soutěži univerzit v Kalifornii dosáhla rychlosti 467 km/h.Ve videu se dozvíte, z čeho se tato 70kilová "střela" skládá.

Segway představil nové brusle Drift. Mají pneumatiku a noha se k nim nezapíná
28. 07. 2018
Segway ukázal revoluční brusle. Mají pneumatiku a chybí jim zapínání.Brusle jsou vybaveny samobalancujícím systémem.

News
27. 07. 2018

News
20. 07. 2018

Počítače nepatří na smetiště, jejich prodeje rostou. Jedničkou na trhu je buď HP, nebo Lenovo
16. 07. 2018
Nákupy státních organizací a škol v USA pomohly celému trhu k vzácnému růstu.Nejvíce se daří velké trojce HP, Lenovo a Dell, kategorie „ostatní se propadá.Růst trhu potvrzují analýzy Gartneru i IDC, na světové jedničce se neshodnou.

Ikea je pohroma pro výrobce repráčků, reprosoustavy ENEBY vypadají i hrají vysoko nad svou cenu
16. 07. 2018
Po bezdrátových nabíječkách a chytrých žárovkách se Ikea pouští do světa moderního audia.Reprosystémy ENEBY kombinují elegantní severský design s výborným poměrem ceny a výkonu.Ikea se soustředila na základy, k dokonalosti obou systémů tak něco chybí, ale kdo si toho všimne?

Mario Tennis Aces je letos nejlepší tenisová hra. Místo simulace Wimbledonu přináší akční zábavu s raketou v ruce
15. 07. 2018
Nejlepší letošní tenisová hra má daleko k věrnému pojetí bílého sportu, sází na zábavu.Místo obyčejných turnajů je hlavní hvězdou Aces netradičně pojatý příběh o záchraně světa.Zpracováním, ovládáním a hratelností Mario převyšuje pokusy o realistické pojetí tenisu.

Když nejlevnější neznamená špatné: Bezdrátové pecky RHA MA390 Wireless si drží vysoký standard
13. 07. 2018
Nejnovější bezdrátový model od RHA zůstal u praktického provedení kolem krku.Elektronika je identická jako u dražších modelů, zvuk je díky tomu slyšitelně lepší.Sluchátka vydrží alespoň šest hodin nepřetržitého hraní a rychle se nabíjí.

Vysoký výkon, výřez v displeji a kryptoměny. Na trh se chystají hned dva mobily s blockchainem
12. 07. 2018
Nové telefony slibují bezpečné uložení kryptografických měn i nový typ on-line služeb.První „krypto“ telefon představilo HTC pod názvem Exodus, láká i na hru Cryptokitties.Druhý kandidát je Finney od Sirin Labs, pro transakce s kryptoměnami má skrytý displej.

V Číně si vyrábí vlastní procesory, mají uchránit tamní giganty před vlivem obchodních válek
11. 07. 2018
Čínská firma díky licenci od AMD zahájila produkci „vlastní“ procesorů pro servery a PC.Nový procesor Dhyana je téměř identickou kopií úspěšných čip EPYC určených pro servery.Dohoda mezi AMD a čínskými investory pomohla AMD před dvěma lety finanční injekcí.

Levnější Surface od Microsoftu je realitou, soupeř iPadu i levných notebooků stojí 12 tisíc
10. 07. 2018
Microsoft odtajnil Surface Go, levný tablet s Windows 10 a velkými ambicemi.Malé zařízení se chce prosadit ve školách i v kancelářích, láká i na půlkilovou hmotnost.V počítač se Surface Go promění až s příplatkovou klávesnicí, v nabídce bude i pero.

Otestovali jsme zrychlené připojení podle Cetinu: Třikrát, ale také třicetkrát rychlejší internet po deseti letech
9. 07. 2018
Největší poskytovatel "pevného" internetu v Česku přestává být ostudou.Cetin i díky oddělení od O2 investuje do infrastruktury a v praxi je to znát.Budoucnost je v optice, přejít na ni musí i malí ISP, wi-fi pomalu zaostává.

10 ideálních her na prázdniny: Za pár korun se podíváte do Egypta, na ledový sever i na Sázavu
29. 06. 2018
Během prázdnin mají více volného času děti, dospívající i dospělí. A protože ne vždycky svítí sluníčko, jsou prázdniny skvělý čas, kdy se pustit do hraní videoher.

News
29. 06. 2018
Toshiba do Česka dovezla první modely svého extrémně lehkého notebooku Portégé X30-E s hmotností 1050 gramů.Systém bezdrátových reprosoustav Sonos se rozšířil o soundbar Beam.Skotský výrobce začíná prodávat zatím nejlevnější variantu svých bezdrátových sluchátek s označením MA390 Wireless.

Motorola je ve formě: G6 Plus má ve své kategorii jen jediného konkurenta, zbytku utíká
28. 06. 2018
V nabídce obchodů je spousta telefonů mezi sedmi a osmi tisíci korunami. Jen dva stojí za to.Moto G6 plus se rychle vyšvihlo díky lepšímu fotoaparátu, než by se v této kategorii dalo čekat.Lenovo si dalo záležet i na vnitřní výbavě. Povedený je podle nás i vzhled, hlavně vzadu.

Wi-fi sítě se po 14 letech dočkají lepšího zabezpečení, nebude to ale automatické ani levné
27. 06. 2018
Nový bezpečnostní standard WPA3 má primárně zabránit prolomení hesla k síti.I ve veřejných sítích bez hesel umožní nové wi-fi routery zajistit soukromí dat.WPA3 má i specifickou verzi pro podnikové sítě s vyšší úrovní šifrování.

Apple připravuje velká highendová sluchátka i vylepšené bezdrátové AirPody s rušením hluku
26. 06. 2018
Kalifornský výrobce údajně posiluje pozici v audiu, chystá sluchátka s lepším zvukem.Nové modely podle Bloombergu míří na náročnější zákazníky než značka Beats.V přípravě má být i nová verze bezdrátové reprosoustavy HomePod.

10 odměn za vysvědčení, které vydrží na dlouho; elektronika nekazí zuby a bude sloužit roky
26. 06. 2018
Vybrali jsme nejzajímavější dárky pro školáky a studenty, i když se mají učit hlavně pro sebe.Telefon s dobrým poměrem výkonu a ceny je ideální nejen na prázdniny. A co teprve sluchátka.Pokud má dárek potěšit, není od věci vsadit vedle Lega na videohry. Naučí děti řešit problémy.

LTE je v Česku skoro všude, skvělé sítě mobilního oligopolu ale skoro leží ladem kvůli cenám
25. 06. 2018
Asociace provozovatelů mobilních sítí se právem chlubí kvalitou pokrytí LTE v Česku.Jedny z nejlepších sítí v EU i na světě jsou málo vytížené, chybí větší balíčky dat.Počet SIM s aktivovanými daty v posledních letech skoro neroste, důvodem jsou především vysoké ceny.

Apple přiznal problém s klávesnicemi u MacBooků, modely s "motýlími" tlačítky zdarma opraví
24. 06. 2018
Klávesnice, které Apple používá u notebooků od roku 2015, jsou náchylné k poruchám.Po stisku tlačítek se písmena objevují vícekrát nebo vůbec ne nebo se klávesy neochotně vracejí.Apple pod tlakem chybu uznal, nabízí rozšíření záruky na klávesnici na čtyři roky od koupě.

Projektor BenQ W1050 potěší fanoušky fotbalu i filmové maniaky kvalitou obrazu a nízkou cenou
22. 06. 2018
BenQ sází na kvalitu obrazu a pěkné barvy, překvapil i kameramany Economie a DVTV.I základní řada projektorů dokáže zajistit opravdu velký obraz, na který televize nestačí.Projektor má i slušné možnosti nastavení, výrobce šetřil pouze na zvuku - ten je tichý.

News
22. 06. 2018
Asus začíná prodávat výkonný telefon Zenfone 5Z.Svátek kutilů bude tento víkend hostit Praha. Disputující robot místo mistra Risku.

Fitbit Versa posouvají chytré hodinky do středního proudu. Vydrží čtyři dny a mohou i do moře
21. 06. 2018
Nejnovější chytré hodinky Fitbit jsou nejmenší, nejlehčí a rozhodně ne nejhorší na trhu.Výrobce se soustředil na základy - výdrž baterie, odolnost, kvalitu aplikace a cenu.Proti hodinkám od Applu a Googlu chybí lepší notifikace, běžce odradí absence GPS.

Nový český úspěch ve hrách: Na Nintendu Switch je Chameleon Run, chystá se i Shadowgun Legend
20. 06. 2018
Brněnští Madfinger Games se svou mobilní střílečkou míří poprvé na herní konzole.Autor Beat Saber má úspěchy hned dva, na Switchi se už prodává jeho Chameleon Run.Beat Saber je oficiálně VR bestseller, který s podporou Sony míří na PlayStation VR.

Ze sportovních přenosů do obyčejných mobilů: Umělá inteligence od Nvidie téměř zastaví čas, obyčejné video zpomalí i sedmkrát
20. 06. 2018
Výzkumníci z Nvidie představili novou metodu pro tvorbu zpomalených záběrů.Umělá inteligence po troše tréninku dokáže domyslet přechody mezi snímky.V praxi může nová technologie vylepšit snímání videa v mobilních telefonech.

Google spustil svou konkurenci pro iMessage. SMS i zprávy s obrázky pošlete i z notebooku
19. 06. 2018
Místo chatovací aplikace Google z nouze vsadil na mezinárodní standard mobilních zpráv.Aplikace Zprávy pro Android umí posílat vedle textu obrázky, nálepky i animované GIFy.V mobilu nové SMS od Googlu umožní i rychlé kopírování bezpečnostních kódů.

Asus TUF je pracovitý drsňák. Staví na novém procesoru od Intelu a osvědčeném čipu od Nvidie
19. 06. 2018
Díky Asusu jsme mohli otestovat první stroj s novou generací procesorů od Intelu.Slib o pětinu vyššího výkonu byl od začátku odvážný, platí jen s přivřenýma očima.Grafický čip GeForce GTX 1050 Ti nemůže překvapit, zároveň neumí zklamat.

Takhle to dál nejde: Beoplay P6 krásně hraje, ale ze zákazníků dělá tak trochu trubce
18. 06. 2018
Nejnovější přenosná reprosoustava BeoPlay znovu vyrostla a zvukově dospěla.Pískovaný hliník, kožené poutko a design jako ze 70. let lákají oči.Bang & Olufsen ve výsledku zapomíná odpověď na zásadní otázku: „Pro koho?“

Microsoft se chystá na počítače se dvěma displeji bez klávesnice, pomůže SwiftKey z mobilů
17. 06. 2018
Ve Windows bude možné psát pohybem prstu mezi písmeny na dotykové klávesnici.Microsoft v testovací verzi Windows 10 přidal svou klávesnici SwiftKey.SwiftKey má stovky milionů uživatelů na Androidu i na iPhonu.

Microsoft se chystá na počítače se dvěma displeji bez klávesnice, pomůže SwiftKey z mobilů
17. 06. 2018
Ve Windows bude možné psát pohybem prstu mezi písmeny na dotykové klávesnici.Microsoft v testovací verzi Windows 10 přidal svou klávesnici SwiftKey.SwiftKey má stovky milionů uživatelů na Androidu i na iPhonu.

Souboj herních titánů: Na E3 budila pozornost britská auta, řecké báje a sázavská vesnice
16. 06. 2018
Microsoft vyhrál E3 s padesátkou her v čele s novým dílem závodní Forzy Horizon.Série Assassin's Creed bude poprvé bez hašašínů, zato se dvěma spartskými hrdiny.Kingdom Come: Deliverance od Warhorse se promění v budovatelskou strategii.

Programování se má stát běžným předmětem ve škole, s výukou pomáhají roboti. Předmět naráží překvapivě na odpor rodičů
15. 06. 2018
Programování se má stát součástí osnov českých škol, pomáhá porozumět fungování elektronických zařízení. V současnosti se programování učí jen na výběrových školách nebo v kroužcích pořádaných často dobrovolníky. S výukou pomáhají jednodušší roboti, které lze programovat skládáním příkazů podobně jako se skládá puzzle.

News
15. 06. 2018
I v Česku se už prodává první televize s rozlišením 8K, obraz na ní vypadá trojrozměrně. Nové telefony Vodafone míří na nejnižší segment trhu, mají ale LTE i protažený displej. Dovolenou v zahraničí má usnadnit nová aplikace Google Translate s umělou inteligencí.

Microsoft mění ovládání aplikací MS Office, k novinkám se dostanou jen předplatitelé Office 365
14. 06. 2018
Kdysi kontroverzní a nyní všudypřítomný pruh karet se změní, čeká ho výrazná dieta.Větší roli při práci s Office má hrát vyhledávání a propojení s umělou inteligencí.Jako první změny ukáže webová verze aplikace Word, v Office 2019 nebudou.

HTC U12+ v redakci: Bez uší nad displejem, ale s výborným obrazem, výkonem i fotoaparátem
14. 06. 2018
Nový telefon od HTC udělá radost odpůrcům výřezů v displejích, které prosadil Apple.Ovládání bez mechanických tlačítek je šikovné, nesmíte ale příliš lpět na tradici.Fotoaparát nového modelu vypadá slibně, překvapivě dobře si vede i v šeru.

Google přeje hezkou zahraniční dovolenou. Mobilní Překladač je i bez internetu inteligentnější než dřív
12. 06. 2018
Překladač od Googlu nabídne i bez internetu kvalitnější překlady z šedesáti jazyků.Místo frází využije přínosy strojového učení a umělé inteligence přímo v mobilu.

Pro-Ject Juke Box E je nejjednodušší způsob, jak si užít vinylové desky v rozumné kvalitě
12. 06. 2018
Gramofon "vše v jednom" nemusí být napodobenina historických strojů s trychtýřem.Pro-Ject spojil do jednoho zařízení gramofon i zesilovač a přidal podporu Bluetooth.Po vybalení už stačí jen připojit vlastně jakékoliv reprosoustavy, lepší je ale nešetřit.

Microsoft nakupuje herní studia a budoucnost vidí ve streamování her i na smartphony, oznámila společnost na herním veletrhu E3
11. 06. 2018
Letošní veletrh E3 vedle her přinesl obnovený zájem o "cloudové hraní" bez PC a konzolí.Pokusy o "herní Netflix" tu nejsou poprvé, podle Microsoftu i EA už ale technologie dospěla.Microsoft hráčům slíbil více nových exkluzivních titulů a přidal další hry do služby Game Pass.

Míříte do Amsterdamu? Vyzkoušejte ubytování ve futuristických hubech s postelí a poličkou
9. 06. 2018
CityHub je ubytováním pro cestovatele, kteří si vystačí pouze s přespáním.V Amsterdamu se nachází na půdě opraveného skladu a tvoří ho 50 "hubů".V nich najdete jen manželskou postel a poličku.

Poslední bašta PC se drží: Computex přinesl tři extrémní procesory a notebooky se dvěma displeji
9. 06. 2018
Intel dokázal rozběhnout procesor se 28 jádry rychlostí 5 miliard operací za sekundu.AMD Intel trumfuje čipem Threadripper 2 se 32 jádry, oba čipy bude těžké uchladit.Hrdinou Computexu se stal herní mobil a notebook se dvěma displeji od Asusu.

IBM představila nejvýkonnější počítač světa. Výkon Summitu je 200 biliard početních úkonů za vteřinu
8. 06. 2018
Superpočítač Summit vystřídal na pozici nejvýkonnějšího počítače světa čínský Sunway TaihuLight.Očekává se od něj, že přinese nový pohled na léčbu nemocí, které jsou rozšířené mezi americkými válečnými veterány.Nový systém stál přibližně 4,4 miliardy korun a za hodinu zvládá výpočty, které by běžnému stolnímu počítači trvaly 30 let.

News
8. 06. 2018
Yukuma 10 většinu telefonů nabije třikrát a celou kapacitu ze sítě pak doplní za půl hodiny. Moto G6 Plus je dobrý tip na telefon ve střední cenové hladině. Nová sluchátka SteelSeries Arctis Pro obstojí i při poslechu klasické hudby nebo jazzu díky vyrovnanému zvuku s výborným podáním prostoru.

Malá kamera D-Link Mini HD Wi-Fi se obejde i bez zásuvky a domluví se s Google Asistentem
7. 06. 2018
Malá kamera od D-Linku může fungovat kdekoliv díky napájení z externí powerbanky.V malém těle se skrývá slušná optika, solidní je i noční vidění a zachycení zvuků.Díky propojení s Google Asistentem ukáže obraz i na televizi nebo projektoru.

Microsoft ve Skotsku potopil datové centrum s osmi stovkami serverů 35 metrů pod hladinu moře. Jde mu o ekologii
7. 06. 2018
Nová generace datových center může připomínat ponorky, ocelové válce plné elektroniky.Projekt Natick hledá ekologičtější způsob provozu cloudových služeb s vodním chlazením.O napájení 864 serverů s 27 miliony gigabajtů dat se stará vítr, voda a slunce.

Honor 10 je hit, který hraje barvami a vzbuzuje otázku, proč platit více za "lepší" značku
6. 06. 2018
Honor znovu našel správný poměr ceny a kvality, letos doplnil i strhující vzhled.Telefon dělá kompromisy na rozumných místech, chybí třeba odolnost proti vodě.Konkurence nemá moc munice, buď jí schází výkon, nebo pěkné fotky.

Apple se místo nových funkcí soustředil na výkon. Starší iPhony budou o polovinu rychlejší
4. 06. 2018
Nový iOS a MacOS se musí obejít bez přelomových novinek, ale to vůbec nevadí.Apple se soustředil na praktické změny, které ocení i majitelé starších zařízení.Nejužitečnější novinkou je lepší práce s notifikacemi a skupinový videochat.

Apple na konferenci WWDC představí MacOS v černé, další novinky zatím pečlivě tají
4. 06. 2018
Apple nejspíše představí noční režim systému MacOS - společnosti unikla jeho testovací verze.Z úniku informací vyplývá také přidání aplikace Apple News do MacOS a další sbližování s iOS.Fanoušci doufají v představení vylepšených notebooků a zanedbávaného Macu mini.

Microsoft se chystá koupit srdce nezávislého vývoje softwaru GitHub až za dvě miliardy dolarů
4. 06. 2018
GitHub pomáhá s vývojem 80 milionů softwarových projektů včetně Windows.První informace o akvizici se objevily v pátek, podle Bloombergu se firmy dohodly.Microsoft si koupí GitHubu může vylepšit vnímání ze strany nezávislých vývojářů.

Microsoft kupuje srdce nezávislého vývoje softwaru GitHub za 7,5 miliardy dolarů
4. 06. 2018
GitHub pomáhá s vývojem 80 milionů softwarových projektů včetně Windows.První informace o akvizici se objevily v pátek, podle Bloombergu se firmy dohodly.Microsoft si koupí GitHubu může vylepšit vnímání ze strany nezávislých vývojářů.

Nejvýkonnější Honor nabízí za dobré peníze velkou obrazovku a ještě větší baterii
3. 06. 2018
Unikátní poměr ceny a výkonu je zpátky. I v Česku se konečně dá za 12 790 korun koupit nejvýkonnější Honor View 10. Má velkou obrazovku a ještě větší baterii.

Na trh se chystá nový výkonný procesor ARM pro počítače, Intelu má vzít vítr z plachet
3. 06. 2018
Qualcomm připravuje Snapdragon 1000, nový procesor pro mobilní počítače s Windows.Novinka od Qualcommu nejspíše využije novou generaci čipů ARM s vyšší spotřebou.Jako první by počítač s novou čipovou sadou měl představit Asus, ale až příští rok.

Nové grafické karty GeForce odhalí Nvidia nejspíše v srpnu na konferenci Hot Chips 30
1. 06. 2018
Odhalení nové karty se nejspíše zhostí viceprezident Nvidie Stuart Oberman na odborné konferenci Hot Chips, napovídá to seznam přednášek.Karty s označením GeForce GTX by měly získat novou technologii z profesionálního světa.Grafické čipy věrněji vykreslí vliv světla na trojrozměrnou scénu simulací dopadu světelných paprsků na 3D objekty (raytracing).

Xiaomi představilo nový vlajkový model Mi 8, po letech slibů má špičkový fotoaparát
31. 05. 2018
Nové Xiaomi má AMOLED obrazovku a nejvýkonnější Snapdragon za lákavou cenu.Předností telefonu má být duální fotoaparát s výborným výsledkem v testu DxOmark.Designu vévodí velký výřez v displeji a průhledná záda limitované edice telefonu.

Léta růstu pomalu končí, na internetu je půlka světové populace, hlavně díky Androidu
31. 05. 2018
Na internet se připojilo méně nových uživatelů než před rokem, růst ale nekončí.Růst internetu i online obchodu závisí na mobilních telefonech, kralují hrám i reklamě.Význam Číny stále roste, má devět z 20 největších internetových firem, vede i v mobilních platbách.

30 GB dat, neomezené volání a SMS za 160 korun měsíčně je realita, ale pouze v Itálii
30. 05. 2018
Francouzský operátor Iliad se vydal do Itálie s nejvýhodnějším mobilním tarifem v Evropě.Za nízkou cenu nabízí téměř neomezené využívání služeb včetně roamingu v EU.Srovnatelné tarify trojice českých operátorů jsou přibližně desetkrát dražší.

Vědci z ČVUT otestovali auto s řídicím systémem, který využívají letadla. "Drive by wire" udržuje stabilitu při vyšších rychlostech
29. 05. 2018
Vůz při použití technologie "drive by wire" ovládá řídicí jednotka, elektronika tak má nad vozem neustálou kontrolu.Martin Hromíček z katedry řídicí techniky FEL ČVUT uvedl, že je v tomto typu řízení budoucnost.Tým ČVUT je jediným univerzitním týmem na světě, který se zabývá aplikací aktivního dynamického řízení v automobilovém průmyslu.

Huawei MediaPad M5 patří k vymírajícímu druhu - povedených tabletů s Androidem je málo
29. 05. 2018
Nejnovější tablet Huawei jde proti iPadům s kvalitní výbavou i skvělým zvukem.Povedený design a displej jsou plusy, které odvádí pozornost od jednoho zádrhele.Ve světě Androidu nemá Huawei žádnou aktuální konkurenci, ostatní hrají jen na cenu.

Technologie HD vinyl slibuje ještě kvalitnější hudbu z gramofonů díky laserům a keramickým plotnám
28. 05. 2018
Rakouský podnikatel vyvinul technologii, která na klasické desky dostane více zvuku.HD vinyl může mít větší dynamický i frekvenční rozsah a nepotřebuje speciální výbavu.Milovníci hudby však musí krotit svá očekávání, prosadit inovace u nosičů je složité.

Detroit: Become Human je úžasná hra i filmový epos o budoucnosti umělé inteligence a robotiky
27. 05. 2018
Nová hra o androidech z hráčů tahá emoce, místo akce má prim vyprávění a postavy.Detroit posouvá vyprávění ve hrách, slibuje desítky rozhodnutí, stovky různých příběhů.Autoři rozvinuli postupy z Heavy Rain a přidali cyberpunkové prostření a češtinu.

Do Česka poprvé přiletěl tryskáč od Hondy. Bude soukromě létat z Prahy
25. 05. 2018
Letoun HondaJet se stal součástí české flotily přepravní společnosti Aeropartner.Jedná se o první letoun tohoto typu.Jeho aerodynamický tvar snižuje spotřebu paliva, zvyšuje rychlost a v kabině je méně hluku.

PornHub nabízí šifrované připojení k internetu zdarma, pomáhá s internetovou gramotností
25. 05. 2018
Největší poskytovatel bezplatné pornografie spustil nový projekt zaměřený na soukromí.Služba VPN hub šifruje připojení k internetu a chrání uživatele před sledováním.VPN funguje bez ohledu na typ stránek, ke kterým se uživatel připojuje.

Facebook je o něco bezpečnější a soukromější, zabezpečit ho lze i bez telefonního čísla
24. 05. 2018
Takzvané dvoufázové zabezpečení Facebooku už se obejde bez zasílaných SMS zpráv.Facebook změnil používanou technologii poté, co zahrnul uživatele SMS notifikacemi.

Českou hrou roku je vzdělávací Attentat 1942. Uspěly i Mashinky nebo Shadowgun Legends
24. 05. 2018
V osmém ročníku ankety Česká hra roku získal projekt Attentat 1942, který byl původně určený pro střední školy, tři ceny: kromě titulu Nejlepší hra zabodoval i v kategorii Nejlepší PC a konzolová hra a Nejlepší příběh.Hra je založena na vyprávění, příběh atentátu na říšského protektora Reinharda Heydricha zaujal i ve světě.Nejlepší mobilní hrou je akční WarFriends, dalšími oceněnými projekty jsou budovatelské Mashinky, umělecká adventura Under Leaves a střílečka Shadowgun Legends.

Acer Next přinesl kilový notebook, herní křeslo i luxusní chromebooky pro firemní zákazníky
24. 05. 2018
Největší překvapení od Aceru je velký notebook Swift 5 s rekordně nízkou hmotností.Nový trend ukazují chromebooky s jemným displejem a procesory Intel Core.Hráče čekají nové desktopy i notebooky včetně netradiční bílo-zlaté verze.

Bůh buď pochválen. Příběh Henryho nekončí, Warhorse oznámili další obsah pro Kingdom Come
23. 05. 2018
Největší český herní titul získá do konce roku přídavný obsah s novými příběhy.Do hry letos přibydou turnajová klání, obnova vesnice nebo námluvy pana Ptáčka.Na slíbený příběh mlynářovic Terezy si hráči počkají do příštího roku.

Luxusní HTC U12+ se obejde bez tlačítek, se skvělou výbavou se vejde do dvaceti tisíc korun
23. 05. 2018
Nové HTC dohání konkurenci v kvalitě fotoaparátu, má dva objektivy i vpředu.Po dlouhé době je HTC na čele poměru ceny a výkonu, i díky 6 GB RAM.Modrý model má netradiční design s náhledem pod kapotu.

Luxusní HTC U12+ se obejde bez tlačítek, se skvělou výbavou se vejde do dvaceti tisíc korun
23. 05. 2018
Nové HTC dohání konkurenci v kvalitě fotoaparátu, má dva objektivy i vpředu.Po dlouhé době je HTC na čele poměru ceny a výkonu, i díky 6 GB RAM.Modrý model má netradiční design s náhledem pod kapotu.

4x externí SSD: Tisíc giga ve 40 gramech i disk, který může letět z několika pater na beton
23. 05. 2018
Nové externí disky Western Digital mají poutavé vlastnosti, musí se za ně ale zaplatit.My Passport SSD má úžasný poměr velikosti a kapacity, SanDisk Extreme zase rychlost.Standardem se stává USB Type-C, v balení nechybí ani potřebné kabely.

Wi-fi může znovu porazit internet přes dráty, Terragraph od Facebooku slibuje rychlost až 200 gigabitů za sekundu
22. 05. 2018
Facebook s Qualcommem chystají test nové generace bezdrátových sítí s obří rychlostí.Technologie 802.11ay slibuje rychlosti až 200 gigabitů za sekundu, má ale i omezení.První testy proběhnou už příští rok, pravděpodobně v Budapešti a Kuala Lumpuru.

2x in-ear sluchátka kolem tisícovky? RHA S500 jsou pro fajnšmekry, MA390 nadchnou masy
21. 05. 2018
Otestovali jsme dvoje nejlevnější „pecky“ skotské značky RHA.RHA S500 za 990 Kč zaujmou designem i vyváženým zvukem.Levnější model MA390 hraje na jistotu s mohutnými basy.

State of Decay 2 je další nedotažený pokus Microsoftu o chytlavou hru pro Xbox One i PC
20. 05. 2018
Ve State of Decay nestačí zabíjet zombíky, nutné je pečovat o celou skupinu přeživších.Střídání akčních sekvencí s budováním základny a objevováním surovin má něco do sebe.Hru sráží slabší technické zpracování, po pár hodinách ale ukáže i svou lepší tvář.

HTC utekly obrázky i specifikace nové vlajkové lodi HTC 12+, slibují displej bez zářezu
18. 05. 2018
Nový telefon od HTC má protažený displej s QHD rozlišením a rovnou horní hranou.Vnitřní výbava je nejlepší možná, nechybí ani hi-res audio přes bluetooth.HTC slibuje i výrazné zlepšení snímků s duálním fotoaparátem.

Nejlevnější 4K projektor v testu uspěl se ctí, fanoušky láká na fotbalový režim a vysoký jas
18. 05. 2018
Nový projektor se 4K obrazem podporuje i HDR technologii a má špičkový jas.BenQ našlo způsob, jak nabídnout solidní barvy i ve světlejších místnostech.Díky nízké ceně TK800 potěší i filmové fanoušky, kteří nechtějí přeplácet.

Google nabídne YouTube úplně bez reklam, hrát bude i s vypnutou obrazovkou telefonu
17. 05. 2018
Největší videoslužba nabídne nové předplatné YouTube a YouTube Music Premium.Součástí předplatného bude možné stahovat videa ke sledování v off-line režimu.Google plánuje rychlé rozšiřování služby do světa, dostupná by mohla být i v ČR.

Algoritmy mají za úkol vyhledat komerční využití vynálezů. Věci objevené na univerzitách často leží zbytečně "v šuplíku"
17. 05. 2018
Unico.AI propojuje univerzity a firmy pomocí rozsáhlých databází patentů a chytrých algoritmů.Na univerzitách jsou procesy přenosu technologií do komerčního sektoru často zdlouhavé, proto zakladatelé přešli do soukromého sektoru.Technologická firma následně za provizi zprostředkovává prodej licencí, či založení start-upu, ve kterém zpravidla získá také malý podíl.

Microsoft chystá menší tablet Surface jako konkurenci iPadů, měl by stát do 12 tisíc korun
16. 05. 2018
Rodina počítačů Surface se rozšíří o kompaktnější variantu s 10“ obrazovkou.Nejlevnější verze bude mít jen základní výbavu, další modely nabídnou i LTE.I levnější modely tabletů Surface budou mít čipy od Intelu, nikoliv ARM.

Microsoft chystá menší tablet Surface jako konkurenci iPadů, měl by stát do 12 tisíc korun
16. 05. 2018
Rodina počítačů Surface se rozšíří o kompaktnější variantu s 10“ obrazovkou.Nejlevnější verze bude mít jen základní výbavu, další modely nabídnou i LTE.I levnější modely tabletů Surface budou mít čipy od Intelu, nikoliv ARM.

První dojmy: Honor 10 dělá velký generační skok s novým displejem i fotoaparátem
15. 05. 2018
Honor 10 je variace na povedený Huawei P20, ale s příjemnou, o třetinu nižší cenou.Zadní strana telefonu je pastva pro oči díky sklu a přechodům mezi modrou a fialovou.Vnitřní výbava je osvědčená, velmi dobře vypadá i fotoaparát s vysokým rozlišením.

Google chystá revoluci. I běžným uživatelům nabídne lidskou zákaznickou podporu
15. 05. 2018
Služba Google One spojí cloudové služby s možností kontaktovat odborníky.Nejlevnější způsob, jak získat podporu, je zaplatit asi 50 korun měsíčně.Primárním produktem služby Google One je větší úložiště na Disku Google.

Začal Týden inovací. Uvedla ho robotka Sophia, nejvyvinutější humanoid s umělou inteligencí na světě
15. 05. 2018
Týden inovací potrvá od pondělí až do neděle 20. května na mnoha místech Česka.Hlavním tahákem je robotka Sophia s umělou inteligencí. Mezi hlavní témata patří oblast virtuální reality a jejího dalšího využití, rozvoj umělé inteligence a příprava firem na novou technologickou budoucnost.Návštěvníci si mohli prohlédnout vozy společnosti Tesla, exoskeleton ReWalk pro lepší chůzi nebo lampičku Living Light, která využívá energii z fotosyntézy.

Nové QLED televize Samsung se blíží dokonalosti, obraz nejlepšího modelu dokáže i oslnit
14. 05. 2018
Letošní modelová řada QLED obrazovek dohání konkurenci v celkové kvalitě obrazu.Zásadní změnu přináší přímé podsvícení, ještě lepší je i systém One Connect Box.Samsung si udržuje náskok v nabídce chytrých funkcí i vylepšení obrazu.

Nintendo vdechlo život lepence - bez nůžek a lepidla, ale s dokonalým pochopením hravé duše
12. 05. 2018
Nintendo Labo je ideál moderní hračky - geniálně kombinuje lepenku s herní konzolí Switch.Základní balíček obsahuje hned několik projektů, které doprovází povedený software.Samotná stavba kartonového prutu, domu nebo motorky je zábava na několik hodin.

V Praze byla nová virtuální hra s bájným pražským Golemem. Podobně rozsáhlá atrakce v Evropě není
12. 05. 2018
V hračkářství Hamleys mají návštěvníci možnost projít si historické centrum rudolfínské Prahy 16. století a potkat se s rabbim Löwem i bájným Golemem.V případě úspěchu chtějí autoři projektu s tímto nápadem expandovat do Šanghaje nebo Dubaje.Oblast virtuální reality čeká podle odhadů výrazný růst. Do roku 2021 by měl mít trh objem 75 miliard dolarů.

Blíží se Honor 10 - dostupná modelka s působivým vzhledem a strojovou inteligencí ve foťáku
11. 05. 2018
Honor 15. května oficiálně představí letošní nejvyšší model Honor 10 s novým designem.Desítka má design okoukaný u luxusního Huawei P20 Pro, leskne se ale z modré do fialova.Hlavním lákadlem bude vedle designu tradičně výborný poměr výkonu a ceny.

Nokia 7 Plus je zatím nejlepší náhrada telefonů Nexus od Googlu, je pěkná a funguje
11. 05. 2018
Obnovená Nokie pokračuje v náporu na český trh se zatím nejzajímavějším modelem.Nokia 7 Plus kombinuje moderní displej s nadstandardní výdrží baterie a dobrým foťákem.Skutečné kouzlo Nokie 7 Plus ukazují poslední dny - už je na ní nový Android P.

Eurokomisaři chtějí regulovat Facebook i Seznam. Kvůli nefér podmínkám prý menší firmy přicházejí ročně až o 16 miliard eur
11. 05. 2018
Evropská komise přišla s návrhem nového unijního nařízení, které má nastavit férové obchodní podmínky mezi technologickými giganty, jako je Facebook či Google, a jejich firemními klienty.Podle komise mají firmy získat možnost se proti diktování nevýhodných podmínek ze strany dominantních internetových služeb bránit hromadnými žalobami. Vedle lídrů internetového trhu ale návrh kritizují i menší firmy.Nová pravidla by prý omezila jejich šanci vyrůst na úroveň větších konkurentů.

News
11. 05. 2018
Juke Box E od rakouského Pro-Jectu patří mezi dostupnější gramofony.Organizace CZ.NIC, která spravuje český internet, pokračuje v kampani na svůj nový modulární router Turris Mox na serveru Indiegogo. Tchajwanský Asus už v březnu představil dvojici telefonů, které svým designem připomínají iPhone X, ale mají mnohem nižší cenovku.

Microsoft Surface Book je hliníková socha, která se potýká s lehkou impotencí svého tvůrce
10. 05. 2018
Surface Book má na první pohled všechno: výkon, design i moderní technologie.Netradiční konstrukce okouzlí precizním zpracováním i inženýrským umem.Skvělý displej, výdrž baterie ani klávesnice nemusí vyvážit vysokou cenu.

Google boduje: Asistent se už letos naučí česky a Android P bude dbát o naše duševní zdraví
9. 05. 2018
Inteligentní asistent od Googlu bude mluvit česky a zvládne vyřídit i telefonáty.Nová verze Androidu bude více hlídat, jak uživatelé tráví čas s telefonem.Mapy od Googlu zabrání bloudění ve městech díky rozšířené realitě.

Microsoft sází vše na umělou inteligenci a propojení s mobily, z Windows půjde i odesílat SMS
7. 05. 2018
První den konference Microsoft Build slibuje ještě schopnější umělou inteligenci, i bez cloudu.Uživatelé Windows se dočkají lepšího propojení s mobily. Časová osa bude fungovat i v iOS.Umělou inteligenci chce Microsoft zpřístupnit i handicapovaným uživatelům.

Uhodne i vaše pocity. Robot Pepper byl hvězdou veletrhu informačních technologií conhIT
5. 05. 2018
V Berlíně se konal jedenáctý ročník výstavy zdravotnických informačních technologií conhIT. Své produkty na něm prezentovalo 500 vystavovatelů z 20 zemí.Novinkou bylo Start-up Café, kde se mohly začínající firmy představit velkým partnerům.

Aprílový update Windows 10 skrývá nemilé překvapení, kvůli chybě může systém zamrznout
4. 05. 2018
I přes měsíční odklad obsahuje nová verze Windows 10 výraznou chybu, která komplikuje práci na PC.Počítač může zamrzávat při používání prohlížeče Chrome i virtuální asistentky Cortany.Oprava má být dostupná v úterý 8. května, týden po vydání Windows 10 April Update.

Češi a Slováci vytvořili dvě ze tří nejlépe hodnocených her v největším on-line obchodu Steam. Boduje Beat Saber i Factorio
4. 05. 2018
Nezávislí vývojáři mohou v některých ohledech porazit i zavedené značky.Hra s nejlepším poměrem kladných recenzí se prodává teprve pár dní.Fenomenální Zaklínač je až na 23. místě, má ale 145x více recenzí.

News
4. 05. 2018
Nintendo přibaluje k nové hře kartonové díly.Výrobce televizorů LG přichází s vyšším jasem.Fitbit nabízí levnější fitness náramky.

Microsoft mění tvář a usiluje o lásku svých zákazníků. Windows odsouvá do pozadí, prioritou jsou mobily a cloud
4. 05. 2018
Počítačový gigant se zbavuje své podoby arogantního molochu.Touží po lásce svých zákazníků.O svou významnou roli ve světě počítačů, mobilů a umělé inteligence musí těžce bojovat.

IDC: Zájem o smartphony klesá kvůli příliš vysokým cenám. Rostou jen Xiaomi, Huawei a Apple
3. 05. 2018
Světový trh s chytrými telefony se zmenšil o tři procenta, nejvíce to odnesly malé značky.Nejúspěšnější rok má za sebou Xiaomi, které rostlo o 88 procent a chystá se na burzu.Samsung si stále drží první příčku s náskokem před Applem, Huawei je třetí.

LG jde proti zdi: telefon G7 má zásek v displeji, basreflex, zesilovač a odvážnou cenu
3. 05. 2018
Korejský výrobce představil novou vlajkovou loď s extrémně jasnou QHD obrazovkou.Výbavě vládne Snapdragon 845 a dvojice 16MPx fotoaparátů na zádech telefonu.LG G7 se chce od konkurence odlišit basovým reproduktorem „Boombox“.

Seznam.cz je konečně bezpečnější: Dvoufaktorové ověření zavedl pozdě, ale zato špatně
2. 05. 2018
Největší český poskytovatel e-mailů umožní bezpečnější přihlášení a zvýší ochranu uživatelů.Novinka přichází s několikaletým zpožděním proti globální, a i v ČR oblíbené, konkurenci.Seznam zvolil netradiční provedení, které se obejde bez SMS, není to ale dobře.

Nový český herní hit Beat Saber zve hráče, aby se proměnili v rytíře Jedi na divoké diskotéce
1. 05. 2018
Beat Saber je hudební hra okořeněná dvojicí světelných mečů.Autoři hry mají za sebou veleúspěšný Chameleon Run pro mobily.Autor hudby pracoval například na traileru Star Wars: Síla se probouzí.

Aprílová verze Windows 10 je konečně dostupná, nové funkce umí ušetřit čas i nervy
1. 05. 2018
Microsoft už nabízí ke stažení aktualizaci Windows 10 April Update s funkcí Timeline.První zájemci musejí instalaci provést ručně, automatické aktualizace začnou za týden.Vedle Časové osy Windows usnadní výměnu souborů mezi počítači a ochrání před vyrušováním.

Na návštěvě v muzeu Living Computers: Takhle vypadá domov důchodců pro hodné počítače
29. 04. 2018
Počítačové muzeum spoluzakladatele Microsoftu Paula Allena ukazuje legendy digitální historie.Místo exponátů za sklem jsou hlavním lákadlem desítky plně funkčních strojů, které si lze osahat.K vidění jsou i systémy Apple II a Apple Lisa nebo nejznámější superpočítač Cray-1.

Pěkně drahá hračka. Inženýři ukázali auto, které se dokáže přeměnit v robota i s lidmi uvnitř
29. 04. 2018
Inženýři z Japonska přišli s novou technologií.Představili robota, který se dokáže přeměnit v auto, i když jsou uvnitř lidé.Robot je vysoký téměř čtyři metry.

Zmiz, vidím tě! Revoluční bezpečnostní kamera nedá zlodějům šanci
28. 04. 2018
Americká firma Ring představila novou bezpečnostní kameru, která spolupracuje s chytrými telefony.Zařízení disponuje světelným senzorem, který při zachycení pohybu aktivuje HD kameru a pošle upozornění spolu s obrazem na mobilní telefon.Detekce pohybu zaznamenává 270 stupňů a automaticky nahrává veškeré dění před kamerou.

Xiaomi má v Praze první oficiální obchod. Nedočkaví zákazníci čekali na jeho otevření ve frontě dlouhé několik desítek metrů
28. 04. 2018
Na otevření obchodu s telefony Xioami čekal téměř tisíc zájemců, šlo jim o slevy.Otevření s návštěvou z Xiaomi doprovázelo představení nového levného mobilu.Xioami v Praze prodává i koloběžku nebo rýžovar, k vidění je i luxusní Mi Mix 2S.

Čína ztrácí monopol. Objev ložisek nejvzácnějších prvků u břehů Japonska může zcela změnit světovou ekonomiku
27. 04. 2018
Japonští vědci ohlásili objev velkého ložiska 17 nejvzácnějších prvků na světě.Dosud na ně měla monopol Čína, která drží 97 procent trhu. Závislé na ní je high-tech odvětví celého světa.V Japonsku v tuto chvíli probíhají také experimenty snažící se připravit nové umělé prvky, jež by měly být stabilní i miliony let.

News
27. 04. 2018

Evolveo StrongPhone G8 je moderní bestie, má čtečku otisků prstů a nahradí i platební kartu
26. 04. 2018
Nejnovější odolný telefon se značkou Evolveo dohání technologický náskok mainstreamu.I s tenčím designem telefon s titanovým rámem vydrží drsné pády i nechtěnou koupel.Největší novinkou je čtečka otisků a nový napájecí konektor USB Type-C.

Nový Gmail už jede a je bezpečnější, firemní uživatelé si ale na nové funkce musí počkat
25. 04. 2018
Nová podoba Gmailu je barevnější a zároveň přehlednější, přidává i řadu nových funkcí.Mezi nejvýraznější změny patří možnost skrýt e-maily na předem stanovenou dobu.Ve firmách najde využití i důvěrný režim, který znemožní přeposílání e-mailů.

Xiaomi v Praze otevírá značkový obchod, nabídne telefony za 399 korun, sluchátka za korunu
25. 04. 2018
První značkový obchod Xiaomi se otevře v sobotu v 11 hodin v Centru Černý Most.Xioami je čtvrtý výrobce mobilů s prodejnou v Česku po Samsungu, LG a Huawei.První fanoušci ve frontě získají telefony Xiaomi Redmi 4X a 5A za stokoruny.

MiBand s jiným jménem: Náramek Amazfit COR vydrží i potápění a má barevný displej
25. 04. 2018
Nový náramek prodávaný pod značkou Amazfit láká uživatele na barevný displej.Náramek se snaží působit luxusně a baterie vydrží více, než slibuje výrobce.I přes jiný název patří Amazfit pod křídla Xiaomi, používá i aplikaci Xiaomi MiFit.

Testujeme jarní aktualizaci Windows 10. Má zpoždění, ale získala nové jméno „April Update“
24. 04. 2018
Microsoft odložil vydání nové verze Windows o více než měsíc kvůli chybám v kódu.April Update přinese velké změny pro majitele více počítačů a fanoušky Cortany a Edge.Největší novinkou je Timeline - přehled práce spuštěné na různých strojích včetně mobilů.

Google vzdává další pokus o chatovací aplikaci, místo Hangouts a Allo nabídne vylepšené SMS
23. 04. 2018
Místo vlastní aplikace chce Google změnit pravidla "textování" podporou standardu RCS. Obohacené SMS budou spoléhat na mobilní operátory, pojmou text, obrázky a další informace. Apple bude mít i nadále náskok díky kvalitnímu šifrování a aplikaci pro počítače s Mac OS.

Blokování reklamy na webu je legální, rozhodl soud. Praxe ukazuje i rizika s ním spojená
23. 04. 2018
Německý Nejvyšší soud odmítl žalobu tamních médií na službu Adblock Plus.Blokování reklamy není v rozporu se soutěžním právem ani svobodou tisku.Uživatelé mohou narazit i na problémy kvůli falešným odstraňovačům reklamy.

Herní tip: God of War ukazuje, že mít děti a trochu zestárnout nemusí být vůbec špatné
21. 04. 2018
Nový díl ságy God of War dal hlavnímu hrdinovi vousy a syna, sekeru místo čepelí na řetězu.Místo prosté destrukce vyžaduje nový díl více taktiky a řešení hádanek, nejčastěji sekyrou.Nádherně zpracovaná hra přináší rozsáhlý svět místo úzkého koridoru i české titulky.

Honor View 10 je hezčí, výkonnější a má lepší fotoaparáty, čtyři měsíce čekání byly dlouhé
20. 04. 2018
Zatím nejlepší telefon od Honoru je v podstatě převlečený Huawei Mate 10 Pro.Za 13 tisíc nabízí skvělý výkon i výborný fotoaparát, ale bez optické stabilizace.Povedený kousek brzy bude mít konkurenci z vlastních řad i odjinud.

AMD zvyšuje sázky proti Intelu. Druhá generace čipů Ryzen je ještě rychlejší a chytřejší
19. 04. 2018
AMD začíná prodávat nové procesory Ryzen pro stolní PC, už jsou skladem i v Česku.Výrobce slibuje zvýšení výkonu o pětinu a šikovnou práci s disky v počítači.Intel se u nejvýkonnějších procesorů ještě drží, poměr cena/výkon je u AMD.

Quadral Breeze One klame tělem. V tradičním designu se skrývá zábavný zvuk i velká baterie
19. 04. 2018
Německý výrobce reprosoustav boduje s bezdrátovým systémem s velkou baterií.Breeze One má elegantní přísný design domácího audiosystému i poutko na nošení.Na výlety je Breeze One příliš velký a choulostivý, na zahradní party ale bude skvělý.

Prohlížeč Chrome má blokovat nechtěné automatické přehrávání videa, nefunguje ale všude
18. 04. 2018
Google vydal novou verzi prohlížeče Chrome, která slibuje příjemnější práci s webem.Vedle blokování automaticky spouštěného videa přináší desítky bezpečnostních oprav.Hlavní funkce má řadu omezení, velké weby budou pouštět video bez vyžádání i nadále.

P20 Lite je další hit od Huaweie. Odlehčená verze nedělá hloupé kompromisy v designu ani výbavě
18. 04. 2018
Levnější sourozenec modelu Huawei P20 Pro má podobný design a solidní výkon.Novinka funguje překvapivě dobře díky velké paměti, potěší i odemykání obličejem.Fotoaparátu chybí umělá inteligence i optická stabilizace, ve dne ale umí krásné snímky.

Sony odtajnilo Xperii XZ2 Premium se 4K displejem, duálním fotoaparátem a čtvrtkilovým tělem
17. 04. 2018
Chystaný mobil Sony nabídne jako první natáčení videa v Ultra HD rozlišení s HDR technologií.Telefon zkombinuje velký barevný senzor se sekundárním černobílým senzorem.Mobil s úhlopříčkou 5,8“ bude obřík se 12 milimetry v pase a 236 gramy váhy.

Jedničky, nebo osmičky? Expert vysvětluje, proč je pro vás důležitý DNS server a jaký si vybrat
16. 04. 2018
Společnost CloudFlare vyvolala novou vlnu zájmu o DNS.Bezplatné servery překládají názvy webů do počítačové řeči.Kvalitní DNS slibuje rychlost i větší bezpečnost, realita je ale složitější.

„Je to jenom škrábnutí!“ Monty Python jsou na Netflixu s Létajícím cirkusem i Svatým grálem
16. 04. 2018
Netflix dál rozšiřuje nabídku pořadů, i v česku je dostupná filmografie britské legendy.V nabídce jsou celé filmy i všech 45 dílů pořadu Monty Python's Flying Circus.Nechybí ani nejslavnější skeč o mrtvém papouškovi, který jen spí.

Herní notebook MSI Raider zvládá i náročnou práci, ukazuje také, jak rychle se mění svět
16. 04. 2018
MSI GE63VR má skvělou výbavu s GeForce GTX 1070 a kombinací SSD i velkého disku.Největším lákadlem je výborná klávesnice, rychlý displej a nadstandardní zvuk.I přes vysoký výkon je Raider relativně tenký a lehký, má pod 2,5 kilogramu.

Far Cry 5 je výborná akční hra s příběhem, který sliboval kontroverzi, ale je jen stupidní
14. 04. 2018
Nový díl populární střílečky se oprostil od exotiky a zamířil do buranova v Montaně.Místo fanatických diktátorů čelí hráč náboženskému kultu vedenému čtyřmi sourozenci.Příjemnou zprávou pro hráče je přítomnost českých titulků.

Nejpoužívanější e-mail na světě dostane po sedmi letech novou tvář, umožní maily uspat
13. 04. 2018
Google připravuje redesign služby Gmail, kterou používá více než miliarda lidí.Vedle úpravy vzhledu nabídne nový Gmail propojení s kalendářem a poznámkami.Novou verzi Gmailu zatím Google testuje interně, musí být opatrný.

News
13. 04. 2018
Švédská nábytkářská firma začne v srpnu prodávat v českých obchodech novou řadu bezdrátových reprosoustav ENEBY.Po letech snažení se Huawei dočkal telefonu, který překonává konkurenci.Fanoušci Applu se dočkali nové barvy iPhonu 8.

Sennheiser HD 820 je zázrak zvukového inženýrství, německá firma zkrotila hudbu za sklem
12. 04. 2018
Nejlepší sluchátka značky Sennheiser snoubí uzavřenou konstrukci se vzdušným zvukem.Ve své kategorii nemají HD 820 přímou konkurenci, jsou naprosto univerzální a skvělá.Získat co nejlepší zvuk vyžaduje kvalitní zesilovač i zdroj zvuku, na MP3 zapomeňte.

Huawei P20 Pro je nový král mobilního trhu, nemusí k tomu být zcela dokonalý ani nejlevnější
10. 04. 2018
Huawei nás přesvědčil, že dokáže vyvíjet vlastní technologie, i když je balí do půjčeného designu.Trojitý fotoaparát je hvězda v extrémních podmínkách a spolehlivý v těch normálních.Lákavá je výdrž velké baterie, konkurenci v náročném provozu deklasuje.

Ikea začíná prodávat Bluetooth reproduktory Eneby, menší model potřebuje smontovat
10. 04. 2018
Švédský výrobce nábytku rozšiřuje nabídku elektronických produktů o dvojici reprosoustav.V nabídce jsou dvě verze s rozměry 20 x 20 a 30 x 30 cm, menší má madlo pro přenos.Větší model má hned tři měniče, jeho cena je v přepočtu asi 2400 korun.

Vyzkoušeli jsme jako první: HTC Vive Pro přináší nejlepší virtuální realitu, jaká se dá koupit. Pořízení je věc prestiže
9. 04. 2018
Nejlepší systém virtuální reality je v nové verzi ještě lepší, ale také citelně dražší.HTC vylepšilo kvalitu obrazu, pohodlí při používání a přidalo i prostorový zvuk v hi-res.Vive Pro je ideální pro firmy, kde se investice zaplatí, nadšenci do VR budou muset šetřit.

Avast chce zdarma chránit uživatele před sledováním na internetu a prodat jim svoji VPN službu
8. 04. 2018
Český výrobce bezpečnostního softwaru vylepšil a přejmenoval svůj webový prohlížeč.Prioritou Avast Secure Browseru je ochrana uživatele před bezpečnostními riziky na webu.Zdarma chrání před sledováním reklamními systémy, navíc umí stahovat videa z YouTube.

Největší česká hra má vlastní dokumentární film. Ukazuje poslední dramatické dny před vydáním
6. 04. 2018
Autoři Kingdom Come zveřejnili dokumentární video o posledních dnech před vydáním hry.Vzpomínky na počátky a finanční potíže střídají odhodlání i reakce na rozporuplné recenze.

Rychlý internet má mít do dvou let každá domácnost, Česku na to zatím chybí optické kabely
6. 04. 2018
Česko má teoretickou šanci naplnit plán na zajištění rychlého internetu i mimo města. Nejrychlejší připojení nabízí optické kabely a sítě kabelové televize. Velký potenciál má LTE, i pro něj je ale nutné větší rozšíření optických vláken.

News
6. 04. 2018
Testovali jsme sluchátka Sennheiser s jedinečnou konstrukcí i zvukem. HTC nabídne firmám i nadšencům levnější přístup k virtuální realitě i obsah zdarma.

Komentář Alžběty Trojanové: Tvůrci her pod zničujícím stresem
6. 04. 2018
Vývoj her není jen zábava, mnohdy jde naopak o nervy drásající záležitost. Majitelé herních studií a vydavatelských domů často vývojáře oddané své práci zneužívají. Hry možná více než jiná média stojí na kreativitě a zároveň síle dotáhnout celý projekt do konce. Právě tahle kombinace vyžaduje velmi specifický typ člověka.

Čekání na nový Mac Pro se protahuje, Apple začne výkonný desktop prodávat až v roce 2019
5. 04. 2018
Apple oznámil, že stolní počítač pro náročné uživatele nabídne až dva roky po jeho oznámení.Firma novinářům prozradila, že vytvořila tým zkoumající, jak profesionálové s macy pracují.Pro střih videa či 3D modelování Apple nadále doporučuje nerozšiřitelný iMac Pro.

Český router Turris MOX je v předprodeji, přijde na polovinu ceny jedinečně bezpečné Omnie
5. 04. 2018
CZ.NIC nabízí nejbezpečnější základ domácí i firemní sítě za 4 tisíce korun na Indiegogo.Turris MOX bude mít stejné bezpečnostní funkce jako dražší Omnie i většinu jejích funkcí.Pro nadšence přichystal CZ.NIC i různé varianty v modulárním provedení.

NASA vypustila speciální letoun. Do vesmírného střediska dopravil obří součástku
4. 04. 2018
NASA vypustila do nebe speciální letoun Super Guppy. Do vesmírného střediska letoun dopravil obří leteckou součástku.

Intel spustil lavinu nových procesorů, většina zákazníků nemá šanci se v nich vyznat
4. 04. 2018
Nové čipy od Intelu slibují vyšší výkon, některé mají více procesorových jader či lepší grafiku.Nejvýraznější novinky se šesti jádry míří do herních notebooků a pracovních stanic.Pod jedním označením „8. generace“ nabízí Intel různé technologie a výbavu.

Testujeme „jiný“ Huawei P20 Pro, i s nehotovým softwarem dává konkurenci pěkně zabrat
3. 04. 2018
Huawei překvapil. Někoho drzostí, s jakou kopíruje Apple, většinu kvalitou fotek.Modelová řada P letos získala nejlepší vlastnost velkých „mejtů“ - velkou baterii.Sliby o špičkových fotografiích i ve tmě se potvrzují, v našem případě s háčkem.

Amazon dostal patent na nový typ dronů. Má být schopen reagovat na lidská gesta a křik
2. 04. 2018
Nové autonomní drony společnosti Amazon by měly být schopny změnit svou trasu a vyhnout se nárazu, ptát se lidí na otázky, rozpoznat lidská gesta a křik a reagovat na ně.Koncept je součástí plánu Amazonu vyvinout skupinu autonomních dronů, schopných doručit zákazníkům balíky do 30 minut.Zároveň je schopný rozpoznat lidský hlas, pokud tedy bude náhodného člověka obtěžovat, bude jej moct křikem odehnat.

Rychlejší a bezpečnější internet zdarma a za pár minut není apríl. Prsty v něm má i CZ.NIC
2. 04. 2018
Společnost CloudFlare spustila službu, která utají, jaké weby navštěvujete, a připojí vás rychleji.Novou službu pohání bezpečný software, který vyvíjejí programátoři správce českého internetu.Veřejný překladač webových adres od CloudFlare má hezké adresy 1.1.1.1 a 1.0.0.1.

Sea of Thieves ukazuje nádherné moře a komiksové kostlivce, zábavu si ale musíte udělat sami
31. 03. 2018
Největší nová herní značka Microsoftu prodala za poslední léta miliony kopií a ovládla Twitch.Reakce hráčů i naše jsou rozpačité. Dobývání pokladů má něco do sebe, ale hra je trochu pustá.Lépe se Sea of Thieves hraje s přáteli, o samotě je dřina ovládat loď a těžší jsou i souboje.

Bojíte se zneužití dat z Facebooku? Ukážeme, jak ho rychle zabezpečit
30. 03. 2018
Facebook se stal středem pozornosti kvůli tomu, že britská analytická firma Cambridge Analytica neoprávněně získala informace o 50 milionech jeho uživatelů.Využila je pak mimo jiné při vývoji softwarových nástrojů pro podporu volební kampaně Donalda Trumpa v roce 2016.Podívejte se na video s návodem, jak si zabezpečit data na vašem účtu.

První počítače s Windows a mobilními procesory Snapdragon to mají těžké, sliby plní jen napůl
30. 03. 2018
Nové počítače s procesory od Qualcommu slibují LTE a 20 hodin výdrže na jedno nabití.První recenze zahnaly Qualcomm a Microsoft do defenzivy, terčem kritiky je hlavně výkon.Přijetí nového konceptu notebooků by mohlo být lepší, první stroje jsou ale předražené.

Netflix a další placené služby půjde sledovat v zahraničí, EU od neděle ruší zeměpisné omezení. Některé televize změnu ale nestíhají
29. 03. 2018
Od velikonoční neděle si Češi v jiných státech Evropské unie budou moci pustit internetovou televizi nebo hudbu, kterou mají doma předplacenou.Služby jako Horizon Go, HBO Go či Netflix budou v ostatních státech EU zobrazovat stejný obsah jako v domovském státě zákazníků.Ne všichni poskytovatelé nová pravidla stihnou zavést už v neděli. O2 TV například potvrdila, že bude mít zpoždění.

Xiaomi boduje s vylepšenou verzí telefonu Mi Mix 2S a herním notebookem s GeForce GTX 1060
29. 03. 2018
Xiaomi začne prodávat další levnější telefon s výkonným procesorem Snapdragon 845.Mi Mix 2S si zachovalo design původního modelu, obejde se bez výřezu v displeji.Jako překvapení si Xiaomi nechalo svůj první herní notebook, nejlevnější nebude.

Nový iPad od Applu je výstřel vedle. S tužkou míří na školy, které dávají přednost klávesnicím
28. 03. 2018
Apple představil novou verzi iPadu s podporou dotykového pera, školám na ně dá slevu.Nový iPad nepřináší zásadní změnu, iPady jsou pro školáky křehké a neefektivní.Přímo proti novému iPadu se staví i první tablet s Chrome OS od Googlu a Aceru.

Huawei vypálil konkurenci rybník. Huawei P20 Pro má nejlepší fotoaparát a dlouhou výdrž baterie
27. 03. 2018
Huawei P20 Pro má design iPhonu X, zůstala mu ale čtečka otisků, přibyl už třetí fotoaparát vzadu.Firma ještě více sází na umělou inteligenci, ta se stará o výdrž telefonu i expozici fotografií.Rekordní fotovýbava zahrnuje trojnásobný optický zoom a studiové portréty jako od Applu.

Nejbezpečnější router na světě má levnějšího nástupce. Turris MOX je jako sendvič s okurkami
27. 03. 2018
Organizace CZ.NIC chce splnit příslib levnějšího bezpečného routeru pro domácnosti.MOX je modulární systém, který v základu přijde asi na dva tisíce korun.Stejně jako stávající Turris Omnia se i novinka bude vyrábět v Česku.

TEST: Nový notebook od HP to zkouší v elegantním těle, s čipy od AMD naplňuje herní příslib
26. 03. 2018
Vyzkoušeli jsme hybridní notebook HP Envy x360 15 s otočným displejem.Design působí luxusním dojmem zejména díky chromování na zadní straně.Notebook naplňuje příslib herních možností, se staršími tituly si v klidu poradí.

Dali Katch ukazuje, že zkušenosti s výrobou hi-fi reprosoustav pomáhají i u Bluetooth repráčků
26. 03. 2018
Dánská značka Dali už i v Česku prodává svůj nejlepší přenosný reprosystém Katch.Kilogramová reprosoustava má čtyři aktivní měniče a dva pasivní basové zářiče.Na jedno nabití zvládne Katch hrát 24 hodin, to už je pořádná party.

V Česku se brzy začne prodávat Honor View 10, nový král mobilního trhu v poměru ceny a výkonu
25. 03. 2018
Honor View 10 se špičkovou výbavou se v Česku začíná prodávat za 12 790 korun.Telefon představený na konci loňského roku patří mezi nejlépe vybavené mobily na trhu.Proti Galaxy S9 nebo Huawei P20 ztrácí Honor mírně u fotoaparátu nebo displeje.

Shadowgun Legends dělá z Brna střed vesmíru v nejlepší střílečce pro mobilní telefony a tablety
24. 03. 2018
Po letech se zombiemi se Madfinger Games pouštějí do vesmírných bojů s mimozemšťany.Shadowgun Legends jdou hrát sólo, mise zaberou pár minut, napětí slibují i skupinové on-line boje.Grafické zpracování je fantastické, vynikne na výkonných mobilech nebo Shieldu od Nvidie.

News
23. 03. 2018
Aktualizace Windows budou trvat kratší dobu. YouTube bude dávat více reklam k písničkám. Google plánuje koupit start-up Lytro.

Herní notebook, nebo pracovní stanice? Laptop MSI GE63VR zvládne obě role
23. 03. 2018
MSI GE63VR Raider patří mezi nejpopulárnější drahé notebooky. Výrobce vtěsnal špičkový grafický výkon do malého, dvoukilového těla. Lákadlem je podsvícená klávesnice a displej s rychlou odezvou.

Sluchátka Bang & Olufsen H9i dokážou pochopit, co uživatelé chtějí
23. 03. 2018
Bang & Olufsen u inovovaných sluchátek reaguje na kritiku od zákazníků. Nový model má dospělejší zvuk a nový napájecí konektor. Kvalita zpracování a designu zůstala, stejně jako výměnná baterie.

Bezplatné hry tvoří 80 procent obratu všech mobilních aplikací. Miliardy získávají díky závislosti a sociálnímu inženýrství
23. 03. 2018
Mobilní hry vydělávají více než hry pro PC a herní konzole nebo filmy v kinech. Místo placení předem mobilním hrám vládnou mikrotransakce, placení za virtuální předměty. Tvůrci her zneužívají znalosti lidské psychiky a sklonů k závislosti.

Sociální sítě a nepříjemné probuzení
23. 03. 2018
Facebook čelí výzvám ke smazání uživatelských profilů. Odchod ze sociální sítě může přinést řadu komplikací s jinými službami. Opuštění virtuálního společenského prostoru ale může zvýšit spokojenost lidí.

Data spojená s bitcoinem obsahují nelegální data včetně odkazů na pedofilní pornografii. Může to mít právní důsledky pro těžaře
22. 03. 2018
Vědci odhalili v blockchainu, který obsahuje záznamy o transakcích s bitcoiny, rizikový obsah.Do záznamů, které jsou odolné vůči následným úpravám, lze vpašovat texty i další data.Přítomnost nelegálního obsahu v blockchainu je problém pro těžaře i další uživatele.

Huawei P20 Pro bude fotografické monstrum. Tři fotoaparáty budou mít rozlišení 68 megapixelů
21. 03. 2018
Německý server prozradil, co dokážou tři fotoaparáty na zádech nového telefonu Huawei.Hlavní snímač nabídne rozlišení 40 Mpx, 3x více než nejvýznamnější konkurence.Nadstandardní bude i trojnásobný optický zoom spojený s 8Mpx senzorem.

Alcatel 5 našel odvahu nekopírovat design od Applu, exotický vzhled ale není všechno
20. 03. 2018
Nejvyšší model značky Alcatel je plný překvapení - překvapí displej i operační systém.Elegantní design bez rámečků na třech stranách je praktický a pohledný.Hlavní zbraní Alcatelu je trojice fotoaparátů, nejvýraznější chybou cena.

HTC začne prodávat vylepšenou virtuální realitu Vive Pro a zlevní základní balíček na 15 tisíc
19. 03. 2018
Vylepšený headset HTC Vive Pro slibuje o 78 procent ostřejší obraz a větší pohodlí.Součástí helmy jsou poprvé i sluchátka s podporou prostorového hi-res zvuku. Díky uvedení novinky citelně klesne cena základního modelu HTC Vive.

IBM představuje nejmenší počítač na světě. Je velký jako zrnko soli a má vnést do světa důvěru
19. 03. 2018
Inženýři IBM představili prototyp skutečného mikropočítače s rozměry 1 x 1 milimetr.Malé zařízení má pomoci s bojem proti padělkům, originály ho mají mít v sobě.Miniaturní počítač pracuje s blockchainem, který zajistí integritu informací.

Apple tajně vyvíjí nové microLED obrazovky. Mají být tenčí, jasnější a mít větší životnost než současné OLED technologie
19. 03. 2018
Americká společnost Apple vyvíjí microLED obrazovky, které mají nahradit současné OLED a LCD obrazovky. Informovala o tom agentura Bloomberg.Mají být tenčí a jasnější než současné OLED obrazovky a v diodách místo organických látek využívat anorganické s delší životností.Nové obrazovky se nejspíše na přístrojích neobjeví v příštích třech až pěti letech, v dlouhodobém výhledu by ale mohly poškodit zavedené výrobce, jako jsou Samsung Electronics, Japan Display, Sharp a LG Display.

Jak se stát programátorem: Tři vyvrácené mýty a jednoduchý návod na „rekvalifikaci“
19. 03. 2018
Zájemce o práci v IT sektoru zbytečně odrazuje matematika, stačí znát násobilku.Naučit se programovat není těžké ani nákladné, stačí pár stokorun a nějaký čas.V IT se dá pracovat i jinak než jako programátor, lidí je málo ve spoustě oborů.

Chytrý telefon místo řidiče. Huawei testuje přístroj, který řídí automobil
17. 03. 2018
Huawei představil nový telefon, který umí řídit auto.Přístroj má ve fotoaparátu zabudovaný čip s umělou inteligencí.Ten dokáže rozpoznat překážky na silnici a vyhnout se jim.

První mobily s podporou sítí 5G přijdou už za rok. Zavedení rychlého mobilního internetu v Česku komplikuje nedostatečná infrastruktura
16. 03. 2018
Rychlejší mobilní sítě v Česku nebudou mít tak velké zpoždění jako LTE. První telefony s podporou 5G představí výrobci počátkem roku 2019. Ještě letos spustí sítě 5G trojice amerických operátorů AT&T, Verizon a T-Mobile.

HP Envy x360 to zkouší s čipy AMD v hezkém těle s otočným displejem
16. 03. 2018
AMD Ryzen 5 s grafikou Vega poráží integrované řešení Intelu.Výkon v reálném světě je slabší než výsledky syntetických testů.Při práci vadí stále běžící větráky, v kancelářském prostředí ruší.

Čínští vědci představili solární panel vyrábějící elektřinu nejen ze slunečního záření, ale také z deště
15. 03. 2018
Vědci v Číně představili vylepšený solární panel, který vyrábí elektřinu i z dešťových kapek.Technologie byla vynalezena už dříve, současné zařízení je ale zjednodušené a mnohem lehčí, takže by se mohlo uplatnit i mimo energetiku.Podobné vynálezy mohou urychlit nahrazování fosilních zdrojů energie těmi obnovitelnými.

Huawei ukázal první novinku řady P20, nechybí díra v displeji, slušná paměť ani rychlé nabíjení
15. 03. 2018
Model P20 Lite je první Huawei s novým displejem, který má nahoře výřez pro fotoaparát.Levnější model výbavou připomíná Honor 9 Lite, ale má více paměti i moderní konektor.Vnitřní výbava potěší kombinací 4 GB operační paměti a 64 GB prostoru pro data.

I "chytré věci" se musí chránit: Hackeři nechtějí napadnout jen váš počítač, ale také televizi nebo ledničku. Jejich ochrana bývá slabá
15. 03. 2018
Hackeři neútočí jen na počítače nebo webové stránky.Zajímají se také o to, jak napadnout chytrou domácnost - televize, chladničky či kamery. Třeba kvůli těžbě bitcoinů.V současnosti mají výrobky chytré domácnosti chabou ochranu.

Dej mi bitcoiny, nebo zemřeš! Etičtí hackeři provedli vůbec první útok na robota, svého majitele začal vydírat
15. 03. 2018
Americká bezpečnostní firma IOActive provedla vůbec první hackerský útok na robota. Jednalo se pouze o simulaci, která ale prokázala, jak jsou roboti špatně zabezpečení.Útočníci nahráním viru do robota dokázali rychle změnit jeho chování nebo ho zcela vyřadit z provozu. Za opětovné uvedení do původního stavu pak ve fiktivním scénáři požadovali výkupné v bitcoinech.Na robota zatím hackeři nikdy reálně nezaútočili. S rostoucím počtem robotů se ale dá čekat, že se na tyto přístroje brzy zaměří.

AMD má bezpečnostní chyby v procesorech Ryzen, jejich objev je spojený s útokem na cenu akcií
14. 03. 2018
Izraelská firma odhalila a promptně zveřejnila informace o chybách v procesorech AMD.Slabiny se týkají čipů pro servery, pracovní stanice a notebooky. Desktopy jsou v bezpečí.Izraelská firma na chyby upozornila pouhý den poté, co o nich informovala AMD.

Apple chce klávesnice bez drobků a údajně chystá levnější MacBook Air i tenký MacBook
12. 03. 2018
Patent Applu z roku 2016 navrhuje klávesy vybavené ostny, které rozdrtí drobky a další nečistoty.Odstranění drobných nečistot mají mít na starost vibrace z reproduktorů či touchpadu.Chystané nové modely levnějšího MacBooku Air ale podle všeho novinku obsahovat nebudou.

Bitva o 5G a modemy pro Apple: Intel zvažuje koupi Broadcomu, který se sám uchází o Qualcomm
12. 03. 2018
Intel podle Wall Street Journalu zvažuje převzetí výrobce komunikačních čipů Broadcom.Důvodem případné akvizice má být snaha udržet si pozici na trhu čipů pro mobilní telefony.Broadcom usiluje o převzetí největšího výrobce mobilních čipů Qualcomm.

Výlet do třetího rozměru: Plantronics RIG 400 si rozumí s Dolby Atmos na PC i Xboxu
11. 03. 2018
Jedna sluchátka na poslech hudby, sledování filmů i hraní videoher s vyváženým zvukem.Platronics ke sluchátkům dodává i kód pro aktivaci prostorového zvuku Dolby Atmos.Zvuk ve 360 stupních funguje ve Windows i na Xboxu, u filmů i při hraní.

Herní tip: Chuchel je radost, čirá radost z komické snahy chuchvalce chlupů sníst třešeň
10. 03. 2018
Amanita Design pokračuje ve vydávání her, které místo adrenalinu produkují úsměvy.Chuchel má jednoduchou premisu i náplň, soustředí se na komedii ve stylu Chaplina.Tvůrce Chuchla už si vydobyl ocenění za vynikající grafické zpracování, právem.

Od AQ po Xavian: Audio Video Show do Prahy přivezla luxusní i dostupné hračky pro audiofily
10. 03. 2018
Tradiční výstava reprosoustav, sluchátek i zesilovačů ukazuje netušené poklady.Triumfální Nautily letos nahradila reprosoustava Sonus faber Aida za 2,5 milionu.Sluchátkům vládl Sennheiser s novým modelem 820 se skleněnými mušlemi.

Test: Galaxy S9 a S9+ jdou zákazníkům naproti. Lepší je displej i fotoaparát, sluchátka zůstala
9. 03. 2018
Galaxy S9 ani Galaxy S9+ nejsou revoluční telefony, přinášejí rozumnou evoluci. Konkurenci Samsung utíká kvalitou displejů, vylepšil i fotoaparát.Týdenní testování neukázalo žádnou citelnou slabinu, jen baterie je průměrná.

Test: Galaxy S9 a S9+ si bez námahy drží unikátní pozici, konkurencí pro ně je jen Apple
8. 03. 2018
Nejnovější telefony od Samsungu si drží vlastní tvář a zlepšují desítky drobností. Hlavním hrdinou je fotoaparát, zajímavé je to i s cenou - ta může být citelně nižší než před rokem.

Hlavně nefotit a utajit místo: Exkluzivní návštěva v bezpečnostní centrále Microsoftu v Redmondu
8. 03. 2018
Microsoft má dvě oddělení věnovaná počítačové bezpečnosti, zaměřuje se na ni 35 tisíc zaměstnanců.V Microsoftu vyvinuli i nástroje na boj s dětskou pornografií, používá je i Facebook a Google.Základem bezpečnosti v Microsoftu je vzdělávání a zapojení všech, včetně CEO Satyi Nadelly.

Samsung začne prodávat obří 8K televizi i „neviditelné“ TV, které po vypnutí splynou se zdí
7. 03. 2018
Nejlepší letošní televize od Samsungu zečtyřnásobí rozlišení a přidá celoplošné podsvícení.Nové modely QLED obrazovek nabídnou funkci Ambient, jako chameleon se ztratí z očí.Ještě lepší je letos systém OneConnect - nepřenáší už jen obraz a zvuk, ale i elektřinu.

Trh s telefony připomíná ten s auty: Ojetiny nabírají na popularitě a nové stroje déle vydrží
7. 03. 2018
Uživatelé už nemění telefony každý rok, běžné jsou i tři roky staré modely.Zájem o novinky omezuje i dlouhý prodej starších verzí s výraznou slevou.Nastupuje trend prodejů z druhé ruky a repasí i přímo od výrobců.

Stroje lidem vezmou práci, novou ale vytvoří. Nebojme se technologií, ale lidí, kteří s nimi zle zacházejí, říká expert na inovace
6. 03. 2018
Podle experta na technologické inovace Davida Robertse čeká lidstvo zářivá budoucnost, protože se inovativní zařízení ovlivňující naše životy skokově zdokonalují a zlevňují.Zneužití moderních technologií podle Robertse zabránit nelze, jejich počet lze ale podstatně omezit. Lidé prý nemají věřit zprávám, které ke strachu z inovací mnohdy vybízejí. Lidé se nemají bát ani toho, že jim roboti a další stroje v budoucnu vezmou práci. Skutečně se to stane, říká Roberts, díky strojům ale vzniknou zcela nová místa.

První dojem klame: Seznamte se s devíti rozdíly mezi Galaxy S9 a loňskými modely od Samsungu
5. 03. 2018
Galaxy S9 a S9+ přinášejí změny, které ve většině případů nejsou snadno viditelné.Nový je fotoaparát, umístění čtečky otisků, ale také použité materiály; sklo i hliník.Změn se dočkaly i displeje, i když se tím Samsung moc nechlubí. Sebraly korunu Applu.

Huawei P Smart jde do bratrovražedného boje s Honorem 9 lite. Je to skoro škoda
4. 03. 2018
Huawei P Smart láká na moderní protažený design i aktuální Android s příchutí sušenek Oreo.Ve výbavě za 6 tisíc nechybí nic zásadního - ani duální fotoaparát, ani dvě zdířky na SIM.Proti Honoru 9 Lite má Smart P konzervativnější design a o jeden objektiv méně.

Nintendo Switch slaví první narozeniny s 15 miliony prodaných kusů a milionovými hrami
4. 03. 2018
Nová konzole od Nintenda uspěla díky netradičnímu přístupu, boduje hlavně mimo obývák.Nintendu stačilo k úspěchu pár povedených her, které oslovily tradiční fanoušky.Switch má ještě stále slabiny: on-line služby či přehrávání videa ubírají body.

Herní notebooky už nejsou ekonomický nesmysl. Rozdíly proti stolním PC ve výkonu i ceně mizí
3. 03. 2018
Univerzální notebooky na hraní i práci stojí skoro stejné peníze, kolem 20 tisíc korun.Čistě herní laptopy i stolní počítače s GeForce GTX 1060 stojí skoro stejně.Výkonnější notebooky jsou stále luxusní zboží, ale nestojí dvakrát tolik.

Fallout 4 VR ukazuje apokalypsu zblízka a osobně, zároveň je to nejdelší hra pro virtuální realitu
2. 03. 2018
Fallout 4 VR je jedna z mála rozsáhlých "plnohodnotných" her pro VR. Průzkum apokalyptického světa ve VR je mnohem intenzivnější než na monitoru. Na ovládání je vidět, že jde o předělávku tradičního titulu, ale dá se na něj zvyknout.

News
2. 03. 2018
Lenovo chce oživit značku RAZR. AMD v roce 2017 vzalo Intelu tři procenta trhu. Galaxy S9+ má nejlepší fotoaparát mezi mobily.

Domácí cloud od Western Digital je NAS pro lidi, kteří nevědí, co je to NAS
2. 03. 2018
Western Digital vymyslel netradiční síťový disk pro běžné uživatele.Systém si dobře rozumí s mobilními telefony, na PC chce doinstalovat aplikaci.Lákavá je cena, i s disky stojí podobně jako tradiční NAS bez disků.

iPhone X na sto způsobů, ale s Androidem
2. 03. 2018
Výrobci telefonů s Androidem hromadně kopírují designové prvky iPhonu X. Po letech snahy o vlastní tvář se vracejí ke kopírování svého největšího soupeře. Ani Samsung, který má vlastní designový jazyk, se neubránil zbytečnému plagiátorství.

Barcelonská rámečková mánie: Nové telefony představené na letošním mobilním veletrhu kopírují Apple
2. 03. 2018
Mobilní veletrh slavil příchod 5G sítí, po schválení standardu přišly první produkty. Samsung obhájil pozici lídra trhu díky upravené čtečce otisků a lepšímu fotoaparátu. Mezi kopiemi iPhonu zaujal Asus Zenfone 5Z díky dobrému poměru ceny a výkonu.

Asus Zenfone 5Z je překvapení, mobil s designem iPhonu X a výkonem Galaxy S9 bude stát 12 tisíc
28. 02. 2018
Asus představil hned dva telefony, které mají zásek v displeji, podobě jako iPhone X.Zenfony 5 a 5Z mají identický design, liší se ale výbavou. Nejvyšší model má 8 GB RAM.Na masy míří Zenfone 5 lite s proraženým displejem bez výřezu, ale se čtyřmi foťáky.

Asus Zenfone 5Z je překvapení, mobil s designem iPhonu X a výkonem Galaxy S9 bude stát 12 tisíc
28. 02. 2018
Asus představil hned dva telefony, které mají zásek v displeji, podobně jako iPhone X.Zenfony 5 a 5Z mají identický design, liší se ale výbavou. Nejvyšší model má 8 GB RAM.Na masy míří Zenfone 5 lite s proraženým displejem bez výřezu, ale se čtyřmi foťáky.

V Česku do září začne testování rychlé sítě 5G, potřebné například pro samořiditelná auta. Telekomunikační úřad se dohodl na spolupráci s Nokií
27. 02. 2018
Operátoři a velké firmy budou mít možnost otestovat přístup k sítím 5G ještě letos. Český telekomunikační úřad předjednal pilotní projekt s Nokií, pro kterou je to možnost, jak posílit v Česku svou pozici.Regulátor chce na pilotním projektu včas odhalit případné překážky rozvoje nové generace sítí.

Apple uvede na podzim tři nové mobilní telefony. Jedním z nich bude i obří iPhone s úhlopříčkou 16,5 centimetru
27. 02. 2018
Společnost Apple chce uvést vůbec největší iPhone s obří obrazovkou.Zároveň společnost představí na podzim tři nové nové mobilní telefony.V prvním finančním čtvrtletí, které skončilo 31. prosince, Apple prodal 77,3 milionu telefonů iPhone.

MWC 2018: Huawei si telefony schovává na březen, Barcelonu okouzlil notebookem bez rámečků
27. 02. 2018
Huawei na veletrhu MWC ukázal dvojici dobře vybavených tabletů s QHD obrazovkou.Hlavním hrdinou firmy je počítač s Windows 10, který má skvělý displej bez rámečků.Huawei ukázal i zařízení pro sítě 5G, prodávat je chce už koncem letošního roku.

MWC 2018: Sony se probudilo a změnilo design Xperie XZ2, zvládne i natáčení HDR videa
26. 02. 2018
Nové telefony Sony mají rozumnější design se čtečkou otisků na zadní straně přístroje.Protažené displeje s podporou HDR obrazu mají nahoře i dole stále velké rámečky.Sony slibuje natáčení HDR videa a vibrování telefonu inspirované PlayStationem.

Nokia v Barceloně opakuje trik se starým telefonem, novou hvězdou je "banán" z Matrixu
25. 02. 2018
Finské HMD představilo tlačítkový telefon s designem 8110, ale s LTE a aplikacemi od Googlu.Ve smartphonech slibuje mobil, který se neohne, ani když si na něj uživatel sedne.Nová Nokia 7 Plus nabídne výborný poměr ceny a výkonu a moderní displej.

Samsung Galaxy S9 a S9+ mají desítky zlepšení a revoluční fotoaparát, který vidí ve tmě
25. 02. 2018
Nová generace telefonů Samsung má podobný design, ale řadu zlepšení uvnitř.Nejvýraznější zlepšení slibuje fotoaparát, umí složit do jednoho snímku i 12 záběrů.Poprvé v historii Samsung odlišil vnitřní výbavu, duální fotoaparát a 6 GB RAM má jen GS9+.

Letošní kongres MWC zahájil Alcatel ve velkém stylu: I telefon za dva a půl tisíce má protažený displej i LTE
25. 02. 2018
Pět nových telefonů Alcatel má obrazovku s poměrem stran 18 : 9, nejdražší stojí 5990 korun.Nejvyšší model má překvapivě jen HD rozlišení a dvojitý fotoaparát na přední straně.Alcatel jako první představil telefon s odlehčenou verzí systému Android Go.

Omen by HP 15 boduje displejem a kvalitním zvukem. Troufne si i na virtuální realitu
23. 02. 2018
Herní notebook od HP si troufá i na virtuální realitu.Základním prvkem výbavy je GeForce 1060 a procesor Core I7.Notebook je o něco levnější než konkurence, má ale slabší výdrž baterie.

Dva, tři nebo pět: fotoaparáty ve smartphonech se množí
23. 02. 2018
Letošní rok přinese telefony s větším množstvím fotoaparátů.Kvalitu snímků ovlivňuje i použitá optika a snímací senzory.Budoucnost sází na softwarové úpravy obrázků díky umělé inteligenci.

Samsung ve vlastní aplikaci prozradil, jak bude vypadat nová verze Galaxy S ze všech stran
22. 02. 2018
Aplikace Unpacked 2018 obsahuje 3D modely Galaxy S9 ve čtyřech barvách včetně fialkové.Firmě unikly i oficiální marketingové snímky, které ukazují novou čtečku otisků i blesk fotoaparátu.Nové telefony budou velmi podobné řadě S8, proti ní ale dojde k dalšímu zvýšení prodejní ceny.

Vstup do světa dynamického obrazu není jednoduchý ani levný, BenQ EX3501R ale stojí za to
21. 02. 2018
35" monitory ocení milovníci filmů i videoher - BenQ EX3501R uspokojí obě skupiny.U monitoru má smysl zakřivení, které kritizujeme u televizorů.Zprovoznit na PC HDR obraz je dřina, ale vyplatí se to.

Umělá inteligence od Googlu pozná pohledem do očí riziko infarktu a dalších srdečních chorob
20. 02. 2018
Společnost Verily, patřící do koncernu Alphabet, umí odhalit závažná zdravotní rizika z fotek.Systém strojového učení pozná podle očí kuřáky, přesně odhadne krevní tlak i věk pacienta.Umělá inteligence má do zdravotnictví přinést úspory i přesnější a včasnější diagnózy.

Chytré hodinky a fitness zařízení ztrácejí páru, Nokia se možná zbaví další části svého byznysu
19. 02. 2018
Nokia Technologies zváží, co udělá s divizí fitness zařízení, která získala akvizicí Withings.Hodinky se sledováním fyzické aktivity a osobní váhy s wi-fi se nestaly očekávaným hitem.Výrobce síťového vybavení pro operátory už loni odepsal profesionální VR kamery OZO.

Pět tipů, jak si užít Kingdom Come: Z nemotorného drnohryza miláčkem davů a postrachem Kumánů
17. 02. 2018
Na první pohled složitá hra Kingdom Come: Deliverance skrývá způsoby, jak si usnadnit život a znepříjemnit ho ostatním.Základem úspěchu je trénink, nejsou to ale hodinové galeje, hra nabízí zajímavé možnosti.Funkce, které pomáhají v boji i při vyjednávání, Kingdom Come zbytečně schovává.

Pět tipů, jak si užít Kingdom Come: Z nemotorného drnohryza miláčkem davů a postrachem Kumánů
17. 02. 2018
Na první pohled složitá hra Kingdom Come: Deliverance skrývá způsoby, jak si usnadnit život a znepříjemnit ho ostatním.Základem úspěchu je trénink, nejsou to ale hodinové galeje, hra nabízí zajímavé možnosti.Funkce, které pomáhají v boji i při vyjednávání, Kingdom Come zbytečně schovává.

Je drsná, půvabná a téměř nic neodpouští. Kingdom Come jsme hráli 20 hodin
16. 02. 2018
Nejvýpravnější česká videohra Kingdom Come: Deliverance konkuruje rozlehlostí i kvalitou scénáře Zaklínači. Je drsná, půvabná a téměř nic neodpouští. Za první dva dny se jí prodalo na půl milionu kopií.

Kingdom Come: Deliverance slaví úspěch díky tvrdohlavosti svého tvůrce i drsnému přístupu
16. 02. 2018
Kingdom Come do herního světa přináší realistické pojetí středověku. Ne romantizovanou podobu, ale věrný obraz doby založený na tisících stran informací z dobových kronik a vědeckých publikací.Hra má převážně pozitivní recenze. Průměr na serveru metacritic je 76 bodů ze sta pro PC verzi. Hlavní postava hry je obyčejný člověk, který chce pomstít smrt své rodiny. Jeho příběh se obejde bez kouzel i záchrany světa.

Google začíná blokovat otravné reklamy ve stolní i mobilní verzi svého internetového prohlížeče Chrome
15. 02. 2018
Vyskakující reklamy, velké reklamy, které po chvíli nezmizí, i videa spouštěná se zvukem jsou tabu.Chrome blokuje na webu reklamní prvky, které nesplňují standardy Koalice pro lepší reklamy.Na mobilních telefonech nesmí podle Googlu reklamy zabírat více než 30 procent obrazovky.

TEST: Acer Swift 5 je nejlehčí 14" notebook. na trhu. Přesto na jedno nabití vydrží i devět hodin
14. 02. 2018
Výborná výbava v těle, které neváží ani jeden kilogram, je skvělá nabídka. V batohu na zádech notebook Acer Swift 5 vůbec není cítit, přitom je tichý a výkonnější než spousta konkurence.

Nokia prodala více smartphonů než Sony, HTC i Google. Daří se jí ve Vietnamu, Indii i Británii
14. 02. 2018
Nokia za poslední čtvrtletí prodala více telefonů než Google za celý loňský rok.Chytré telefony s finskými kořeny překonaly hned desítku známých značek.Podobný podíl na trhu měla Nokia s modelem Lumia před dvěma lety.

První dojmy: Kingdom Come: Deliverance je nejvýraznější česká hra za posledních 10 let
13. 02. 2018
Příběh kovářského syna uprostřed občanské války funguje jako hra i jako archeologický poklad.Malý český tým dokázal vytvořit rozsáhlou hru na hrdiny s netradičními prvky a bez draků a magie.Prvních 20 hodin hraní v nás vzbudilo nadšení a víru, že Warhorse Studios vytvořili fantastickou hru.

Na olympiádu zaútočili hackeři. Pořadatelé znají pachatele, ale nechtějí jejich identitu prozradit
12. 02. 2018
Útok na počítače, které zajišťují chod olympiády, přišel během slavnostního zahájení her.První hackerský pokus s nakaženými maily proběhl v prosinci, dotkl se i České republiky.Hlavním podezřelým je Rusko vyřazené z olympiády kvůli dopingu.

Království nebeské je na dosah. Ještě před vydáním Kingdom Come jsme se podívali k jeho vývojářům
10. 02. 2018
V úterý se tisíce hráčů podívají do české historie ve výpravné videohře Kingdom Come: Deliverance. My jsme vývojářské studio Warhorse navštívili na poslední chvíli a podívali se na to, jak hru tvořili. Scénář hry má milion slov, stejně jako celý Harry Potter a dvakrát tolik co Jiráskův F. L. Věk.

Nový Acer Swift 5 je lehký, jako by byl bez baterie, přináší ale spoustu výkonu i slušnou výdrž
9. 02. 2018
Notebook lehčí než jeden kilogram se skvěle nosí.Vnitřní výbava je dobře vyladěná a počítač je tichý.Na Swiftu 5 zaujme i dotykový displej, matný by byl lepší.

Honor 9 Lite vyhrává soutěž krásy, nezklame ani čtveřicí fotoaparátů, zasloužil by si ale víc RAM
9. 02. 2018
Honor 9 Lite láka na špičkový design, výbava je standardní.Vymyká se i duální fotoaparát, stejný na zadní straně i vpředu.Telefon má Android 8, zasloužil by si ale víc RAM.

Aplikace jako Facebook či Gmail zaberou i desetkrát více místa než před pár lety. Problém je nejvýraznější u iPhonů
9. 02. 2018
Deset nejstahovanějších aplikací zabere v iPhonech 11x více místa než před pěti lety.Mezi rekordmany v nárůstu velikosti instalace patří Snapchat, Uber a Gmail.Průměrná velikost aplikací na Androidu je poloviční proti iOS.

Chytré hodinky mohou překvapivě přesně odhalit cukrovku, vysoký tlak nebo spánkovou apnoi
8. 02. 2018
K rozpoznání onemocnění slouží umělá inteligence a data o srdečním tepu a jeho odchylkách.Vyplývá to z rozsáhlé studie, která se zabývala daty z chytrých hodinek a náramků. Nejsnáze lze měřením tepu poznat cukrovku, v rámci studie bylo 85 procent diagnóz správných.

Intel ukázal chytré brýle, které vypadají normálně. Obraz promítají přímo na sítnici
6. 02. 2018
Chytré brýle Vaunt od Intelu využívají ke zobrazení informací odraz laseru do oka.Hlavní výhodou brýlí Vaunt proti Google Glass je nenápadný vzhled a absence kamery.Prototyp zatím nenabízí přímé ovládání, vývojáři hledají optimální způsob.

TEST: Nokia 8 není hit, jaký by si slavná značka zasloužila. Zrazuje ji hlavně fotoaparát
5. 02. 2018
Zatím nejvýkonnější Nokia měla srazit hřebínek Samsungu, nyní musela snížit cenu.Vnitřní výbava je solidní, telefonu svědčí i čistý Android 8 s lednovými aktualizacemi.Fotoaparát na špičku nestačí, pomalu a nepřesně ostří, potřebuje hodně světla.

Herní tip: Monster Hunter World hledá hranice, kde se z nadšeného lovce stává kořist
4. 02. 2018
Kultovní herní série o lovu obřích příšer se v nové verzi přibližuje normálním smrtelníkům.Fantaskní lov monster, která připomínají dávno vyhynulé dinosaury, je plný napětí.Na úlevu ze zabití prvního Anjanatha a radost z nové zbroje si PC hráči musejí počkat.

Mobilní trh se na konci roku 2017 propadl, jedničkou zůstává Samsung, Vánoce vyhrál Apple
3. 02. 2018
Apple i díky iPhonu X ve čtvrtém čtvrtletí prodal 77,3 milionu telefonů, o tři miliony více než Samsung.Celý rok 2017 ovládl Samsung se 317 miliony prodaných telefonů, druhý je Apple, třetí Huawei.Závěr roku přinesl výrazný pokles zájmu o nové mobily, meziročně klesl prodej o šest procent.

Otevřený software slaví dvacet let existence. Uspěl u lidí i velkých firem, jako je Microsoft
2. 02. 2018
Organizace Open Source Initiative slaví 20 let propagace otevřeného softwaru. Svobodný a otevřený software využívají miliardy lidí, i vy. Mezi největší úspěchy Open Source hnutí patří Linux, Android nebo Firefox.

Jak dobrá může být velká 4K televize za 12 tisíc korun?
2. 02. 2018
Thomson s nízkou cenou nabízí velkou úhlopříčku a slušný obraz.Ve výbavě je i satelitní tuner a trojice HDMI konektorů pro 4K zařízení. Omezená je nabídka aplikací, české on-line služby chybí úplně.

Honor 9 Lite chystá útok na střední třídu s moderním displejem a minimálními rámečky
1. 02. 2018
Nový stylový telefon Honor se v Česku oficiálně představí za týden, 8. února.Firma zatím rozeslala pozvánky, které ukazují luxusní vzhled telefonu, cenu tají.Špičkový Honor View 10 česká pobočka nedoveze, dostupný je na Amazon.de.

Nintendo těží z tragického stavu hraní na mobilech. Má za sebou fantastické čtvrtletí, zisk firmy vzrostl o 261 procent
1. 02. 2018
Nintendo má za sebou fantastické čtvrtletí, finančně nejlepší za posledních osm let.Firma překonala i optimistické odhady analytiků, vydělala 21 miliard korun.Nintendo Switch překonalo za jediný rok na trhu prodeje Wii U za pět let.

Google vzdělává o umění netradiční cestou. Kombinuje selfie fotky a umělou inteligenci a uživatelům najde dvojníka na slavných obrazech
31. 01. 2018
Experimentální funkce Search art with your selfie od Googlu se stala hitem internetu.Využívá pokročilého rozpoznávacího algoritmu, díky němuž najde k vaší selfie fotce "dvojníka" ze světa uměleckých děl.Funkce zatím není dostupná v Česku, ale můžete ji vyzkoušet pomocí připojení VPN.

Těžba kryptoměn zvyšuje poptávku i cenu grafických karet. Postavit herní PC se nevyplatí, nejvýhodnější variantou jsou konzole
31. 01. 2018
Kybernetičtí horníci vykupují populární grafické karty a zvyšují jejich ceny i na dvojnásobek.Nejvýraznější je tento trend v USA, ceny grafických akcelerátorů stoupají i v České republice.Lépe vycházejí již hotové značkové sestavy, lepší poměr ceny a výkonu mají herní konzole.

Microsoft napravuje škodu, kterou napáchaly opravy chyby Spectre od Intelu
30. 01. 2018
Uživatelé Windows mají k dispozici aktualizaci, která odstraňuje nepovedené patche od Intelu.Kromě častějších pádů systému opravy chyb od Intelu mohou zavinit i ztrátu dat na disku.Skutečná oprava chyb v procesorech přijde až s novými čipy, budou do konce roku.

Apple sníží výrobu iPhonu X o polovinu, na vině jsou slabší prodeje o Vánocích
29. 01. 2018
Japonský deník Nikkei uvádí, že Apple v prvním čtvrtletí 2018 vyrobí 20 milionů iPhonů místo původně plánovaných 40.Výroba levnějších modelů včetně iPhonu 8 má zůstat na plánované úrovni 30 milionů kusů.Zprávu o horším odbytu potvrdí nebo vyvrátí finanční výsledky Applu, zveřejní je 1. února.

Test: Nejlepší levná sluchátka pro milovníky basů vyrábí 1More, prsty v nich má Xiaomi
29. 01. 2018
1More Triple Driver jsou fantastická sluchátka s klasickým Jackem nebo konektorem Lightning.Systém s jedním dynamickým a dvěma tlakovými měniči si jako první vysloužil certifikát THX.Přes překvapivě nízkou cenu 99 dolarů výrobce hýčká uživatele luxusním balením s příslušenstvím.

Galaxy S9 se představila na nelichotivých fotkách, Samsung zapomněl zmenšit rámečky
27. 01. 2018
Obrázky potvrzují předchozí informace, ukazují ale v plném rozsahu rámečky kolem displeje.Snímky ukazují také datum zahájení prodeje, Galaxy S9 bude v obchodech v pátek 16. března.Známý „leaker“ Evan Blass“ zveřejnil také detaily fotoaparátů Galaxy S9 a S9 Plus.

TEST: Samsung chce ulovit mileniály, Galaxy A8 kombinuje skvělý displej a důraz na selfie
26. 01. 2018
Samsung nový telefon střední třídy vybavil kvalitními fotoaparáty i podporou dvou SIM.Galaxy A8 je vodotěsná, má luxusní AMOLED displej i kvalitní výstup pro sluchátka.Uživatelé se budou muset sířit s vyšší cenou, než jaká by se k výbavě telefonu hodila.

Samsung Galaxy A8 láká mladší uživatele na lepší selfie
26. 01. 2018
Samsung nový telefon střední třídy vybavil kvalitními fotoaparáty i podporou dvou SIM. Galaxy A8 je vodotěsný, má luxusní AMOLED displej i kvalitní výstup pro sluchátka.Uživatelé se budou muset smířit s vyšší cenou, než jaká by se k výbavě telefonu hodila.

Virtuální realita je lepší a levnější, smysl ještě hledá
26. 01. 2018
Virtuální realita hledá místo na trhu, původní nadšení vyprchává.VR se osvědčuje podobně jako 3D tisk ve firmách, VR používá i NASA.Letos se představí nové samostatné headsety bez připojeného telefonu nebo počítače.

Google má nového člena vedení, Phil Harrison pracoval 15 let pro Playstation a tři pro Xbox
25. 01. 2018
Nový viceprezident Googlu má třicetiletou praxi v herním průmyslu, to něco naznačuje.Google je hrám nejblíže díky podpoře virtuální reality a popularitě her na telefonech.Nové záměry firma může představit na konferenci Google I/O v květnu.

Microsoft odhalí, jaká data odesílá z osobních počítačů s Windows 10. Novou funkci už testuje
24. 01. 2018
Poslední aktualizace v programu Windows Insider obsahuje prohlížeč odesílaných dat.Microsoft se novým nástrojem brání tlaku Evropské komise i organizací na ochranu soukromí.Z testovací verze Windows zmizela funkce Sady aplikací, na vydání na jaře není připravená.

iPhony budou mít v roce 2018 všechny vykousnutý displej, levnější model zůstane u LCD panelu
24. 01. 2018
Ming-Chi Kuo předpovídá levnější model iPhonu X s LCD displejem a jednoduchým foťákem.Místo ocelového rámu bude mít iPhone za 649 až 749 dolarů hliník, chybět bude 3D Touch.Levnější iPhone má mít menší rámečky než stávající iPhone X.

Intel pokazil bezpečnostní záplaty pro své procesory; zákazníkům radí, aby je neinstalovali
23. 01. 2018
Bezpečnostní chyby označované jako Spectre a Meltdown způsobují další problémy.Opravené počítače se staršími čipy se zpomalily, vzrostl počet restartů PC i serverů.Intel radí přestat s aktualizacemi, dokud nebude dostupná opravená verze.

TEST: LG V30 zachraňuje pověst korejského výrobce. Má chyby, ale milovníky hudby nadchne
23. 01. 2018
Telefon od LG má vše, co zákazníci chtějí, včetně zdířky na sluchátka.Design V30 je povedený, POLED displej je v praxi lepší než při detailním zkoumání.Netradiční fotoaparát je ideální pro milovníky architektury, na portréty jsou tu jiní.

Na dovolené jsme používali 8× více mobilních dat, regulace Evropské komise na operátory zabrala
22. 01. 2018
Konec roamingových příplatků za mobilní data přinesl explozi v síťovém provozu na cestách.Nové nabídky podle studie využilo až 80 procent majitelů telefonů s datovými službami.Data ukazují i rozšiřování LTE, globálně nabízí rychlá data 562 operátorů.

Nové kolo souboje chytrých reprosoustav se blíží: Apple HomePod se začne prodávat v únoru
22. 01. 2018
Tchajwanský dodavatel Applu oznámil, že dodávky chytrých reproduktorů od Applu začnou za měsíc.Luxusní reprosoustava už získala certifikát Federální komunikační komise, připravený je i iOS.

Létající Tygři vracejí na scénu akční boje v letadlech. Nezávislému švédskému týmu pomáhali slovenští programátoři
21. 01. 2018
Flying Tigers: Shadows over China kombinují opomíjený herní žánr s méně známou částí druhé světové války.Létání v legendárních strojích nesvazuje nutnost hlídat přístroje, hlavní je hon na nepřátele.Na vývoji hry měli podíl mimo jiné také slovenští programátoři.

Nové zabezpečení wi-fi je na světě. Lépe má chránit i připojení na úřadech nebo letištích
19. 01. 2018
Po čtrnácti letech se připojení wi-fi dočkalo nového standardu zabezpečení.Nástupcem WPA2 je nový standard WPA3. Má přinést vyšší ochranu i pro wi-fi, které nejsou zabezpečené heslem. K vytvoření nového šifrování se rozhodli vývojáři poté, co zjistili, že WPA2 lze obejít.

Bezpečnostní zoufalství: pouze desetina uživatelů používá snadno dostupné dvoufázové ověření
19. 01. 2018
Inženýr Googlu prozradil, že jen deset procent uživatelů Gmailu dostatečně chrání svůj účet.Dvoufázové ověření odrazuje část uživatelů, i když je jeho využití snadné, funguje přes SMS.

TEST: Google Home Mini je hmatatelný kousek budoucnosti, působí trochu jako magie
19. 01. 2018
Google Home Mini je jako Bluetooth reproduktor, ale s wi-fi a Google Asistentem. Hlasem lze ovládat chytrou domácnost, získávat informace nebo si hrát. Omezením je absence češtiny, to by se ale mělo změnit.

Výrobci televizí si dávají pauzu před příchodem rozlišení 8K
19. 01. 2018
Letošní televize nebudou o moc lepší než v modelovém roce 2017. Výrobci narazili na limity stávajících technologií LCD i OLED. Budoucnost přinese MicroLED obrazovky, jistotou je rozlišení 8K.

Nakupování, Spotify a Netflix táhnou trh s mobilními aplikacemi nahoru, hry a seznamky ztrácejí
18. 01. 2018
App Annie zveřejnila data o používání mobilních aplikací v roce 2017, růst zpomalil.Nejúspěšnější jsou nákupní aplikace, hudební a videoslužby i pracovní nástroje.Trh jasně ovládly velké telefony, tablety tvoří jen desetinu trhu s aplikacemi.

Nintendo pro Switch chystá sadu kartonových hraček, které fungují jako netradiční ovladače
18. 01. 2018
Nová sada produktů Nintendo Labo spojuje videohry a ruční práce, ze Switche udělá i rybářské náčiní.V dubnu se začnou prodávat první dvě sady, jedna se promění v robota, druhá nabízí hned pět variant.Ceny budou podobné jako u klasických videoher, kromě kartonu jsou i hry, které výrobky oživí.

Archos Diamond Omega je nový soupeř pro Galaxy S8 nebo Mate 10 Pro, stojí jen 13 tisíc korun
16. 01. 2018
Telefon francouzské značky má špičkovou výbavu s 8GB RAM a procesorem Snapdragon 835.Omega je svižná a překvapivě dobře fotí čtveřicí objektivů, má i moderní „protažený“ displej.Za telefonem reálně stojí čínské ZTE, jde o upravený nejvyšší model Nubia Z17s.

Google stojí za výpadky wi-fi sítí, Chromecast a další zařízení „útočí“ na routery zevnitř
16. 01. 2018
Špatně nastavené chování Chromecastu a dalších zařízení způsobuje zahlcení domácích sítí.První výrobci síťových prvků vydali záplaty, Google opravu svých produktů teprve chystá.Mezi postižené patří routery značek Asus, Linksys, Netgear, TP-Link i Synology.

T-Mobile na Stripu ukazuje, jak prodávat mobilní služby a starat se o zákazníky. Nechybí ani bar
15. 01. 2018
Americký operátor postavil v Las Vegas nový moderní obchod, který může sloužit za vzor konkurenci i českým operátorům. Prostor ve stylu nočního podniku se obejde bez pokladen, místo toho nabízí zábavu i zdravý bar.

To nejlepší z veletrhu CES 2018: Vedle Googlu bodoval počítač za 6 tisíc korun nebo robot za miliardu
15. 01. 2018
Právě skončil veletrh spotřební elektroniky CES. Samsung, LG nebo Sony ukazovaly působivou budoucnost televizí, Češi předvedli chytrou bezpečnostní kameru a my jsme si zahráli ping-pong s neuvěřitelným robotem.

Google na veletrhu CES 2018: Projdete si s námi expozici internetového gigantu v Las Vegas
11. 01. 2018
Procházka výstavou chytrých zařízení s Google Asistentem na veletrhu CES 2018 v Las Vegas

Češi na CES učí ve virtuální realitě hrát hokej Američany i Kanaďany, chybí jen návštěva Golden Knights
10. 01. 2018
Český start-up Sense Arena zaujal na americké půdě zástupce hokejových národů i nás.Deset minut hokejového tréninku ukázalo působivost simulace i potenciál dalšího rozvoje.

Čínský Huawei zažil v Las Vegas zklamání: Plánovaný vstup na americký trh zkomplikoval největší operátor AT&T
9. 01. 2018
Huawei plánoval oznámit svůj oficiální vstup na americký trh ve spolupráci s operátorem AT&T.Podle zpráv WSJ největší americký operátor na poslední chvíli od dohody o spolupráci odstoupil.Důvodem má být politický tlak spojený s obavami z napojení Huawei na čínskou rozvědku.

LG a Samsung vedou válku barev a umělých mozků, na další revoluci v obrazové technice je brzy
9. 01. 2018
Samsung i LG představily nové televize, zásadní technické revoluce si nechávají na příští rok.Téma letošního roku bude kvalita barev i u levnějších televizí, výraznější by měly být HDR efekty.Samsung i LG sází na umělou inteligenci, LG integruje Asistenta od Googlu, Samsung tlačí Bixbiho.

Nejlevnější a nejdražší notebook od Aceru: Malý chromebook proti notebooku tenkému jako telefony
7. 01. 2018
První novinky na CES 2018 představil Acer. Malý chromebook zaujme kvalitní výbavou za cca 7 tisíc korun, elegantní Swift 7 má v pase jen 8,9 mm a vydrží na jedno nabití 10 hodin kancelářské práce. Nechybí mu ani LTE modem a čtečka otisků prstů.

CES 2018 on-line: LG ukázalo OLED televizi, která se sroluje jako svitek, Google chystá velký stánek
7. 01. 2018
První hit veletrhu CES ukázalo LG, velkou OLED televizi sroluje do malého kvádru.Acer láká na nové notebooky, vyzkoušet si budeme moci nejtenčí notebook na světě.Překvapením 51. ročníku je přítomnost Googlu, poprvé má vlastní stánek díky Asistentovi.

CES 2018 on-line: Největší hit do Las Vegas přivezl Google a jeho Asistent, ještě musí dorazit k nám
7. 01. 2018
Týden věnovaný novinkám ze světa spotřební elektroniky rozdělil svět na ty, co mají hlasové ovládání, a ty co zaostávají.

Největší chyba roku 2017? Podcenění Nintenda a jeho skoro-tabletu Switch, na kterém se skvěle hraje
6. 01. 2018
Nová konzole Nintendo Switch musela překvapit i samotné Nintendo, natož hráče.Koncept konzole, která se používá u televize i na cestách, v praxi funguje jinak, než měl.Switch nakonec překonal očekávání díky kvalitě her, ale v obýváku se na něj práší.

Samsung na CES ukáže nový procesor Exynos 9810, slibuje dvojnásobný výkon a podporu umělé inteligence
5. 01. 2018
Nový čip od Samsungu má nejvyšší pracovní takt - až 2,9 GHz, procesor si firma vyvinula sama.Vedle samotných procesorových jader Samsung přidal i podporu umělé inteligence a špičkové LTE.První telefon s novým procesorem bude Galaxy S9, možná se představí už příští týden.

Nejlepší novoroční předsevzetí: Naučte se používat správce hesel, bez něj nebudou vaše data v bezpečí
4. 01. 2018
Bezpečnost na internetu stále spoléhá na hesla, většinou jsou příliš slabá.Pravidla pro tvorbu hesel pomáhají vyřešit specializované programy.Mezi těmi nejlepšími je i jeden zcela bezplatný, KeePass.

Obří bezpečnostní chyba v procesorech zpomalí stovky milionů počítačů až o polovinu. Problém se týká i mobilních telefonů
3. 01. 2018
Chyba v návrhu moderních procesorů umožňuje útočníkům přečíst obsah paměti a zefektivnit útoky.Problém se týká procesorů vyrobených v posledních deseti letech a tím pádem i stovek milionů PC a telefonůVýrobci operačních systémů musí problém odstranit softwarově s výrazným vlivem na výkon.

CES 2018 přinese rekordní OLED televizi i taxíky bez řidičů, Češi budou krmit pejsky
3. 01. 2018
Největší veletrh technologií slibuje nové televize, ale také auta a "cokoliv chytrého".Pozornost předem láká LG na OLED televizi s rozlišením 8K, velká odhalení slibuje Samsung.Čeští zástupci přivezou vedle misek pro psy také patentované baterie a sportovní technologie.

Samsung má potíž s bateriemi: Některé kusy Note 8 se odmítají nabíjet, pokud se zcela vybijí
1. 01. 2018
Malou část telefonů Galaxy Note 8 nelze nabíjet, pokud se jejich baterie zcela vyčerpá.Samsung problém vyšetřuje, uživatelům nabízí bezplatnou výměnu vadného telefonu.V Česku a na Slovensku nabízí firma vyzvednutí nefunkčního telefonu a náhradu zdarma.

Test: O širokoúhlý monitor Asus XG35VQ se budou přetahovat nároční hráči i kinofilové
1. 01. 2018
Širokoúhlá „nudle“ nahradí při práci dva monitory, poměr stran 21 : 9 je ideální na filmy.U monitoru můžeme mírné zakřivení obrazovky pochválit, na rozdíl od televizorů.Pokročilé technologie využijí nejen hráči. Cena je vyšší, ale v dané kategorii běžná.

Od Echa a iPhonu X po nový Xbox: 10 nejlepších věcí, které v technologiích přinesl rok 2017
31. 12. 2017
Nejdražší iPhone nemusí být nejlepší pro každého, ale posunuje celý trh dopředu.Podobným typem vítěze je AMD s procesory Ryzen, které nutí Intel, aby se zlepšil.Radost nám dělají chytré hračky pro děti i kutily a samozřejmě OLED obrazovky.

Od Echa a iPhonu X po nový Xbox: 10 nejlepších věcí, které v technologiích přinesl rok 2017
31. 12. 2017
Nejdražší iPhone nemusí být nejlepší pro každého, ale posunuje celý trh dopředu.Podobným typem vítěze je AMD s procesory Ryzen, které nutí Intel, aby se zlepšil.Radost nám dělají chytré hračky pro děti i kutily a samozřejmě OLED obrazovky.

Svět čeká řešení energetického rébusu. Termojaderná fúze nikde a obnovitelné zdroje mají problémy
29. 12. 2017
Mezinárodní projekt ITER má velké ambice - cílem je zvládnutí termojaderné fúze, a tedy nalezení řešení možné energetické krize.V roce 2025 by se vědcům mělo podařit dojít do stádia, kdy v obřím reaktoru za desítky miliard dolarů vznikne první plazma.Energie získaná takovým procesem ale bude nepřijatelně drahá, sloužit by tak měla jen k ověřování technologií pro budoucí elektrárny.

OLED televize za padesát tisíc je realitou. Philips navíc zpříjemní noční sledování
29. 12. 2017
Philips zkombinoval dvě nejlepší televizní technologie, OLED a Ambilight. Po správném nastavení režimu má Philips příjemné barvy a zpracování pohybu. Android TV v podání Philipsu stále není ideální, aplikací je méně než u LG.

Nejpopulárnějším telefonem pod stromečkem byl iPhone 7 a iPhone 6. Samsung si oproti loňským Vánocům polepšil
28. 12. 2017
Apple byl nejlepší Santa Claus a Ježíšek, na Vánoce mělo 44 procent nových telefonů na zádech jablko.Samsung drží druhé místo s 26 procenty, to je zlepšení skoro o čtvrtinu proti loňskému roku.V nových aktivacích se skrývá potvrzení spekulací - o iPhone 8 a iPhone 8 Plus je malý zájem.

Letošní Vánoce na Amazonu vyhrála umělá inteligence a robot z Lega, který z malých dětí dělá programátory
27. 12. 2017
Nejpopulárnější dárky zůstávají stejné, smartphony, bezdrátové reproduktory a hry.Očekávaným hitem se stalo Lego Boost, které baví rodiče možná více než potomky.V zahraničí boduje umělá inteligence zabydlená v reproduktorech a chytré žárovky.

BenQ W1700 promítne vánoční filmy ve 4K skoro za hubičku
22. 12. 2017
BenQ nabízí zatím nejlevnější 4K projektor bez kompromisů v kvalitě obrazu. Nízkou cenu lze poznat jen na možnostech fyzického nastavení projektoru. Díky nové technologii je BenQ W1700 překvapivě malý a tichý.

News
22. 12. 2017
V Praze se bude konat svátek kutilů Maker Faire. Vědci vyvinuli umělou hmotu, která se po pádu sama scelí.

RHA: nový vládce levných bezdrátových sluchátek
22. 12. 2017
Bezdrátová sluchátka MA650 vsadila na konstrukci s nákrčníkem, který sedí pohodlně kolem krku. Nákrčník obsahuje baterie schopné přehrávat hudbu 12 hodin na jedno nabití. Dobíjení USB-C kabelem trvá asi hodinu.

Nabídka digitálních dárků na poslední chvíli: Během několika minut lze pořídit hudbu, video, knížky nebo videohry
22. 12. 2017
Čistě on-line a během několika minut lze pořídit hudbu, video, knížky nebo videohry. Předplatné místo jednorázového daru dělá radost delší dobu.Elektronické poukázky na nákup jsou z nouze ctnost.

Přepravní systém hyperloop překonal dosavadní rychlostní rekord. Dosáhl rychlosti 387 kilometrů v hodině
21. 12. 2017
Transportní kapsle hyperloop během testování v Nevadě překonala rychlostní rekord. Dosáhla rychlosti 387 kilometrů v hodině.Hyperloop pohánějí přepravní kapsle uvnitř tubusu se sníženým tlakem.Jedná se o proveditelnosti zavedení systému hyperloop na trase Praha-Brno-Bratislava. Cesta z Prahy do Brna by mohla trvat 20 minut.

Starší iPhony obsahují kazítko. Telefony od Applu mohou po aktualizaci ztratit i polovinu výkonu
21. 12. 2017
Vývojář aplikace testující výkon telefonů odhalil "kazítko" v telefonech od Applu.Apple omezení přiznal, uživatele o problémech s baterií informuje pozdě.iPhony se slabší baterkou snižují výkon procesoru i o více než polovinu.

Microsoft má vánoční dárek pro nadšence: Testovací verzi Windows 10 s novou funkcí Timeline
20. 12. 2017
Nejnovější verze Windows 10 v programu Windows Insider přináší výrazné změny.Timeline usnadňuje přechod mezi počítači, mobily a nabízí přehled rozdělané práce.Microsoft začíná testovat i Sady - záložky s dalšími aktivitami uvnitř vybraných aplikací.

Test: Panasonic ukazuje, že to s barvami umí, televize TX-58EX780E se i díky slevě vyplatí
19. 12. 2017
Panasonic láká na skvělé podání barev a unikátní stojan, který se hodí do velkých místností.Nadprůměrná kvalita obrazu naráží na nepovedené uživatelské prostředí a průměrný zvuk.Díky slevě a přibalenému 4K Blu-ray přehrávači je TX-58EX780E ve výsledku slušná koupě.

Česko si pohoršilo v rychlosti připojení k internetu, mobilní sítě jsou ale nadprůměrné
17. 12. 2017
Nejrychlejší připojení k internetu mají díky optickým sítím v Singapuru a na Islandu.Průměrná globální rychlost je u mobilního připojení 20 Mbps, dvojnásobná u pevného.Česko kleslo na 25. místo v rychlosti mobilního připojení, u pevného je na 44. místě.

Samsung Gear Sport kombinuje fitness funkce s téměř dokonalým ovládáním, mají GPS nebo hudbu ze Spotify
15. 12. 2017
Chytré hodinky Gear Sport si nejlépe rozumí s mobilními telefony od společnosti Samsung.Oproti konkurenci Apple Watch i hodinkám s Android Wear mají lepší ovládání.Hodinky fungují i bez telefonu, mají GPS a lze na ně stáhnout hudbu ze Spotify.

News
15. 12. 2017
HP mělo špionský software v milionech PC. Amazon spustil v Česku nové služby.

Kvalitní 3D tiskárnu lze koupit už za cenu pod deset tisíc korun, nedostatkem ale je malá tisková plocha
15. 12. 2017
Tiskárna Renkforce RF100 přibližuje 3D tisk novým zájemcům díky své nízké ceně. Výsledky tisku jsou kvalitnější, než jsme čekali, a to i se základním nastavením. Hlavní výhodou tohoto modelu je fakt, že se prodává již sestavený od výrobce.

Elektronické dárky pro děti: Chytré Lego, boží R2-D2 a další hračky, ze kterých nezhloupnou
14. 12. 2017
Největší hit letošních Vánoc kombinuje klasické kostky s tabletem a programováním.Roboti v různých podobách podněcují kreativitu i logické myšlení, proto jsme vybrali dva.Aby děti zůstaly dětmi, zaslouží si i trochu čisté herní radosti, Nintendo to jistí.

Stovky typů notebooků od HP obsahovaly špionský software. Mohly tak sledovat vše, co jejich majitelé napíší, včetně hesel
12. 12. 2017
Několik stovek modelů počítačů od společnosti HP tajně obsahovalo takzvaný keylogger, tedy systém, který snímá stisky jednotlivých kláves.Po aktivaci by software mohl následně sloužit k získávání citlivých informací.Výrobce osobních počítačů HP není jediný, který čelí podobnému problému. Již dříve se s ním potýkalo i Lenovo.

Nejlepší dárky pro vaše uši: Hitem roku jsou bezdrátová sluchátka, kvalitou dohání ta s kabelem
11. 12. 2017
Kvalitní zvuk je v mnohém důležitější než kvalita obrazu, platí to zejména u smartphonů.Stále více telefonů postrádá sluchátkový konektor a konečně to přestává tolik vadit.Vedle sluchátek jsme vybrali i skvělé reprosoustavy s cenou od pěti tisíc.

Alexa je i s hudbou oficiálně v Česku: Amazon věří české znalosti angličtiny, na rozdíl od Googlu
10. 12. 2017
Do Česka oficiálně míří umělá inteligence Alexa a chytré reprosoustavy Echo, Echo Dot a Echo View.Amazon v Česku spouští také hudební službu Amazon Music Unlimited se 40 miliony skladeb.Získání reproduktorů Echo je zatím složitější, Amazon je nechce do Česka jen tak posílat.

Nejlepší herní dárky: PC letos hraje druhé housle, vede nové Nintendo Switch a Xbox One X
9. 12. 2017
Milovníci videoher si mohou letos vybírat z nových konzolí i spousty výborných her.Černým koněm Vánoc je úspěšné Nintendo Switch, se kterým není nutné sedět u TV.PC hráčům chybí výrazné novinky, na výběr mají spoustu drobností a virtuální realitu.

Ty nejlepší elektronické dárky: Chytré hodinky nebo náramek se hodí na každé zápěstí
8. 12. 2017
Nositelná elektronika je stále zajímavější, Apple v ní kraluje i díky nižším cenám.Nejvíce parády udělají levnější chytré náramky se sportovními funkcemi.Google se svým Android Wear ztrácí půdu pod nohama.

Nintendo Switch znovu mění způsob, jak se dá hrát. Sází na tradiční značky jako Zelda nebo Super Mario
8. 12. 2017
Switch nejvíce boduje neobvyklou možností hrát na cestách "dospělé" hry místo mobilních hříček.Nabídka her sází na tradiční značky, jako je Zelda, pro Switch ale vychází více her, než se čekalo.Slabší stránkou je výkon po připojení k televizi a malé úložiště, brzy je nutné dokoupit paměťovou kartu.

První sluchátka s umělou inteligencí hrají skvěle, po testu se blíží dokonalosti dokonce i bez drátů
8. 12. 2017
Beyerdynamic vytvořil nejlépe vybavená bezdrátová sluchátka typu on-ear, hrají stejně dobře jako s kabelem.Špičkovou kvalitu zvuku zajišťují měniče Tesla a využití umělé inteligence pro naladění zvuku.Výbava, skvělé zpracování a hlavně kvalita zvuku dělají z Aventho Wireless luxusní zboží.

Ty nejlepší elektronické dárky: Televize a projektory nejen pro náročné diváky
7. 12. 2017
Rok 2017 jasně ukázal, že FullHD rozlišení je za zenitem, ceny UltraHD televizí padly ke dnu.Hitem Vánoc bude OLED, cena proti loňsku klesla skoro na polovinu, i když 50 tisíc není málo.Při výběru je nutné dávat pozor na drobnosti, podpora HDR nemusí znamenat skvělý obraz.

Dvacet hodin na baterii a rychlý internet všude: Qualcomm ukázal notebooky se svými procesory
5. 12. 2017
Nové počítače od Asusu a HP slibují celé dny používání notebooku na jedno nabití.Proti PC s čipy od Intelu budou mít slabší výkon, zvládnou ale tradiční aplikace.Lenovo ukáže vlastní stroje s Qualcommem za pár týdnů na veletrhu CES 2018.

Ty nejlepší elektronické dárky: 10 telefonů, které se trefí do černého bez ohledu na cenu
4. 12. 2017
Telefon, fotoaparát, kamera, walkman... To všechno zvládne nahradit nejlákavější dárek současnosti.Chytré telefony jsou stálicemi Vánoc po celém světě, výrobci si konkurují slevami a dárky.Náš výběr zahrnuje telefony od necelých tří tisíc až po absolutní vrchol.

Češi díky změnám v tarifech používají mobilní internet více, i Rakousko je ale šestkrát aktivnější
4. 12. 2017
Meziročně došlo v Česku ke zlepšení, místo 500 MB už stahujeme v mobilu skoro 1 GB měsíčně.Mírné zvýšení objemu datových balíčků je následek tlaku veřejnosti i médií z letošního jara.Za Evropou stále zaostáváme, průměr je 6 GB měsíčně, zvyšuje ho hlavně neomezený finský trh.

Ty nejlepší elektronické dárky: 10 osobních počítačů, které má smysl koupit pod stromeček
3. 12. 2017
Nejlevnější použitelný počítač přijde na 6490 korun, na Windows 10 ale musíte zapomenout.Střední třída s Windows začíná být zajímavá u 16 tisíc korun, níže je příliš kompromisů.Nejzajímavější stroje mají dost paměti a zvládnou i hry s omezenými detaily.

Boeing ukázal novou palubní desku. Ulehčí pilotům výcvik a sníží pracovní zátěž
3. 12. 2017
Americký výrobce letounů Boeing představil novou palubní desku pro své stroje.Ta má hlavně zvýšit komfort pro piloty dopravních letadel.Vylepšená deska a pohodlná sedadla mají ulehčit výcvik i zpříjemnit samotné lety.

TEST: Xbox One X ukazuje, jak má vypadat malý, výkonný a levný počítač na hraní
2. 12. 2017
Xbox One X slibuje, že na něm hry budou vypadat lépe než u konkurence. Tento slib snadno naplní. Má skoro o polovinu více výkonu než konkurenční PlayStation 4 Pro, představený před rokem

Rocket League: Příběh neúspěšného nápadu, ze kterého vznikla jedna z nezábavnějších her vůbec
1. 12. 2017
Malé vývojářské studio vytvořilo hru s fantastickou komunitou a miliony prodaných kopií.Princip „fotbalu s auty“ pochopí každý, ve skutečnosti je to ale spíše ragby a demoliční derby.Rocket League se po dvou letech nebojí proti sobě postavit hráče na konzolích i PC.

Souboj vysávacích robotů: Electrolux sází na výkon, LG na chytré funkce
1. 12. 2017
Nové robotické vysavače sázejí na připojení k mobilním telefonům.První pokus od Electroluxu naráží na slabší software a baterii. LG Hom-Bot Square Turbo+ má bezpečnostní funkce, ale je příliš drahý.

L. A. Noire je stylová temná detektivka z poválečné Ameriky plná intrik, pátrání a psychologických her
1. 12. 2017
L. A. Noire ani po letech neztratilo nic ze své atmosféry a je radost si ho zahrát v inovované podobě na nových konzolích i ve virtuální realitě.Dramatický závěr příběhu patří k nejsilnějším okamžikům ve videohrách vůbec.

Na co se zaměřit při výběru technologických dárků. Velká nabídka a často zavádějící marketing mnohdy nákup komplikují
1. 12. 2017
Při nákupu elektroniky je dobré koukat nejen na cenu, ale hlavně na kvalitu a funkce. Slevové akce nejsou zárukou výhodné koupě, vybrat pomohou srovnávače cen. U počítačů, televizí i telefonů je vhodné ověřit tvrzení prodejců o výkonu!

Google uvolnil novou aplikaci na hlídání mobilních dat, ušetří až 30 procent datového balíčku
30. 11. 2017
Aplikace Datally od Googlu umožňuje snížit objem spotřebovaných dat asi o 30 procent.Datally umí snižovat množství přenášených dat i přímo zakázat přístup k internetu mimo wi-fi.Google v rámci své aplikace doporučuje i veřejné bezdrátové sítě v okolí uživatele.

Honor chystá levnější telefon s výbavou luxusního Mate 10 Pro, bude mít i sluchátkový konektor
30. 11. 2017
Nástupce Honoru 8 Pro nese označení V10 a vnitřní výbavu téměř shodnou s Mate 10.Levnější telefon nabídne stejný procesor i operační paměť, fotoaparáty mají ale menší světelnost.Dostupnost novinky v Česku není jistá, Huawei se snaží zabránit kanibalizaci řady Mate.

"Absolutně falešný a prázdný Topol" - to je jedna z nejslavnějších českých SMS. Textové zprávy slaví 25 let
30. 11. 2017
SMS zpráva slaví 25 let. První textovku zaslal britský zaměstnanec operátora Vodafone 3. prosince 1992.Do Česka esemesky přišly o čtyři roky později. Rozmach krátkých textových zpráv ve světě nastal kolem roku 2000. V současnosti ale počet zaslaných SMS zvolna klesá a lidé místo nich na mobilech čím dál více komunikují prostřednictvím internetových chatů, jako je Messenger či WhatsApp.V Česku lidé zaslali nejvíc SMS v roce 2014. Tehdy jich bylo celkem 9,6 miliardy.

Microsoft chce změnit práci s aplikacemi. Přidá do nich záložky jako ve webovém prohlížeči
29. 11. 2017
Testovací verze Windows 10 přinese funkci Microsoft Sets - propojení aplikací s jinými.V jednom okně bude moci být propojený třeba Word, prohlížeč Edge či PowerPoint.Stejnou funkci chce Microsoft dostat i do chytrých telefonů s iOS a Androidem.

Test: Huawei Mate 10 Pro jsme používali měsíc a našli spoustu důvodů, proč mu dát palec nahoru
28. 11. 2017
Po letech snažení se Huawei dostal na stejnou technickou úroveň jako Samsung a Apple.Mate přináší luxusní kombinaci ceny, výkonu, fotoaparátu, a hlavně dlouhou výdrž baterie.K dokonalosti chybí Matu 10 Pro čtečka paměťových karet a klasický sluchátkový konektor.

Samsung vyvinul technologii, která zkrátí čas nabíjení mobilních telefonů na dvanáct minut
27. 11. 2017
Nová technologie od Samsungu by mohla zkrátit čas nabíjení chytrých telefonů z hodiny na 12 minut.Výzkumníci Samsungu chtějí staré lithium-iontové technologie nahradit grafenem, který má lepší vodivost a je pevnější.Podle expertů si ale zákazníci na nové baterie ještě chvíli počkají.

YouTube je plný podivných videí se zneužíváním dětí či kreslených seriálů se škodlivým obsahem
27. 11. 2017
Největší zdroj videa na internetu má dva velké propojené problémy: dětská videa, která nejsou pro děti.Násilí na dětech či "sexy" záběry pro deviantní voyery pochází z Ukrajiny, mají miliony zájemců.K dětem se na YouTube dostávají také nevhodná videa zneužívající oblíbené kreslené postavy.

Herní tip: Star Wars Battlefront 2 - jak hrabivost udělala ze skvělé hry odstrašující příklad
26. 11. 2017
Druhý díl střílečky ze světa Hvězdných válek přidává slíbenou příběhovou část.Hra ukazuje události z konce první trilogie z pohledu Impéria i nástup Prvního řádu.Místo ovací si vydavatel vysloužil kritiku a propad prodejů kvůli mikrotransakcím.

Černý pátek po česku je docela smutná podívaná, slušné slevy mají Samsung, Honor, Sony a Amazon.de
23. 11. 2017
Slevové šílenství po Dnu díkůvzdání, který neslavíme, vzali Češi za vlastní, prodejci na to sází.Obří slevy jsou často marketingový trik, funguje hlavně oficiální snižování cen od výrobců.I oficiální slevy dokážou česká zastoupení velkých firem zkazit, pak nastupuje Amazon.

Galaxy S9 s novým procesorem se představí o čtvrt roku dříve, už v lednu na veletrhu CES
22. 11. 2017
Samsung se pochlubí další generací Galaxy v Las Vegas, zvenku se údajně příliš nezmění.Velký důraz klade výrobce na procesor, který už v předstihu získal ocenění za inovace.Galaxy S9+ se má odlišit duálním fotoaparátem, oba modely opraví hlavní chybu S8.

Uberu unikla data o 57 milionech zákazníků a zaměstnanců, firma hackerům zaplatila výpalné
22. 11. 2017
Uber se zbavil šéfa bezpečnosti a jeho zástupců kvůli utajenému úniku osobních dat.Hackeři získali údaje o desítkách milionů zákazníků a sedmi milionech řidičů.Za umlčení hackerů firma zaplatila sto tisíc dolarů, napadení neoznámila.

Život v kancelářích zjednodušují chytré aplikace. Začínají je využívat i české firmy
22. 11. 2017
Moderní administrativní centra se budou více digitalizovat. Díky jedné mobilní aplikaci již dnes jde propojit vlastníky budovy, uživatele, návštěvníky a poskytovatele služeb z okolí. Nástroj už zavedly první kancelářské budovy v Praze a další jej momentálně testují.

Epson oživuje sílu domácích projektorů, model TW5650 má výborný kontrast a rychlou odezvu
21. 11. 2017
Full HD projektory jsou na vrcholu, Epson TW5650 má výborný obraz s překvapivě dobrým kontrastem.Obraz s maximální úhlopříčkou osm metrů udělá z pokoje domácí kino, a to i bezdrátově či ve 3D.Díky softwarovým úpravám vypadají filmy plynuleji, vlastní „rychlý“ režim mají i videohry.

Test: Huawei Mate 10 Lite se řadí k elitě bez rámečků a jeho čtyři foťáky umí mile překvapit
21. 11. 2017
Nejvíce kupců naláká odlehčený Mate na elegantní a moderní design s protaženou obrazovkou.Čtveřice fotoaparátů přináší portrétní režim i k focení selfie, což není špatný nápad.Výrobce ušetřil na výkonu. Paměti je dost, ale procesor by mohl být rychlejší.

Operátoři na to jdou špatně, neomezené služby StreamOn a Video Pass "kradou" zákazníkům data
20. 11. 2017
T-Mobile a Vodafone nabízejí příplatkové služby se slibem neomezeného přístupu k hudbě a videu.Obě služby mají zásadní nedostatky, jsou principiálně pochybné a uživateli kladou překážky.Problematické je technické zabezpečení, které neumí správně odlišit zdroje dat.

OnePlus má vánoční hit: model 5T s protaženým AMOLED displejem se prodává za 13 tisíc korun
17. 11. 2017
Nový telefon OnePlus reaguje na moderní designový trend, nabídne malé rámečky a obří obraz.Vnitřní výbava odpovídá špičce, nechybí ani NFC pro bezkontaktní platby a duální fotoaparát.OnePlus si zachoval i sluchátkový konektor a má nový Bluetooth 5.0 i podporu HD audia.

Údajný e-mail od šéfa Applu slibuje brzké spuštění služby Apple Pay v Česku. Příliš pravděpodobné to ale není
16. 11. 2017
Majitelé iPhonů získali naději, že se v dohledné době dočkají možnosti platit telefonem stejně jako uživatelé Androidu.Brzké spuštění platební služby Applu v České republice slibuje e-mail s údajnou odpovědí ředitele Applu Tima Cooka na dotaz českého uživatele Aleše. Aktuální zpráva ale vzbuzuje pochybnosti, a čekáme tedy na potvrzení její pravosti ze strany Applu.

Přichází Firefox Quantum, je dvakrát rychlejší než před půl rokem, šetří paměť a je hezčí
14. 11. 2017
Nový Firefox napravuje zhoršenou pověst prohlížeče, který začal trpět únavou materiálu.Quantum je rychlé, elegantní a má nové funkce, zachovalo si ale velkou nabídku doplňků.Podobně jako Microsoft Edge umí Firefox lépe zacházet se snímky obrazovky a jejich sdílením.

Už platíme telefonem s Android Pay. Nová služba Googlu a tří českých bank nám udělala radost
14. 11. 2017
Po pěti letech od prvních pokusů nabízí Google v Česku bezpečné placení mobilem v obchodech.S Android Pay obchodníci nevidí číslo karty, není uložené ani v mobilním telefonu.Důležité je mít telefon s NFC čipem a tu správnou banku, jejichž počet poroste.

Beoplay H9: Bezchybný design s jemným jehnětem by si zasloužil o trochu dospělejší zvuk
14. 11. 2017
Lifestylová značka Beoplay vsadila na bezdrátový zvuk s tlumením okolního ruchu.Na první pohled rozlišitelný design kombinuje hliník a kvalitní kůži na mušlích i mostu.Zvuk odpovídá trendům, je slušně dunivý, u spousty hudebních stylů vlastně zábavný.

Test: iPhone X uspěl. Dokonalý není, ale tentokrát je to skutečně nejlepší iPhone v historii
13. 11. 2017
Nejnovější iPhone odstranil většinu našich výtek z předchozích let, zlepšil design i displej.Zásadní změny se dotkly ovládání i bezpečnosti, zvykání je ale rychlejší, než jsme čekali.Fotoaparát nenadchnul. Nové funkce jsou zábavné, kvalita snímků ale zásadně nevzrostla.

5 her, které by si měli vyzkoušet majitelé Xboxu One X. Sílu novinky od Microsoftu ukazují nové i deset let staré tituly
11. 11. 2017
Microsoft vytvořil nejlepší konzoli na trhu a nejlepší herní zařízení v poměru ceny a výkonu.Výpočetní sílu Xboxu a dopad nových technologií ukazují nové hry i deset let staré tituly.I naprosté skeptiky přesvědčí Hmyz, jednoduché demo, které ukazuje vliv 4K a HDR.

Legenda od Sennheiseru se vrací lepší, ale také dražší
10. 11. 2017
Sennheiser po dvaceti letech prodává nástupce legendárních sluchátek HD600. Špičkový muzikální zvuk už není omezený jen na výkonné sluchátkové zesilovače. Nový model má větší frekvenční rozsah, design a pohodlí zůstaly v podstatě stejné.

News
10. 11. 2017
Apple pracuje na náhradě iPhonu v podobě brýlí. Broadcom chystá obří akvizici Qualcommu. Intel chystá výrobu samostatných grafických karet.

Xbox One X je výkonnější než 90 procent PC a je tichý jako myš. To nejlepší zatím ale chybí
10. 11. 2017
Nová konzole od Microsoftu je o 40 procent výkonnější než PlayStation 4 Pro. Lepší grafiku si užijete i bez 4K televize, výkon Xboxu One X využije skoro každá hra. První zkušenosti ukazují více detailů, plynulejší hraní i rychlejší start konzole a her.

iPhone X se blíží k dokonalosti, téměř každý jeho prvek patří ke světové špičce. Zaujme hlavně displej a vysoký výkon
10. 11. 2017
iPhone X vylepšuje v podstatě všechny hlavní parametry. Displej nového iPhonu je bezkonkurenční, téměř se neleskne.Na ovládání i Face ID je nutné si zvyknout, obojí chce dopilovat.

Apple nahradí iPhone brýlemi s rozšířenou realitou v roce 2020, iPad s Face ID přijde dříve
9. 11. 2017
Agentura Bloomberg získala informace o urychleném vývoji nové generace mobilní techniky Apple.Firma údajně chystá náhradu iPhonu: brýle s rozšířenou realitou. Připravené mají být do dvou let.Už v roce 2018 má Apple představit nový iPad s menšími rámečky a zabudovaným Face ID.

Chytré auto od T-Mobilu umí ve voze zajistit zábavu, nabídne hotspot s 5 nebo 20 GB dat
8. 11. 2017
T-Mobile inovoval službu Chytré auto, která sleduje polohu vozu, jízdní styl i stav nádrže.Ke standardnímu tarifu přidává dva nové, rozšířené o LTE data pro pět zařízení současně.Vývoj dalších služeb pro auta bude probíhat v Česku pro celou skupinu Deutsche Telekom.

Twitter se změnil: 280 znaků musí stačit každému, jen Japonsko a Korea zůstanou při starém
7. 11. 2017
Twitter zdvojnásobil limit pro počet písmen ve zprávách na 280 znaků.Počet uživatelů, kteří narazí na nový limit, v testu klesl na jedno procento.Firma varuje před krátkodobým zneužíváním nové podoby.

Peklo zamrzlo: AMD a Intel spolupracují na vývoji čipů Core s lepší grafikou, přijdou už brzy
6. 11. 2017
Intel už příští rok znovu zvýší výkon svých procesorů, pomůže mu v tom největší sok.AMD do mobilních čipů od Intelu dodá na míru vyvinutá grafická jádra Radeon.Cílem obou firem je udělat z notebooků herní stroje bez konkurenční Nvidie.

Microsoft začíná prodávat Xbox One X, české obchody hlásí velký zájem a nedostatek zboží
6. 11. 2017
Xbox One X se v ČR začíná prodávat ve stejný den jako v USA.Nová konzole přijde na 13 490 korun, má čtyřnásobný výkon proti původnímu modelu.České obchody už nyní čekají problémy s dostupností až do Vánoc.

Android slaví 10 let od svého představení. Google s ním ovládl svět, ale potýká se s problémy
6. 11. 2017
Zelený robot v telefonech slaví kulaté výročí, v listopadu 2007 se odhalil veřejnosti.Google s Androidem získal 85 procent trhu a pomohl pohřbít BlackBerry i Windows Phone.Oslavy výročí kazí tragický stav aktualizací a podvodníci na Play Store.

První dojmy: Xbox One X končí jednu éru. Xbox už není otloukánek, konkurenci strčí do kapsy
5. 11. 2017
Nová verze konzole od Microsoftu je o 40 procent výkonnější než PlayStation 4 Pro.Lepší grafiku si užijete i bez 4K televize, výkon Xboxu One X využije skoro každá hra.První zkušenosti ukazují více detailů, plynulejší hraní i rychlejší start konzole a her.

iPhone X po deseti hodinách: Ještě lepší, než jsme čekali, nedostatků je dvakrát škoda
3. 11. 2017
Největší obavy z iPhonu X se ani zdaleka nepotvrdily, Face ID spíše mile překvapilo.Displej není bez rámečků, výřez je kompromis, ale obraz iPhonu je prostě parádní.Zklamáním je zatím fotoaparát, všechno vsadil na portréty, konkurenci neutekl.

iPhone X: Obří skok pro jablíčkáře. Porovnali jsme ho s konkurencí
3. 11. 2017
Nový telefon od Applu je obří skok pro jablíčkáře.OLED obrazovka, bezdrátové dobíjení a kompaktní design jsou jedna věc.Druhou je chybějící čtečka otisků a zásek v displeji.

Assassin's Creed Origins je jako Zaklínač ve starém Egyptě
3. 11. 2017
Nový díl Assassin's Creed proměnil akční hru v plnohodnotné RPG.Prostředí starověkého Egypta je fantastické, setkáte se i s Kleopatrou.Ubisoftu se povedlo i technické zpracování, nový hašašín je nádherný.

Výpadky elektřiny mohou poškodit počítače i další zařízení. Předejít problémům se dá třeba pořízením baterií
3. 11. 2017
Energetická kalamita spojená s víkendovou vichřicí ukázala nedostatky ve výbavě domácností.V případě výpadku proudu jsou důležité akumulátory i ochrana proti přepětí v elektrické síti.Současná cena solárních a akumulátorových systémů má k masovému rozšíření daleko.

HTC začne prodávat svou verzi Pixelu 2 XL jako U11+, přidalo k němu levnější verzi Life
2. 11. 2017
Nová vlajková loď HTC má prodloužený displej bez rámečků a čtečku otisků vzadu.Důvod změn je netradiční - není to typické HTC, ale důsledek zrušeného Pixelu 2 XL.Zajímavější nejspíše bude HTC U11 Life v programu Android Plus za deset tisíc korun.

Levně bez drátů: Panasonic má příjemnou odpověď na chybějící sluchátkové konektory
2. 11. 2017
Sluchátka Panasonic RP-NJ300B mají hrozné jméno, ale rozumnou cenu kolem 1200 korun.Konstrukce s kabelem mezi sluchátky s baterií a dálkovým ovládáním váží jen 13 gramů.Zvuk míří na masový trh, zvýrazněné basy a dynamický projev nás potěšily.

Další kulišárny operátorů s LTE: Neomezený internet s rychlostí hlemýždě a rychlý s koulí u nohy
1. 11. 2017
Mobilní operátoři koketují s různými formami přístupu k internetu „bez omezení“.Po datových limitech a vyjmutí určitých aplikací zkouší T-Mobile snížení rychlosti.Neomezené rychlé LTE v ČR přitom existuje, jen je přišroubované k fasádě.

Google naznačuje, že v ČR brzy pustí Android Pay. K novince se ale přidají jen některé banky
1. 11. 2017
Pozvánka na představení nové služby od Googlu dává naději na spuštění služeb Android Pay.Podle informací E15 spustí standardní placení mobilem KB, Moneta a mBank.Google má šanci předstihnout Apple Pay, v ČR má 80% podíl v mobilech.

Test: Výborně fotí, skvěle funguje a stojí jen šest tisíc. Xiaomi Mi A1 je skoro zázrak
31. 10. 2017
Mi A1 je první telefon Xiaomi oficiálně určený pro Evropu, stojí za ním i Google.Díky programu Android One má Xiaomi Mi A1 zaručené aktualizace na dva roky.Dvojitý fotoaparát by se neztratil ani v dražších telefonech, umí i portréty.

Nový iPhone X je rozcestník k tomu, co přijde po smartphonech, píše v první recenzi Steven Levy, autor knihy In the Plex
31. 10. 2017
Steven Levy po deseti letech od recenze původního iPhonu otestoval přelomový iPhone X.Recenze psaná formou eseje chválí displej a kompaktní design, není ale zcela nekritická.Nejlepším způsobem, jak ukázat nové technologie, je podle Levyho animované hovínko.

Telefony jsou dražší a dražší. Nejrychleji rostou ceny ve střední a východní Evropě
30. 10. 2017
Ceny telefonů rostou nejen díky iPhonům a Galaxy, zdražují i „levnější výrobci.Trend snižování cen vyvrcholil v roce 2013, loni se zvrátil a nastal růst cen.I přes vyšší ceny GfK očekává mírné meziroční zvýšení prodejů mobilů.

Smíšená realita od Microsoftu je nedopečená. Brýle od Aceru mile překvapí, ale chybí obsah
28. 10. 2017
Systém označovaný jako Microsoft Mixed Reality je stará dobrá realita virtuální.První verzi nabízí Acer, výrazně barevné brýle jsou pohodlné a šikovně se odklápí.Ve virtuální realitě běží klasické aplikace, na hry se čeká, přinese je SteamVR.

iPhone X míří do redakce. Objednávky začaly se zpožděním a doručení je až za měsíc
27. 10. 2017
Apple spustil objednávky iPhonu X, během pár minut se zásoby vyprodaly.Aktuální doba dodání je pět až šest týdnů, další zájemci budou čekat ještě déle.Zahájení prodeje přijde už 3. listopadu, v prodejnách bude pár kusů.

Stín války nad Středozemí znovu láká do Mordoru, ani mikrotransakce ho nedokáží zkazit
27. 10. 2017
Middle-Earth Shadow of Mordor je navzdory mikrotransakcím zábavná hra. Špičkový soubojový systém se dočkal rozšíření o dobývání pevností. Nevraživost mezi vámi a skřetími kapitány funguje i napodruhé.

"iPhone" s Androidem od Xiaomi je jasný tip na koupi
27. 10. 2017
Xiaomi nabízí první telefon pro Evropu rovnou s požehnáním Googlu. Model Mi A1 má čistý Android a slíbené aktualizace na dva roky. Telefon vypadá jako iPhone Plus, překvapivě dobře fotí.

Volby, hackeři a krása papíru: bezpečnost je nad pohodlí
27. 10. 2017
Parlamentní volby letos doprovázel kybernetický útok. Díky konzervativnímu zpracování dat neohrozil regulérnost výsledků. Kybernetická ochrana ČSÚ však mohla být lepší.

AMD míří s Ryzenem i do notebooků a má být výkonnější než Intel. Realitu ukážou až první testy
26. 10. 2017
Nové procesory Ryzen Mobile si troufají na nejnovější čipy Core i7 od Intelu.Výhodou AMD má být integrovaný grafický čip Vega srovnatelný s GeForce 950M.První počítače se začnou prodávat během pár týdnů, nabídne je Acer, HP a Lenovo.

Xiaomi v Česku rychle poroste, do nabídky ho oficiálně zařadilo O2, nepotěší Huawei ani Nokii
26. 10. 2017
V e-shopu i kamenných prodejnách O2 budou v prodeji alespoň tři telefony Xiaomi včetně Mix 2.Největší potenciál má povedený model Mi A1 s čistým Androidem a rychlými aktualizacemi.O2 bude prodávat i fitness náramky a další příslušenství čínské značky.

Bezpečnostní svodka: Češi odhalili chybu v elektronických občankách na Slovensku a Estonsku
26. 10. 2017
Chyba při práci s šifrováním ohrožuje elektronické občanky i zabezpečené počítače ve firmách.V Evropě se šíří nový „Zlobivý králík“, vyděračský software, kterému se Windows 10 umí bránit.Komerční VPN nejsou důvěrné, mohou pomáhat policii, ale zrazují důvěru zákazníků.

Apple chce znovu fronty před obchody, slibuje iPhone X v Apple Storech, radí přijít brzy
24. 10. 2017
iPhone X se začne prodávat 3. listopadu, objednávky Apple spustí tento pátek.Analytici očekávají, že poptávka bude násobně vyšší než počet dostupných telefonů.Apple láká zákazníky do obchodů, slibuje, že v Apple Storech budou volné kusy.

Facebook na Slovensku testuje zásadní změnu, ukazuje pouze příspěvky přátel a reklamu
24. 10. 2017
Novinář slovenského Denníku N upozornil na test dramatické proměny Facebooku.Vydavatelé médií i majitelé obchodů s facebookovými stránkami přicházejí o „oči“.Facebook test vysvětluje voláním svých uživatelů po relevantnějších příspěvcích.

Telefon Pixel 2 XL od Googlu má problém: Displej od LG se rychle vypaluje a má špatné barvy
23. 10. 2017
Nejlepší telefon z Mountain View u zákazníků i v recenzích naráží na nekvalitní displej.Použitá pOLED obrazovka je „špinavá“, má nerovnoměrný jas a z úhlu má modrý nádech.Recenzenti už zaznamenali i vypálení obrazovky a to je zásadní problém.

Xperia XZ1 není typický supertelefon, místo toho zdatně bojuje o místo těsně pod vrcholem
22. 10. 2017
Sony pomalu končí s hranatým designem svých telefonů, Xperia XZ1 se ho ještě drží.Vnitřní výbava patří ke špičce, jen displej se drží staršího standardu a FullHD rozlišení.Fotoaparát slibuje revoluci spojenou s rozšířenou realitou a snímáním objektů ve 3D.

Gran Turismo Sport na to jde jinak. Trestá každou chybu, ale díky tomu se naučíte lépe řídit
22. 10. 2017
Fanoušci se po čtyřech letech dočkali závodní hry Gran Turismo. V nové podobě míří na e-sport.Více než v předchozích dílech se soustředí na poctivé ježdění podle pravidel motorsportu.Soustředění na on-line závody padla za oběť nabídka vozů i tratí, je jich méně než dříve.

Gran Turismo Sport vás naučí řídit jako Hamilton
20. 10. 2017
Gran Turismo se po čtyřech letech dostalo na PlayStation 4, podporuje i VR.Tvůrci se soustředili na férová on-line klání, nechybí propracovaná "autoškola".Nabídka vozů i tratí je menší než u konkurence, mezery má i ovládání.

News
20. 10. 2017
Huawei zničil 20 tisíc telefonů kvůli baterkám.Umělá inteligence pozná Rexe od Lassie.Windows s procesory ARM vydrží celé dny.

Test: Sennheiser PXC 550 je účinné zaklínadlo proti hluku v letadle i ve vlaku
20. 10. 2017
Sennheiser vybavil sluchátka moderním dotykovým ovládáním i šikovnou konstrukcí.Výdrž dvacet hodin přes bluetooth a 30 při připojení kabelem potěší na dlouhých cestách.Zvukově se sluchátka povedla, mají dost basů i výšek a při poslechu neunaví.

Nová verze Windows 10 přináší smíšenou realitu i dojmy, Microsoft nedokázal systém dotáhnout
20. 10. 2017
Největší praktický přínos aktualizace Windows 10 je v oblasti bezpečnosti.Slibované velké změny nedorazily nebo jsou omezené a v češtině nefungují.Solidní potenciál má podpora rozšířené reality, ta chce ale investici do hardwaru.

iPhone 8 vypadá jako neúspěch, v USA si lidé údajně kupují více levnějších iPhonů 7
19. 10. 2017
Agentura Reuters uvádí, že i měsíc po zahájení prodeje je o iPhone 8 a 8 Plus menší zájem.Hlavní důvod je v očekávání iPhonu X s novým designem a AMOLED displejem.Apple údajně dodá na trh v listopadu jen asi 12 milionů iPhonů X.

Nová verze Windows 10 je tady, Fall Creators Update se propojí s iOS i Androidem
17. 10. 2017
Microsoft zpřístupnil finální verzi Windows 10 Fall Creators Update prvním zákazníkům.S příchodem nové aktualizace do světa Windows vstupuje virtuální a rozšířená realita.Windows 10 se umí lépe propojit se smartphony, pomáhá v tom Edge pro iOS a Android.

Bezpečnostní svodka: V současné době nelze provozovat bezpečnou wi-fi síť. Důležitou komunikaci je lepší zašifrovat
17. 10. 2017
Mathy Vanhoef objevil systémovou zranitelnost, která umožňuje všechny varianty WPA2 přelstít. Bezpečnostní průšvih má jméno KRACK - Key Reinstallation Attacks.Útočník dokáže odposlouchávat a za jistých okolností modifikovat síťovou komunikaci oběti. Co to v praxi znamená? V současné době nelze provozovat bezpečnou wi-fi síť.Projekt wi-fi v petřínské tramvaji je typickou ukázkou "smart cities" po česku. Parametry požadovaných zařízení jsou absurdně nadsazené.

První dojmy: Huawei Mate 10 Pro je trefa do černého, výborně fotí, je rychlý a hezký, ale...
16. 10. 2017
Nový telefon od Huaweie splňuje téměř všechny požadavky na ideální telefon.Design se povedl a telefon odolá vodě, velký displej už ale tolik nevybočuje.Smutným překvapením je chybějící audiokonektor pro sluchátka.

Huawei Mate 10 míří do Česka se silnou výbavou a cenou, která ničí konkurenci. Umělou inteligencí chce konkurovat Applu
16. 10. 2017
V Česku se bude prodávat jen nejlepší verze Mate 10 Pro s 6 GB RAM a skvělým foťákem.Huawei sází na nový procesor a podporu umělé inteligence, ta má zlepšit i focení.Krásný telefon s Androidem 8 se začne prodávat za pár týdnů za 20 999 korun.

Test inteligence: Google Asistent je hloupější než šestileté dítě a Siri potřebuje přebalit
16. 10. 2017
Vědci provedli standardní test inteligence, který porovnal schopnosti lidí a digitálních asistentů.I přes velké znalosti faktů zůstávají pomocníci v telefonech daleko za lidským mozkem.Překvapením je úspěch čínské umělé inteligence Baidu, předběhla Microsoft i Apple.

Trust Emita: Mikrofon pro začínající youtubery a zpěváky má luxusní výbavu a příjemnou cenu
16. 10. 2017
Samostatný mikrofon výrazně zvedá kvalitu nahrávek oproti mikrofonu v mobilu nebo headsetu.Trust Emita láká na příjemnou kombinaci bohaté výbavy a příjemné ceny, nechybí ani kufřík.Proti profesionálním mikrofonům je Emita GXT 252 jednoduchá, nepotřebuje ani ovladače.

Zaplaťte, kolik chcete, ale někomu jinému. Miliardový Humble Bundle má nového majitele
15. 10. 2017
Oblíbený obchod s videohrami a elektronickými knížkami koupila společnost IGN.Obchodní model založený na dobrovolné výši platby zůstane v platnosti i nadále.Firma za sedm let existence získala 106 milionů dolarů pro neziskové organizace.

Truhly s kořistí kazí moderní hry, dělají z hráčů gamblery a vydavatelé vydělávají miliardy
13. 10. 2017
I drahé "plnohodnotné" hry stále častěji prodávají balíčky s virtuálními předměty, u kterých hráč předem neví, co dostane.Část her takto prodává pouze možnost vizuálně odlišit herní postavy, jinde výrazně ovlivňují výsledky on-line zápasů.Aby velké firmy z hráčů vymámily ještě více peněz, staví před ně umělé překážky, které je snazší překonat až po zaplacení.

Jedou, jedou Mashinky... vláčková strategie Jana Zeleného rozhodně nevypadá jako one man show
13. 10. 2017
Mashinky navazují na tradici budovatelské a obchodní strategie Transport Tycoon.V současné verzi nabízí hra dvě epochy železniční dopravy s možností svézt se vlakem ve 3D.Jan Zelený na hře pracoval sedm let sám ve volném čase, i nyní má jen pár pomocníků.

Porsche design Book one je krásný a luxusní omyl. Precizní design podkopává slabší výdrž
13. 10. 2017
První notebook z dílen Porsche Design sází na unikátní konstrukci.Výbava notebooku zahrnuje špičkový displej i dotykové pero.Vysoké rozlišení obrazovky a omezený prostor limitují reálný výkon počítače.

Na umělou inteligenci sází i porno průmysl, PornHubu pomáhá třídit videa podle herců i aktů
12. 10. 2017
PornHub nasadil umělou inteligenci na pět milionů nahraných videoklipů, chce je roztřídit.Díky strojovému učení pozná systém herečky a herce i praktiky, které provozují.Uživatelé mají systému pomáhat hodnocením výsledků vyhledávání.

Nová čtečka Kindle Oasis se blíží k ideálu. Můžete s ní jít i plavat a přehraje audioknížky
11. 10. 2017
Amazon představil druhou generaci čtečky Oasis, napravuje nedostatky první verze.Nová luxusní čtečka má kovové tělo, vydrží déle nabitá a konečně je vodotěsná.Nejlépe vybavená verze má 32 GB prostoru, hlavně kvůli audioknihám.

3D tisk pomáhá handicapovaným lidem a nyní i zvířatům, pro ně je určený český vozík AniGo
10. 10. 2017
Díky 3D tisku mohou i psi nebo kočky s ochrnutými zadními končetinami běhat a hrát si.Díky snadné úpravě tištěných modelů je každý vozík vyroben na míru konkrétnímu zvířeti.Z 3D tiskárny jsou téměř všechny součástky, například pneumatiky jsou z měkkého kaučuku.

Seznam míří do světa, globální turistické mapy fungují i off-line a nesou název start-upu Windy
10. 10. 2017
Windy Maps je první globální projekt českého Seznamu, mapuje turistické trasy na celém světě.Prostředí aplikace pro iOS a Android je zatím spartánské, nejlépe pracuje přímo na místě.Kompletní obsah lze stáhnout off-line. Česká republika má 650 MB, celé USA 21 GB.

Huawei Watch 2 jsou zatím nejlepší hodinky s Androidem a konečně si s nimi promluvíte česky
10. 10. 2017
Druhá generace hodinek Huawei na první pohled nevypadá tak zajímavě, hlavní slovo má ale praxe.Standardní funkce doplňuje tlačítko pro sportovní aplikace nebo hlasové ovládání v češtině.V omezeném, čistě hodinkovém režimu vydrží Watch 2 jako digitálky dva týdny na jedno nabití.

Microsoft poslal mobilní Windows k ledu, chce ovládnout Android i iOS prohlížečem Edge
8. 10. 2017
Propojení PC se světem mobilních telefonů je o něco blíže díky mobilní verzi prohlížeče Edge.Microsoft chce pomocí Edge, Cortany i klávesnice SwiftKey dobýt telefony bez ohledu na systém.Plány na rozvoj mobilní verze Windows skončily, vývoj nových verzí a vlastního telefonu není priorita.

České Mashinky vznikly jako koníček jednoho vývojáře, dnes jsou nejprodávanější hrou na Steamu
8. 10. 2017
Obří hřiště plné vláčků vstoupilo na Steam v pátek a hned obsadilo první příčku v prodejnosti.Jan Zelený na hře pracoval sedm let sám ve volném čase, i nyní má jen pár pomocníků.Hra v předběžném přístupu nabízí dvě epochy železniční dopravy, v plánu jsou i letadla.

Smutný datový podzim: druhé kolo „neomezených dat“ je výsměch ideálům internetu i peněženkám
6. 10. 2017
Neomezený internet podle Vodafonu je omezený na vybrané aplikace, poškozuje ostatní.Na nabídku Vodafonu už se chystá ve stejném stylu reagovat český T-Mobile, čekáme na O2.Cena balíčků a jejich rozvržení ve výsledku znamená setrvalý stav - data dražší než jinde.

Google se svými telefony Pixel hledá vlastní cestu
6. 10. 2017
Google představil nové telefony, chytré reproduktory s Google Asistentem i bezdrátová sluchátka. Nové telefony nevynikají designem ani vnitřní výbavou, zaujmou hlavně softwarem a kvalitou fotoaparátu. Oficiální prodej v Česku se neplánuje, nejblíže budou Pixely dostupné v Německu.

Nový modem od O2 obstojí rychlostí i funkcemi, chytrá domácnost však přijde draho
6. 10. 2017
Měsíční testování nového modemu pro zákazníky O2 dopadlo dobře pro výrobce. O2 Smart Box je rychlý a stabilní, wi-fi pokryje celý patrový dům, zahradu už ale ne. Cena kolem čtyř tisíc korun dává smysl, pokud máte v dosahu rychlé xDSL.

Google hledá vlastní cestu se svými telefony Pixel. Láká na inteligentní vychytávky, vnitřní výbavou ale lehce zaostává
6. 10. 2017
Google představil nové telefony, chytré reproduktory s Google Asistentem i bezdrátová sluchátka. Nové telefony nevynikají designem ani vnitřní výbavou, zaujmou hlavně softwarem a kvalitou fotoaparátu. Oficiální prodej v Česku se neplánuje, nejblíže budou Pixely dostupné v Německu.

ThinkPady slaví 25 let existence. První model se inspiroval japonskou krabičkou na oběd
5. 10. 2017
Nejznámější značka notebooků na světě existuje čtvrt století, Lenovo slaví netradičním modelem.ThinkPady byly synonymem spolehlivosti a odolnosti, slouží i na Mezinárodní vesmírné stanici.ThinkPad 25 má sedmiřádkovou klávesnici, modré tlačítko enter a moderní vnitřnosti.

První dojmy: Google Pixel 2 se nebojí ani iPhonu X, umělá inteligence v něm kouzlí i s fotkami
5. 10. 2017
Dvojice nových telefonů od Googlu je uvnitř identická, na povrchu jasně vede větší model XL.Google zůstal u jednoduchého fotoaparátu, umělá inteligence ale zvládne i portrétní režim.Nové telefony jsou voděodolné, Google jim ale sebral konektor pro sluchátka.

Dvě IT ostudy státu: Policisté mají nechráněný web a účtenková loterie má v sobě díry
4. 10. 2017
Policie ČR špatně chrání svůj web a mlží o možných dopadech, přitom by stačilo málo.Účtenkovka vzbudila bouři odporu kvůli obavám ze šmírování, má ale větší problém.Bezpečný vyhledávač cenzuruje internet tak, že zabrání i snaze nahlásit znásilnění.

Souboj nejlepších fotomobilů v testech DXOMark vyhrál Galaxy Note 8 nad iPhonem 8 Plus
3. 10. 2017
Podrobné testy fotoaparátů v mobilech společnosti DXO Labs mají dva vítěze: Apple a Samsung.Samsung má nejlepší skóre u fotografií díky lepším portrétům a kvalitnímu zoomu.DXOMark čelí i kritice, provozovatel DXOMarku přijímá platby od výrobců telefonů.

Audiotéka za rok prodala 140 tisíc zvukových knih, ke svým narozeninám má vše za 149 korun
3. 10. 2017
Trh s audioknihami vyrostl za poslední rok o třetinu, nárůst hlásí Audiotéka i Alza.Populární zůstávají detektivky, fantasy a Cimrmani, nejvíce bodoval Einstein.Mezi autory vládne na Audiotéce i Alze Vondruška, Sapkowski a Nesbo.

Huawei chystá hned čtveřici telefonů Mate 10, na fotkách se ukázala hlavní varianta 10 Pro
2. 10. 2017
Nové telefony Huawei Mate budou mít protažené displeje a zajímavé zadní kryty.Verze Porsche Design na zádech nabídne kůži, model Pro netradiční barevné provedení.Huawei dorovná rekordní optiku telefonu LG V30, duální fotoaparát má světelnost f1.6.

LG Q6 vsadilo všechno na popularitu vysokých displejů bez rámečků, nebylo to rozumné
1. 10. 2017
Levnější telefony bez rámečků jsou na světě, ten od LG ale není ideální koupě.Displej s poměrem stran 2:1 zaujme, samotný design ale tolik ne, LG to umí i lépe.Největší vadou telefonu je odstranění čtečky otisků prstů, rozpoznávání tváře nestačí.

Forza Motorsport 7 má na své straně čísla včetně sedmi stovek aut, hlavní je ale závodní duše
1. 10. 2017
Závodní hra od Microsoftu ukazuje, že se silnou vůlí lze i se slabším hardwarem dokázat nemožné.Na trhu není a dlouho nebude hra s tak rozmanitou nabídkou vozů, disciplín a okruhů.Ve výsledku záleží jen na jediném, jak se Forza Motorsport hraje, a hraje se výborně.

Apple vyšetřuje problém s nafouklými bateriemi v iPhonech 8 Plus, zatím ví o dvou případech
29. 09. 2017
Dvěma uživatelům z Tchaj-wanu a Japonska dorazily vadné iPhony 8 Plus.Nafouknutá baterie při nabíjení způsobila oddělení displeje od těla telefonu.Apple už má první vadný telefon k dispozici a hledá zdroj problémů.

FIFA 18 je nejlepší fotbalová hra za dlouhé roky. V Česku navíc potěší fanoušky Sparty
29. 09. 2017
Proti předchozímu ročníku nenabízí FIFA 18 zdánlivě nic zásadního, kromě aktuálních soupisů týmů a toho, že je její marketingovou tváří Cristiano Ronaldo.Někdy se ale malé změny sejdou tak, že vytvoří ve výsledku něco skvělého. U FIFA 18 to platí na sto procent.

Hodinková (r)evoluce v podání Applu není na první pohled zřejmá, o to větší může mít dopad
29. 09. 2017
Nová generace chytrých hodinek Apple Watch se ještě více zaměřuje na fitness a zdraví. Vizuální změny jsou málo patrné, podobně jako u posledních iPhonů s výjimkou iPhonu X. Americké úřady testují upravený systém certifikace hodinek jako léčebných pomůcek.

Lenovo ThinkPad Carbon X1 je luxusní notebook pro náročné manažery. Má styl, výkon i výdrž
29. 09. 2017
Carbon X1 je extrémně tenký a zároveň nadstandardně odolný manažerský ultrabook. Lenovu se podařilo vyhnout problémům s výdrží baterie nebo příliš hlučným chlazením. Náročnější uživatele potěší nabídka konektorů, dokovací stanici lze připojit přes USB-C.

Test: Čtyřicetipalcový prohnutý monitor Philips je taková UltraHD televize na počítačový stůl
28. 09. 2017
Monitor BDM4037UW s úhlopříčkou přes jeden metr si klade za cíl nahradit sestavu více obrazovek.Poslouží tak při práci s několika okny nebo zobrazí video až ze čtyř různých zdrojů.Zároveň však nejen díky prohnutí obrazovky poslouží i jako televize.

Microsoft nekončí s krabicovým softwarem. Nová verze Office 2019 ale přijde za dlouho
27. 09. 2017
Office 2019 přinese konzervativním uživatelům funkce, které už jsou v Office 365.Testovací verze nového Officu se k uživatelům dostane přibližně za rok.Microsoft pokračuje s tlakem na přechod k měsíčnímu předplatnému.

TEST: Asus Zenfone AR má skvělý displej, kouzlí s realitou. Ale za jakou cenu...
26. 09. 2017
Jediný telefon na trhu, který si rozumí s rozšířenou i virtuální realitou od Googlu, má skvělý displej, spoustu paměti, a dokonce i časté aktualizace. Ani to ale nemusí stačit.

Průša představil novou verzi své 3D tiskárny. Je chytřejší, ale jde proti původním ideálům
26. 09. 2017
Tiskárna Prusa i3 MK3 si sama hlídá tisk, umí se vzpamatovat i z výpadku elektrického proudu.Průša a jeho tým vyvinuli novou tiskovou podložku a zvýšili rychlost tisku na dvojnásobek.Špatnou zprávou je, že předchozí verze tiskáren nelze plně přestavět na nový model.

Evropská komise zjistila, že internetové pirátství téměř neškodí, a nechala si to pro sebe
24. 09. 2017
Rozsáhlá studie o vlivu porušování autorských práv na prodeje přinesla překvapivé výsledky.Negativní vliv má stahování nebo streamování pouze u stovky největších filmových hitů.EK zprávu za 360 tisíc eur nezveřejnila, ven se dostala díky poslankyni za německé piráty.

Asus představil hned šest telefonů ZenFone 4, nabízejí nejrychlejší LTE i wi-fi a dva foťáky
22. 09. 2017
Tchajwanský výrobce oficiálně ukázal šest nových mobilů, dva z toho s obří výdrží baterie.Nejdražší model má výbornou sadu fotoaparátů a jako první nabízí i gigabitovou wi-fi.Asus zásadně upravil uživatelské prostředí ZenUI a slíbil Android 8 i pro ZenFony 3.

Chvála levných televizí, které výrobci nešidí
22. 09. 2017
Nejvíc televizí se prodává v kategorii okolo 20 tisíc korun.Jejich kvalita i uživatelské prostředí nejsou vůbec špatné.Nejluxusnější televizory stojí přes 100 tisíc.

Práce kvapná... někdy funguje. První hackathon státní správy ukázal potenciál otevřených dat
22. 09. 2017
První "státní" hackathon podpořily důležité úřady i dvě ministerstva. Nápady a prototypy aplikací vypadají užitečně, otázkou je jejich další rozvoj. Vývojáři Seznamu vyrobili povedenou mapu plnou statistických dat.

Googlu utekly nové telefony, reproduktory i notebook dva týdny před jejich představením
21. 09. 2017
Nové telefony Pixel doprovodí na trh také Pixelbook s dotykovým displejem a Chrome OS.Google nejspíše představí také menší a levnější reprosoustavu Google Home Mini.Na trh se chystá i inovovaný systém virtuální reality Google Daydream.

iPhone 8 a 8 Plus v recenzích: Výborné telefony se skvělým fotoaparátem nelákají ke koupi
20. 09. 2017
Hodnocení nových iPhonů je rozpačitější než obvykle kvůli menším změnám a iPhonu X.Recenzenti chválí vylepšený fotoaparát a nový procesor, který utíká konkurenci o třídu.Nové funkce bezdrátového a rychlého nabíjení jsou k ničemu, pokud nezaplatíte tisíce navíc.

Vytvořte si vlastní 3D masku, stačí jediná fotografie a trpělivost s umělou inteligencí
19. 09. 2017
K vytvoření 3D modelu tváře stačí kvalitní selfie, výsledky jsou překvapivě dobré.Vědci z univerzity v Nottinghamu vyvinuli systém, který to zvládne za pár minut.

Avast jako kovářova kobyla: V aplikaci CCleaner od výrobce antiviru byl škodlivý software
18. 09. 2017
Avast má obrovskou ostudu, jeho dceřiná firma šířila škodlivý software, neuznala ani pomoc od Cisca.Útočníci dokonale ovládli síť výrobce CCleaneru, takže nakažený software měl i správný digitální podpis.Samotný CCleaner je v podstatě zbytečný software, jeho hlavní funkce jsou přímo ve Windows.

Honor 6A: Když levnému telefonu ještě snížíte cenu, stává se z něj silný bojovník s výdrží
18. 09. 2017
Nový smartphone od Honoru boduje výdrží baterie a použitelným fotoaparátem.Nízké ceně padla za oběť čtečka otisků prstů i odolné sklo na displeji.Za 3690 korun patří k Honor 6A k tomu nejlepšímu na trhu.

NHL 18 vsadila na Zlaté rytíře z Las Vegas, šílené trojky a rady kanadského národního týmu
16. 09. 2017
Největší novinkou v hokeji jsou akční zápasy 3 na 3 NHL Threes, v nichž hrají i maskoti.Rozšíření NHL o tým Rytířů z Las Vegas nestačí, přidat si můžete i zcela vlastní.Technicky zůstává NHL na loňské úrovni, mimo led je to už skoro bída.

Destiny 2 je báseň o střelbě a pohybu
15. 09. 2017
Boj Strážců proti mimozemské hrozbě pokračuje, lidstvo má na kahánku více než dříve.Kombinace příběhových misí, skupinových bitev a on-line klání se jen tak neomrzí. Hra, nebo droga?U Destiny to není nikdy jisté. Pokud máte rodinu, buďte opatrní.

Plaváček od Honoru. Chytrý fitness náramek za necelé dva tisíce dělá přesně, co má
15. 09. 2017
Chytrý náramek Honor Band 3 se může potopit i do hloubky 50 metrů.Za necelé dva tisíce korun umí měřit tep, sledovat běh či plavání.Poslouží i jako slušné hodinky a upozorní na hovory a SMS.

Nové iPhony budou chytřejší díky umělé inteligenci. A další telefony následují
15. 09. 2017
Tajnou zbraní Applu je umělá inteligence přímo v iPhonech s procesorem A11 Bionic.Apple není sám, procesor pro umělou inteligenci má i Huawei, na AI se soustředí i další.Budoucnost počítá s kombinací inteligentních cloudových služeb s těmi přímo v mobilu.

Google představí novou generaci telefonů Pixel čtvrtého října, vyrábět je bude HTC a LG
14. 09. 2017
Oficiální odhalení druhé verze telefonů Pixel přijde za tři týdny, odehraje se v New Yorku.Větší a lépe vybavený model XL bude vyrábět LG, menší bude mít na starost HTC.Oba Pixely má jít ovládat stiskem hran, ten od LG má mít i displej bez rámečků.

Bezpečnostní svodka: Kybernetické útoky míří k srdci, kvůli chybám mohou i zabíjet
14. 09. 2017
Chyby v zabezpečení mají i kritické lékařské přístroje, kardiostimulátory i dávkovače léků.Nový vir se šíří přes Bluetooth, tedy na krátkou vzdálenost, podobně jako skutečné nemoci.D-Link je znovu na pranýři, deset nových zveřejněných zranitelností nemá opravu.

iPhone X pozná uživatele podle tváře. Applu se ukázka napoprvé nepovedla
13. 09. 2017
Nový displej, schopnost rozeznávat obličeje a voděodolnost. Tyto a další inovace nabízí zcela nový iPhone X, který dnes v Kalifornii představila americká společnost Apple. Technologický gigant ukázal i nový iPhone 8 a iPhone 8 Plus, novou verzi hodinek Apple Watch a vylepšenou verzi televize Apple TV.

Procesory od Applu si zaslouží poklonu, jen to vrtění psem by mohli v Cupertinu omezit
13. 09. 2017
Fanoušci Applu dostávají konečně telefon, který si zaslouží, ale jen v té dražší variantě.Apple u jednoho ze tří modelů dohnal po letech celý technologický náskok konkurence. Díky levnějšímu dolaru jsou ceny příznivější než loni, týká se to i iPhonů.

Apple představil iPhony 8 se skleněnými zády a nedostupný iPhone X s OLED za 30 tisíc
12. 09. 2017
Nové iPhony 8 a 8 Plus vypadají stejně, ale mají skleněná záda.Bájný iPhone X s OLED displejem přijde v listopadu za 999 USD.Představení náhrady čtečky otisků prstů Applu úplně nevyšlo.

Xioami je 5. nejúspěšnější výrobce mobilů v Česku, nyní hází rukavici iPhonu X i Macbooku Pro
12. 09. 2017
Čínské Xiaomi představilo druhou generaci svého telefonu bez rámečků Mi Mix.Vedle nového telefonu ukázalo špičkově vybavený notebook s novými procesory.Na masové uživatele sází phabletem Mi Note 3 s duálním fotoaparátem.

Applu unikl nový systém iOS. Prozradil název iPhonu X i nový typ zabezpečení skenující obličej ve 3D
11. 09. 2017
V úterý se představí iPhone 8, 8 Plus a inovovaný iPhone X s obrazovkou bez rámečků.iPhone X podle všeho nebude mít čtečku otisků prstů, bude skenovat obličej ve 3D.Informace o názvech unikly Applu prostřednictvím nového systému iOS.

Test: Note 8 je jako fénix zrozený z popela, ještě lepší a krásnější. Není ale pro každého
11. 09. 2017
Displej, procesor i fotoaparát patří k absolutní špičce, hvězdou je ale design a pero S-Pen.Minulost donutila Samsung udělat kompromis u baterie, možná ho ale nebudete vnímat.Softwarové funkce začínají být zajímavé, ať jde o Bixbyho, DeX nebo HDR video.

Střílečka Destiny má v sobě DNA série Halo. Druhý díl už neschovává příběh, a hlavně je na PC
10. 09. 2017
Boj Strážců proti mimozemské hrozbě pokračuje, lidstvo má na kahánku více než dříve.Kombinace příběhových misí, skupinových bitev a on-line klání se jen tak neomrzí.Hra, nebo droga? U Destiny to není nikdy jisté. Pokud máte rodinu, buďte opatrní.

Vyšší výkon i cena: Po revoluci s Alphou 12 přichází s tabletem Acer Switch 5 normalizace
9. 09. 2017
Nový počítač typu 2v1 od Aceru je rychlejší, hezčí a má chytřejší stojánek.Luxusní je pasivní chlazení celého tabletu, nepřehřívá se a není slyšet.V ceně je vedle tabletu s klávesnicí i aktivní pero a tříletá záruka.

Google se údajně chystá koupit tchajwanské HTC, to zaznamenalo nejhorší výsledky za 13 let
7. 09. 2017
Podle zprávy čínského deníku Commercial Times jedná HTC s Googlem o svém převzetí.HTC potřebuje finanční injekci, prodeje telefonů se propadly, ani virtuální realita nepomohla.Google už jednoho výrobce telefonů vlastnil, nedopadlo to ale dobře, mobilní Motorolu prodal.

Huawei může slavit, na chvíli se stal dvojkou mobilního trhu, prodal více telefonů než Apple
7. 09. 2017
Apple poprvé v historii klesl na třetí pozici mezi výrobci chytrých telefonů.Huawei se podle očekávání dostal před Apple díky velké nabídce mobilů.Nové iPhony pomohou Applu, brzy zpátky, představit se mají za týden.

AliExpress: Proč se nebát čtyřiceti loupežníků ani „podezřele levných“ nákupů v Číně
5. 09. 2017
Nákupy v Čínských e-shopech jsou řádově levnější než v Česku.Proces pořízení zboží komplikuje jazyková bariéra a velké vzdálenosti.Výhodou čínských obchodníků je vedle ceny i vstřícnost k řešení problémů.

Xiaomi míří oficiálně do Česka, nabídne tu svůj první telefon s čistým Androidem
5. 09. 2017
Čínský výrobce ukázal nový telefon s duálním fotoaparátem a 5,5“ FullHD displejem.Zásadní odlišnost se skrývá uvnitř, místo MIUI je uvnitř čistý Android od Googlu.Poprvé v historii míří Xiaomi oficiálně do Evropy včetně České republiky.

Huawei Mate Pro 9 přišel se zpožděním, ale výkon i kvalita fotoaparátu jsou stále na špičce
4. 09. 2017
Vylepšená verze phabletu Huawei Mate připomíná telefony Samsung, v dobrém i zlém.Proti základní verzi má zahnutý QHD displej a čtečku otisků prstů na přední straně.Největší překvapení skrývá fotoaparát, který boduje i v nočních scénách.

To nejlepší z veletrhu IFA: Slavit může Acer, LG, Philips. Vítězi jsou ale Intel a Microsoft
3. 09. 2017
Svět spotřební elektroniky se zdánlivě nedočkal výrazných novinek, trendy jsou ale jasné.Stejně jako loni ukázal nejvíce novinek Acer, hodně se snažil Philips nebo TCL/Alcatel.Nejvíce vidět byly dvě firmy v pozadí - Intel a Microsoft byly skoro všude.

Překvapení z Chorvatska: kromě pláží mají také výrobce mobilů Noa s nadstandardní zárukou
3. 09. 2017
Firma Hangar 18 zvolila podobný přístup jako OnePlus, jen má procesory MediaTek.Telefon za necelých 10 tisíc korun získal i ocenění EISA za poměr ceny a výkonu.Kromě výbavy zaujme i zárukou, která pokrývá také poškození vodou i při pádu mobilu na zem.

Díky Lenovu se ze mě stal rytíř Jedi, nebylo to ale tak dobré, jak sliboval mistr Yoda
1. 09. 2017
Největším zážitkem z prezentace Lenova na IFA byl souboj s Kylem Renem v rozšířené realitě.Nová Moto X4 láká na odolnost vůči vodě a dvojitý fotoaparát za méně než jedenáct tisíc korun.Po roce se nové verze dočká koncept Yoga, model 920 má čtečku otisků a kryty ze Star Wars.

Majestátní projektor BenQ X12000 s Ultra HD rozlišením si zaslouží vlastní pokoj s popcornem
1. 09. 2017
Projektor BenQ X12000 kombinuje dvě projekční technologie s cílem nabídnout 4K obraz s výraznými barvami. Vysoký jas umožňuje sledovat video i v nezatemněné místnosti bez výrazné ztráty kvality. Cena kolem 200 tisíc korun dělá z BenQ X1200 zboží pro malou skupinu lidí.

News
1. 09. 2017
Windows Phone končí i u newyorské policie.Velký den pro Apple přijde 12. září. Galaxy Note 8 má nejlepší displej.

Nové notebooky budou citelně rychlejší, Intel žene konkurence
1. 09. 2017
Intel představil nové čipy, které mají výrazně zvýšit výkon počítačů. Špičkový výkon, jejž požadují prodejci, si však vyžádal několik ústupků. Na Intel také tvrdě tlačí konkurence, která ho už nyní dokáže předčit.

Sony kombinuje starý design s moderními funkcemi, Xperia XZ1 má Android 8 i 3D skener
31. 08. 2017
Nejnovější telefony Sony vypadají jako tři roky staré, uvnitř je ale nejnovější software.Jako první mají nový Android 8.0.HDR obrazovka, 3D skener a nahrávání zpomaleného videa jsou hlavní lákadla.

Sony Xperia XZ1 má Android 8 i 3D skener. Nemoderní design díky výborné ceně tolik nevadí
31. 08. 2017
Nejnovější telefony Sony vypadají jako tři roky staré, uvnitř je ale nejnovější software.Jako první mají nový Android 8.0.HDR obrazovka, 3D skener a nahrávání zpomaleného videa jsou hlavní lákadla.

Nový LG V30 je jasný hit veletrhu IFA díky OLED displeji, ale zázrak s Androidem 8.0 se nekoná
31. 08. 2017
LG jako jediné představilo v Berlíně nový telefon se špičkovými parametry.Hlavním lákadlem vedle moderního designu je rekordní duální fotoaparát.Proti loňskému roku LG nestihlo do nového telefonu dostat nový Android.

Acer Switch 7 mění definici počítače s odpojitelnou klávesnicí, má v sobě i grafický čip od Nvidie
31. 08. 2017
Tablet se zvětšenou obrazovkou s úhlopříčkou 13,5" je totiž první zařízení svého typu s integrovanou grafickou kartou Nvidia MX150. Grafický čip vyvinutý s důrazem na nízkou spotřebu má čtyřnásobný výkon ve srovnání s integrovanými čipy Intel Graphics HD. Do těla tabletu se vešlo i aktivní pero s technologií Wacom.

Samsung se chystá k vodě: Představil náramek Gear Fit2 Pro a hodinky Gear Sport, které vydrží plavecké tréninky a mohou i do moře
30. 08. 2017
Nová chytrá zařízení od Samsungu odolají vodě hluboké 50 metrů a nesklouznou z ruky.Plavecké výkony bude možné sledovat v aplikaci Speedo On, plavky nejsou v ceně.Vedle hodinek Samsung představil i druhou generaci bezdrátových sluchátek IconX.

IFA: Acer překonal vlastní rekordy a ukázal herní bestii se čtveřicí grafických karet
30. 08. 2017
Acer znovu boduje s vodním chlazením, pasivně zkrotí grafiku v tabletu Switch 7 s herním výkonem.Nejvýkonnější desktop od Aceru má čtyři grafické karty, osmnáctijádrové CPU a „ledový tunel“.Na trh míří i první 4K projektory Acer nebo další chytré produkty pro domácí zvířata.

Google uznal sílu Applu a představil ARCore, rozšířenou realitu pro „stovky milionů“ lidí
29. 08. 2017
Výrobce Androidu představil novou technologii ARCore, která jde přímo proti ARKitu od Applu.Systém Tango je v podstatě mrtvý, speciální telefony se senzory navíc se neprosadily.Nová technologie bude snáze dostupná, zatím ale funguje jen na Pixelu a Galaxy S8.

Bezpečnostní svodka: Únik hesel z Mall.cz není tragédie, firma to zvládla na lepší dvojku
29. 08. 2017
Mall.cz se k úniku dat postavil překvapivě zodpovědně a otevřeně, zákazníky ale nepotěšil.Systém zabezpečení hesel v Mallu nebyl vhodný už v době zavedení, stále je ale rozšířený.E-mail s upozorněním na nutnost změny hesla dostal více než milion zákazníků.

Synology Router RT2600 je ideál, který nastavíte, zapomenete na něj, a i tak budete v bezpečí
28. 08. 2017
Druhý model routeru od výrobce síťových disků je rychlejší a má delší dosah wi-fi.Synology zachovalo jednoduchost, velké možnosti nastavení i praktické aplikace.Jedinou výraznější slabinou je cena, výkonnější model je o polovinu dražší než před rokem.

Češi uspěli na Gamescomu. Kingdom Come: Deliverance je nejlepší PC hrou veletrhu
27. 08. 2017
Největší evropský herní veletrh v Kolíně nad Rýnem představil na pět stovek videoher.Poprvé se výrazněji ukázali i čeští vývojáři, díky CzechTrade měli "národní" stánek.Hra Warhorse Studios Kingdom Come: Deliverance uspěla jako nejlepší PC hra.

První dojmy: Galaxy Note 8 je elegantnější, výkonnější a má unikátní fotoaparáty
25. 08. 2017
Galaxy Note 8 musí napravit pověst firmy pošramocenou loňským modelem s vadnými bateriemi. Podle prvních dojmů to vypadá, že uspěje. Špičkový výkon i inovovaný fotoaparát a design jsou jasný krok vpřed.

Google inovuje, přesto náskok ve virtuální realitě ztrácí
25. 08. 2017
Google se soustřeďuje na pokročilé technologie, ale zatím je neumí prodat. Druhá generace virtuální reality Daydream je desetkrát dražší než Google Cardboard. Koncept Google Tango nadchl odborníky, na trhu je zatím za otloukánka.

Taky vás dostali hackeři? Možná už před lety
25. 08. 2017
Riziko ztráty hesel je při hackerském útoku na servery služeb, jako je Spotify či Dropbox, obrovské.Hackerům podlehla skoro každá společnost, jež ve světě on-line služeb něco znamená.Bránit se přitom není těžké, jen je to otravné.

České reproduktory od Acoustique Quality zkouší dát krásnou podobu čistému zvuku
25. 08. 2017
Sestava reproduktorů AQ Wega 78 kombinuje vynikající zvuk s moderním "značkovým" designem. Sloupové reprosoustavy od českého výrobce působí majestátně a přitom moderně. K rozumné ceně je nutné připočíst ještě cenu zesilovače.

News
25. 08. 2017

Google inovuje, přesto náskok ve virtuální realitě ztrácí. Nová zařízení jsou zatím příliš drahá
25. 08. 2017
Google se soustřeďuje na pokročilé technologie, ale zatím je neumí prodat. Druhá generace virtuální reality Daydream je desetkrát dražší než Google Cardboard. Koncept Google Tango nadchl odborníky, na trhu je zatím za otloukánka.

Luxusní Galaxy Note 8 bude stát 27 tisíc, v ceně je 6 GB RAM, dvojitý foťák i systém DeX
23. 08. 2017
Galaxy Note 8 nabídne výrazné zlepšení proti Galaxy S8, cena naroste o kousek.Note 8 bude první telefon výrobce s duálním foťákem a 6 GB operační paměti.Samsung k předobjednávkám k telefonu přidá i dokovací systém DeX.

Jak vybrat 3D tiskárnu: Čínská stavebnice přijde na čtyři tisíce, kvalita stojí asi třicet
23. 08. 2017
3D tiskárny jsou na vrcholu popularity, fascinují geeky i typické české kutily.Levné tiskárny se prodávají jako stavebnice, nejsou pro každého a kolísá u nich kvalita.Nejpopulárnější 3D tiskárny vznikají v Česku, jako skládačka stojí 19 tisíc, složené jsou za 27.

Android 8 je superhrdina se sušenkou Oreo na hrudi; jeho vláda nad světem je hodně vzdálená
21. 08. 2017
Google v průběhu zatmění Slunce nad New Yorkem oznámil jméno nového Androidu.Android 8 Oreo se hned dostává k majitelům telefonů Pixel, objevují se i problémy.Novinky v systému nejsou snadno viditelné, ta hlavní se projeví až za rok, rok a půl.

Microsoft udělal radost Slovákům a ukázal technický zázrak, Forza poběží i na ultraboocích
21. 08. 2017
Xbox otevřel herní veletrh Gamescom představením speciální verze Xboxu One X.Hráčům v Evropě včetně Česka a Slovenska nabídne personalizované ovladače a Xbox Pass.Nový Xbox bude mít více než sto her s podporou lepší grafiky, ale málo skutečných novinek.

News
18. 08. 2017
AMD začalo prodávat grafické čipy Vega 64. Apple od Googlu dostane tři miliardy dolarů ročně. Netflix získal autorku seriálu Chirurgové.

Uncharted: Lost Legacy mění hrdiny a mystický příběh, akce i svižná konverzace zůstávají
18. 08. 2017
Přídavek k Uncharted 4 se rozvinul v samostatnou hru.Nate Drake se do hry nevrací, hlavní hrdinkou je Chloe Frazerová.Herně se toho příliš nezměnilo, hádanky a rébusy jsou povedené.

Letošní OLED televize od LG jsou o trochu jasnější a mají lepší zvuk
18. 08. 2017
Nová řada OLED televizí LG přináší jen drobné technické změny.Hlavní rozdíl proti loňsku je ve vyšším jasu a novém designu.I bez velkého posunu si OLED spolehlivě drží náskok před LCD obrazovkami.

Jak vybrat PC pro studenty: Levný počítač nepatří do firmy ani do školy a na domácí úkoly
18. 08. 2017
Na počítači pro školáky a studenty se nevyplatí šetřit.Sázkou na jistotu je kombinace procesoru Intel Core i5 a 8 GB RAM. Lákavou variantu tvoří moderní herní notebooky s GeForce 1050.

Nokia 8 láká na video ze tří fotoaparátů najednou a prostorový zvuk. Nejspíše to však nestačí
17. 08. 2017
Nejlépe vybavený telefon značky Nokia je oficiální a poněkud nudný.Výbava odpovídá tomu, co nabízí Huawei/Honor, chybí něco navíc.Zaujmout mohou tři fotoaparáty s celkovým rozlišením 39 Mpx.

Výmysly televizních detektivek realitou: Chystají se "neprůstřelná" falešná videa i audio
16. 08. 2017
Umělá inteligence umí imitovat hlas nejznámějších politiků, poradí si i s dalšími lidskými vzory.Vědci na Stanfordu pokročili v úpravách výrazu tváře a pohybu rtů ve videu, umí to v reálném čase.Bezpečnostní svodka shrnuje i tradiční bezpečnostní novinky, jako je úlet australského premiéra.

Nekrolog za Adobe Flash: Technologie, která změnila web, bude mít konečně pohřeb
14. 08. 2017
Adobe Flash oficiálně skončí v roce 2020, firma ho přestane distribuovat.Flash změnil web, Flash Player měl kdysi skoro každý počítač.Od počátku byl Flash plný chyb, skončit měl už dříve.

Muž, který může za složitá hesla a jejich časté změny, uznal svou chybu. Trvalo mu to 14 let
13. 08. 2017
Standardní a nevhodná praxe s hesly ve firmách má původ v doporučení amerického úřadu.Po 14 letech Národní institut standardů a technologie doporučení pro firmy přepracoval.Autor původního manuálu se omluvil v rozhovoru pro Wall Street Journal.

Logická hra Blackhole září i na konzolích s kompletním českým dabingem
11. 08. 2017
Blackhole je česká logická hra kombinovaná se skákačkou.Hlavní hvězdou hry je sarkastická umělá inteligence a "nosič kávy".Černá díra není jednoduchá, procvičí mozek i hbitost prstů.

News
11. 08. 2017
Apple si v Evropě drží stabilní podíl kolem 18 procent.Nová firma "otce Androidu" Andyho Rubina získala investici od Amazonu a čínské společnosti Tencent ve výši 300 milionů dolarů.Korejský výrobce smartphonů průběžně odhaluje informace o chystaném modelu V30, který se oficiálně představí na konci srpna.

Moto E4 od Lenova za čtyři tisíce korun překvapí kvalitou displeje a čtečkou otisků prstů
11. 08. 2017
Moto E4 od Lenova patří ve své cenové kategorii k nejlepším kouskům.Kvalitní displej, čtečka otisků a povedený design jsou jasné plusy.Nadšení z levného telefonu kazí podprůměrný fotoaparát.

Fitness náramky za vás nezhubnou
11. 08. 2017
Fitness náramky slibují zvýšení motivace ke sportu, v praxi to nemusí platit.Studie ukazují, že přílišné sledování dat o pohybu je kontraproduktivní.Chytré hodinky jsou užitečnější, nahradí alespoň klasické digitálky.

Otisky prstů jsou standard pohodlné bezpečnosti u telefonů i PC. Poděkovat můžeme Applu.
11. 08. 2017
Otisky prstů nabízí už i levné telefony a počítače.Revoluci rozpoutal Apple, nový iPhone ale o Touch ID možná přijde.Otisky prstů mají i slabá místa, snadno se k nim dostane někdo cizí.

Nejspolehlivější notebooky vyrábí Apple, za ním je Samsung a Acer. Microsoft Surface propadl
10. 08. 2017
Čtvrtina zařízení Microsoft Surface nepřežije dva roky bez zásahu servisu.U Applu se během prvních dvou let porouchá pouze desetina notebooků.Překvapením je umístění Aceru, je třetí nejspolehlivější značkou v USA.

Videohry možná zamíří na olympiádu do Paříže, pořadatelé o tom jednají se zástupci e-sportů
9. 08. 2017
Obrovská popularita turnajů ve videohrách může hráče dostat i pod olympijské kruhy.Klání počítačových hráčů má přilákat pozornost mladších diváků po celém světě.Zájem pořadatelů o e-sporty může narazit na konzervativní olympijský výbor.

Hezčí, rychlejší a se Spotify: Xbox One jako první ukazuje nový designový jazyk Microsofu
9. 08. 2017
Xbox se dočkal další změny uživatelského prostředí, řídí se zásadami „ladného designu“.Hlavním motivem je kromě elegance možnost úpravy toho, co Xbox zobrazuje.Jako bonus Spotify vydalo svou aplikaci pro Xbox, dva roky po PlayStationu.

Smartphony dobývají negramotné a handicapované. Díky aplikacím mohou komunikovat pomocí hlasu, fotek nebo videí
9. 08. 2017
Chytré telefony používají i negramotní nebo jinak handicapovaní lidé.Pomáhají jim v tom aplikace, díky kterým mohou komunikovat pomocí hlasu, fotek nebo videí.Potenciál v nich vidí i technologické společnosti, které se jim snaží přizpůsobit.

Test: HAL3000 Ryzen 5 je rychlík s motorem od AMD, jen by mu slušela i grafika stejné značky
7. 08. 2017
Procesory Ryzen se prosazují do běžně dostupných počítačů, plně se vyrovnají Intelu.HAL3000 má v sobě kartu GeForce 1060 od Nvidie, nové karty AMD se teprve chystají.Počítač za 32 tisíc korun zvládne část her i v UltraHD rozlišení, jeho síla se projeví i mimo hry.

Android 8 je za rohem. Jako první s ním nejspíše přijde Nokia 8, překvapit mohou i další
7. 08. 2017
První telefon s novou verzí Androidu by se mohl ukázat už příští týden, 18. srpna.Tento týden má Google údajně oficiálně představit nový systém i s jeho jménem.Android 8 bude mít i chystané LG V30, velký otazník zůstává u Galaxy Note 8.

Apple má hned dva prototypy brýlí pro rozšířenou realitu, Google Glass se přitom smál
6. 08. 2017
Financial Times mají informace o různých variantách brýlí, které testují inženýři Applu.Zájem Applu o rozšířenou realitu nejlépe potvrzuje systém ARKit, který je součástí iOS 11.Vlastní brýle představí Apple nejdříve příští rok, zatím nepadlo finální rozhodnutí.

Apple se může propadnout na třetí místo mezi výrobci telefonů, stále však bude nejziskovější
4. 08. 2017
Meziroční nárůsty prodeje iPhonů jsou minimální, na druhé místo za Samsung se dere Huawei.Samsung za druhé čtvrtletí prodal stejně telefonů jako Apple a Huawei dohromady.Do hry se díky zajímavějším telefonům vrací i Xiaomi, rostlo o 52 procent.

News
4. 08. 2017
Windows 10 bude možné ovládat očima.AMD odtajnilo nové grafické karty s vysokým výkonem.Google vylepšil hledání obrázků na mobilním webu.

Lepší.TV je jednoduchá a levná internetová televize
4. 08. 2017
Lepší.TV má nejlevnější nabídku 69 programů.Set-top-box za dva tisíce umí spustit i YouTube a další aplikace.Výhody IPTV jsou jasné: zpětný přístup k programům a přeskakování reklam.

LTE používá jen pětina lidí, telefony to není
4. 08. 2017
Polovina lidí, kteří mají mobil s LTE, rychlou síť nepoužívá.Důvod je prostý: data jsou drahá a operátoři jich dávají málo.Přístup k LTE komplikuje nutnost výměny SIM karty za novou.

Prázdniny jsou ideální čas i na ty nejdelší videohry. Čekají vás skvělé příběhy i akce
4. 08. 2017
Prázdniny jsou ideální čas dohrát časově náročné videohry.Většina hráčů se k vyústění příběhů ve hrách nedostane, zvládne to jen třetina.HN vybraly šest titulů, které za desítky hodin času rozhodně stojí.

Google a vědci z MIT chtějí vylepšovat fotografie z mobilů s pomocí umělé inteligence
3. 08. 2017
Umělá inteligence zvládne retušovat fotky v reálném čase, výsledky jsou ohromující.Vědci k vycvičení svých algoritmů použili práci pěti profesionálních retušérů.V telefonech může být najednou i několik různě nastavených „filtrů“.

Apple nechtěně potvrdil vzhled nového iPhonu, programátor Rambo odhalil i vylepšený displej
2. 08. 2017
Očekávaný iPhone bez rámečků bude vypadat tak, jak ukazují neoficiální fotografie.Design telefonu potvrdila ikona v softwaru pro chytrý reproduktor HomePod.Stejný zdroj obsahuje také informaci o iPhonu s rozlišením 2436 x 1125.

Honor představil model 6A. Za 4290 korun má HD displej a 2 GB RAM, sází na dobrý fotoaparát
1. 08. 2017
Kompaktní Honor si zachoval LTE i aktuální Android 7, přišel ale o čtečku otisků prstů.Vnitřní výbava je standardní, nechybí možnost použít dvě telefonní karty.Největší chybou je název, který je spojený s výrazně lepším modelem.

Test: HyperX Revolver S si zachoval skvěle vyvážený zvuk a přidal prostorový zvuk od Dolby
1. 08. 2017
Druhý model řady Revolver má audiofilský zvuk a ještě o trochu pohodlnější konstrukci.Prostorový zvuk se obejde bez jakéhokoliv softwaru, stačí zmáčknout tlačítko na kabelu.K dispozici je i zabudovaný ekvalizér, který přidá basy nebo zvýrazní dialogy ve filmech.

Letitý monopol má konečně konkurenci, Seznam.cz spustil vlastní jízdní řády, má je i v mapách
31. 07. 2017
Seznam spustil veřejnou testovací verzi vyhledávání v jízdních řádech včetně iOS aplikace.Díky jízdním řádům vlaků je lepší pro plánování cest bez auta než mapy od Googlu.Přístup k jízdním řádům je přímo na hlavní stránce portálu Seznam.cz.

Huawei: Phablet Mate 10 bude mít displej bez rámečků a lepší výdrž i fotoaparát než iPhone
30. 07. 2017
Šéf Huaweie prozradil, že Mate 10 bude první telefon značky s novým designem.Firma slibuje lepší specifikace, než jaké nabídne chystaný iPhone s OLED displejem.Mate 10 údajně dorazí v říjnu, přímo proti iPhonu, Galaxy Note a Pixelům od Googlu.

Na webu vyučují kapacity z Harvardu i Gordon Ramsay, na kursy často nepotřebujete ani korunu
28. 07. 2017
Internet může být nekonečná univerzita plná skutečných expertů.Obrovské množství kurzů je bezplatných, i od prestižních vysokých škol.Učit vás mohou i celebrity, za to je ale nutné hodně připlatit.

Nokia 5 je slušný telefon s nadstandardním designem
28. 07. 2017
Nový smartphone od Nokie má nad konkurencí velkou výhodu v aktualizovaném softwaru.Vnitřní výbava nadšení nevzbudí, telefon by si zasloužil větší operační paměť.Fotoaparáty jsou mírně nadprůměrné, ale brzdí je pomalý procesor.

Chytrý náramek Fitbit Alta HR nesmí do vody, zato průběžně měří tepovou frekvenci
28. 07. 2017
Fitbit chce porazit konkurenci kontinuálním snímáním tepu.I přes stálé měření vydrží náramek pět dní na jedno nabití.Cena je vyšší než u nejpopulárnější konkurence, design a nabídka funkcí jsou ale lepší.

Konec roamingových poplatků ukazuje sílu velkých operátorů a českou datovou dobu kamennou
28. 07. 2017
Konec roamingu je skvělá zpráva pro koncové uživatele.Menším operátorům způsobují problémy podmínky vylobbované těmi velkými.Skokový nárůst spotřeby dat ukazuje, jak moc se Češi omezují i v domácích podmínkách.

Adobe přestane podporovat Flash. Zřejmě nejméně bezpečnou webovou technologii pohřbí v roce 2020
26. 07. 2017
Konec pravděpodobně nejméně bezpečné webové technologie je oficiální, nastane za 2,5 roku. Od vzniku technologie Flash Adobe vydalo 1030 bezpečnostních oprav Flash playeru. Přizpůsobit se musí tvůrci webových aplikací, Flash je nutný například na Voyo.cz.

News
21. 07. 2017

Síťový disk QNAP TS-253B přehraje 4K video a ještě si s vámi promluví
21. 07. 2017
QNAP nabízí nadstandardní výkon a funkce za nadstandardní cenu. Ideální je do firem, které ocení možnost virtualizace a spoustu serverových aplikací. Do domácností je zbytečně výkonný a drahý, i když přehraje i 4K video.

Nejlepší střílečka ve virtuální realitě má na PlayStation 4 dvě podoby
21. 07. 2017
Arizona Sunshine na PlayStation 4 nabízí dva herní režimy podle zvoleného ovladače. Příběh není dlouhý ani originální. Ale hratelnost to vynahrazuje, "reálné" střílení je zábava.

Za kvalitní Bluetooth sluchátka na nošení dáte 2500 korun. Majitelé iPhonů mají výběr složitější
21. 07. 2017
Bezdrátová sluchátka nejsou nutnost, ale jsou pohodlnější, neomezují uživatele kabelem.Výběr optimálních sluchátek záleží na způsobu jejich použití, na sport stačí levnější.Majitelé iPhonů mají výběr složitější kvůli tomu, že iPhony nepodporují standard aptX.

Atari se vrací: Dřevěný Ataribox se chce svézt na retro vlně, již rozpoutalo Nintendo
20. 07. 2017
Herní legenda Atari plánuje prodej herního zařízení s nabídkou původních i nových her.Firma, která stála u zrodu videoher, počítá s využitím crowdfundingu, aby se příliš nezadlužila.Atari už přežilo ochranu před věřiteli, budoucnost vsadilo na LGBT komunitu a gambling.

Google mění vyhledávání v mobilu. Zobrazení výsledků bude více připomínat Facebook
19. 07. 2017
Vyhledávání Googlu v mobilních aplikacích dostane novou funkci podobnou Facebooku.Google Feed bude zobrazovat doporučení na základě zájmů uživatele.Novinka začíná v USA, do dalších zemí se rozšíří postupně v následujících týdnech.

Nokii utekly informace o špičkově vybaveném telefonu, nechybí mu dvojitý fotoaparát
18. 07. 2017
Nová Nokia 8 bude mít výbavu šampionů, Snapdragon 835 a 4 nebo 6 GB operační paměti.Jako první „nová“ Nokie nabídne optiku s nálepkou Carl Zeiss jako staré dobré Nokie.Design vypadá povedeně, patří ale do minulosti, staví na standardním poměru stran.

Bezpečnostní svodka: Rusko je podezřelé z dalšího kybernetického útoku a Android má znovu velký problém
17. 07. 2017
Za vyděračským softwarem Petya údajně stojí Rusko, alespoň to tvrdí Ukrajinci.Malwaru pro Android se povedlo získat kompletní vládu nad osmi miliony telefonů.I nejbezpečnější Windows 10 mají své slabiny, malware útočí i na 64bitové systémy.

Panasonic je s modelem EZ1000 zpátky ve hře o nejlepší televizi na světě
14. 07. 2017
Panasonic se vrátil k výrobě OLED televizí ve velkém stylu. Povedený design staví na spojení stojanu se soundbarem. Televize boduje věrností barev, zpracováním pohybu a HDR efektů.

TEST: Acer TravelMate X3 míří do práce se čtečkou otisků v luxusním hliníkovém obleku
12. 07. 2017
Nový profesionální notebook od Aceru sází na styl a nízkou cenu.Díky vyladěnému chlazení nabízí nadstandardní výkon i v zátěži.Čtečka otisků funguje lépe, než bylo u notebooků zvykem.

Nový Google Pixel přinese moderní protažený displej s OLED panelem a „mačkacími“ boky
12. 07. 2017
Google se přidá k Samsungu a LG s útlým designem a minimalistickými rámečky.Iluzi zaobleného displeje vyvolá 3D krycí sklo, čtečka otisků bude na tradičním místě.Pixel 2 si údajně zachová audio konektor, stejně jako většina mobilů na trhu.

Jeden Microsoft nestačí, přichází Microsoft 365: Windows i Office v jednom balíčku
11. 07. 2017
Microsoft začne prodávat Windows a Office trochu jinak, výhodněji pro sebe.Stejně jako další výrobci chce dotlačit co nejvíce zákazníků k nekonečným platbám.Přes velký tlak nejsou Windows 10 ještě ani na třetině všech PC.

Test: Honor 9 patří k nejlepším, ale zjevení se neopakuje. K dokonalosti chybí něco extra
9. 07. 2017
Honor 9 znovu atakuje pozici nejlepšího telefonu v poměru ceny a výkonu.Výrobce vylepšil fotoaparát, zdvojnásobil úložiště a zlepšil zvuk telefonu.Vadou na kráse Honoru 9 je nepoměr ceny v Česku a Německu.

Výrobce mobilních procesorů Qualcomm chce zakázat prodej iPhonů v USA, Apple údajně neplatí za používání šesti patentů
7. 07. 2017
Qualcomm pokračuje v útocích na svého velkého zákazníka, nyní chce zablokovat prodej iPhonů.Žalobu podal Qualcomm u oblastního soudu v Kalifornii i ke Komisi pro mezinárodní obchod.Nový útok se liší tím, že se opírá o patenty, které nejsou součástí průmyslových standardů a Apple k nim nemá zaručený přístup za férových podmínek.

Tipy na lepší fotky z dovolené: Samotná technika nestačí, důležitá je i autocenzura
7. 07. 2017
Kvalitnější fotky z dovolené pořídíte se stativem.Soustřeďte se na unikátní okamžiky, hlavní je rodina a zábava, ne památky.Dejte si záležet na výběru snímků a sdílejte je soukromě nebo až po dovolené.

Vačnatec Crash se vydal na povedený, ale skoro zbytečný výlet do historie videoher
7. 07. 2017
Sbírkou Crash Bandicoot N. Sane Trilogy bere Sony hráče na výlet do časů původního PlayStationu.Všechny tři obsažené díly vyšly na konzoli staré 20 let. Moderní provedení to na první pohled vůbec neprozrazuje.

Nepoučitelní zůstanou nepoučitelní: Nová vlna vyděračského softwaru ukazuje na chybu v lidech
7. 07. 2017
Firmy i uživatele napadá nový vir Petya, tentokrát nevydírá, data rovnou ničí.Důvodem jeho šíření je práce špionážních služeb a laxnost uživatelů.

Analytik: Nový iPhone bez rámečků odemknete jen obličejem, TouchID pod displejem nebude
6. 07. 2017
iPhone 8 nejspíše nebude mít tradiční čtečku otisků prstů, Apple ji zcela vynechá.Identitu uživatele má potvrdit systém rozpoznávání obličejů s 3D senzory.I bez TouchID přinese nový iPhone největší změny za poslední roky.

Microsoft opět nestíhá termíny u Windows 10 a osekává slíbené funkce, navíc propouští
4. 07. 2017
Snadný přechod od rozdělané práce mezi různými počítači se odkládá, nejspíše na jaro.Jde už o třetí zásadní funkci Windows 10, která nestihne předem oznámený termín.V Microsoftu se navíc chystá i propouštění, které se dotkne hlavně prodejních týmů.

Test: Vodafone Smart N8 za 3577 korun má čtečku otisků, úspory jsou však cítit všude
3. 07. 2017
Střední model nové řady telefonů Vodafone za 3577 korun musel dělat řadu kompromisů.Smart N8 potěší podporou LTE, čtečkou otisků nebo Androidem 7.Úspory nákladů jsou však cítit hlavně u fotoaparátu a displeje.

Pokémon Go po roce: Více pokémonů, více odměn a nové skupinové bitvy s obrovskými pokémony
1. 07. 2017
Pokémon Go má po roce místo stovek milionů hráčů jen asi 65 milionů lidí.Autoři hry chtějí odpadlíky nalákat na nové pokémony a speciální akce.Částečně to vychází, Pokémon Go stále hodně vydělává.

Qualcomm jako první ukázal čtečku otisků, která funguje pod vodou, kovem i za displejem
30. 06. 2017
Největší výrobce mobilních procesorů předběhl Apple i Samsung s novou generací čtečky otisků.První prototyp, který pozná prsty i přes vrstvu kovu, vyrobil s čínskou značkou Vivo.Apple stále může překvapit, čtečku v displeji by mohl mít už v září iPhone 8.

Test: Samsung tlačí LCD televize blíže k nedostižnému OLED, novinka z řady QLED má špičkový obraz
30. 06. 2017
Samsung znovu vylepšil LCD obrazovky, přidal na barvách i kontrastu.Standardně boduje nabídkou aplikací i rychlostí odezvy televize.U televizí s menšími úhlopříčkami lepší obraz najdete jen těžko.

iPhone změnil svět, ale přišel čas, kdy se musí změnit sám
30. 06. 2017
iPhone za 10 let své existence ovlivnil celý svět, nejen výrobce telefonů.iPhone stojí za nástupem kvalitních displejů, fotoaparátů i bezdotykových plateb.V posledních letech Apple ztrácí technologickou výhodu, změnit to má na podzim.

Jeden smartphone vládne všem: 10 let iPhonu změnilo celý svět technologií, a nejen ten
29. 06. 2017
iPhone je nejúspěšnější značka telefonu v historii s více než miliardou prodaných kusů. Úspěch telefonu s dotykovým ovládáním ovlivnil nejen ostatní výrobce mobilů, ale desítky různých oborů. Apple skutečně znovuvynalezl telefon a změnil svět.

Bezpečnostní svodka: Nejlepší ochranou před ransomwarem jsou aktualizace a zálohování
28. 06. 2017
Ransomware Petya napadl řadu velkých firem po celém světě. Aktuální útok nejspíš využil slabinu, na kterou již existují záplaty.Microsoftu utekly zdrojové kódy Windows, velkým problémem by to ale nakonec být nemělo.Rusko možná zablokuje komunikační platformu Telegram.

Honor 9 znovu útočí na silnější konkurenci. Boduje nižší cenou, mohl ale být ještě levnější
27. 06. 2017
Nástupce nejzajímavějšího mobilu loňského roku se začíná prodávat už 28. června.Novinka je výkonnější, má více paměti pro data a čtečku otisků na přední straně telefonu.Vedle duálního foťáku sází Honor i na kvalitní zvuk, spojil se proto se značkou Monster.

Xperia XZ Premium láká na Ultra HD displej, boduje ale výdrží baterie a výkonem
27. 06. 2017
Už druhý 4K telefon od firmy Sony si políčil na OLED, láká na HDR i syté barvy.Fotoaparát tentokrát nezklamal, boduje i extrémně zpomalené video.Sony si zaslouží pochvalu i za bezpečnostní aktualizace.

Nokia 3310 je nostalgický výlet do roku 2000. "Hloupý telefon" se ale rychle přejí
26. 06. 2017
Roztomilé retro v podání Nokie má jednu zásadní chybu.Drží se věrně technologií, které v moderních telefonech nemají co dělat.Jeho jediné využití? Jako druhý telefon pouze na volaní nebo podstrčit babičkám a dědečkům.

Vodafone Smart Tab N8 ukazuje zoufalství tabletů s Androidem, ale má alespoň Android 7
26. 06. 2017
Novinka od Vodafonu nabízí velký HD displej a 2 GB RAM za 4577 korun.Výkon tabletu odpovídá levným telefonům, celá výbava je plná kompromisů.Hlavní trumf Vodafonu je v čistém Androidu a zdířce na telefonní kartu s LTE.

Nový zákon o kybernetické bezpečnosti přidává firmám hlavně administrativní zátěž
25. 06. 2017
Nový zákon o kybernetické bezpečnosti moc nezlepší.Bezpečnostní kamery jsou zranitelné. Dejte si pozor na značku Foscam.Malware lze ovládat i přes Instagram celebrit.

Radost pro více než miliardu uživatelů: Google končí s prohlížením e-mailů kvůli přizpůsobování reklamy
24. 06. 2017
Bezplatný Gmail se promění.Google přestane e-maily vytěžovat kvůli cílení reklamy.Reklama zobrazovaná na stránkách Gmail.com se bude řídit standardními pravidly.

Windows 10 se konečně naučí pořádně psát česky, na podzim přibudou i noví smajlíci
23. 06. 2017
Microsoft testuje novou verzi Windows 10, která přidává možnost psaní tahem prstu.Velké změny znovu čekají i prohlížeč Edge, který je nejméně oblíbenou částí Windows 10.I na počítačích půjde snadno „psát“ smajlíky, Microsoft přidá i toho se zvracením.

Odměna za úspěšný školní rok nemusí jenom rozmazlovat
23. 06. 2017
Dárky za hezké vysvědčení nebo snahu během školního roku mohou zpříjemnit prázdniny i další léta ve škole.Hospodářské noviny přinášejí několik tipů.Například elektronickou stavebnici, sluchátka, notebook či mobil.

ThinkPad 13 se vrací k základům a to je dobře
23. 06. 2017
ThinkPad je pracovní notebook s dobře vyváženou výbavou.Základem je 13" FullHD displej s matnou úpravou a nový procesor Core i5.Nejvíce zaujme nabídka konektorů a kvalitní klávesnice, ta je ale bez podsvícení.

Intelu nevychází sázka na internet věcí. Končí s Edisonem i Galileem a omezuje brýle Recon Jet
22. 06. 2017
Největší výrobce počítačových procesorů provedl jarní čistku neúspěšných produktů.Hlavní obětí jsou čipy určené pro internet věcí a konkurence pro populární Raspberry Pi.Intelu se nevydařila ani investice do kanadského výrobce chytrých brýlí Recon Instruments.

Nový OnePlus 5 se inspiroval u iPhonu 7, za 15 tisíc ale nabídne rekordních 8 GB RAM
21. 06. 2017
OnePlus je monstrum se skvělou výbavou, procesor Snapdragon 835 doplňuje i 8 GB RAM.Očekávanou novinkou je dvojice fotoaparátů po vzoru Applu, včetně portrétního režimu.Výborné hodnocení v prvních testech kazí podezření z manipulace s výsledky benchmarků.

Nokia 3310 je telefon pro prarodiče. Děti nad ním ohrnou nos, dospělé možná chvíli zabaví had
19. 06. 2017
Staronová Nokie je jako stroj času. Přenese vás o 15 let zpátky.Telefon bez wi-fi a pořádného displeje alespoň vydrží dlouho na baterku.Ani konzervativní uživatelé nebudou nadšeni z tvrdých tlačítek.

Na světě je už pět miliard uživatelů mobilních telefonů. Evropa tvoří pouhou desetinu
19. 06. 2017
Na světě je přes 5 miliard majitelů telefonů, polovina z nich sídlí v Asii, Evropa tvoří jen 9 procent.Největší penetraci mají mobilní telefony v Evropě, USA a Ruská federace, kterou dohání Čína.Počet aktivních SIM karet je ještě vyšší, i díky internetu věcí se odhaduje na 8,1 miliardy.

Hudba do kapsy: Beoplay P2 se zbavilo tlačítek i přebytečného objemu a hodně sází na styl
19. 06. 2017
Bluetooth reproduktor od B&O se vejde do kapsy u kalhot, pověsit ho můžete i do stanu.Na jedno nabití vydrží i deset hodin, nabíjí se moderně přes konektor USB Type-C.Zvukově překvapí, v malém rozměru se skrývá slušný výkon, slušně zaplacený.

To nejlepší z E3: Fantastický Xbox One X, Pokémoni a Mario pro Switch a radost pro piráty
17. 06. 2017
Nejlepší prezentaci na E3 měl Ubisoft, byl hravý a dal nový život Hašašínům.Microsoft s Xboxem One X vyvolal rozpaky, skvělému hardwaru chybí nové hry.Nintendo to se Switchem válí, i když dostane jen ořezanou fifu bez příběhu.

Google chce zálohovat celý váš počítač, mění aplikaci Google Drive a spojuje ji s fotkami
15. 06. 2017
Boj o zákazníky mezi Googlem a Microsoftem pokračuje, Google chystá vylepšený on-line disk.Nová aplikace Backup & Sync má obyčejným lidem usnadnit zálohování důležitých souborů.Novinka neudělá radost ani dalším firmám, které nabízejí on-line úložiště a zálohy.

Test: Vodafone Smart V8 znovu míchá trhem s levnějšími telefony, za šest tisíc je skoro zlatý
15. 06. 2017
Nejvyšší model telefonu Vodafone pro letošní rok si vystačí s Full HD obrazovkou.Smart V8 láká na kovové tělo, čtečku otisků a slušný fotoaparát s vyšším rozlišením.Slabinou zůstávají procesor a designové chyby, na které si možná zvyknete.

Nejlepší funkce Windows 8.1 se vrací, Windows 10 budou mít soubory z cloudu stále nadosah
14. 06. 2017
Funkce "soubory na vyžádání" lépe propojuje službu OneDrive s lokálním diskem v počítači.Uživatel má přehled o všech souborech uložených on-line, nemusí ale zabírat místo.Návrat populární funkce si mohou zatím užívat pouze členové programu Windows Insider.

Sony na E3 neoslnilo a ani nemuselo. Uncharted Legacy, nový God of War a Spiderman stačí
13. 06. 2017
PlayStation bude letos bez velkých překvapení, sází hlavně na návrat osvědčených her.Proti Forze 7 vyrazí na podzim Gran Turismo Sport, prázdniny zkrátí Uncharted.Proti Xboxu vyniká soustředění na virtuální realitu, nové hry ale působí krotce.

TEST: HyperX se od sluchátek dostal k myši, přidal k ní i skvělou podložku na celý stůl
13. 06. 2017
HyperX Pulsefire FPS patří k nejlehčím myším na trhu, přesto se skvěle drží a ovládá.Myš se čtyřmi režimy snímače a pěticí tlačítek se obejde bez ovladačů a funguje všude.Jako doplněk nabízí HyperX i řadu podložek Fury Pro. Největší radost dělá největší model.

Xbox One X nabídne hry ve 4K rozlišení jako počítač za 30 tisíc, nebude stát ani polovinu. Zklamal nabídkou her
12. 06. 2017
Microsoft oznámil cenu a datum zahájení prodeje projektu Scorpio pod názvem Xbox One X.V prezentaci chyběly pořádné novinky, Microsoft spoléhá na Forzu 7 a Crackdown 3.Všechny Xboxy One se dočkají možnosti spustit hry pro 16 let starý původní Xbox.

EA spustili lavinu herního šílenství na veletrhu E3, lákají na Hvězdné války i útěk z vězení
11. 06. 2017
Celá sága Star Wars se dostane do jedné hry, Star Wars Battlefront II bude mít i příběh.Sportovní hry od EA dostanou hezčí grafiku, více dobrodružství, Mikrotransakce zůstanou.Nejvýraznější novinkou je hra A Way Out, herní Prison Break výlučně pro dva hráče.

V Česku vzniká druhý výkonný a bezpečný router, po Turrisu přichází O2 Smart Box
9. 06. 2017
O2 poprvé v historii nabídne zákazníkům skutečně kvalitní xDSL modem a router.Systém slibuje ovládání chytré domácnosti a spolupracuje s produkty Fibaro.Ovládání modemu i připojených zařízení bude možné přes mobilní aplikaci od O2.

Laptop Lenovo Legion Y720 míří vysoko a trefuje se
9. 06. 2017
Herní notebook Legion Y720 od Lenova s 15,6palcovou úhlopříčkou skrývá grafickou kartu GeForce 1060, která si poradí s moderními hrami a zvládne dokonce i virtuální realitu.Model za 43 tisíc korun, který HN testovaly, má v sobě výkonný procesor Intel Core i7, 16 GB RAM, 256GB SSD a 1TB klasický pevný disk. Tato kombinace je nejlepší nejen pro hry, co vyžadují velký úložný prostor, ale také pro náročnou práci.

News
9. 06. 2017
Vodafone má nové chytré telefony s LTE. Mobilní web bude rychlejší díky Chromu. Zoner Photo Studio si lépe rozumí se sociálními sítěmi.

U11 je nejlepší telefon od HTC za dlouhá léta, vymáčknete z něj skvělé fotky i zvuk
9. 06. 2017
HTC U11 je první telefon, který se v Česku prodává s Androidem 7.1.HTC si počkalo na dostupnost nejvýkonnějších čipů od Qualcommu, takže uvnitř je Snapdragon 835 se 4 GB operační paměti a 64GB úložištěm. Hlavní hvězdou výbavy telefonu je ale fotoaparát s rozlišením 12 Mpx.

Apple se mění, více poslouchá své náročné zákazníky
9. 06. 2017
Apple mění strategii a více naslouchá kritice svých zákazníků.iPady budou fungovat více jako počítače, nabídnou nové prvky ovládání. Mění se i cenová strategie Applu, u produktů už není tolik vidět výrazný příplatek za značku.

Vodafone představil nové telefony a tablet. Řadě výrobců zkazí náladu, ale wow efekt chybí
8. 06. 2017
Vodafone začíná prodávat trojici chytrých mobilů a 10“ tablet s LTE a Androidem 7.Nejlevnější model E8 přijde na 2277 korun, solidní Smart V8 stojí 5977 korun bez závazku.Vodafone slibuje dvouletou softwarovou podporu a pro V8 i chystaný Android O.

T-Mobile nabízí první cenově dostupný moderní tarif s 10 GB dat, ale jen na omezenou dobu
7. 06. 2017
Nová nabídka zahrnuje 10 GB dat, 100 minut a 100 SMS za 499 korun.Mobilní data budou fungovat i v roamingu, ideální na služební cesty i dovolenou.Srovnatelnou nabídku má jen Vodafone, ale pouze pro mladé zákazníky.

Test: BenQ EW3270Z je elegantní, ale trochu přerostlý monitor za „lidovou“ cenu
7. 06. 2017
32" obr od BenQ je vstupenkou do světa lepších monitorů.QHD rozlišení je optimální pro Windows, tenké rámečky by měly být nový standard.Mezi velkými monitory patří BenQ k nejlevnějším takto velkým modelům, ale nabídne i technologie z vyšších řad.

Apple reaguje na konkurenci i kritiku svých fanoušků, a letos to udělal překvapivě dobře
6. 06. 2017
Konference WWDC přinesla spoustu nových produktů, Apple vylepšil iMacy i Macbooky.Velké změny čekají iPady, Apple pochopil, co potřebují, aby mohly nahradit počítače.Největším překvapením je podpora Applu nejen pro rozšířenou, ale i virtuální realitu.

Apple na konferenci WWDC představil "drsňácký" iMac Pro a nové iPady s lepším LCD, na závěr předvedl reprosoustavu
5. 06. 2017
V pondělí večer našeho času se konala očekávaná přednáška Tima Cooka o novinkách Applu pro zbytek roku.Očekávání nebyla velká, letos nepřekvapil ani Microsoft či Google a iPhone si Apple schovává.Novinkami byly například reprosoustava se Siri nebo nové Macbooky Pro.

Zákaz laptopů na letech do USA? Peklo pro cestující i další šance pro Chrome OS a Office 365
5. 06. 2017
Američané stále zvažují zákaz braní notebooků na palubu letadla pro všechny lety.Transport elektroniky v podpalubí je dvojí riziko: pro majitele i pro bezpečnost letadla.V případě tvrdého zákazu transportu elektroniky vzroste důležitost cloudu a mobilů.

Xbox Game Pass je ideální na měsíc dva, herní předplatné ocení noví majitelé Xboxu i rodiče
4. 06. 2017
Microsoft spustil novou službu, za 150 korun měsíčně nabízí 111 her včetně Halo 5.Xbox Game Pass není jako Netflix, hry se nejprve stahují, při hraní není třeba internet.Nabídka je spíše nostalgická, z novějších her vyniká Halo 5, NBA 2K16 nebo Sunset Overdrive.

FOTO: Fenomén Cosplay se prosadil i v Česku, podívejte se na nejlepší kostýmy a jejich autor(k)y
2. 06. 2017
Ve fotbalu a hokeji Česká republika už nějakou dobu nepatří ke špičce. O místo na výsluní v soutěžích se ale perou reprezentanti úplně jiné disciplíny. Kostým zaklínače Geralta v provedení Alžběty Trojanové, postava ze hry Fallout Zuzany Cinkové nebo postava Pharah ze střílečky Overwatch v podání Marie Moozové mají fanoušky po celém světě. Cosplay ale není čistě dívčí záležitost - mezi nejznámější cosplayery v Česku patří i Roman Pivec známější jako TanakhT.

News
2. 06. 2017
Trh s mobilními telefony výrazně zpomalil.Dell vsadil na nové procesory AMD Ryzen. Intel chystá počítač velký jako kreditka.

Persona 5 je unikátní pozvánka do Japonska
2. 06. 2017
Persona 5 je už na první pohled divná, cizí a hodně náročná.Pokud ale překonáte strach z neznáma, odhalí krásu virtuálního Tokia.A v noci se můžete pustit do napínavého boje s démony.

Huawei P9 Lite 2017: opakování někdy nevadí, zvláště když si polepšíte
2. 06. 2017
Huawei trochu komplikuje nabídku svých telefonů, P9 Lite 2017 je ale dobrá volba. Oproti loňskému modelu nabízí telefon více paměti i lepší funkce a nový systém. Ve své cenové kategorii má Huawei jen málo konkurence.

Cosplay: Hra na oblíbené postavy žádá víc než perfektní kostým, je to i spousta práce
2. 06. 2017
Fenoménu cosplay propadly stovky Čechů, ti nejlepší mají fanoušky po celém světě. Výroba kostýmů vyžaduje spoustu času i peněz, své místo v ní mají i 3D tiskárny. Zájem o cosplay je mimo jiné odrazem popularity videoher a komiksů.

Microsoft láká na Windows s mobilními procesory: Qualcomm slibuje o polovinu větší výdrž
1. 06. 2017
Qualcomm s Microsoftem oficiálně oznámily příchod počítačů se Snapdragonem 835.Malé a lehké počítače vybavené LTE modemem si poradí s Windows 10 bez omezení.Na čipech typu ARM poběží tradiční aplikace, zatím ale nevíme, jak rychle.

Intel vypustil krakena: Nová řada procesorů Core i9 přinese i čip s 18 jádry za 50 tisíc korun
31. 05. 2017
Největší výrobce procesorů po devíti letech přidává novou třídu procesorů řady Core.Core i9 je součástí celé vlny procesorů a základních desek pro náročné uživatele.Nejvýkonnější čipy Intel drží zatím pod pokličkou, známe jen ceny a počet jader.

Zakladatel Androidu Andy Rubin ukázal svůj nový telefon Essential s vykousnutým displejem
30. 05. 2017
Rubin po odchodu z Googlu vytvořil první reálný produkt: smartphone Essential s Androidem.Essential má moderní úzký displej bez rámečků, jen nahoře má mezeru pro fotoaparát.Špičkovou výbavu doplňuje duální fotoaparát s černobílým senzorem jako u mobilů Huawei.

Philips Brilliance 328P6 aneb když běžný displej nestačí a televize je moc velká a neforemná
29. 05. 2017
Velký displej od Philipsu láká na miliardu barevných odstínů, potěší grafiky i inženýry.Ergonomický design s funkcí Pivot je pro kancelářskou práci základ, oceníte ho i u filmů.Konektorová výbava je nadprůměrná, nechybí ani rychlé nabíjení mobilu.

Fascinující Reddit: Místo, kde se zpovídají prezidenti a kde vznikl i fenomén „skautka“
29. 05. 2017
Reddit patří k nejvlivnějším webovým službám na světě, každý den najdete jeho odraz v médiích.Díky Redditu se z fotografie skautky v Brně stala událost, o které psalo BBC i Huffington Post.Na Redditu najdete erudovanou odpověď snad na každou otázku.

Herní tip: Zapomeňte na Call of Duty a Battlefield. Farpoint s puškou Aim je intenzivnější
27. 05. 2017
Milovníci stříleček a PSVR mají novou hračku: Pohybový ovladač ve tvaru pušky.Pušku na trh provází zatím nejlepší střílečka pro VR, připomíná Hvězdnou pěchotu.Proti mimozemským pavoukům si užijete útočnou pušku, brokovnici i granáty.

FOTO: Czech VR Fest oslavoval virtuální realitu v desítkách podob, podívejte se sami
27. 05. 2017
Všechny druhy virtuální reality na jednom místě, přednášky vývojářů i úspěšných firem a možnost prohlédnout si lidské tělo nebo vyzkoušet teprve chystané hry, to byl Czech VR Fest. Hned po skončení se začíná chystat druhý ročník.

Sony má nový hit: Farpoint a Aim
26. 05. 2017
Sony vydalo první hru s podporou ovladače Aim.Farpoint připomíná zpracováním sci-fi film Hvězdná pěchota.Kombinace ovladače ve tvaru pušky a povedeného designu misí skvěle funguje.

News
26. 05. 2017

T-Mobile Chytré auto sleduje vůz na dálku, zaznamená i agresivní jízdu nebo otřesy
26. 05. 2017
T-Mobile umí sledovat auto a chování řidiče.Výhodou systému od T-Mobilu je, že funguje díky LTE i na dálku.Aplikace ukazuje historii jízd na mapách Googlu, umí ji i poslat na e-mail.

Chytré auto můžete vytvořit i ze svého staršího vozu. Stačí integrované Bluetooth a telefon
26. 05. 2017
Chytré automobily jsou v centru pozornosti, běžné realitě jsou ale stále vzdálené.Náskok mají průmyslová vozidla, kombajny nebo důlní transportéry.I starší vozy mohou mít chytré funkce, stačí Bluetooth a telefon.

Legendární Amiga žije: Luxusní stroj stojí 52 tisíc korun a fungují na něm i Google Apps
25. 05. 2017
Kdysi nejpokrokovější počítač s barevným operačním systémem a skvělým zvukem má pokračování.Britská společnost A-EON vytvořila moderní verzi Amigy s původním AmigaOS i Linuxem.Systém používá procesor PowerPC, grafiku Radeon R9 270X a zvládne i 64 GB RAM.

DJI ukázalo svůj zatím nejlevnější dron: Spark jde ovládat gesty a přistane na dlani
25. 05. 2017
DJI Spark je malý, ale má daleko ke hračce, funkcemi patří do nejvyšší ligy.Dron umí sledovat pohybující se objekty a sám se vyhne překážkám.Za nižší cenou stojí omezené rozlišení kamery na FullHD rozlišení.

Chaos Computer Club překonal skener duhovky na Galaxy S8, předtím pokořil TouchID
24. 05. 2017
Známý německý hackerský klub má další oběť - zabezpečení telefonů Galaxy S8 a S8+.K ošálení telefonu je potřeba velmi kvalitní snímek očí „oběti“ a kontaktní čočka.Pro demonstraci principu použili hackeři ironicky tiskárnu Samsung.

Huawei vs. Microsoft: První představil trojici počítačů v Berlíně, druhý tablet v Pekingu
23. 05. 2017
Huawei představil tři řady počítačů s Windows 10, dva mají tradiční notebookovou konstrukci.Nejlépe vybavený 13“ ultrabook má prostorový zvuk Dolby Atmos a pasivní chlazení.Novou verzi tabletu Surface Pro představil pro změnu v Číně Microsoft.

TEST: Xiaomi Redmi Note 4 s českým LTE má baterii na několik dní a potěší i nízkou cenou
23. 05. 2017
Xiaomi Redmi Note 4 má dlouhou výdrž na baterii a rozumnou hardwarovou výbavu.Čínský výrobce uvedl telefon v globální verzi, která má všechna „česká“ pásma pro LTE.Nízká cena samozřejmě přinesla i ústupky, hlavně u fotoaparátu.

Facebooku unikla pravidla cenzury. Násilí na zvířatech a dětech je v pořádku, výhrůžky Trumpovi ne
22. 05. 2017
Guardian získal přístup ke stovce interních manuálů a dokumentů pro moderátory obsahu na Faceboku. Získané informace vyjasňují pravidla, která vedou k mazání příspěvků či omezení jejich distribuce. Největším zlem je podle Facebooku sex. Násilí je až na výjimky povolené, i ve vztahu k dětem.

Test: Satelitní operátoři mají právem strach, televize přes internet jejich nabídku válcuje
22. 05. 2017
Satelitní televize má silnou konkurenci, vedle O2TV je tu Lepší.TV nebo testovaná Kuki.Hlavní zbraní televize přes internet jsou nadstandardní funkce: přeskakování reklam a nahrávání.Kuki boduje nízkou základní cenou za 30 programů a připravenou knihovnou seriálů.

Recenze: I Superman může být záporák. Ve hře Injustice 2 terorizuje Zemi a vy ho musíte zbít
20. 05. 2017
Bojová hra od tvůrců tří posledních dílů Mortal Kombatu se opět věnuje superhrdinům DC Comicsu.Lákadlem Injustice 2 je vedle online soubojů nadstandardní příběhová linie s Brainiacem.Vedle konzolí si Injustice 2 zahrajete i na mobilech, tam připomíná Galaxy of Heroes.

Apple může potěšit miliony diabetiků. Tim Cook testuje hodinky s měřením hladiny cukru v krvi
20. 05. 2017
Šéf Applu sám na sobě testuje novou technologii pro chytré hodinky.Systém, který průběžně měří hladinu cukru v krvi, může zachraňovat životy.Práce týmu biochemiků údajně těží z vize zakladatele Applu Steva Jobse.

Test: Ikea se pustila do budování chytré domácnosti, se žárovkami na to jde lépe než Philips
19. 05. 2017
Systém chytrého LED osvětlení Ikea Tradfri může konkurovat známějšímu Philips Hue. Ikea vsadila na snadné a přirozené ovládání s fyzickými "vypínači" vedle aplikace. Paradoxní je nepovedené balení, bez nůžek se k žárovkám nedostanete.

Projektor Epson TW5350 má skvělý obraz a šikovné možnosti nastavení
19. 05. 2017
Epson u levného domácího projektoru nabízí wi-fi rychlou odezvu pro hry. FullHD rozlišení můžete roztáhnout na čtyři až osm metrů, pokud na to máte místo. Obraz je čitelný i ve dne se zataženými žaluziemi, v noci ale opravdu vynikne.

WannaCrypt ukázal, co je v IT světě špatně
19. 05. 2017
Útok WannaCrypt je typickou ukázkou toho, co je ve světě bezpečnosti špatně. Útok vznikl kvůli snaze NSA získat kybernetické zbraně, v důsledku úniku dat se k nim dostali zločinci. Máslo na hlavě mají postižení, neaktualizovali svoje systémy.

Google má dvě miliardy uživatelů Androidu a chce víc
19. 05. 2017
Stále větší roli v Googlu hraje umělá inteligence, která neumí česky. Androidu chybí zásadní pokrok, Google mění drobnosti okoukané z iOS. Nové projekty drhnou, mají pomalý nástup a špatně shánějí partnery.

Google I/O: Nový Android převezme staré funkce iOS a bude plný umělé inteligence
17. 05. 2017
Google představil nové funkce Androidu O, většina z nich je povědomá.Stále větší roli v Googlu hraje umělá inteligence, k naší smůle.Do konce roku přijdou na trh VR headsety, které nepotřebují mobilní telefon.

Tvůrci formátu MP3 se s ním rozloučili po 24 letech. Je sice zastaralý, ale konečně svobodný
16. 05. 2017
Nejznámější formát zvukových souborů je na odpis, konkurence jej předehnala v kvalitě.Parte pro MP3 sepsali i jeho němečtí tvůrci, hlavně kvůli tomu, že vypršely jejich patenty.Nástupcem MP3 je Applem zpopularizovaný formát AAC, náročnější mají radši FLAC.

HTC U11 má nejlepší fotoaparát mezi mobily a můžete z něj vymačkat i spoustu nových funkcí
15. 05. 2017
HTC U11 slibuje fotoaparát lepší než v Googlu Pixel i díky dvojité stabilizaci a 120FPS videu.Přímo z krabice nabídne Android 7.1, vynikající zvuk a špičkový výkon Snapdragonu 835.Hlavním lákadlem je tlakový senzor na boku přístroje, kterému lze přiřadit různé funkce.

Test: Sluchátka RHA CL750 jsou dílo šťastné náhody a nejlepší Hi-Res sluchátka do pěti tisíc
15. 05. 2017
CL750 vznikly jako vedlejší produkt vývoje špičkového modelu RHA CL1.Jako levoboček mají kovovou konstrukci místo keramiky a čtvrtinovou cenu.Zvukově se CL750 dostaly na vyšší úroveň, jsou ale vybíravější na zdroj hudby.

Microsoft z vyděračských útoků obviňuje NSA, zároveň zdůrazňuje nutnost počítače aktualizovat
15. 05. 2017
Za aktuálním útokem na stovky tisíc počítačů stojí informace, které hackeři získali z NSA.Microsoft varuje před hromaděním informací o slabých místech systémů tajnými službami.Aktuální útok WannaCrypt se dotkne jen neaktualizovaných počítačů, v úřadech jich je hodně.

Google představil Android Treble: Modulární základ systému, který zrychlí vydávání aktualizací
14. 05. 2017
Od Androidu O bude vývoj nových verzí pro konkrétní telefony kratší o jeden krok.Základní hardwarové ovladače bude možné používat beze změny ze strany výrobců.Google představí další podrobnosti už tento týden na konferenci Google I/O.

Dva zásahy v jednom: Forza Horizon má skvělý datadisk a na PC běží mnohem lépe než dříve
13. 05. 2017
Nejlepší závodní hra posledních let získala novou tvář plnou oranžového a modrého plastu.Hot Wheels přidávají desítky nových závodů a kilometry tratí s loopingy a vývrtkami.S datadiskem tvůrci z Playground Games vydali i vynikající aktualizaci pro PC verzi.

Microsoft se probudil a na podzim vydá Windows 10 s funkcemi, které budou závidět i applisté
12. 05. 2017
Windows 10 Fall Creators Update umožní v září plynulé přecházení mezi různými zařízeními.Microsoft si chce ochočit Android i iOS prostřednictvím multiplatformních aplikací.S novou verzí Windows přijde i rozšířená realita s pohybovými ovladači od Aceru.

Autíčka Hot Wheels ve hře Forza Horizon 3 jsou boží
12. 05. 2017
Nejlepší závodní hra loňského roku dostala rozšíření se známými angličáky Hot Wheels.Datadisk přináší novou mapu s oranžovými plastovými tratěmi plnými loopingů.Zábavné ježdění ve Forze Horizon je ještě šílenější a potěší děti i jejich rodiče.

News
12. 05. 2017
Microsoft rozšiřuje dostupnost umělé inteligence, nabídne i chytrý reproduktor.Dell začne pronajímat notebooky i se softwarem a službami.Nvidii se daří díky novým grafickým kartám i chytrým autům.

LG se vrací do hry, telefon G6 vypadá moderně. I cena odpovídá výbavě
12. 05. 2017
LG jako první představilo telefon s úzkým vysokým displejem a podporou HDR videa.Vnitřní výbava je slabší než u Galaxy S8 nebo Huawei P10 Plus, telefon je ale levnější.LG G6 je oficiálně v prodeji v síti Vodafone, i bez tarifu stojí 16 177 korun.

Datové jaro? Zatím rané mrazíky
12. 05. 2017
K čemu je vlastně při mizerných datových limitech vysoká rychlost internetu pro spotřebitele?Jeden z operátorů odpověděl, že si můžete rychleji najít něco na mapě.Běžný měsíční limit nestačí ani na odsledování jednoho hokejového zápasu naší reprezentace na právě probíhajícím mistrovství světa v kvalitě, která vám umožní reálně vidět na ledě puk.Pro běžného spořivého spotřebitele mají operátoři stále jen drobky.

Budoucnost počítačů podle Microsoftu a Aceru: Virtuální a rozšířená realita místo displejů
12. 05. 2017
Acer poprvé ukázal fungující helmu založenou na softwaru od Microsoftu.Nejzajímavější je fakt, že rozšířená realita podle Microsoftu funguje i na slabších PC.S helmou od Aceru lze používat aplikace z Windows Store nebo sledovat video.

Microsoft má půl miliardy zařízení s Windows 10, Cortanu zavře do reproduktorů od Samsungu
11. 05. 2017
Oficiální počet zařízení s Windows 10 vzrostl za půl roku o čtvrtinu na 500 milionů.Microsoft na své konferenci Build zatím hovořil hlavně o umělé inteligenci a Cortaně.Vývojáře s macbooky chce potěšit Visual Studiem pro Mac OS, dostupné je hned.

Nový operační systém od Googlu s divokým uživatelským prostředím se zbaví Linuxu i Javy
10. 05. 2017
Google pokračuje ve vývoji tajemného mobilního operačního systému Fuchsia.Nový systém má zcela nové jádro, zbaví se tak problémů se svobodnou licencí GPL.Fuchsia podle všeho bude moci alespoň v začátku spouštět aplikace pro Android.

Test: Galaxy Tab S3 láká na fantastický AMOLED displej a dotykové pero, cenou ale nepotěší
9. 05. 2017
Samsung vyvinul odpověď na iPad Pro od Applu. Má lepší displej, čtyři reproduktory a pero v ceně.Výkon a výbava řadí Galaxy Tab S3 k nejlepším na trhu, nechybí ani čtečka otisků prstů.V praxi se krásný tablet neobejde bez pouzdra, to s klávesnicí se zatím nedá koupit.

Test: Galaxy Tab S3 láká na fantastický AMOLED displej a dotykové pero, cenou ale nepotěší
9. 05. 2017
Samsung vyvinul odpověď na iPad Pro od Applu. Má lepší displej, čtyři reproduktory a pero v ceně.Výkon a výbava řadí Galaxy Tab S3 k nejlepším na trhu, nechybí ani čtečka otisků prstů.V praxi se krásný tablet neobejde bez pouzdra, to s klávesnicí se zatím nedá koupit.

Herní tip: "Sniper: Ghost Warrior " v sobě skrývá dobrou hru, ale najít ji je těžké
8. 05. 2017
Třetí díl odstřelovačské hry, který slibuje otevřený svět a špičkové zpracování, plní z toho jen něco.Proti konkurenční sérii Sniper Elite IV nabízí Ghost Warrior o kus propracovanější střelbu.Dojem z hry na odstřelovače kazí umělá inteligence nepřátel i horší než slíbená grafika.

Herní tip: "Sniper: Ghost Warrior " v sobě skrývá dobrou hru, ale najít ji je těžké
8. 05. 2017
Třetí díl odstřelovačské hry, který slibuje otevřený svět a špičkové zpracování, plní z toho jen něco.Proti konkurenční sérii Sniper Elite IV nabízí Ghost Warrior o kus propracovanější střelbu.Dojem z hry na odstřelovače kazí umělá inteligence nepřátel i horší než slíbená grafika.

Sonda natočila povrch Saturnu. Takhle zblízka jste planetu ještě neviděli
7. 05. 2017
Americká sonda Cassini ve středu 26. dubna jako první prolétla skrz mezeru mezi planetou Saturn a vnitřním okrajem jejích prstenců. Sonda prolétala zhruba 300 kilometrů od nejvnitřnějšího viditelného okraje prstenců. Saturn Cassini obletěla ve vzdálenosti 3 000 kilometrů od pomyslné vrstvy v mracích.

Sonda natočila povrch Saturnu. Takhle zblízka jste planetu ještě neviděli
7. 05. 2017
Americká sonda Cassini ve středu 26. dubna jako první prolétla skrz mezeru mezi planetou Saturn a vnitřním okrajem jejích prstenců. Sonda prolétala zhruba 300 kilometrů od nejvnitřnějšího viditelného okraje prstenců. Saturn Cassini obletěla ve vzdálenosti 3 000 kilometrů od pomyslné vrstvy v mracích.

Apple vede dvě opomíjené kategorie: Rostoucí počítače na tělo a propadající se tablety
6. 05. 2017
Výsledková sezona přinesla další pokles tabletů a překvapení u chytrých náramků.V tabletech pokračuje pokles, nejen u Applu, dokázal mu vzdorovat jediný výrobce.Chytré hodinky a náramky se dočkaly zemětřesení, Fitbit hodně ztratil.

Apple vede dvě opomíjené kategorie: Rostoucí počítače na tělo a propadající se tablety
6. 05. 2017
Výsledková sezona přinesla další pokles tabletů a překvapení u chytrých náramků.V tabletech pokračuje pokles, nejen u Applu, dokázal mu vzdorovat jediný výrobce.Chytré hodinky a náramky se dočkaly zemětřesení, Fitbit hodně ztratil.

Test: Honor 8 Pro znovu ukazuje, že špičkově vybavený telefon nemusí stát přes dvacet tisíc
5. 05. 2017
Honor 8 Pro je špičkový telefon se 6 GB operační paměti a tenkým designem.Cena proti "osmičce" vyrostla o 6 tisíc, pořád nabízí nadprůměrnou hodnotu.Kvalitní displej s QHD rozlišením je vhodný i pro virtuální realitu, ale s omezením.

Test: Honor 8 Pro znovu ukazuje, že špičkově vybavený telefon nemusí stát přes dvacet tisíc
5. 05. 2017
Honor 8 Pro je špičkový telefon se 6 GB operační paměti a tenkým designem.Cena proti "osmičce" vyrostla o 6 tisíc, pořád nabízí nadprůměrnou hodnotu.Kvalitní displej s QHD rozlišením je vhodný i pro virtuální realitu, ale s omezením.

News
5. 05. 2017
Microsoft ztrácí pozici v amerických školách, kde počítače s Windows tvoří už jen pětinu prodávaných zařízení.Google spustil přepracovanou verzi YouTube na webu dostupnou na adrese youtube.com/new.Obnovená značka mobilních telefonů Nokia se v Česku objeví počátkem června.

Levná značka Honor v podobě modelu 8 Pro opět nabízí zajímavější telefon než mateřský Huawei
5. 05. 2017
Honor 8 Pro má vynikající výbavu se 6 GB RAM a velkým QHD displejem. Čtečka novinky zůstala na zádech telefonu, záda telefonu jsou z barveného hliníku. Lepší výbavu s nižší cenou na trhu zatím nenajdete, 16 tisíc je rozumná částka.

Chytré "hračky" vedou běžce k výkonům, mohou je i chránit
5. 05. 2017
Technologie pomáhají běžcům začít i vytrvat.Nejlevnější pomůcky přijdou už na 700 korun, nejdražší na více než 10 tisíc. Mobilní aplikace toho zvládnou hodně i zcela zdarma, placené nabídnou více.

News
5. 05. 2017
Microsoft ztrácí pozici v amerických školách, kde počítače s Windows tvoří už jen pětinu prodávaných zařízení.Google spustil přepracovanou verzi YouTube na webu dostupnou na adrese youtube.com/new.Obnovená značka mobilních telefonů Nokia se v Česku objeví počátkem června.

Levná značka Honor v podobě modelu 8 Pro opět nabízí zajímavější telefon než mateřský Huawei
5. 05. 2017
Honor 8 Pro má vynikající výbavu se 6 GB RAM a velkým QHD displejem. Čtečka novinky zůstala na zádech telefonu, záda telefonu jsou z barveného hliníku. Lepší výbavu s nižší cenou na trhu zatím nenajdete, 16 tisíc je rozumná částka.

Chytré "hračky" vedou běžce k výkonům, mohou je i chránit
5. 05. 2017
Technologie pomáhají běžcům začít i vytrvat.Nejlevnější pomůcky přijdou už na 700 korun, nejdražší na více než 10 tisíc. Mobilní aplikace toho zvládnou hodně i zcela zdarma, placené nabídnou více.

Na Gmail zaútočili hackeři. Prostřednictvím sdíleného dokumentu ohrozili miliony účtů
4. 05. 2017
E-mailová služba od Googlu zažila jeden z největších hackerských útoků ve své historii.Propracovaný útok vylákal z uživatelů přístupová práva k e-mailovým schránkám.Útočníci napadené účty použili k rozesílání spamu na všechny uložené adresy.

Na Gmail zaútočili hackeři. Prostřednictvím sdíleného dokumentu ohrozili miliony účtů
4. 05. 2017
E-mailová služba od Googlu zažila jeden z největších hackerských útoků ve své historii.Propracovaný útok vylákal z uživatelů přístupová práva k e-mailovým schránkám.Útočníci napadené účty použili k rozesílání spamu na všechny uložené adresy.

Microsoft představil "nejlepší notebook všech dob", jeho výkon i výdrž srovnal s Macbooky
2. 05. 2017
Systém Windows 10 S se inspiroval u ChromeOS a Google Apps, nabídne i podobnou správu.Nový systém doprovodí na trh levné počítače za 189 dolarů od Aceru, HP nebo Dellu.Náročnější studenty chce Microsoft okouzlit luxusním notebookem Surface Laptop.

Microsoft představil "nejlepší notebook všech dob", jeho výkon i výdrž srovnal s Macbooky
2. 05. 2017
Systém Windows 10 S se inspiroval u ChromeOS a Google Apps, nabídne i podobnou správu.Nový systém doprovodí na trh levné počítače za 189 dolarů od Aceru, HP nebo Dellu.Náročnější studenty chce Microsoft okouzlit luxusním notebookem Surface Laptop.

Nokia se vrací do Česka s prvními smartphony s Androidem i s tlačítkovou legendou 3310
2. 05. 2017
Nokia má českého distributora, nové telefony začne prodávat v průběhu června.Nejlépe vybavený model bude stát více, než jsme čekali, ale jen asi o 10 procent.Hlavním lákadlem nových Nokií je čistý android s rychlými aktualizacemi.

Nokia se vrací do Česka s prvními smartphony s Androidem i s tlačítkovou legendou 3310
2. 05. 2017
Nokia má českého distributora, nové telefony začne prodávat v průběhu června.Nejlépe vybavený model bude stát více, než jsme čekali, ale asi jen o 10 procent.Hlavním lákadlem nových Nokií je čistý Android s rychlými aktualizacemi.

Nokia se vrací do Česka s prvními smartphony s Androidem i s tlačítkovou legendou 3310
2. 05. 2017
Nokia má českého distributora, nové telefony začne prodávat v průběhu června.Nejlépe vybavený model bude stát více, než jsme čekali, ale asi jen o 10 procent.Hlavním lákadlem nových Nokií je čistý Android s rychlými aktualizacemi.

Trh se smartphony znovu roste, ale Applu a Samsungu se to netýká. Daří se Huawei nebo Oppu
2. 05. 2017
Čínská invaze pokračuje, prodeje telefonů rostou hlavně výrobcům z komunistické Číny.Největší nárůst hlásí BBK Electronics, producent smartphonů Oppo, Vivo a OnePlus.Samsung je meziročně na čisté nule, Apple se přes ni přehoupnul o osm desetin procenta.

Trh se smartphony znovu roste, ale Applu a Samsungu se to netýká. Daří se Huawei nebo Oppu
2. 05. 2017
Čínská invaze pokračuje, prodeje telefonů rostou hlavně výrobcům z komunistické Číny.Největší nárůst hlásí BBK Electronics, producent smartphonů Oppo, Vivo a OnePlus.Samsung je meziročně na čisté nule, Apple se přes ni přehoupnul o osm desetin procenta.

Trh se smartphony znovu roste, ale Applu a Samsungu se to netýká. Daří se Huawei nebo Oppu
2. 05. 2017
Čínská invaze pokračuje, prodeje telefonů rostou hlavně výrobcům z komunistické Číny.Největší nárůst hlásí BBK Electronics, producent smartphonů Oppo, Vivo a OnePlus.Samsung je meziročně na čisté nule, Apple se přes ni přehoupnul o osm desetin procenta.

Honor 8 Pro se už představil v Česku, my ho ale zkoušíme v New Yorku. Nefotí špatně
28. 04. 2017
Nejlépe vybavený telefon značky Honor má 6 GB RAM, 64 GB prostoru pro data a rychlý Kirin 960.Stejně jako Huawei P10 má i duální fotoaparát s černobílým senzorem a 8Mpx selfie kamerku.Jako první jsme mohli vyzkoušet právě fotografickou výbavu, která mile překvapila.

Honor 8 Pro se už představil v Česku, my ho ale zkoušíme v New Yorku. Nefotí špatně
28. 04. 2017
Nejlépe vybavený telefon značky Honor má 6 GB RAM, 64 GB prostoru pro data a rychlý Kirin 960.Stejně jako Huawei P10 má i duální fotoaparát s černobílým senzorem a 8Mpx selfie kamerku.Jako první jsme mohli vyzkoušet právě fotografickou výbavu, která mile překvapila.

První dojmy: Acer Swift 1 láká na FullHD displej a 10 hodin výdrže na baterku za jedenáct tisíc
28. 04. 2017
Acer představil levný notebook s nadstandardní výbavou i kvalitou zpracování. Ve výbavě nechybí ani čtečka otisků prstů.

První dojmy: Acer Swift 1 láká na FullHD displej a 10 hodin výdrže na baterku za jedenáct tisíc
28. 04. 2017
Acer představil levný notebook s nadstandardní výbavou i kvalitou zpracování. Ve výbavě nechybí ani čtečka otisků prstů.

News
28. 04. 2017

Dell XPS 13 Touch je krásný hybridní notebook téměř bez rámečků
28. 04. 2017
Dell vyrobil hybridní verzi ultrabooku XPS 13 bez aktivního chlazení. Dominantou počítače je extrémně jemný displej s dotykovou vrstvou. Použitý displej má negativní vliv na výdrž, v nabídce je ale i FHD verze.

Rádi jsme zapomněli na kolapsy počítačů a primitivní hardware
28. 04. 2017
Svět PC byl mnohem horší. Vybrali jsme pět nejčastějších starostí, na které už je možné v podstatě zapomenout. Padající Windows byly po desetiletí jedním z největších problémů uživatelů tohoto nejrozšířenějšího systému. Další problémy byly spojovány s hardwarem - pomalý internet, předpotopní CRT obrazovky a nespolehlivá média.

News
28. 04. 2017

Dell XPS 13 Touch je krásný hybridní notebook téměř bez rámečků
28. 04. 2017
Dell vyrobil hybridní verzi ultrabooku XPS 13 bez aktivního chlazení. Dominantou počítače je extrémně jemný displej s dotykovou vrstvou. Použitý displej má negativní vliv na výdrž, v nabídce je ale i FHD verze.

Rádi jsme zapomněli na kolapsy počítačů a primitivní hardware
28. 04. 2017
Svět PC byl mnohem horší. Vybrali jsme pět nejčastějších starostí, na které už je možné v podstatě zapomenout. Padající Windows byly po desetiletí jedním z největších problémů uživatelů tohoto nejrozšířenějšího systému. Další problémy byly spojovány s hardwarem - pomalý internet, předpotopní CRT obrazovky a nespolehlivá média.

Acer spustil lavinu novinek, vyčnívá z ní herní ultrabook, HDR monitory a nástupce Alphy 12
27. 04. 2017
Herní notebooky Aceru pomáhají k růstu, proto představil hned dvě nové řady predátorů.Alpha 12 se promění ve Switch 5 s novým, ještě lepším stojánkem, znovu bez větráků.Acer se nevzdává ani low-endu, nejlevnější notebooky půjdou proti Chrome OS.

Acer spustil lavinu novinek, vyčnívá z ní herní ultrabook, HDR monitory a nástupce Alphy 12
27. 04. 2017
Herní notebooky Aceru pomáhají k růstu, proto představil hned dvě nové řady predátorů.Alpha 12 se promění ve Switch 5 s novým, ještě lepším stojánkem, znovu bez větráků.Acer se nevzdává ani low-endu, nejlevnější notebooky půjdou proti Chrome OS.

Microsoft nechce, abyste si instalovali Windows 10 Creators Update, jsou v něm chyby
27. 04. 2017
Nejnovější verzi Windows 10 má jen 10 procent uživatelů, Microsoft zpomalil jeho šíření.Důvodem jsou problémy se staršími počítači a bezdrátovými čipsety v nich.Microsoft začal také s aktualizací Windows 10 pro mobilní telefony.

Microsoft nechce, abyste si instalovali Windows 10 Creators Update, jsou v něm chyby
27. 04. 2017
Nejnovější verzi Windows 10 má jen 10 procent uživatelů, Microsoft zpomalil jeho šíření.Důvodem jsou problémy se staršími počítači a bezdrátovými čipsety v nich.Microsoft začal také s aktualizací Windows 10 pro mobilní telefony.

Test: Huawei P10 Plus má lepší displej, fotoaparát, více paměti a hodně sebevědomí
26. 04. 2017
Huawei P10 Plus proti základnímu modelu nabízí QHD displej s úhlopříčkou 5,5“.Lepší je také fotoaparát s větší světelností, rozdíly ale nejsou zásadní.Jedinou výraznou chybou Huaweie P10 Plus je příliš vysoká cena.

Test: Huawei P10 Plus má lepší displej, fotoaparát, více paměti a hodně sebevědomí
26. 04. 2017
Huawei P10 Plus proti základnímu modelu nabízí QHD displej s úhlopříčkou 5,5“.Lepší je také fotoaparát s větší světelností, rozdíly ale nejsou zásadní.Jedinou výraznou chybou Huaweie P10 Plus je příliš vysoká cena.

Tři hlavní důvody, proč je Android zoufalý, a tři, proč ovládá trh a uživatelé ho mají rádi
24. 04. 2017
Android ovládá drtivou většinu trhu s mobilními telefony, k dokonalosti má ale daleko.Největší chybou celého systému je systém aktualizací, které nejsou pro všechny.Nad konkurencí má navrch v dostupnosti a rozmanitosti tisíců zařízení.

Test: Bose Lifestyle 650 je luxusní domácí kino skoro do kapsy, jen musí být hodně hluboká
23. 04. 2017
Zvukový systém Bose už názvem prozrazuje, že se soustřeďuje na styl a design.O prostorovost zvuku se starají čtyři fascinující miniaturní reprosoustavy.Řídicí jednotka připojí pět různých zařízení včetně mobilních telefonů a tabletů.

O2 TV už je všude: Po počítačích a mobilech si můžete pustit sportovní přenosy i na Xboxu
23. 04. 2017
Televize od největšího mobilního operátora začala stagnovat, O2 s tím bojuje novými způsoby.Po testovacím vysílání v DVB-T spustil aplikaci pro příjem televize i na Xboxu One.Důvodů, proč platit za televizní vysílání, je stále méně, ukazuje to i nová aplikace.

Windows 10 i Office 365 budou dostávat dvě velké aktualizace ročně, pokud to Microsoft stihne
21. 04. 2017
Microsoft oficiálně oznámil, že místo plynulého vylepšování bude aktualizovat dvakrát za rok.Windows 10 a profesionální verze Office 365 budou dostávat nové funkce v září a březnu.Změna má usnadnit život administrátorům ve firmách, MS ale bude mít co dělat.

Google chystá blokování reklamy v prohlížeči Chrome aneb zloděj chytá zloděje
21. 04. 2017
Google údajně zavede automatické blokování reklam v Chromu.Nová funkce zakáže zobrazování obtěžujících typů reklam.Google tímto krokem riskuje další spory s EK.

News
21. 04. 2017

Lego Worlds je Minecraft s piráty
21. 04. 2017
Lego má svůj vlastní Minecraft, s kostkami přece jen začalo.Proti tradičním hrám série Lego novinka rezignuje na příběh.Hráči si musí zvyknout na složitější ovládání, cena je ale příjemná.

Bose vyrobilo velké domácí kino s malými reprosoustavami
21. 04. 2017
Domácí kino od Bose zaujme minimalistickou velikostí reprosoustav.Důraz zvuku přidává masivní subwoofer s vysokým výkonem.Elegantní zvukový systém má jednu slabší stránku - cenu.

Štěstí, ahoj! Řecká firma, která staví "superjachty", nás pozvala do své loděnice
20. 04. 2017
Řecká firma SSH Maritime jachty staví, spravuje, manažuje, rekonstruuje a i půjčuje.Jedná se o ty největší superjachty této planety.

Google vás lépe provede internetem, dramaticky zlepšil překlady z angličtiny a naopak
19. 04. 2017
Překladač od Googlu v češtině dostal posilu v podobě neuronové sítě a strojového učení.Nová generace automatického překladu lépe pracuje s celými větami a delšími texty.Výsledky mají být přesnější a bližší přirozenému jazyku, profesionály ale nenahradí.

Test: Galaxy S8 a S8+ mají nejlepší displej a nejhezčí design na světě, překvapí i výdrž
18. 04. 2017
Samsung vyrobil nejhezčí telefony od dob Motoroly RAZR, konkurence má co dohánět.K dokonalosti Galaxy S8 chybí čtečka integrovaná do displeje, na zádech není ideální.Prostor pro další vylepšení si Samsung nechává u fotoaparátu, zvuk zvládl na jedničku.

Google prohrál při s ruským Yandexem o vyhledávač v mobilu, může to pomoci i českému Seznamu
18. 04. 2017
Ruský Yandex si vynutil změnu ve fungování Androidu, Google musí nabídnout volbu vyhledávače.Spor skončil dohodou, Google umožní nejen volbu vyhledávače, větší volnost dá i výrobcům telefonů.Ještě důležitější spory probíhají mezi Googlem a Evropskou komisí, jde o obrovské peníze.

Osm soků pro Galaxy S8: Konkurence může bojovat hlavně nižší cenou, ale existuje
14. 04. 2017
Vybrali jsme osm nejsilnějších konkurentů pro nový "supertelefon" od Samsungu. Pokud vám ale záleží na designu, bude výběr protivníka hodně složitý.Nový Samsung Galaxy S8 vyrostl do výšky, ale díky absenci rámečků je štíhlejší než jeho předchůdci. V kombinaci s decentně zaoblenými hranami displeje těžko najdete hezčí telefon, navíc tak výkonný.

Apple má stejné potíže jako Samsung, iPhone 8 se může opozdit kvůli čtečce otisků
12. 04. 2017
iPhone 8 má oslavit 10 let existence smartphonů Apple novým designem a technologiemi.Apple údajně vyvíjí vlastní čtečku integrovanou do displeje, její výroba se ale nedaří.Nové iPhony mají dostat jako bonus rychlé nabíjení.

Umělá inteligence od Googlu jednou bude kreslit za vás, zatím je to ale tak trochu podfuk
12. 04. 2017
Google vymyslel nástroj, který díky umělé inteligenci usnadňuje kreslení na mobilech i PC.Místo toho, aby Google dokreslil vaši čmáranici, nahradí ji připraveným obrázkem.Další experiment ukazuje, jak nová hříčka funguje.

Test: Reprosoustavy Labrador 29 MKIII jsou pes, který přátelsky štěká a naštěstí nekouše
11. 04. 2017
Výrobce trochu podceňuje vlastní práci, Labrador má na víc, než na hraní v týmu domácího kina.Jednoduchá konstrukce díky kvalitním reproduktorům i materiálu ozvučnice zvládne i větší prostory.I levné reprosoustavy ukazují, že potřebují čas, kvalitní zdroj zvuku a něco lepšího než dvoulinku.

Test: HTC U Ultra láká na dva displeje, solidní výdrž baterie a zrcadlově modrou barvu
10. 04. 2017
Nejnovější telefon HTC má hned dva displeje, ten hlavní s úhlopříčkou 5,7“.Výkon, výbava i výdrž baterie jsou tak akorát, aby s rezervou stačily, ale nenadchnou.Pro HTC mluví kvalitní sluchátka, aktualizace, proti zase cena a absence 3,5mm jacku.

Microsoft odtajnil Projekt Scorpio, herní monstrum, které by mohlo stát 15 tisíc korun
7. 04. 2017
Nová herní konzole od Microsoftu se vyrovná výkonným počítačům, ale s poloviční cenou.Scorpio má procesor i grafiku vyladěnou na konkrétní požadavky náročných her.Microsoft má náskok proti časovému plánu, hardware je hotový už nyní.

Recenze: Windows 10 Creators Update je kreativní podle jména, část slibovaných funkcí chybí
7. 04. 2017
Windows 10 mají další velkou aktualizaci, která potěší hlavně hráče.Původní zaměření na rozšířenou realitu a 3D nevyšlo, levnější headsety mají zpoždění.Uvnitř systému je řada drobných změn, které uživatelům usnadní život.

Sony se sluchátky MDR-1000X ničí hluk a s ním i dominantní postavení Bose QuietComfort
7. 04. 2017
Nová sluchátka od Sony patří k absolutní elitě ve světě aktivního rušení hluku.Jediným přímým konkurentem jsou legendární sluchátka Bose QuietComfort v aktuál­ní verzi 35.Deset tisíc korun za vyšší produktivitu, klidnější mysl a zdravější uši stojí.

Windows 10 Creators Update si můžete nainstalovat už dnes, zázračné změny ale nečekejte
6. 04. 2017
Microsoft zpřístupnil aktualizaci Windows 10 před oficiálním termínem, tím je 11. duben.Nová verze Windows 10 se bude šířit ve vlnách, ale je povinná a nikdo se jí nevyhne.Z novinek zaujme herní režim, podpora e-knih nebo aplikace v plovoucím okně.

Dovolená bude veselejší: Videa z Netflixu na cesty si stáhnete i v aplikaci pro Windows 10
5. 04. 2017
Po Androidu a iOS je možné stáhnout si filmy a seriály pro off-line sledování i ve Windows.Nabídka titulů ke stažení se stále rozšiřuje, chybí v ní jen originální díla Netflixu.Nová funkce má jednu drobnou slabinu, stahovat nejde celé seriály najednou.

Honor představil konkurenci pro Galaxy S8. Honor 8 Pro má QHD displej i spoustu výkonu
5. 04. 2017
Náš nejoblíbenější telefon loňského roku má nástupce: Honor 8 Pro s výbornou výbavou.Honor 8 Pro má větší a jemnější displej, nejvýkonnější procesor Kirin a 6 GB RAM.Nový Honor se bude prodávat i v Česku, cena by měla vzrůst na 15 tisíc korun.

Apple: Mrzí nás, co se stalo s Macem Pro, nahradíme ho něčím skvělým. Novinka přijde za rok
4. 04. 2017
Jablíčková firma porušila mlčení o chystaných produktech, tlak uživatelů byl příliš silný.Apple oznámil, že chystá novou generaci stolního počítače pro nejnáročnější zákazníky.Modulární Mac Pro doprovodí na trh i nový profesionální monitor, bude to ale trvat.

Test: Asus Transformer 3 Pro je tablet s klávesnicí, který vás většinou pozná na pohled
3. 04. 2017
Asus vytvořil přímého konkurenta tabletů Surface, stejný má i integrovaný stojánek.Displej s úhlopříčkou 12“ má vysoké rozlišení a „pracovní“ poměr stran 3 : 2.Slabinou tabletu je často aktivní větrák a podprůměrná výdrž baterie.

Galaxy S8 měla mít čtečku otisků pod displejem i duální fotoaparát, Samsung to ale nestihl
3. 04. 2017
Galaxy S8 měla původně mít dvojitý fotoaparát a čtečku pod displejem, říkají úniky informací.Samsung čtečku přesunul na poslední chvíli, důvodem byly problémy společnosti Synaptics.Čtečka na zádech má skrytý přínos - naučila se gesto pro stažení notifikací.

Revoluční 3D paměti Intel Optane jsou tady, dokážou výrazně zrychlit i obyčejné pevné disky
3. 04. 2017
Intel představil první paměti s technologií Optane, která má být rychlá jako RAM, ale levnější.Na domácí uživatele míří „mini-disk“ s kapacitou 16 nebo 32 GB za 1400 nebo 2400 korun.Opravdové disky založené na 3D technologii se začnou prodávat nejspíše na podzim.

Na Netflix míří záplava českých titulků, on-line videopůjčovna láká i nové překladatele
1. 04. 2017
Na Netflixu jsou další seriály a filmy s českou lokalizací, titulky mají třeba Narcos.Netflix chce rychle zvýšit počet dostupných titulků díky komunitním překladatelům.Zájemcům nabízí Netflix po absolvování on-line testu kolem 260 korun za minutu videa.

Milionový zvuk a obraz v Praze: Krásné počasí ani ošklivé prostředí nepřebije Nautily a OLED
1. 04. 2017
Xavian na veletrhu Audio & Video Show slaví dvacetiny novou reprosoustavou Calliope.JVC, Panasonic a Loewe hledají nejlepší 4K obraz, Samsungu obraz trochu zahnul.Soukromou radost nám dělá Acoustique Quality, udělali nám repro na míru.

Galaxy S8 opět utíká konkurenci. Ve světě, kde rozhoduje design
31. 03. 2017
V kompaktním těle má Galaxy S8 displej s úhlopříčkou 5,8" a větší model s označením S8+ dokonce 6,2". I s takto velkou obrazovkou působí Galaxy S8 v ruce stejně dobře jako loňský Galaxy S7. Nový telefon se umí proměnit v jednoduché PC.

V čem se Galaxy S8 liší od předchůdce? Kromě nekonečného displeje toho není tolik
30. 03. 2017
Telefony se dostávají do podobné fáze jako notebooky - roční pokroky nejsou zásadní.Nový procesor, bez ohledu na špičkovou výrobní technologii, ocení málokdo.Přibalená sluchátka AKG si ale fanoušky najdou určitě, ani už nejsou bílá.

Video: Galaxy S8 utekla konkurentům o pořádný kus, a to nevíme všechno o výkonu a funkcích
30. 03. 2017
Design má u Galaxy S8 absolutní prioritu.Jediným ústupkem je přesunutí čtečky otisků na záda.

Samsung Galaxy S8 je naživo nádherný telefon, který uvnitř skrývá počítač s Microsoft Office
29. 03. 2017
Telefon, o kterém se všechno vědělo, vypadá v reálných podmínkách ještě lépe než na fotkách.Hlavní zbraní Samsungu je neotřelý design a kompaktní tvary v kontrastu s obří obrazovkou.Jemný displej využije hlavně virtuální realita ve spojení s novou kamerkou Gear 360.

Dnes je den S8. Samsung představí nový telefon bez rámečků, překvapení ale bude pomálu
28. 03. 2017
Představení Galaxy S8 a S8 Plus začne v 17:00, o hodinu později telefony v Praze ukáže Vodafone.Vedle nového designu Samsung představí vlastní umělou inteligenci a desktopový režim.Cena elegantních novinek by se měla pohybovat kolem 23 a 25 tisíc korun.

HTC nechalo uniknout informace o novém telefonu HTC U s ovládáním na boku přístroje
28. 03. 2017
HTC U přinese jako hlavní novinku kovové boky citlivé na dotek.Rok starý koncept „Ocean“ se má proměnit v reálný produkt už za měsíc.Načasování „úniku“ informací je stěží náhodné, za pár hodin se představí Galaxy S8.

Ikea vyráží proti Philipsu, nabídne vlastní chytré žárovky Tradfri o třetinu levněji
28. 03. 2017
Dominantní výrobce chytrého osvětlení dostává silnou konkurenci ze Švédska.IKEA začala prodávat základní sadu chytrých žárovek za 2150 korun.V Česku zatím chybí balení se základnovou stanicí.

Apple vydal novou verzi systému iOS 10.3, umí najít ztracená sluchátka i zaparkované auto
28. 03. 2017
Najít sluchátka AirPods bude snazší, Apple doplnil možnost jejich vyhledání do nové verze iOS.Apple vylepšil použití v autě, Siri umí získat z některých vozů i informace o stavu nádrže.Pod kapotou přináší iOS 10.3 velkou změnu v podobě nového souborového systému.

Samsung tento týden uvede Galaxy S8 a zároveň zabije přežívající kusy Note 7 mezi lidmi
27. 03. 2017
Z více než milionu potenciálních telefonů Note 7 jich uživatelé nevrátili jen několik tisíc kusů.Samsung zbývajícím Note 7 po snížení maximální kapacity nabití zabrání v nabíjení úplně.Note 7 má nástupce v Galaxy S8 Plus, oficiálně se ukáže tento týden ve středu.

Test: Asus ZenBook se vrací s novým procesorem, tenkými rámečky displeje a obřím SSD úložištěm
27. 03. 2017
Aktualizovaná verze ZenAsus ZenBooku dostala nový procesor Intel Core a 512GB SSD disk.Laptop si drží štíhlou linii v lehkém hliníkovém těle.Asus ZenBook se hodí na práci, surfování i sledování filmů.

Mass Effect Andromeda: Skvělá hra o budoucnosti lidstva a dobývání vesmíru, trollům navzdory
25. 03. 2017
Nová hra ze série Mass Effect vzbuzuje silné emoce a spoustu kritiky, jako pravý otloukánek.V jádru je Andromeda vesmírná opera, která přejala herní principy z Dragon Age Inquisition.Nové postavy a posádka lodi Tempest tvoří skvělý tým, jen mimozemšťanů mohlo být víc.

Mass Effect Andromeda je lepší, než se o ní říká
24. 03. 2017
Mass Effect Andromeda navazuje na populární vesmírnou ságu o veliteli Shepardovi. Jako hlavní hrdina (hrdinka) musíte najít nový domov v galaxii Andromeda. Herní styl připomíná Dragon Age Inquisition, ale s moderními technologiemi.

Philips dokázal zkombinovat nejlepší obraz na trhu s nejhůře vyladěným softwarem
24. 03. 2017
Philips zkombinoval OLED obrazovku se svou patentovanou technologií Ambilight. Obraz má fantastické parametry, nejvíce vynikne v tmavší místnosti. Dojem z obrazu kazí nestabilní software, televize se i sama restartuje.

Rychlé nabíjení je budoucnost, jen v něm ještě panuje zmatek
24. 03. 2017
Rychlé nabíjení telefonů pomáhá vyrovnat menší kapacitu baterií v tenkých mobilech. Sliby energie na celý den při půlhodině v nabíječce nejsou úplně přehnané. Googlem prosazovaný standard má usnadnit sdílení nabíječek mezi zařízeními.

Digitální nomád může pracovat i s dětmi u moře
24. 03. 2017
V Las Palmas, které je rájem takzvaných digitálních nomádů, jsme potkali na dálku pracující překladatelku, ilustrátorku, stavaře, sloganistku, markeťáka, pracovníka technické podpory, lektora, právničku nebo scenáristku. Ještě před deseti lety by to ani u těchto profesí tak snadno nešlo. Jen si vzpomeňte, jaký jste před dekádou měli počítač nebo mobilní telefon. A vzít s sebou na pár týdnů i děti také nemusí být problém. Tedy pokud vám vyjdou vstříc v jejich škole.

Komentář: Digitální nomád může pracovat i s dětmi u moře
24. 03. 2017
V Las Palmas, které je rájem digitálních nomádů, jsme potkali na dálku pracující překladatelku, ilustrátorku, stavaře, sloganistku, pracovníka technické podpory, právničku nebo scenáristku. Ještě před deseti lety by to ani u těchto profesí tak snadno nešlo. Jen si vzpomeňte, jaký jste před dekádou měli počítač nebo mobilní telefon. A vzít s sebou na pár týdnů i děti také nemusí být problém. Tedy pokud vám vyjdou vstříc v jejich škole.

Microsoft chce ovládnout auta, místo vlastního chytrého systému začíná licencovat patenty
23. 03. 2017
Redmondský softwarový gigant oznámil nový licenční program pro automobilky.Firma nabídne výrobcům automobilů své patenty pro chytré vozy.Jako první uzavřela smlouvu s Microsoftem japonská Toyota.

Francouzská elegance zaujme na první pohled: Reprosoustavy Cabasse Antigua MC170 stojí za to
22. 03. 2017
Výrobce luxusních reprosoustav se pustil i do levnějších modelů a udělal to s vervou.Antigua MC170 kombinuje špičkový design s neobvyklým třípásmovým řešením.Cabasse dodal i moderní zesilovač Stream AMP s multimediálními funkcemi.

Google začíná testovat Android O, má zkrotit aplikace na pozadí, vylepšit notifikace a zvuk
22. 03. 2017
Vývojáři si mohou na telefony Nexus a Pixel stáhnout testovací verzi Androidu 8.Google slibuje další zlepšení výdrže baterie nebo automatické vyplňování formulářů.Podrobnosti o novém systému Google představí na konferenci Google I/O.

Apple začíná prodávat červený iPhone 7, lepší iPhone SE a tlustší a levnější verzi iPadu Air
21. 03. 2017
Skomírající prodeje iPadu má oživit levnější verze klasického modelu s úhlopříčkou 9,7“.iPhony jsou nově dostupné v červené barvě v rámci charitativního projektu Product Red.Nejlevnější iPhone SE s malou obrazovkou má nově v základu 32 GB paměti a maximum 128.

Huawei P10 ukazuje, jak by měl vypadat iPhone s větším displejem i kolik by měl správně stát
20. 03. 2017
Nový Huawei si snadno spletete s iPhonem, je to nejspíše záměr, stejně jako nižší cena.P10 má extrémně rychlý procesor i systém a spoustu paměti pro aplikace i data.Fotoaparát Leica už není dvojitý jen vzadu, nálepku má i šikovná selfie kamera.

Windows 10 Creators Update je za rohem, Microsoft už testuje i dvě aktualizace týdně
20. 03. 2017
Nová verze Windows 10 se má mezi uživatele dostat v polovině dubna, za necelý měsíc.Poslední testovací verze v programu Windows Insider už obsahují jen opravy chyb.Microsoft do Windows 10 přidal nechtěné reklamy a bude ujídat i mobilní data.

Google našel způsob, jak zmenšit obrázky o 35 procent, aniž byste si všimli snížení kvality
17. 03. 2017
Nový systém komprese obrázků má jméno po sušenkách a vznikl v Google Zürich.Projekt Guetzli nevyžaduje speciální prohlížeče, ale vytvoření obrázků trvá déle.Menší výsledná velikost obrázků vychází z modelování lidského zraku.

S kanonem na vrabce, na drony s patrioty
17. 03. 2017
Spojenci USA sestřelili levný dron raketou za desítky milionů korun.Jde o projev problematického boje proti neplánovanému zneužití technologie.Vojenské investice stojí za spoustou dnešních inovací, poradí si i se drony. Snad.

Acer Aspire VX či Lenovo Legion mají odpověď na starou otázku
17. 03. 2017
Nové notebooky s grafickými čipy GeForce 1050 mění zažité pořádky.Za 25 tisíc korun nabízejí dostatečný výkon i pro hry zároveň jsou úsporné.Testovaný model Acer Aspire VX vydrží na baterii i šest hodin s Wi-Fi.

Acer Aspire VX: Splněný sen puberťáka, na kterém si zahrajete Zaklínače nebo střihnete video
16. 03. 2017
Hvězdou notebooku od Aceru je vynikající grafický čip GeForce 1050 od Nvidie.Acer dodal slušný procesor, rychlé SSD a neotřelý design, který ani v plastu neurazí.Příjemnou vlastností je možnost vyměnit disk a přidat paměť, displej tolik nenadchne.

Google představil výborné rodičovské nástroje pro Android, v Česku si na ně ale počkáme
16. 03. 2017
Family Link od Googlu konečně umožňuje rodičům hlídat, co děti dělají na telefonu nebo tabletu.Rodiče mohou kontrolovat stahované aplikace i čas strávený používáním mobilního zařízení.Díky nové službě je možné obejít omezení, které oficiálně umožňuje vytvořit účet až od třinácti let.

NEWS
16. 03. 2017
V Německu se změnami zabývají všichni, v Česku máme zpoždění.Aktuální situace nenaplnila naše očekávání.Uvádění projektů do praxe vázne. Nemějme strach dělat dobré věci a dělat je rychle.

České firmy věří, že roboti víc práce vytvoří, než vezmou
16. 03. 2017
Školství stojí před výzvou, jak studenty připravit na práci, která ještě neexistuje.Firmy ve Francii kvůli robotizaci plánují velké propouštění, naopak v sousední Itálii chtějí spíše nabírat nové lidi.Šéfové českých firem čekají, že roboti umožní vytvořit více pracovních míst, než jich je dnes.

Ryzen 5 přijde 11. dubna, nejlepší šestijádrový model je o 69 procent rychlejší než Intel
15. 03. 2017
AMD prozradilo ceny i datum prodeje procesorů Ryzen 5 pro masový trh.Láká na podobná srovnání jako u Ryzenu 7, otázkou zůstává výkon ve hrách.V balení s procesory budou i odpovídající tiché chladiče přímo od AMD.

V letadle už nehořela jen Note 7, cestu z Pekingu do Melbourne zkazila explodující sluchátka
15. 03. 2017
Cestující na letu do Melbourne probudila hořící sluchátka poháněná baterií.Úřady nezveřejnily značku sluchátek, potenciální hrozbou jsou všechny baterie.

Chytré hodinky Tag Heuer dostanou i mechanický strojek, stát mohou 40 tisíc i půl milionu
15. 03. 2017
Hodinky Tag Heuer Modular 45 mají procesor od Intelu, OLED ciferník i GPS, LTE a senzor tepu chybí.Vedle elektroniky nabízí švýcarská značka jako modul i klasický ciferník s mechanickým strojkem.Základní verze na Tag Heuer není drahá, s moduly se snadno dostane přes desetinásobek.

Google začne místo brýlí prodávat chytrou bundu pro cyklisty, pomůže mu s ní Levi's
14. 03. 2017
Vývojáři z Googlu vyvinuli technologii pro chytrou bundu s Bluetooth propojenou s mobilem.Speciální látka funguje jako touchpad, propojení s telefonem zajišťuje „Bluetooth knoflík“.Proti normální bundě Levi's je Commuter x Jacquard by Google více než dvakrát dražší.

Nová OLED TV od Philipsu bude ještě levnější, LCD modely dostanou hezčí design a nový procesor
13. 03. 2017
Philips překvapil oznámením druhé generace OLED televizí, slibuje ještě nižší cenu.Celá modelová řada 2017 bude mít změněný design s hezčími stojany a užšími rámečky.Nové televize koketují s umělou inteligencí díky Android TV a mikrofonům v ovladačích.

Test: Xiaomi nestačí telefony, zkouší to i s notebooky. Malý Mi Air sází hlavně na design
12. 03. 2017
Xiaomi nabízí svůj první notebook s Windows na českém trhu.Zařízení Mi Air má elegantní hliníkové tělo a kompaktní rozměry.Uvnitř se skrývá méně výkonný procesor Core M používaným i v tabletech.

Levné žihadlo od HyperX má pohodlnou konstrukci a zvuk vyladěný pro hry i sledování filmů
11. 03. 2017
Stinger je zatím nejlevnější headset značky HyperX, jeho největším plusem je pohodlí.Zvukově silná jsou sluchátka hlavně ve středních frekvencích, ideální pro večerní Netflix.Hráčům bude vyhovovat dobré podání prostoru, mikrofon je spíše do počtu, ale stačí.

Jak se staví boeing? S novým systémem jde montování výrazně rychleji
11. 03. 2017
FAUB je moderní systém pro výrobu Boeingů 777. V nové továrně se při výrobě letadel efektivně spojuje automatizace a manuální práce na předních a zadních částech trupu letadla. Dělníci ručně nasadí panely a ty poté přimontují dvojice strojů, které pracují souběžně z obou stran trupu. Tak je možné velmi rychle přimontovat stovky spojovacích prvků. Roboti jsou velmi flexibilní díky své vysoké mobilitě, proto se celý proces výroby letadla několikanásobně urychlil.

Check Point našel viry ve 38 nerozbalených telefonech s Androidem, někdo cílil na velké firmy
11. 03. 2017
Mobilní antivir Check Pointu zaznamenal vlnu netradičních útoků na mobilní uživatele.Ve dvou firmách se objevily desítky zařízení, která obsahovala škodlivý software už po rozbalení.Mezi napadenými přístroji byl Samsung Galaxy S7, Nexus 5X i Xiaomi Redmi nebo Lenovo A 850.

Nula s wi-fi: Nová verze Raspberry Pi Zero W se připojí k síti a stojí méně než 300 korun
10. 03. 2017
Počítač s rozměry 6 x 3 centimetry udělá radost kutilům, připojit jde i monitor.Novinkou modelu Zero W je přítomnost wi-fi a Bluetooth modulů.Jako snadno dostupná alternativa vzniklo také čínské Orange Pi.

AMD se vrací, nové procesory Ryzen mají šanci zahýbat trhem
10. 03. 2017
Posledních deset let vládne trhu s PC Intel s výkonnějšími čipy. Novinka od AMD ale přináší dlouho potřebnou konkurenci.Po deseti letech tak jsou na trhu procesory, které se těm od Intelu vyrovnají.Vysoký výkon ocení zejména profesionálové při zpracování velkých dat či střihu videa. AMD ještě musí vydat procesory s integrovanou grafikou, aby ho začali používat velcí výrobci PC.

Android předběhne Windows jako nejpoužívanější systém na webu, v Česku mu brání drahá data
9. 03. 2017
Windows za pět let přišly o polovinu podílu na trhu kvůli nástupu chytrých telefonů.V USA a UK je po Windows nejrozšířenější iOS od Applu, všude jinde je druhý Android.V Polsku už Android Windows překonal, díky levným mobilním datům.

Bezpečnostní svodka: Únik informací o hackerech v CIA není tak zlý, jako ohrožené e-podpisy
9. 03. 2017
Únik dat „Vault 7“ obrací pozornost k útokům nultého dne a nutnosti aktualizovat software.Zkratka SHA-1 děsí odborníky na bezpečnost, i když se tento systém dávno nemá používat.Bezpečnost internetu neohrožují jen zločinci, ale také lidské chyby a koncentrace moci.

Test: LG ve střední třídě televizí sází na široké zorné pole, dobré zpracování pohybu a HDR
8. 03. 2017
LG vsadilo na tenké rámečky, výborné pozorovací úhly a multimediální funkce.Proti nejlevnějším modelům má výraznější HDR funkce a o něco hezčí design.LG 55UH7707 si skvěle poradí se hrami, obrazu ale chybí větší kontrast.

Polka s tvrzenými basy: Malý soundbar Magnifi mini doplní televizi nebo PC o velký zvuk
8. 03. 2017
Malý soundbar, velký subwoofer, tak lze shrnout sestavu americké značky Polk Audio.Bezdrátové spojení reprosoustavy a subwooferu usnadňuje instalaci v omezeném prostoru.Magnifi mini má výkonnou w-ifi a zabudovaný hudební chromecast, hudbu přehrajete z celého domu.

Nenápadní hrdinové z Finska: Nokia 3, 5 a 6 může načechrat peří zavedeným značkám i v Česku
6. 03. 2017
Vyzkoušeli jsme si nové telefony Nokia s Androidem a těšíme se, až se začnou prodávat.HMD Global zvolilo cestu „evropského Xiaomi“, nízké ceny, slušná výbava a zpracování.Nejsilnější stránkou Nokií bude software: čistý Android s rychlými aktualizacemi.

iPhone 8 údajně vyroste stejně jako Galaxy S8. Přijít by mohla i nová verze malého SE
6. 03. 2017
Apple údajně nabídne jednu variantu iPhonu s radikální změnou designu a obřím displejem.Velký iPhone se čtečkou otisků integrovanou v displeji bude dražší než stávající modely.Apple údajně chystá i novou generaci "levného" iPhonu SE a drahého iPadu Pro.

Lenovo Cube je výborná herní kostka s madlem pro přenášení a překvapivou cenou
6. 03. 2017
Základ sestavy od Lenova je perfektní: výkonný procesor a odpovídající grafická karta.Lenovo postavilo herní počítač, který ukazuje, že nad designem někdo přemýšlel hlavou.Slabinou je velikost SSD disku a kapacita operační paměti; obojí se dá přežít či napravit.

Cisco: Spotřeba mobilních dat do pěti let vzroste sedmkrát, střední Evropa bude zaostávat
8. 02. 2017
Podle statistik Cisca Češi spotřebují pouze polovinu dat ve srovnání s globálním průměrem.Podíl mobilních dat na celkovém provozu na internetu vzroste z osmi na 20 procent.Průměrná rychlost v mobilních sítích vzroste do roku 2021 ze 7 Mbps na 20 Mbps.

Sport zítřka: Nafukovací surfy, samorolovací karimatky, virtuální realita a Bode Miller
7. 02. 2017
Veletrh sportovního vybavení ISPO v Mnichově ukazuje trendy, které se mohou stát sportovním mainstreamem.Mnichovu vládne všudypřítomný důraz na ekologii výroby, digitální měřidla a virtuální realita.Značku Aztech, za níž stojí Bode Miller, slavný lyžař představuje sám - jako každý jiný "stánkař".

Google se snaží, abychom nepoužívali jeho produkty: dobré ruší a schovává, nové lidé nechtějí
7. 02. 2017
Největší internetová firma stále neví, co se sebou, daří se jen Androidu, hledání a reklamám. V loňském roce Google skončil s projekty ARA, Nexus, Picasa nebo s drony Titan.Nechtěné změny se týkají i produktů, jako jsou Hangouts nebo Google+.

LG G6 ztrácí vlastní styl: bude mít vyšší displej, s moduly i výměnou baterií je konec
6. 02. 2017
Po snímcích Galaxy S8 unikl i připravovaný telefon od LG, fanoušky nejspíše nenadchne.LG zachová dvojitý fotoaparát a čtečku otisků na zádech, jinak se vrací ke standardu.Největší novinkou má být vodotěsnost a AMOLED panel místo LCD obrazovky.

Windows 10 Cloud se pokouší oživit ducha Windows RT, nenechá vás instalovat aplikace jen tak
5. 02. 2017
Microsoft zkouší další způsob, jak konkurovat systému Chrome OS od Googlu.Nová verze Windows míří na méně výkonné počítače, omezí instalaci aplikací.Výraznou součástí systému budou nástroje pro vzdálenou správu a zabezpečení.

Hitman je ideální hra pro metodické obsesivní psychopaty, z vraždění dělá smrtící hlavolam
5. 02. 2017
Agent 47 se vrátil ve hře rozdělené na několik dílů, ukazuje se, že to bylo dobré rozhodnutí.Autoři se soustředili na možnost opakovaného hraní, zkoušení různých variant a postupů.Hru plnou rizika a potenciálních nepřátel usnadňuje systém „příležitostí“ pro začátečníky.

Lenovo Yoga 910 je pevnější, krásnější a skvěle vybavená, i tak vás může přivést k šílenství
3. 02. 2017
Yoga 910 slibuje všechno: flexibilní design, skvělý monitor i vysoký výkon či výdrž.Lenovo mile překvapilo touchpadem a čtečkou otisků prstů, i odezva systému je fajn.Testy ale ukazují, že inženýři narazili na své limity, výkon není optimální, kvůli teplu.

Yoga 910 dostala do tenkého těla výkonný procesor a čtečku otisků
3. 02. 2017
Yoga 910 je třetí generace designových notebooků od Lenova.Nejviditelnější novinkou je displej, který má úhlopříčku 13,9". Test výkonu počítače však příliš neoslní.

News
3. 02. 2017
Apple prodal během Vánoc nejvíce telefonů. Facebook musí zaplatit pokutu půl miliardy. Microsoft chystá novou verzi Windows 10.

Technologie stojí na imigrantech už od elektronkových počítačů
3. 02. 2017
Imigranti stojí za technologickou dominancí USA i rozvojem ekonomiky. Přínos zahraničních mozků začal už s vývojem prvních elektronkových počítačů. Spoluzakladatele ze zemí mimo USA má přibližně polovina amerických technologických firem.

Kolik stojí neomezený mobilní internet? O2 ho nabízí za 499 korun, ale funguje jen na jedné adrese
2. 02. 2017
O2 zatím „neveřejně“ zavedlo nový produkt, Internet Air Fix bez datových limitů.Název Fix znamená, že mobilní internet lze používat pouze na jednom místě.O2 rozevírá nůžky mezi cenou dat v telefonu a v konkurenčním prostředí.

Netflix po roce: Nabídka pro Čechy se za rok ztrojnásobila, přišly i první tituly s dabingem
1. 02. 2017
Největší světová videopůjčovna v Česku nabízí první filmy a seriály s češtinou.Za rok legální dostupnosti zvětšila nabídku o seriály BBC i spoustu filmů a seriálů z USA.Největší silou Netflixu jsou vlastní seriály, jako je The Crown, a stand-up komici.

Herní značka Razer se pouští do výroby mobilních telefonů, koupila start-up Nextbit
31. 01. 2017
Razer koupil výrobce telefonů Robin, které nabízely možnost ukládat aplikace do cloudu.Prodej Robinu končí, firma bude nabízet ještě půl roku záruční ochranu a rok aktualizace.Razer zatím neoznámil vlastní telefon, převzal ale všechny zaměstnance Nextbitu.

Test: Acer Predator 21X je nejvýkonnější notebook na světě, jeho výkon i cena vám vyrazí dech
31. 01. 2017
Acer postavil nejvýkonnější notebook na trhu se dvěma grafickými kartami.Predator 21X je navíc první notebook s prohnutým displejem.Rozměry zařízení jsou ohromné, podobně jako cena.

Nový telefon Kyocera Rafre můžete umýt i horkou vodou, nevadí mu ani mýdlové bubliny
30. 01. 2017
Vodotěsnost nestačí, nový telefon nezničí kromě teplé vody ani čisticí prostředky.Telefon vydrží i pády z výšky 120 centimetrů a dotykový displej funguje i ve vodě.Výrobce nabízí i omyvatelné pouzdro, kdyby samotný telefon nestačil.

Profesionálům nestačí monitor za pár tisíc, my jsme vyzkoušeli luxusní BenQ se 4K rozlišením
29. 01. 2017
Otestovali jsme monitor určený profesionálním střihačům a grafikům.32" obr s jemným rozlišením nedělá kompromisy v ergonomii ani výbavě.Za přesné barvy a rovnoměrný jas si nicméně připlatíte.

Shield TV nemá ani napodruhé konkurenci: Je poloviční, stejně výkonný a nahradí i herní PC
27. 01. 2017
Nvidia začala prodávat novou verzi své multimediální „krabičky“ Shield TV.V polovičním těle je stejný výkon a funkce, které potěší hráče i milovníky technologií.Zákazníci dostanou nejen herní ovladač, ale také povedené „televizní“ ovládání.

Sluchátka Echobox Findex mají tělo z titanu a zvuk, který u prvního modelu překvapí
27. 01. 2017
Sluchátka Echobox Finder X1 patří k výjimečným produktům, které vznikly díky crowdfundingové službě Indiegogo. Nová sluchátka patří ke špičce ve své cenové kategorii. Jsou vyrobená z titanu, díky tomu jsou malá a lehká.Celkově je zvuk sluchátek vynikající, zábavný a neunavuje ani při dlouhém poslechu.

Nejlepší krabička pod televizi je Shield TV, její výrobce Nvidia poráží konkurenci
27. 01. 2017
Špičkový multimediální přehrávač Nvidia Shield TV přichází na trh s novým modelem, pracovně označovaným jako 2017.Nejvíce ho ocení majitelé moderních televizorů s vysokým rozlišením UltraHD.Nejlákavější součástí nabídky jsou hry.

Jak výkonný je počítač, který se chystáte koupit?
27. 01. 2017
Výkon počítače měří specializované programy, které lze spustit i na webu. Benchmarky slouží ve firmách k výběru počítačů podle reálného výkonu. S pomocí testovacích programů odhalíte nedostatky i problematické aplikace.

VPN aplikace pro Android slibují bezpečí a anonymitu zdarma, většina ale uživatele klame
26. 01. 2017
Vědci zkontrolovali 283 bezplatných aplikací typu VPN pro Android, výsledky jsou děsivé.Aplikace, které slibují anonymní prohlížení webu, mohou uživatele špehovat a šířit malware.Uživatelé se o bezpečnost nebojí, v recenzích kritizují hlavně vliv na výdrž baterie.

Nová patentová válka začíná: Apple se soudí s Qualcommem kvůli patentům o miliardu dolarů
25. 01. 2017
Výrobce nejpopulárnějších telefonů na světě podal ža